Σχολή Αστυφυλάκων

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παιδακια καλησπερα..
Λοιπον!

Δεν θα πω και πολλα λογια(γτ το χω αυτο η ατιμη..)
Αλλα! Απο παιδακι με θυμαμαι να λεω οτι εχω ονειρο την αστυνομια, και την λατρευω παρα πολυ!
Τους ειχα και θα τους εχω(ασχετα αν μπω ή οχι) σε υψηλη εκτιμηση..
Τσακαλι δεν με λες στα μαθηματα, αλλα ενα 13,000 το χω! Για αστυφυλακας μιλαμε παντα..!!! Ομως εχω και πολυτεκνια!
Εχω ρωτησει αν καποιος απο την οικογενεια την εχει χρησιμοποιησει, και μου εχουν πει οχι! Αν αποδειχθει οτι
την εχουν χρησιμοποιησει, εγω δεν θα μπορεσω να την ξανα χρησιμοποιησω;; Ναι ή οχι;

Ακομη, τα αθληματα ειναι δυσκολα;; Υπαρχει καποιο γυμναστηριο ή προπονητης σε Πειραια ή ακομη καλυτερα Σαλαμινα που να ξερει απ' τα αθληματα;
το υψος τελικα ποσο ειναι;; αλλου ακουω 1.70 και αλλου 1.60!

Και μια παρατηση παιδακια...Με συγχωρειτε κιολας...
Αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει ο μισθος που θα εχω, αλλα η δουλεια που εχω ως ονειρο θα με ενδιαφερει!!!
Αν αυτο που μ' αρεσει και το χω καταφερει στην επαγγελματικη μου πορεια, τοτε θα αποδωσω και με το παραπανω!
Ειτε μου ζητουν οι ανωτεροι μου υπερβολικα πραγματα ειτε οχι!!! :)
Φυσικα και παιζει ρολο η επαγγελματικη σου καταρτιση, αλλα αν μπαινεις εκει μονο κ μονο για τον σταθερο σου μισθο που θα τον παιρνεις ειτε εισαι καλος ειτε οχι, χαρη δεν θα δεις!!! αυτο πιστευω..

Απο αυτα που ξερω εχω να σου πω πως το υψος και για αγορια και για κοριτσια ειναι 1.70.Οσο για τα αθληματα,μπορει να μην ειναι και πολυ δυσκολα αλλα χρειαζεται προπονηση κανα 2-3 μηνες πριν,αναλογα βεβαια και με την φυσικη κατασταση του καθενος. Για την πολυτεκνια δεν εχω ιδεα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απο αυτα που ξερω εχω να σου πω πως το υψος και για αγορια και για κοριτσια ειναι 1.70.Οσο για τα αθληματα,μπορει να μην ειναι και πολυ δυσκολα αλλα χρειαζεται προπονηση κανα 2-3 μηνες πριν,αναλογα βεβαια και με την φυσικη κατασταση του καθενος. Για την πολυτεκνια δεν εχω ιδεα !!!

1.70 εε;; Για να παρουμε κανα 2-3 ποντους, ξερετε καποιον τροπο;; Εχω εναν χρονο μπροστα μου ακριβως! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
1.70 εε;; Για να παρουμε κανα 2-3 ποντους, ξερετε καποιον τροπο;; Εχω εναν χρονο μπροστα μου ακριβως! ;)
Ωχχχ δυσκολα σε κοβω να μπαινεις,μια φιλη μου περυσι ενω κανονικα ειναι 1.70 την μετρησαν 1.68 οπως και σε πολλα αλλα κοριτσια κοβουν ποντους,γενικα με τα κοριτσια υπαρχει ενα θεμα...τσπα το μπασκετ ψηλωνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ωχχχ δυσκολα σε κοβω να μπαινεις,μια φιλη μου περυσι ενω κανονικα ειναι 1.70 την μετρησαν 1.68 οπως και σε πολλα αλλα κοριτσια κοβουν ποντους,γενικα με τα κοριτσια υπαρχει ενα θεμα...τσπα το μπασκετ ψηλωνει!

Μη μου λες τετοια...Κοιταξε να δεις!
Εχω ακουσει οτι αν χασεις κιλα(αφου τα χω που τα χω παραπανω...)λενε οτι παιρνεις και εκει υψος, εστω και λιγο!
Το μονοζυγο κανει;; Κατι το οποιο τελοσπαντων να μ' ανεβασει λιγακι το υψος....


Ακόμη, νομίζω ότι είναι άδικο για μερικούς πόντους να μην γίνεται το όνειρο ενός ανθρώπου, και να μπαίνει κάποιος άλλος μόνο κ' μόνο για τον σταθερό μισθό που θα 'χει! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Αυτό που είπε ο Δημήτρης ότι δηλαδή προσπαθούν να κόβουν τα κορίτσια δεν ισχύει... Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα κορίτσια... Όσο για το ύψος που είναι το 1,70 κάνε μονόζυγο(να κρεμιέσαι κάθε μέρα 5 φορές από 5 λεπτά τη φορά) και ίσως γίνει κάτι... Ελπίζω να πετύχεις τους στόχους σου... Θα χαρώ πολύ να μπεις κι εσύ γιατί βλέπω ότι το θέλεις πραγματικά... Κοίτα ως έσχατη περίπτωση και την υπαξιωματικών στρατού/ναυτικού που το ύψος είναι από 1,60 και πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτό που είπε ο Δημήτρης ότι δηλαδή προσπαθούν να κόβουν τα κορίτσια δεν ισχύει... Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα κορίτσια... Όσο για το ύψος που είναι το 1,70 κάνε μονόζυγο(να κρεμιέσαι κάθε μέρα 5 φορές από 5 λεπτά τη φορά) και ίσως γίνει κάτι... Ελπίζω να πετύχεις τους στόχους σου... Θα χαρώ πολύ να μπεις κι εσύ γιατί βλέπω ότι το θέλεις πραγματικά... Κοίτα ως έσχατη περίπτωση και την υπαξιωματικών στρατού/ναυτικού που το ύψος είναι από 1,60 και πάνω...

Δεν ξέρεις πόσο το θέλω... Είναι και θα είναι μέχρι τελευταία στιγμή όνειρο ζωής...
Φυσικά και θα πάω κάπου ΣΜΥ και ΣΜΥΝ, ειδα και το υψος πριν απογοητευτω! :worry:
Πραγματικά και είμαι σίγουρη πως θα αποδωσω σε κατι τετοιο, γτ ειναι αυτο που θελω, χωρις να κοιταζω την τσεπη μου....
Δεν ειναι τυχαιο που το μυαλο μου δουλευει απο μονο του σαν αστυνομικος...... Ολοι με παρότρυναν να το κανω αυτο, γτ ελεγαν πως μου ταιριαζει απολυτα..Αλλα....!!!
Τεσπα....
Θελω να με φωτισεις που λογικα εσυ θα ξερεις περι πολυτεκνιας...Δες 1ο ποστ που εκανα εδω, και πες μου σε παρακαλω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δεν ειναι τυχαιο που το μυαλο μου δουλευει απο μονο του σαν αστυνομικος...... Ολοι με παρότρυναν να το κανω αυτο, γτ ελεγαν πως μου ταιριαζει απολυτα..Αλλα....!!!

Σέρλοκ Χόλμς ή Αστυνόμος Σαΐνης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σέρλοκ Χόλμς ή Αστυνόμος Σαΐνης?

Χαχα! Δεν υπερβαλω παντως... ;) Και ουτε το λεω ετσι για να το πω.... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
την πολυτεκνία δεν την χάνεις ακόμα και αν την εχουν χρησιμοποιήσει αλλα μέλη της οικογενείας.

το ύψος ειναι ενα θέμα. καθε μερα μονόζυγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
την πολυτεκνία δεν την χάνεις ακόμα και αν την εχουν χρησιμοποιήσει αλλα μέλη της οικογενείας.

το ύψος ειναι ενα θέμα. καθε μερα μονόζυγο.

Ευχαριστω βρεεεεεε!!!! Νταξ θα δουμε οσο για το υψος.... Υπαρχει ΣΜΥ κ' ΣΜΥΝ....
θεληση να υπαρχει και ολα οκ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Γαμώ την πουτάνα μου. Τι πανικός είναι αυτός; 10% με 30% και τελικά πάνω από 50% κόψανε. Μας πεθάνανε.

Έχω να κάνω μια ερώτηση. Για εμένα που είμαι τρίτεκνος, οι θέσεις γι' αξιωματικούς καταλαμβάνουν 4% και το συνολικό είναι 70 από ΓΕΛ, άρα βγαίνει 2.8 θέσεις. Αυτό σημαίνει 2 θέσεις ή 3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γαμώ την πουτάνα μου. Τι πανικός είναι αυτός; 10% με 30% και τελικά πάνω από 50% κόψανε. Μας πεθάνανε.

Έχω να κάνω μια ερώτηση. Για εμένα που είμαι τρίτεκνος, οι θέσεις γι' αξιωματικούς καταλαμβάνουν 4% και το συνολικό είναι 70 από ΓΕΛ, άρα βγαίνει 2.8 θέσεις. Αυτό σημαίνει 2 θέσεις ή 3;

3 θέσεις είναι πιο λογικό, στα μικρά ποσά στρογγυλοποιούν προς τα πάνω, παρά προς τα κάτω
αν και θα έπρεπε να το αναφέρει επ'ακριβώς όπως στον αριθμό των εισακτέων πέρσι που τα έγραφε αναλυτικότατα η προκήρυξη
για όποιον θέλει να δει την προκήρυξη για αστυνομικές σχολές, μπορεί να την βρει εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
3 θέσεις είναι πιο λογικό, στα μικρά ποσά στρογγυλοποιούν προς τα πάνω, παρά προς τα κάτω
αν και θα έπρεπε να το αναφέρει επ'ακριβώς όπως στον αριθμό των εισακτέων πέρσι που τα έγραφε αναλυτικότατα η προκήρυξη
για όποιον θέλει να δει την προκήρυξη για αστυνομικές σχολές, μπορεί να την βρει εδώ
Ελπίζω να είναι έτσι, φίλε μου. Θα δείξει.

Τι πανικός είναι αυτός, ρε παιδιά; Με έχει πιάσει το στομάχι μου να πούμε... Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι έτσι, φίλε μου. Θα δείξει.

Τι πανικός είναι αυτός, ρε παιδιά; Με έχει πιάσει το στομάχι μου να πούμε... Έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο;

δεν χαιρεσαι μηπως γινει καμια καλη και σωθεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις αν σε περιπτωση που μπω στη σχολη αστυφυλακων και δεν μου αρεσει,γινετε να φυγω???αυτο ισχυει για ορισμενες στρατιωτικες σχολες(οτι μπορεις να φυγεις το πρωτο δεκαημερο και αυτοματα μπαινεις στη επομενη σχολη που πιανεις και εχεις δηλωση στο μηχανογραφικο σου),αλλα δεν ξερω αν ισχυει στην αστυφυλακων...Σας παρακαλω ασ απαντησει καποιος..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο το θέλω... Είναι και θα είναι μέχρι τελευταία στιγμή όνειρο ζωής...
Φυσικά και θα πάω κάπου ΣΜΥ και ΣΜΥΝ, ειδα και το υψος πριν απογοητευτω! :worry:
Πραγματικά και είμαι σίγουρη πως θα αποδωσω σε κατι τετοιο, γτ ειναι αυτο που θελω, χωρις να κοιταζω την τσεπη μου....
Δεν ειναι τυχαιο που το μυαλο μου δουλευει απο μονο του σαν αστυνομικος...... Ολοι με παρότρυναν να το κανω αυτο, γτ ελεγαν πως μου ταιριαζει απολυτα..Αλλα....!!!
Τεσπα....
Θελω να με φωτισεις που λογικα εσυ θα ξερεις περι πολυτεκνιας...Δες 1ο ποστ που εκανα εδω, και πες μου σε παρακαλω! :)

Η πολυτεκνία ισχύει για όλα τα παιδιά αρκεί να μην είναι πάνω από 23 χρονών ο μεγαλύτερος. Εκτός κι αν σπουδάζει οπότε το όριο πάει 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις αν σε περιπτωση που μπω στη σχολη αστυφυλακων και δεν μου αρεσει,γινετε να φυγω???αυτο ισχυει για ορισμενες στρατιωτικες σχολες(οτι μπορεις να φυγεις το πρωτο δεκαημερο και αυτοματα μπαινεις στη επομενη σχολη που πιανεις και εχεις δηλωση στο μηχανογραφικο σου),αλλα δεν ξερω αν ισχυει στην αστυφυλακων...Σας παρακαλω ασ απαντησει καποιος..:worry:

Φίλε μου από τη στιγμή που περνάς και μετά θέλεις να φύγεις εννοείται μπορείς να φύγεις αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να πας στην επόμενη σχολή γιατί έχουν καλυφθεί οι θέσεις με άλλα άτομα από το σύνολο αυτών που δίνουν πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
για ορισμενες στρατιωτικες σχολες (οτι μπορεις να φυγεις το πρωτο δεκαημερο και αυτοματα μπαινεις στη επομενη σχολη που πιανεις και εχεις δηλωση στο μηχανογραφικο σου)
Για καμία σχολή δεν ισχύει αυτό.

Υ.Γ.. Ευχαριστώ το φίλο μου (ξέρει αυτός γιατί).
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για καμία σχολή δεν ισχύει αυτό.
Ισχύει όταν σε διώξουν από την σχολή, αν μιλάμε και για αυτές τις περιπτωσεις
π.χ φέτος ένας φίλος μου πέρασε Ικάρων και ενώ πέρασε όλες τις εξετάσεις και ότι κάνουν τελοσπάντων,τελικά τον έδιωξαν λόγω κάποιου προβλήματος με την μύτη:worry:Και πήγε στην επόμενη σχολή που είχε στο μηχανογραφικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά έχω βγάλει 14.605 μόρια στο 5ο πεδίο.Λέτε να την πιάσω την Αστυφυλάκων???Δεν είμαι σε κάποια ειδική κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top