Σχολή Αστυφυλάκων

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Η αστυφυλάκων έχει μια επικινδυνότητα -αναλόγως και που θα τοποθετηθείς βέβαια- αλλα αν το λέει η καρδιά σου προχώρα! Ούτως ή αλλως στο οικονομικό δεν τρελένεσαι οπως λες και μπήκες απο σπόντα. Άσε που στην Ελλάδα δε θα βρεις αξιοπρεπή δουλειά μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οι υγειονομικές εξετάσεις γίνονται μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο; Επίσης οι υποψήφιοι εξετάζονται ανά ομάδες ή ο καθένας ατομικά; (δηλ. όλοι πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι κάποια συγκεκριμένη ώρα; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οι υγειονομικές εξετάσεις γίνονται μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο; Επίσης οι υποψήφιοι εξετάζονται ανά ομάδες ή ο καθένας ατομικά; (δηλ. όλοι πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι κάποια συγκεκριμένη ώρα; )

τα υγειονομικα στην αστυνομια γινονται αθηνα και θεσσαλονικη αναλογα με το τμημα που εκανες την δηλωση και εξεταζονται απο επιτροπη γιατρων ομαδες ατομων ολοι μαζι.οι εξετασεις που πρεπει να κανεις πριν παρουσιασθεις στην επιτροπη γινονται σε δημοσιο η ιδιωτικο νοσοκομειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θα χρειαστεί να ξεγυμνωθείς μπροστά σε ολους πάντως και σου κοιτάνε και τον κώλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι κέρδος υπάρχει αν περάσεις αστυφυλάκων - αντε και αξιωματικων - εχοντας κάνει τη θητεία σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι κέρδος υπάρχει αν περάσεις αστυφυλάκων - αντε και αξιωματικων - εχοντας κάνει τη θητεία σου ;

Βασικά καμία νομίζω. Θάχεις όμως ένα προσωπικό όφελος καθώς δεν θα έχει έρθει σε επαφή με όπλα, πορείες κτλπ για π΄ρωτη φορά και θάσαι κάπως πιο χαλαρός σε αντίθεση με τους άλλους που μετά το λύκειο μπήκαν αμέσως στην Σχολή.

Οι υγειονομικές εξετάσεις γίνονται μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο; Επίσης οι υποψήφιοι εξετάζονται ανά ομάδες ή ο καθένας ατομικά; (δηλ. όλοι πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι κάποια συγκεκριμένη ώρα; )

Όταν συμμετείχα πάντως το 2012 στις Αστυνομικές Εξετάσεις νομίζω πως ναι πρέπει να θέλανε από Δημόσιο Νοσοκομείο ή από Ιδιωτικό ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ (από ιατρείο ιδιώτη ιατρού δεν δέχονται, θυμάμαι ένας γνωστός μου είχε κοπεί για τον λόγο αυτό). Όσο για την εξέταση απο την υγειονομική επιτροπή μας παίρναν άνα πέντε μέσα σε μία αίθουσα όπου ένας Ιατρός της ΕΛ.ΑΣ. κοίταξε ύψος,βάρος,σωματότυπο κτλπ. Εννοείται πως είμασταν ολόγυμνοι και κοιτούσε τα πάντα πάνω μας περνώντας απ τον καθένα μας με την σειρά (λίγο άβολο αλλά εντάξει). Καλά το ότι είμασταν στην αρμόδια υπηρεσία (Διέυθυνση Υγειονομικού της Αστυνομίας) συγκεντρωμένη μία συγκεκριμένη ώρα είναι αυτονόητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Κερδίζεις και το συντάξιμο χρόνο της θητείας και οτι ξέρεις το g3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Στην αίτηση τελικά επιλέγεις το κουτάκι αστυνομικές σχολές; Εμένα στο σχολείο το επέλεξαν δεν θα υπάρξει πρόβλημα σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spike13

Νεοφερμένος

Ο spike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις αν μετα την αστυφυλακων μπορει καποιος να μπει στα εκαμ?ή μονο απο αξιωματικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις αν μετα την αστυφυλακων μπορει καποιος να μπει στα εκαμ?ή μονο απο αξιωματικων?
νομιζω οτι πρεπει για να μπει καποιος να εχει 3 χρονια σε υπηρεσια και να μην ξεπερνα το οριο ηλικιας (28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην αίτηση τελικά επιλέγεις το κουτάκι αστυνομικές σχολές; Εμένα στο σχολείο το επέλεξαν δεν θα υπάρξει πρόβλημα σωστά;

Βάλανε και ξεχωριστό κουτάκι για αστυνομικές; Σε εμάς πέρσι είχε μόνο για στρατιωτικές, ΤΕΦΑΑ και εμπορικό ναυτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Βάλανε και ξεχωριστό κουτάκι για αστυνομικές; Σε εμάς πέρσι είχε μόνο για στρατιωτικές, ΤΕΦΑΑ και εμπορικό ναυτικό.

Ναι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Βάλανε και ξεχωριστό κουτάκι για αστυνομικές; Σε εμάς πέρσι είχε μόνο για στρατιωτικές, ΤΕΦΑΑ και εμπορικό ναυτικό.
Αν θυμάμαι καλά και πέρσι είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.:) Τελειώνω σε λίγες μέρες τις πανελλήνιες και θέλω να μπω στην σχολή αξιωματικών της αστυνομίας..Υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα να μην τα καταφέρω και έτσι να περάσω αστυφυλάκων..(αν η αξιωματικών ανέβει πάνω από τα 17.000 :( )

Θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν περάσει αστυφυλάκων εάν τους αρέσει η σχολή,τι κάνουν στη διάρκεια της μέρας και πότε μπορούν να δώσουν εξετάσεις για αξιωματικών..

Αυτά.. και όποιος άλλος έχει γνώση επί του θέματος ας πει τη γνώμη του..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.:) Τελειώνω σε λίγες μέρες τις πανελλήνιες και θέλω να μπω στην σχολή αξιωματικών της αστυνομίας..Υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα να μην τα καταφέρω και έτσι να περάσω αστυφυλάκων..(αν η αξιωματικών ανέβει πάνω από τα 17.000 :( )

Θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν περάσει αστυφυλάκων εάν τους αρέσει η σχολή,τι κάνουν στη διάρκεια της μέρας και πότε μπορούν να δώσουν εξετάσεις για αξιωματικών..

Αυτά.. και όποιος άλλος έχει γνώση επί του θέματος ας πει τη γνώμη του..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..:) :)

Καταρχην δεν ξερεις οτι δεν θα μπεις ΣΑΕΑ γιατι ουτε οι πανελληνιες δεν εχουν τελιωσει ακομα.Οποτε ποτε μην χανεις την ελπιδα.Λοιπον εγω ειμαι επιτυχων αλλα η χρονια 2013 που δεν εχουμε μπει ακομα.Για το τι κανουν κατα την διαρκεια της μερες καλυτερα να στο πει καποιος ηδη δοκιμος η που εχει τελιωσει την σχολη απλα αυτο που μπορω να σου πω σε σχεση με την ΣΑΕΑ ειναι οτι 2 τροποι υπαρχουν να μπεις απο αστυφυλακων.1 οταν τελιωσεις να δωσεις παλι πανελληνιες με την ειδικα κατηγορια αστυνομικων.2 οι 5 πρωτοι της σχολης αστυφυλακων μπαινουν στο 2 ετος της αξιωματικων.Καλη επιτυχια στις πανελληνιες .ΠΚΕ που θα δωσεις αν επιτρεπετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Υπολογίζω ότι θα βγάλω γύρω στο 17.000(100 πάνω 100 κάτω :P) και επειδή τα θέματα ήταν κάπως εύκολα φέτος νομίζω ότι θα ανεβεί η βάση για την αξιωματικών..Για αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξος..Προκαταρκτικές λογικά θα δώσω Αθήνα ( δεν έχει βγει ακόμη η προκήρυξη όποτε δεν ξέρω που και ποιες μέρες).

Ανέφερες ότι οι 5 πρώτοι της σχολής αστυφυλάκων μπαίνουν στην αξιωματικών..οι 5 πρώτοι σε τι? :P Γράφουν εξετάσεις μέσα στη σχολή?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Υπολογίζω ότι θα βγάλω γύρω στο 17.000(100 πάνω 100 κάτω :P) και επειδή τα θέματα ήταν κάπως εύκολα φέτος νομίζω ότι θα ανεβεί η βάση για την αξιωματικών..Για αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξος..Προκαταρκτικές λογικά θα δώσω Αθήνα ( δεν έχει βγει ακόμη η προκήρυξη όποτε δεν ξέρω που και ποιες μέρες).

Ανέφερες ότι οι 5 πρώτοι της σχολής αστυφυλάκων μπαίνουν στην αξιωματικών..οι 5 πρώτοι σε τι? :P Γράφουν εξετάσεις μέσα στη σχολή?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..:)

Οτι θα ανεβουν οι βασεις ειναι σιγουρο λογω του επιπεδου των μαθηματων μεχρι τωρα απλα ρολο παιζουν και οι αιτησεις των υποψηφιων δηλαδη ποσοι εχουν δηλωσει τι βαθμο εχουν και ποσοι θα περασουν τις πκε .Μεσα στην σχολη εχει εξετασεις σε συγκεκριμενα μαθηματα στα οποια ο βαθμος που θα βγαλεις διαμορφωνει την σειρα. Οι 5 πρωτοι που εχουν την καλυτερη σειρα πανε αξιωματικων . https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=61&Itemid=52&lang=&lang= εδω μπορεις να δεις και τι μαθηματα εχει μεσα η σχολη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Οτι θα ανεβουν οι βασεις ειναι σιγουρο λογω του επιπεδου των μαθηματων μεχρι τωρα απλα ρολο παιζουν και οι αιτησεις των υποψηφιων δηλαδη ποσοι εχουν δηλωσει τι βαθμο εχουν και ποσοι θα περασουν τις πκε .Μεσα στην σχολη εχει εξετασεις σε συγκεκριμενα μαθηματα στα οποια ο βαθμος που θα βγαλεις διαμορφωνει την σειρα. Οι 5 πρωτοι που εχουν την καλυτερη σειρα πανε αξιωματικων . https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=61&Itemid=52&lang=&lang= εδω μπορεις να δεις και τι μαθηματα εχει μεσα η σχολη .

Μάλιστα..αυτό γίνεται μόνο την πρώτη χρονιά έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μάλιστα..αυτό γίνεται μόνο την πρώτη χρονιά έτσι?

Στο πρωτο ετος εχει εξετασεις μετα τον ιουνιο ειναι η πρακτικη που κραταει μεχρι τον σεπτεμβριο της επομενης χρονιας .Τον σεπτεμβριο γυριζεις στην σχολη οπου δινεις εξεταστικη σε συγκεκριμενα μαθηματα και τοτε βγαινει η τελικη σειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Στο πρωτο ετος εχει εξετασεις μετα τον ιουνιο ειναι η πρακτικη που κραταει μεχρι τον σεπτεμβριο της επομενης χρονιας .Τον σεπτεμβριο γυριζεις στην σχολη οπου δινεις εξεταστικη σε συγκεκριμενα μαθηματα και τοτε βγαινει η τελικη σειρα.

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top