Σχολή Αστυφυλάκων

One simple guy

Νεοφερμένος

Ο One simple guy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ειδες οτι δε ξέρεις ούτε πως βγαίνει το 10% ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό ακριβώς συμβαίνει , θέλουν να λέμε όλοι ότι θα πέσουν πολύ χαμηλά οι βάσεις για να είμαστε ευχαριστημένοι. Τέλος πάντων μακάρι να περάσουμε όλοι για να πραγματοποιήσουμε το όνειρο μας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό ακριβώς συμβαίνει , θέλουν να λέμε όλοι ότι θα πέσουν πολύ χαμηλά οι βάσεις για να είμαστε ευχαριστημένοι. Τέλος πάντων μακάρι να περάσουμε όλοι για να πραγματοποιήσουμε το όνειρο μας.
Ξερω πως βγαίνει το δέκα τα εκατό άλανι συναγωνίζεται τα άτομα όπου έδωσαν πέρυσι και όχι Τουε φετινούς
 

Nikosathins

Νεοφερμένος

Ο Nikosathins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αρχικα περσυ 24 πολυτεκνους ειχε οχι 30 ενα αυτο και δευτερον τα 24 ατομα κατεβαζουν την γενικη 1000 μορια περιπου τα 60 θα την ριξουν το λιγοτερο 2000 (το 20 την εριξαν 3000)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα 300 παραπάνω άτομα μπορεί να είναι σε λιγότερο από 500 Μόρια από τη περσινή βάση.
Οτι πιο αστειο εχω ακουσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

-50 μορια θα ειναι με +300 ατομα 😅
 

Alex097

Νεοφερμένος

Η Alex097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αρχικα περσυ 24 πολυτεκνους ειχε οχι 30 ενα αυτο και δευτερον τα 24 ατομα κατεβαζουν την γενικη 1000 μορια περιπου τα 60 θα την ριξουν το λιγοτερο 2000 (το 20 την εριξαν 3000)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οτι πιο αστειο εχω ακουσει
Καλά αυτό δεν είναι απαραίτητο ! Παίζουν πολλοί παράγοντες φέτος ! Τέλος πάντων σε λιγεσ Μέρες θα ξέρουμε όποτε μη το υπέρ αναλύουμε και αναλωνόμαστε σε αυτό ! ευχομαι να μπουν αυτοί που πραγματικά το θέλουν ! Καλή επιτυχία σε όλους !
 

Nikosathins

Νεοφερμένος

Ο Nikosathins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ναι ισχυει απλα αναλογικα η διαφορα με γενικη φετος 99% θα ειναι πανω απο 1500 μορια
 

One simple guy

Νεοφερμένος

Ο One simple guy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

Nikosathins

Νεοφερμένος

Ο Nikosathins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Για γενικη μιλας να φανταστω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικη 14.500-14.800
Πιστευω θα πεσω μεσα
 

spiroskrokidis5@gmai

Νεοφερμένος

Ο spiroskrokidis5@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Τα πενθήμερα και τα νυχτερινά τι ακριβώς είναι και ανα μήνα πόσο περίπου κάνει ένας αστυφύλακας? Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Trt

Νεοφερμένος

Ο Trt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τα πενθήμερα και τα νυχτερινά τι ακριβώς είναι και ανα μήνα πόσο περίπου κάνει ένας αστυφύλακας?
Νοείται η εργασία τα σαββατοκύριακα καθώς και η εργασία κατά τις νυχτερινές ώρες που λόγω των προσαυξήσεων μπορεί να φθάσει περίπου τα 300€... Ο αριθμός τους ανέρχεται σε 8 ανά μήνα
 

ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Νοείται η εργασία τα σαββατοκύριακα καθώς και η εργασία κατά τις νυχτερινές ώρες που λόγω των προσαυξήσεων μπορεί να φθάσει περίπου τα 300€... Ο αριθμός τους ανέρχεται σε 8 ανά μήνα
Οι νυκτερινες ώρες είναι 48 το μήνα οι οποίες από το Σεπτέμβριο θα πληρώνονται μέχρι 64 απο 2.75 η ώρα και τα πενθήμερα είναι 4 η 5 ανάλογα με τα σαββατοκύριακα που έχει ο μήνας και πληρώνονται 46 ευρώ το ένα.
 

Trt

Νεοφερμένος

Ο Trt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οι νυκτερινες ώρες είναι 48 το μήνα οι οποίες από το Σεπτέμβριο θα πληρώνονται μέχρι 64 απο 2.75 η ώρα και τα πενθήμερα είναι 4 η 5 ανάλογα με τα σαββατοκύριακα που έχει ο μήνας και πληρώνονται 46 ευρώ το ένα.
Ναι δική μου παράλειψη ως προς την διευκρίνιση εννοούσα 8*8=64 τα νυχτερινά τα οποία όντως θα εξισωθούν με το λιμενικό και το πυροσβεστική από Σεπτέμβρη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να σας κάνω μια ερώτηση παιδιά αν και είναι λάθος το φόρουμ επειδή και ο αδερφός μου έδωσε με στοχο τη Λιμενοφυλάκων υπάρχει κάποια εκτίμηση σχετικά με ενδεχόμενη πτώση της βάσης σε σχέση με πέρυσι;
 

spiroskrokidis5@gmai

Νεοφερμένος

Ο spiroskrokidis5@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Νοείται η εργασία τα σαββατοκύριακα καθώς και η εργασία κατά τις νυχτερινές ώρες που λόγω των προσαυξήσεων μπορεί να φθάσει περίπου τα 300€... Ο αριθμός τους ανέρχεται σε 8 ανά μήνα
Οι νυκτερινες ώρες είναι 48 το μήνα οι οποίες από το Σεπτέμβριο θα πληρώνονται μέχρι 64 απο 2.75 η ώρα και τα πενθήμερα είναι 4 η 5 ανάλογα με τα σαββατοκύριακα που έχει ο μήνας και πληρώνονται 46 ευρώ το ένα.
Δηλαδη καθε αστυφυλακας κανει τουλαχιστον 4 πενθημερα και 6 νυχτερινα τον μηνα?
 

ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ του μισθού ενός πυροσβέστη και ενός αστυφύλακα .Σχετικά με το μισθολόγιο που είδα, δεν έχω παρατηρήσει διαφορές ,αλλά ακούω ότι είναι καλύτερος .Γνωρίζει κανείς κάτι ;
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ του μισθού ενός πυροσβέστη και ενός αστυφύλακα .Σχετικά με το μισθολόγιο που είδα, δεν έχω παρατηρήσει διαφορές ,αλλά ακούω ότι είναι καλύτερος .Γνωρίζει κανείς κάτι ;
Ο πυροσβέστης παίρνει λίγο παραπάνω, αλλά μη κολλάς στα χρήματα όσο στα χρόνια που θα 'σαι Αθήνα και θα χεις να πληρώνεις τα 300άρια και 400άρια ενοίκια στην καλύτερη. Εκεί τη μάχη την κερδίζει η πυροσβεστική. Στην αστυνομία θες δε θες την 7ετία-8ετία στην Αθήνα δεν τη γλιτώνεις, και αυτό στην καλύτερη.
 

spiroskrokidis5@gmai

Νεοφερμένος

Ο spiroskrokidis5@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ο πυροσβέστης παίρνει λίγο παραπάνω, αλλά μη κολλάς στα χρήματα όσο στα χρόνια που θα 'σαι Αθήνα και θα χεις να πληρώνεις τα 300άρια και 400άρια ενοίκια στην καλύτερη. Εκεί τη μάχη την κερδίζει η πυροσβεστική. Στην αστυνομία θες δε θες την 7ετία-8ετία στην Αθήνα δεν τη γλιτώνεις, και αυτό στην καλύτερη.
Το να τοποθετηθείς εκτός αθήνας αλλα Αττική πχ Μεσόγεια είναι πιο εφικτό?
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ο πυροσβέστης παίρνει λίγο παραπάνω, αλλά μη κολλάς στα χρήματα όσο στα χρόνια που θα 'σαι Αθήνα και θα χεις να πληρώνεις τα 300άρια και 400άρια ενοίκια στην καλύτερη. Εκεί τη μάχη την κερδίζει η πυροσβεστική. Στην αστυνομία θες δε θες την 7ετία-8ετία στην Αθήνα δεν τη γλιτώνεις, και αυτό στην καλύτερη.
Βρίσκομαι σε αυτό το δίλημμα .Αστυνομία η πυροσβεστική .Απο την πλευρά της αστυνομίας σχετικά με αυτά που είπες ,δεν με ενοχλεί τόσο το άγχος και το φόρτο εργασίας γιατί είναι κάτι το οποίο μου αρέσει αρκετά (σχετικα με τον αξιωματικο υπηρεσιας αναφέρομαι ).Μόνο η αμεση δράση δεν με ενδιαφέρει .Αλλά είναι όντως τόσο ψυχοφθόρο όσο λες και ακούω γενικότερα ;Από την άλλη 10 χρόνια στην Αθήνα δεν είναι και το καλύτερο σε αντίθεση με την πυροσβεστική που θα γυρίσεις σχετικά γρήγορα στον τόπο σου .Δεν ξέρω τι να επιλέξω ...Σχετικά με το περιεχόμενο των δύο ,μου αρεσει περισσότερο της αστυνομίας αλλά το γεγονός ότι ακούω πως είναι τόσο αγχωτικό με ωθεί προς την πυροσβεστική,αλλά δεν μου αρεσει τόσο το συγκεκριμένο λειτούργημα και δεν θέλω να κάνω κάτι το οποίο δεν μου αρεσει και απλά είναι πιο χαλαρά και γυρνας γρήγορα στον τόπο σου .
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Το να τοποθετηθείς εκτός αθήνας αλλα Αττική πχ Μεσόγεια είναι πιο εφικτό?
Όλη η Αττική είναι στην ίδια διεύθυνση την ΓΑΔΑ. Εντός διεύθυνσης μπορείς να μετακινηθείς πιο εύκολα.

Το ότι οι επαρχιακές διευθύνσεις είναι υπερπλήρης και πρέπει κάποιος να περιμένει τόσα χρόνια Αθήνα είναι το μεγαλύτερο αρνητικό στην επιλογή της αστυνομίας από κάποιον μη Αθηναίο.

Κρήτη Χαλκιδική Χαλκίδα Ορεστιάδα και νησιά πας σχετικά εύκολα, Καρδίτσα Τρίκαλα Ιωάννινα Άρτα και στις περισσότερες διευθύνσεις θέλει αναμονή.
 

spiroskrokidis5@gmai

Νεοφερμένος

Ο spiroskrokidis5@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ακόμα κάτι, πόση δυσκολία παρουσιάζεται στις εξετάσεις για αρχιφύλακες και για ΤΕΜΑ, έχω ακούσει ότι για αρχιφύλακες είναι σχετικά εύκολες και του ΤΕΜΑ αρκετά δύσκολες (όσον αφορά τον ανταγωνισμό). Άμα μπορούσε να γίνει και κάποια σύγκριση με πανελλήνιες (όσον αφορά τον ανταγωνισμό, πχ θα ήταν μια σχολή 15.000 μορίων ή 18.000?) θα ήταν βοηθητικό. Λογικά αφού υπάρχουν 3 μαθήματα δικαίου θα υπάρχει μεγάλη παπαγαλία, το θεωρώ στα συν μου αυτό. Επίσης απο άδειες για διάβασμα παίζει κάτι ή όχι?
 

ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ακόμα κάτι, πόση δυσκολία παρουσιάζεται στις εξετάσεις για αρχιφύλακες και για ΤΕΜΑ, έχω ακούσει ότι για αρχιφύλακες είναι σχετικά εύκολες και του ΤΕΜΑ αρκετά δύσκολες (όσον αφορά τον ανταγωνισμό). Άμα μπορούσε να γίνει και κάποια σύγκριση με πανελλήνιες (όσον αφορά τον ανταγωνισμό, πχ θα ήταν μια σχολή 15.000 μορίων ή 18.000?) θα ήταν βοηθητικό. Λογικά αφού υπάρχουν 3 μαθήματα δικαίου θα υπάρχει μεγάλη παπαγαλία, το θεωρώ στα συν μου αυτό. Επίσης απο άδειες για διάβασμα παίζει κάτι ή όχι?
Όταν περάσεις θα τα μάθεις όλα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top