Σχολή Αστυφυλάκων

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά με συγχωρείτε που δεν απάντησα αλλά είχα υπηρεσία το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και δεν κατέβηκα. Επιτέλους είμαι πάλι Αθήνα... Για τις κατακτήριες που λέγαμε με σιγουριά σας λέω ότι ισχύουν τα εξής: Για να μπεις αστυφυλάκων θα δωσεις μόνο πανελλήνιες. Για να μπεις αξιωματικών απο ιδιώτης θα δώσεις μόνο πανελλήνιες.Οι κατατακτηριες αφορούν μονο για την Αξιωματικών στους ήδη πτυχιούχους αστυφύλακες. Αυτά λένε τα προεδρικά διατάγματα του αστυνομικού δικαίου που μελέτησα ενώ ήμουν στη σχολή τις 2 βδομάδες που πέρασαν... Άρα οι κατατακτήριες ισχύουν μόνο για την αξιωματικών και μόνο αν είσαι ήδη αστυφύλακας με πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ... ( olson X τώρα παίρνουμε καθαρά 288 ευρώ... Όταν βγω τον Ιούνιο ως δόκιμος για πρακτική με νυχτερινά και πενθήμερα θα παίρνω 500-550 ευρώ...) Βέβαια μην ξεχνάτε και τις έκτακτες προκηρύξεις που βγαίνουν που σου δίνουν τη δυνατότητα να μπεις ως ειδικών καθηκόντων στην αστυνομία (΄Τέτοιο παράδειγμα αποτελεί η προκήρυξη του 2011 https://www.astynomia.gr/index.php?op...emid=761&lang= )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Camouflage

Νεοφερμένος

Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια αν εχεις τρυπα στο αυτι αλλα δεν φορας σκουλαρικι μπορεις να εισαχθεις στην αστυφυλακων ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SvS

Νεοφερμένος

Ο SvS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κανενα προβλημα δεν θα σου πουν τιποτα στο υγειονομικο και δεν προκειται να κοιταξουν...εννοειται πως δεν θα το φορας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
παιδια στα υγειονομικα τι ελεγχουν... λεπτομερεις αν γινεται σε pm....για ευνοητους λογους....:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SvS

Νεοφερμένος

Ο SvS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια στα υγειονομικα τι ελεγχουν... λεπτομερεις αν γινεται σε pm....για ευνοητους λογους....:redface::D

είναι ανάλογα σε ποια πόλη θα περάσεις υγειονομικό και ποιος ιατρός θα είναι (Ελληνική Αστυνομία βλέπεις) τουλάχιστον αυτό που έκαναν 3 σειρές πριν στην Θεσσαλονίκη...τσιτσιδι για να δουν αν είσαι αρτιμελής και τον Δ.Μ.Σ...Αθήνα πάλι ούτε καν τους έγδυναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
απο γεν οργανα δηλ τι? αν τους λειεπει κανενα ο ?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Χαίρετε. Ήθελα να ρωτήσω, τα αθλήματα όσοι έχετε δώσει, πότε διεξήχθησαν πρωί ή απόγευμα ξέρω 'γω; Δεν πιστεύω να ήταν μέσα στο καταμεσήμερο γιατί την ζέστη δεν την αντέχω καθόλου, ζαλίζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
πρωι προς μεσημέρι..
αν είσαι τυχερός και είσαι απο τους πρώτους θα δώσεις νωρίς με την δροσιά.. αλλιώς πιάνει μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas original

Νεοφερμένος

Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια λετε μειωθηκε η ζητηση για αστυνομια η το αντιθετο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Μπα... Μη το λέτε... Τώρα που θα πάνε στον πάτο οι μισθοί μας και η εγκληματικότητα αυξάνεται ραγδαία αποκλείεται αν σε κάποιον δεν αρέσει πραγματικά να έρθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas original

Νεοφερμένος

Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω για παραδειγμα ειμαι πολυτεκνος...με 14000 λετε περναω η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Φίλε μου εξαρτάται πόσους θα πάρει φέτος... Αν πάρει όσους και πέρυσι είσαι σχεδόν σίγουρα μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι η ζητηση απο βολεψακιδες εχει υπεραυξηθει.
Η ζητηση απο παιδια που πανε επειδη πραγματικα το θελουν ειναι μηδενικη θα ελεγα σε σχεση με το 2010 και το 2011 που εδινα εγω.
Οσους βολεψακιδες ρωταω πιστευω θα γραψουν γυρω στο 14500...
Δυο εβδομαδες μεινανε...καλη επιτυχια σε οσους το αξιζουμε!
Προσωπικη καθαρα αποψη ειναι οτι θα παρουν 700 ατομα και η βαση θα κυμανθει περι τα 15500...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiaa

Νεοφερμένος

Η georgiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια ο δεικτης μαζας σωματος για τ σχολη αστυφυλακων ποιος ειναι??(γ τς γυναικες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
[FONT=&quot] Δείκτης μάζας σώματος [Π.Δ. 54/2010 (Φ.Ε.Κ. Α – 93)][/FONT]
[FONT=&quot]Ως Δ.Μ.Σ. νοείται το πηλίκο του σωματικού βάρους των υποψηφίων σε χιλιόγραμμα προς το τετράγωνο του ύψους τους σε μέτρα.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν Δ.Μ.Σ. μεταξύ 19-27.[/FONT]
[FONT=&quot]Οι γυναίκες υποψήφιες πρέπει να έχουν Δ.Μ.Σ. μεταξύ 18 – 25.[/FONT]
[FONT=&quot](Παράδειγμα: Ένας υποψήφιος με ύψος 1,75 μέτρα και βάρος 74 κιλά έχει Δ.Μ.Σ. 74/(1,75Χ1,75) = 24,16[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

want3d

Νεοφερμένος

Ο want3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι στο ΤΔΑ Σητείας, και αύριο ξεκινάνε εξετάσεις. Ξέρει κανείς αν συγκεντρώνει πιθανότητες το σενάριο να μείνει κανείς στο ίδιο έτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Φίλε μου, είναι δύσκολο να μείνεις, απλώς προσπάθησε να διαβάσεις όσο μπορείς και να μην αφήνεις κανένα κενό στις απαντήσεις ακόμη κι αν δεν είσαι σίγουρος γι' αυτές... Πώς τα πήγες μέχρι τώρα; Τα θέματα ποινικής δικονομίας ήταν πολύ δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

want3d

Νεοφερμένος

Ο want3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ντάξει μέχρι τώρα έχω πάει μια χαρά σε όλα. Τα περνάω σίγουρα δηλαδή. Όντως ποινική δικονομία πέσανε αρκετά αντιSOS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoldenButterfly

Νεοφερμένος

Η GoldenButterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδακια καλησπερα..
Λοιπον!

Δεν θα πω και πολλα λογια(γτ το χω αυτο η ατιμη..)
Αλλα! Απο παιδακι με θυμαμαι να λεω οτι εχω ονειρο την αστυνομια, και την λατρευω παρα πολυ!
Τους ειχα και θα τους εχω(ασχετα αν μπω ή οχι) σε υψηλη εκτιμηση..
Τσακαλι δεν με λες στα μαθηματα, αλλα ενα 13,000 το χω! Για αστυφυλακας μιλαμε παντα..!!! Ομως εχω και πολυτεκνια!
Εχω ρωτησει αν καποιος απο την οικογενεια την εχει χρησιμοποιησει, και μου εχουν πει οχι! Αν αποδειχθει οτι
την εχουν χρησιμοποιησει, εγω δεν θα μπορεσω να την ξανα χρησιμοποιησω;; Ναι ή οχι;

Ακομη, τα αθληματα ειναι δυσκολα;; Υπαρχει καποιο γυμναστηριο ή προπονητης σε Πειραια ή ακομη καλυτερα Σαλαμινα που να ξερει απ' τα αθληματα;
το υψος τελικα ποσο ειναι;; αλλου ακουω 1.70 και αλλου 1.60!

Και μια παρατηση παιδακια...Με συγχωρειτε κιολας...
Αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει ο μισθος που θα εχω, αλλα η δουλεια που εχω ως ονειρο θα με ενδιαφερει!!!
Αν αυτο που μ' αρεσει και το χω καταφερει στην επαγγελματικη μου πορεια, τοτε θα αποδωσω και με το παραπανω!
Ειτε μου ζητουν οι ανωτεροι μου υπερβολικα πραγματα ειτε οχι!!! :)
Φυσικα και παιζει ρολο η επαγγελματικη σου καταρτιση, αλλα αν μπαινεις εκει μονο κ μονο για τον σταθερο σου μισθο που θα τον παιρνεις ειτε εισαι καλος ειτε οχι, χαρη δεν θα δεις!!! αυτο πιστευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top