Σχολή Αστυφυλάκων

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά μην μπερδεύεστε. Σύμφωνα με το αστυνομικό δίκαιο οι 5 με την καλύτερη βαθμολογία αποφοίτησης από την αστυφυλάκων πάνε απευθείας χωρίς εξετάσεις στο 2ο έτος της Αξιωματικών. Αυτό με το ύψος που ρωτάς δεν είναι βάσιμο διότι για να μπεις στην αξιωματικών από τους 5 πρώτους της αστυφυλάκων θα πρέπει πρώτα να έχεις μπει στην αστυφυλάκων και να την τελειώσεις . Και για να μπεις στην αστυφυλάκων εννοείται ότι θα ήσουν 1,7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ρε παιδια προσφατα διαβασα:Κατά το σχολικό έτος 2012-2013 οι εξετάσεις εισαγωγής ιδιωτών στη Σχολή Αστυφυλάκων και στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας θα πραγματοποιηθούν κανονικά και οι επιτυχόντες θα εγγραφούν στις οικείες σχολές κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016".
Ισχυει? Μου φαινεται πολυ παραξενο καθως ολοι γνωριζαν οτι ουτε καν στο μηχανογραφικο δεν θα ηταν η σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ρε παιδια προσφατα διαβασα:Κατά το σχολικό έτος 2012-2013 οι εξετάσεις εισαγωγής ιδιωτών στη Σχολή Αστυφυλάκων και στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας θα πραγματοποιηθούν κανονικά και οι επιτυχόντες θα εγγραφούν στις οικείες σχολές κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016".
Ισχυει? Μου φαινεται πολυ παραξενο καθως ολοι γνωριζαν οτι ουτε καν στο μηχανογραφικο δεν θα ηταν η σχολη.

Nαι φίλε μου ισχύει ΑΠΟΛΥΤΑ. Ακούγεται παράξενο αλλά υπογράφτηκε και με μία κοινή υπουργική απόφαση στην διάρκεια του χειμώνα. Λόγω έλλειψης χρημάτων, αφήνουν για δύο χρονιές να τελειώσουν όσοι δόκιμοι είναι ήδη μέσα (τουλαχιστον στην Αστυφλάκων που είναι και διετής) και έπειτα θα ξαναμπούν άτομα μέσα στην Αστυνομική Ακαδημία.
Απλά πετυχαίνεις φέτος, και μπαίνεις το 2015 στη σχολή. Όντος φέτος έλεγαν να μην είναι καν στα μηχανογραφικά γιατί το όλο πράγμα είναι κάπως παράδοξο αλλά υπήρχαν πολλά παιδιά που ήθελαν τόσο να μπουν στην Αστυνομία που δεν τους πείραζε ακόμα και μετά από δύο χρόνια να μπουν για αυτό άλλαξαν λίγο τα δεδομένα της αρχικής απόφασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παντως το 70% των παιδιων που ενδιαφερονταν για αστυνομια δεν νομιζω να το ξερει,εκτος και αν εγινε αναφορα στα φροντιστηρια.Ουτε σε καναλια αλλα ουτε και σε εφημεριδες δεν ακουστηκε.Γνωριζεις αν φετος τα παιδια θα μοιραστουν με αυτα του 2015?Δηλαδη για παραδειγμα να παρουν φετος 300 και το 2015 αλλους τοσους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Παντως το 70% των παιδιων που ενδιαφερονταν για αστυνομια δεν νομιζω να το ξερει,εκτος και αν εγινε αναφορα στα φροντιστηρια.Ουτε σε καναλια αλλα ουτε και σε εφημεριδες δεν ακουστηκε.Γνωριζεις αν φετος τα παιδια θα μοιραστουν με αυτα του 2015?Δηλαδη για παραδειγμα να παρουν φετος 300 και το 2015 αλλους τοσους?

Τώρα εάν έγινε αναφορά στα φροντιστήρια δε ξέρω, αν και με τόσα λεφτά που δίνουν οι γονείς καλούνται να είναι ενήμερα για όλες τις εξελίξεις και να ενημερώνουν. Ακούστηκε στις ειδησεις αλλά για λίγο και τρ τα παιδια της Γ Λυκείου με το διάβασμα κ όλα που να το προσέξουν, κυκλοφόρησε και στο διαδίκτυο, στις εφημερίδες ναι αλλά μια μικρή αναφορά μόνο. Σχετικά για το μοίρασμα τώρα τι να σου πώ, ασχολούμαι λιγο πολύ αλλά ξέρω μόνο πως αυτοί που θα επιτύχουν φέτος και θα εγγραφούν επομένως το 2015 , ο αριθμός τους θα ειναι θα είναι ο ίδιος για τον οποίο διαγωνιστήκαμε το 2012, δηλαδή 580 άτομα (500 αστυφύλακες, 80 αξιωματικοί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Δηλαδη εισαι σιγουρος πως φετος θα παρουν οσους πηραν και περσυ?Συνεπως απο το ''κουρεμα'' των θεσεων αντι να γλιτωσουν εισακτεους 2 χρονιων,γλυτωνουν μονο μιας?
Εκτος βεβαια και αν το 2015 παρουν εξευτελιστικα λιγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δηλαδη εισαι σιγουρος πως φετος θα παρουν οσους πηραν και περσυ?Συνεπως απο το ''κουρεμα'' των θεσεων αντι να γλιτωσουν εισακτεους 2 χρονιων,γλυτωνουν μονο μιας?
Εκτος βεβαια και αν το 2015 παρουν εξευτελιστικα λιγους...

Χαχαχα το σίγουρος μάρεσε. Σίγουρος με βάση αυτά που αποφασίστηκαν. Μπορεί όμως να την αλλάξουν ίσως πάλι την απόφαση μέσα στις επόμενες δύο χρονίες αν η ηγεσία της αστυνομίας, ο κοσμός κ οι βουλευτές πιέσουν αρκετά, εγώ σου λέω με βάση αυτά που τωρα ειπώθηκαν και κατοχυρώθηκαν. Πάντως ναι 580 είπαν πάλι, εκτός κ αλλά ξουν τον αριθμό. Τώρα το πόσα χρήματα γλιτώνουν δικό τους θέμα, τους υποψήφιους ας μη τους απασχολεί τόσο. Α δεν ξέρω οι μαθητές που θα βρίσκονται το 2015 στην Γ λυκείου, τι αριθμός θα υπάρχει για αυτούς, μπορεί ό ίδιος ή άλλος αριθμός.
Εσύ όμως φίλε πότε δίνεις? Φέτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν ενδιαφερομαι για εμενα,εχω γνωστους που ηθελαν να περασουν φετος αστυφυλακων και μεχρι πριν λιγη ωρα δεν το ηξεραν αυτο.Εγω δινω φετος αλλα με στοχο σχολη ευελπιδων ή τεχνικος υπαξιωματικος αεροποριας.
Ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν ενδιαφερομαι για εμενα,εχω γνωστους που ηθελαν να περασουν φετος αστυφυλακων και μεχρι πριν λιγη ωρα δεν το ηξεραν αυτο.Εγω δινω φετος αλλα με στοχο σχολη ευελπιδων ή τεχνικος υπαξιωματικος αεροποριας.
Ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες!!!

Α κατάλαβα, ε λοιπόν τώρα το ξέρουν ότι θα έχουν 2 χρόνια αναμονή να μπούν, καλό κουράγιο ναχουν!
Καλή επιτυχία να έχεις φίλε, καλά να γράψεις και να επιτύχεις στα αθλήματα που άμα έχεις ασχοληθεί κ λίγο με τον αθλητισμό τα περνάς! Τα έχω περάσει, δεν είναι και πολύ τρομερά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να γραψεις καλα,αμα πιασεις τον βαθμο τα αθληματα τα περνας.Να'σε καλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εγω δινω φετος αλλα με στοχο σχολη ευελπιδων ή τεχνικος υπαξιωματικος αεροποριας.

Καλή επιτυχία να έχεις φίλε...Σε βλέπω και ψημένο για ΣΣΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να γραψεις καλα,αμα πιασεις τον βαθμο τα αθληματα τα περνας.Να'σε καλα!!!

δεν θα το λεγα
εγω ειδα πολλους με ιδια μου τα ματια να κοβονται
ειδικα στο χιλιαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δεν θα το λεγα
εγω ειδα πολλους με ιδια μου τα ματια να κοβονται
ειδικα στο χιλιαρι
τι χρόνο θέλει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
νομιζω (αν δεν εχει αλλαξει) 4.20
δεν ειναι τραγικο, αμα κανεις προπονησουλα μια χαρα σου βγαινει
αλλα οχι οτι θα πας στα αθληματα για βολτα και θα τρεξεις πρωτη φορα στη ζωη σου να τα περασεις ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
νομιζω (αν δεν εχει αλλαξει) 4.20
δεν ειναι τραγικο, αμα κανεις προπονησουλα μια χαρα σου βγαινει
αλλα οχι οτι θα πας στα αθληματα για βολτα και θα τρεξεις πρωτη φορα στη ζωη σου να τα περασεις ολα
4.20?? οκ θέλει προσπάθεια για να κοπείς:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
4.20?? οκ θέλει προσπάθεια για να κοπείς:eek:

Νομιζω τοσο ειναι και για ειδικες δυναμεις στο στρατο που δν πανε για μονιμοι... Ειναι πραγματι ευκολο... Αλλα απο καμψεις, ελξεις κτλ τι εχει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
οχι, δεν θελει προσπαθεια να κοπεις
κοβοντουσαν αβερτα
ουτε καμψεις ουτε τιποτα

δεν ειπα οτι πρεπει να ειναι πρωταθλητης
αλλα ενα μηνα προπονηση πρεπει να κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
οχι, δεν θελει προσπαθεια να κοπεις
κοβοντουσαν αβερτα
ουτε καμψεις ουτε τιποτα

δεν ειπα οτι πρεπει να ειναι πρωταθλητης
αλλα ενα μηνα προπονηση πρεπει να κανεις
κοβόντουσαν αβέρτα στα 4.20? ε συγγνώμη αν δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με αθλητισμό ναι δεν θα το κάνεις, αλλά οκ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εγω σου λεω οτι ειδα ατομα μια χαρα
να το κανουν σε 5λεπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top