Σχολή Αστυφυλάκων

Manolo165

Νεοφερμένος

Ο Manolo165 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ναι λέει το ΦΕΚ μέχρι τέλη Απριλίου θεωρητική εκπαίδευση και μετά πρακτική μέχρι τις αρχές Οκτωβρίου
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Το φαγητό ήταν μεγάλη ποσότητα και αρκετά καλό απλά πολλοί υδατάνθρακες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πρακτική αν έχεις καλή σειρα μπορεί να πας εκεί που θες.Επίσης παίζει ρόλο αν έχεις σπίτι στην περιοχή.
Aπο πρωτεΐνες έπαιζε τπτ η θα γαμηθουμε στα συμπληρώματα;😂Εννοώ ότι αν κάποιος θέλει να προσέξει με την διατροφή του το καταφέρνει από το μενού που προσφέρει η σχολή; Φαντάζομαι πως ναι δεν νομίζω να θέλουν πχ μελλοντικοί σε ματ η ΔΙΑΣ να είναι λαπαδες η ένα μάτσο κόκαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης άμα έχεις σπίτια σε δύο περιοχές λογικά θα σε στείλουν σε μια από τις δυο;Πχ αν εγώ νοικιάσω κάτι στην Κρήτη υπάρχουν πιθανότητες να κάνω εκεί πρακτική η ανοίγουν λίγες θέσεις εκεί;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Aπο πρωτεΐνες έπαιζε τπτ η θα γαμηθουμε στα συμπληρώματα;😂Εννοώ ότι αν κάποιος θέλει να προσέξει με την διατροφή του το καταφέρνει από το μενού που προσφέρει η σχολή; Φαντάζομαι πως ναι δεν νομίζω να θέλουν πχ μελλοντικοί σε ματ η ΔΙΑΣ να είναι λαπαδες η ένα μάτσο κόκαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης άμα έχεις σπίτια σε δύο περιοχές λογικά θα σε στείλουν σε μια από τις δυο;Πχ αν εγώ νοικιάσω κάτι στην Κρήτη υπάρχουν πιθανότητες να κάνω εκεί πρακτική η ανοίγουν λίγες θέσεις εκεί;
Γενικά τα φαγητά θα δεις ότι είναι πλούσια σε υδατάνθρακες. Για πρωτεϊνη δε θα έλεγα φτάνει κάθε μέρα την ημερήσια απαιτούμενη, εικάζω πως είναι τα 100γ. Ωστόσο υπήρχαν μέρες που το φτάναμε. Για μένα τσιμπά καμία πρωτεϊνη για να μην πέσεις ή ο,τι θέλεις.

Ναι αν νοικιάσεις σπίτι και το δηλώσεις έχεις προτεραιότητα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,883 μηνύματα.

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ελπίζω τουλάχιστον όσοι είμαστε εμβολιασμενοι να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το γυμναστήριο φέτος στο Ρέθυμνο
Aπο πρωτεΐνες έπαιζε τπτ η θα γαμηθουμε στα συμπληρώματα;😂Εννοώ ότι αν κάποιος θέλει να προσέξει με την διατροφή του το καταφέρνει από το μενού που προσφέρει η σχολή; Φαντάζομαι πως ναι δεν νομίζω να θέλουν πχ μελλοντικοί σε ματ η ΔΙΑΣ να είναι λαπαδες η ένα μάτσο κόκαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης άμα έχεις σπίτια σε δύο περιοχές λογικά θα σε στείλουν σε μια από τις δυο;Πχ αν εγώ νοικιάσω κάτι στην Κρήτη υπάρχουν πιθανότητες να κάνω εκεί πρακτική η ανοίγουν λίγες θέσεις εκεί;
Όχι η πρωτεΐνη δεν φτάνει με τίποτα την ημερήσια δόση για κάποιον που γυμνάζεται επίσης αν έχεις δυο σπίτια θα πας λογικά στην επιλογή που έβαλες πρώτη αν υπάρχουν θέσεις.Κρήτη φέτος έβγαλε πολλές
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Και αυτό το διάστημα που είσαι πρακτικη(και έστω ότι δεν πας εκεί που έχεις σπίτι) το σπίτι που θα μένεις και θα νοικιαζεις είναι πληρωμένο από εμένα η από την σχολή;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ρε συ μπρο γιατί θες να πας στα ΜΑΤ;
Από περιέργεια ρώτησα κυρίως όχι ότι θα έλεγα όχι αν με έβαζαν εκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι η πρωτεΐνη δεν φτάνει με τίποτα την ημερήσια δόση για κάποιον που γυμνάζεται επίσης αν έχεις δυο σπίτια θα πας λογικά στην επιλογή που έβαλες πρώτη αν υπάρχουν θέσεις.Κρήτη φέτος έβγαλε πολλές
Οπότε να τσιμπήσω μια μεγάλη πρωτεϊνη να έχω για εκεί μέσα να παίρνω ξέρω γω κάνα σκοουπ την μέρα ;
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Και αυτό το διάστημα που είσαι πρακτικη(και έστω ότι δεν πας εκεί που έχεις σπίτι) το σπίτι που θα μένεις και θα νοικιαζεις είναι πληρωμένο από εμένα η από την σχολή;
Σου παρέχει η αστυνομία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από περιέργεια ρώτησα κυρίως όχι ότι θα έλεγα όχι αν με έβαζαν εκεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οπότε να τσιμπήσω μια μεγάλη πρωτεϊνη να έχω για εκεί μέσα να παίρνω ξέρω γω κάνα σκοουπ την μέρα ;
Δεν το συνιστώ.Πρώτον το ένα σκουπ δεν κάνει τίποτα και δεύτερον κινδυνεύεις να το βρουν.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Γενικά τα φαγητά θα δεις ότι είναι πλούσια σε υδατάνθρακες. Για πρωτεϊνη δε θα έλεγα φτάνει κάθε μέρα την ημερήσια απαιτούμενη, εικάζω πως είναι τα 100γ. Ωστόσο υπήρχαν μέρες που το φτάναμε. Για μένα τσιμπά καμία πρωτεϊνη για να μην πέσεις ή ο,τι θέλεις.

Ναι αν νοικιάσεις σπίτι και το δηλώσεις έχεις προτεραιότητα.
Κατάλαβα...θα τσιμπήσω μια οπότε η γυμναστική που σου κάνουν σε κρατάει καθόλου η είναι επί το πλείστον αερόβια;
Επίσης σαν δόκιμος καθώς είμαι Αθηναίος συμφέρει να κάνω πρακτική Αθήνα για να μάθω τους δρόμους ξέρω γω και πως έχει η φάση η είναι οκευ και να μείνω Κρήτη;
Σε έχω ζαλίσει και εσένα και τους άλλους συναδέλφους αλλά ρε συ με έχει φάει η περιέργεια και ο ενθουσιασμός μου 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σου παρέχει η αστυνομία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν το συνιστώ.Πρώτον το ένα σκουπ δεν κάνει τίποτα και δεύτερον κινδυνεύεις να το βρουν.
Γιατί απαγορεύεται;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,883 μηνύματα.
Από περιέργεια ρώτησα κυρίως όχι ότι θα έλεγα όχι αν με έβαζαν εκεί
Οκ, απλά με έκανε εντύπωση γιατί γνωρίζω ότι η πλειοψηφία που πάει στα ΜΑΤ πάει χωρίς τη θέληση της. Είναι και δύσκολη υπηρεσία. Θυμάμαι βέβαια εμένα στο Λύκειο που ήθελα ως στόχο να μπω ΜΑΤ γιατί με άρεζε η στολή τους χδ. Τώρα αν μετά το πτυχίο δώσω ξανά πανελλήνιες για αστυνομία ( όνειρο από το γυμνάσιο ) δεν θα το σκεφτόμουν για ΜΑΤ πια.

Αλλά όπως και να έχει καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι!
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Οκ, απλά με έκανε εντύπωση γιατί γνωρίζω ότι η πλειοψηφία που πάει στα ΜΑΤ πάει χωρίς τη θέληση της. Είναι και δύσκολη υπηρεσία. Θυμάμαι βέβαια εμένα στο Λύκειο που ήθελα ως στόχο να μπω ΜΑΤ γιατί με άρεζε η στολή τους χδ. Τώρα αν μετά το πτυχίο δώσω ξανά πανελλήνιες για αστυνομία ( όνειρο από το γυμνάσιο ) δεν θα το σκεφτόμουν για ΜΑΤ πια.

Αλλά όπως και να έχει καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!και εύχομαι να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου καθώς και εγώ έδωσα δεύτερη φορά για να πετύχω!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης μπορώ να δηλώσω ότι έχω δύο σπίτια ξέρω και Αθήνα και Ρέθυμνο; Η πρέπει να δηλώσω έναν τόπο συμφερόντων
Επίσης μερικά άτομα κάτι μου έχουν αναφέρει ότι πληρώνεσαι τα εκτός έδρας αυτά τι είναι ακριβώς;δλδ εγώ αν δηλώσω τόπο συμφερόντων Αθήνα και με στείλουν Πάρο ξέρω γω θα τα πληρωθώ; Η αυτό είναι για όταν πιάσω κανονικά δουλειά;
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Γενικά κάποιοι συνάδελφοι προτιμούν ΜΑΤ για το επίδομα. Κατά πάσα πιθανότητα θα μένεις μόνος και σε ενοίκιο το οποίο θα είναι ακριβό. Τα έξτρα χρήματα είναι σημαντικά στην Αθήνα.

Αν νοικιασεις σπιτι, το πληρωνεις απο τη τσεπη σου και οχι η ΕΛ.ΑΣ. Ναι, μπορεις να δηλωσεις οσα σπιτια θελεις για την πρακτικη. Τα σπιτια που θα δηλωσεις πιο ψηλα εχουν προτεραιοτητα. Τα εκτος εδρας ειναι χρηματα που θα λαβεις αναδρομικα οταν ονομαστεις Αστ/κας σε 3 χρονια. Στην συνεχεια οταν βγεις απο τη σχολη, μπορεις να παιζεις με αποσπασεις για να παιρνεις τα εξτρα χρηματα.Αλλα το βλεπεις μετα αυτο.


Παρε καμια πρωτεινη να χεις. Βαλτην σε κανα ταπερ ξερω γω, για να μη σκασεις με το μπετονι.:dance3:
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Γενικά κάποιοι συνάδελφοι προτιμούν ΜΑΤ για το επίδομα. Κατά πάσα πιθανότητα θα μένεις μόνος και σε ενοίκιο το οποίο θα είναι ακριβό. Τα έξτρα χρήματα είναι σημαντικά στην Αθήνα.

Αν νοικιασεις σπιτι, το πληρωνεις απο τη τσεπη σου και οχι η ΕΛ.ΑΣ. Ναι, μπορεις να δηλωσεις οσα σπιτια θελεις για την πρακτικη. Τα σπιτια που θα δηλωσεις πιο ψηλα εχουν προτεραιοτητα. Τα εκτος εδρας ειναι χρηματα που θα λαβεις αναδρομικα οταν ονομαστεις Αστ/κας σε 3 χρονια. Στην συνεχεια οταν βγεις απο τη σχολη, μπορεις να παιζεις με αποσπασεις για να παιρνεις τα εξτρα χρηματα.Αλλα το βλεπεις μετα αυτο.


Παρε καμια πρωτεινη να χεις. Βαλτην σε κανα ταπερ ξερω γω, για να μη σκασεις με το μπετονι.:dance3:
Με το μπετονι 😂τα εκτός έδρας τα παίρνω και ας έχω σπίτι που έχω νοικιάσει στην Κρήτη η αντίστοιχα Κομοτηνή;
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Με το μπετονι 😂τα εκτός έδρας τα παίρνω και ας έχω σπίτι που έχω νοικιάσει στην Κρήτη η αντίστοιχα Κομοτηνή;
Ναι, γιατι δεν δηλωνεις τοπο συμφεροντων ως δοκιμος. Τουλαχιστον ετσι ηξερα οτι γινοταν. Οταν ονομαστω θα επανελθω στο forum για να στο επιβεβαιωσω!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με το μπετονι 😂τα εκτός έδρας τα παίρνω και ας έχω σπίτι που έχω νοικιάσει στην Κρήτη η αντίστοιχα Κομοτηνή;
Θα σου προτεινα να μην νοικιασεις κατευθειαν σπιτι για να εχεις τα ΣΚ. Μπες κανε τη βασικη εκπαιδευση(εκει θα ειστε χωρις εξοδους.) και μετα οταν βεβαιωθεις οτι θα εχετε κανονικα ελευθερη εξοδο η οποια εξαρταται απο τα μετρα κατα της πανδημιας, ψαξου για σπιτι.

Επισης για να το ξεκαθαρισω. Στην πρακτικη μπορεις να πας οπουδηποτε εχει ανοιξει θεση. Τοτε νοικιαζεις σπιτι αν θες να εχεις στην πρακτικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ναι, γιατι δεν δηλωνεις τοπο συμφεροντων ως δοκιμος. Τουλαχιστον ετσι ηξερα οτι γινοταν. Οταν ονομαστω θα επανελθω στο forum για να στο επιβεβαιωσω!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα σου προτεινα να μην νοικιασεις σπιτι για να εχεις τα ΣΚ. Μπες κανε τη βασικη εκπαιδευση(εκει θα ειστε χωρις εξοδους.) και μετα οταν βεβαιωθεις οτι θα εχετε κανονικα ελευθερη εξοδο η οποια εξαρταται απο τα μετρα κατα της πανδημιας, ψαξου για σπιτι.

Επισης για να το ξεκαθαρισω. Στην πρακτικη μπορεις να πας οπουδηποτε εχει ανοιξει θεση. Τοτε νοικιαζεις σπιτι αν θες να εχεις στην πρακτικη.
Δεν θα νοικιάσω σπίτι στην βασική για μετά λέω καθώς μένω Αθήνα στις εξόδους στην Κρήτη θα με βολεψει πιστεύω η Κομοτηνή αν τελικά μείνω
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δεν θα νοικιάσω σπίτι στην βασική για μετά λέω καθώς μένω Αθήνα στις εξόδους στην Κρήτη θα με βολεψει πιστεύω η Κομοτηνή αν τελικά μείνω
Τωρα που θα γινουν δια ζωσης τα ΑΕΙ, η Κομοτηνη δε θα μαζευεται απο τους φοιτητες. 😋
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Με το μπετονι 😂τα εκτός έδρας τα παίρνω και ας έχω σπίτι που έχω νοικιάσει στην Κρήτη η αντίστοιχα Κομοτηνή;
Τα εκτός έδρας τα παιρνεις γιατί θα κανείς πρακτική καπου και η έδρα σου είναι η σχολη
 

Marinakiiiiiii

Νεοφερμένος

Η Marinakiiiiiii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κάποιος αν το χαρτί δυσλεξίας ( μόνο δυσιδοαγρφια δηλαδη καποια ορθογραφικα λάθη) σε κολλάνε για την εισαγωγή στην αστυφυλάκων?
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Στην πρακτικη ως δόκιμος χρειάζεται να έχεις σπίτι για να πας κάπου ρε παιδια ; δηλαδή εγώ πχ θα δηλώσω ένα νησί πχ(εφόσον ανοίξουν θέσεις) και δεν θα ζχω σπίτι εκεί... Δε μπορω;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τα εκτός έδρας τα παιρνεις γιατί θα κανείς πρακτική καπου και η έδρα σου είναι η σχολη
Δηλαδή αν κάνω πρακτική στο Ρέθυμνο δεν θα τα πάρω αν με στείλουν Ρέθυμνο για εκπαίδευση;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top