Σχολή Αστυφυλάκων

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδια, αν και ειναι νωρις ακομα αλλα μια γενικη εικονα μπορουμε να εχουμε. Πως τα βλεπετε τα μορια φετος, τοσο για αστυφυλακων, οσο και για αξιωματικων? Υπαρχει μεγαλη ζητηση φετος?
Πως ρε φιλε θα εχεις εικονα που ακομα δεν εχουμε γραψει πανελλαδικες; Πλακα μας κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πως ρε φιλε θα εχεις εικονα που ακομα δεν εχουμε γραψει πανελλαδικες; Πλακα μας κανεις;

Οχι ρε φιλε δεν σου κανω πλακα.. Αν διαβασες καλα το μηνυμα θα εβλεπες οτι μιλαω για ''γενικη'' εικονα και οχι για ''ολικη''.. Τι εννοω μ' αυτο; Με βαση τη κατασταση που επικρατει σημερα, θα χρειαστουν περισσοτερους ή λιγοτερους αστυνομικους ; κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Οχι ρε φιλε δεν σου κανω πλακα.. Αν διαβασες καλα το μηνυμα θα εβλεπες οτι μιλαω για ''γενικη'' εικονα και οχι για ''ολικη''.. Τι εννοω μ' αυτο; Με βαση τη κατασταση που επικρατει σημερα, θα χρειαστουν περισσοτερους ή λιγοτερους αστυνομικους ; κτλ..
εγω που εχω ρωτησει δυο καθηγητριες μου εχεουν πει πως φετος δινουν πιο λιγοι απο περισυ λογο του φοβου της θεωρητικης για τα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως γενικά φέτος σε όλες τις στρατιωτικού τύπου σχολές θα ζητηθούν λιγότεροι λόγω της έλλειψης χρημάτων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Απο την αλλη ομως σκεφτειτε οτι με την κατασταση που επικρατει σημερα, η χωρα θα χρειαστει περισσοτερη φρουρα. Κι απο την αλλη, συμφωνα με στατιστικη βλεπω οτι διαλεξαν λιγα ατομα το ΑΟΘ, ειτε επειδη συνειδητοποιησαν τελικα οτι οι οικονομικες σχολες (με σπανιες εξαιρεσεις) δεν εχουν μελλον, ειτε επειδη δεν θελουν να πανε αστυνομια..

ΥΓ: Βασιλη, φοιτητης στο τει λαρισας εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Απο την αλλη ομως σκεφτειτε οτι με την κατασταση που επικρατει σημερα, η χωρα θα χρειαστει περισσοτερη φρουρα. Κι απο την αλλη, συμφωνα με στατιστικη βλεπω οτι διαλεξαν λιγα ατομα το ΑΟΘ, ειτε επειδη συνειδητοποιησαν τελικα οτι οι οικονομικες σχολες (με σπανιες εξαιρεσεις) δεν εχουν μελλον, ειτε επειδη δεν θελουν να πανε αστυνομια..

ΥΓ: Βασιλη, φοιτητης στο τει λαρισας εισαι?

Φρουρά απέναντι στους κλέφτες και τους ληστές,ε..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Φρουρά απέναντι στους κλέφτες και τους ληστές,ε..?

Εξαρταται πως το εννοεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εξαρταται πως το εννοεις..
Χεχε,τους μεγαλοαπατεώνες δε θα τους πιάσουν μπάτσοι-οπότε δεν εννοώ αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Φρουρά απέναντι στους κλέφτες και τους ληστές,ε..?

Χεχε,τους μεγαλοαπατεώνες δε θα τους πιάσουν μπάτσοι-οπότε δεν εννοώ αυτούς.

Αυτο ειναι σιγουρο αλλα η χωρα χρειαζεται φρουρα λογω της καταστασης που επικρατει κυριως στην αθηνα, θεσ/νικη και αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucy

Νεοφερμένος

Η Lucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γίνεται να περάσει κανείς Αστυφυλάκων χωρίς να έχει επιλέξει το Α.Ο.Θ. και Μαθηματικά Γενικής ;
Επίσης εγώ μπορώ να τα δώσω πανελλαδικά ακόμα κι αν δεν τα έχω επιλέξει ;
Είμαι τώρα 3η Λυκείου και αποφάσισα τελευταία στιγμή ότι θέλω σχολή αστυφυλάκων...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γίνεται να περάσει κανείς Αστυφυλάκων χωρίς να έχει επιλέξει το Α.Ο.Θ. και Μαθηματικά Γενικής ;
Επίσης εγώ μπορώ να τα δώσω πανελλαδικά ακόμα κι αν δεν τα έχω επιλέξει ;
Είμαι τώρα 3η Λυκείου και αποφάσισα τελευταία στιγμή ότι θέλω σχολή αστυφυλάκων...:(
OXI και οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Γίνεται να περάσει κανείς Αστυφυλάκων χωρίς να έχει επιλέξει το Α.Ο.Θ. και Μαθηματικά Γενικής ;
Επίσης εγώ μπορώ να τα δώσω πανελλαδικά ακόμα κι αν δεν τα έχω επιλέξει ;
Είμαι τώρα 3η Λυκείου και αποφάσισα τελευταία στιγμή ότι θέλω σχολή αστυφυλάκων...:(


Μπορείς ακόμα να τα δηλώσεις αν δε κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Νομίζω, πάντως, πως μπορείς ακόμα να αλλάξεις σε μαθηματικά και αοθ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Φυσικα και μπορει αφου την δηλωση την κανεις αρχες Φεβρουαριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucy

Νεοφερμένος

Η Lucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρώτησα τον βλακα τον διευθυντή και είπε ότι δεν μπορώ να αλλάξω. είναι πια πολύ αργά. Τώρα θα πρέπει να περιμένω 1 χρόνο.... κρίμα.. το ήθελα πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fofo07

Νεοφερμένος

Η foteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας παιδιά,ξέρετε αν θα πέσει ποτέ το όριο του ύψους για τις γυναίκες στην αστυνομία,θέλω πολύ να γίνω αστυνομικός αλλά δυστυχώς δεν έχω το απαιτούμενο ύψος, μου λείπουν 3-4 πόντοι .μπορώ να κάνω κάτι γι`αυτό αν και πάω ήδη Γ`ΛΥΚΕΙΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Platwnas

Νεοφερμένος

Ο Platwnas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
γεια σας παιδιά,ξέρετε αν θα πέσει ποτέ το όριο του ύψους για τις γυναίκες στην αστυνομία,θέλω πολύ να γίνω αστυνομικός αλλά δυστυχώς δεν έχω το απαιτούμενο ύψος, μου λείπουν 3-4 πόντοι .μπορώ να κάνω κάτι γι`αυτό αν και πάω ήδη Γ`ΛΥΚΕΙΟΥ.

Λοιπον, αρχικα πες μας αν θελεις τι υψος εχεις.. Δευτερον πρεπει να πουμε οτι τα ορια υψους στην αστυνομια αλλα και στο στρατο εχουν να κανουν και πολλες φορες με το επικαλουμενο ''μεσον'' :D.. περσυ εδινα πανελληνιες για αστυνομια και πολλα ατομα που ετυχε να ειμαστε μαζι στα αθληματα ηταν τοσο κοντοι που απορουσες γιατι ερχονται να δωσουν αφου ξερουν οτι θα κοπουν; Κι ομως περασαν!!
Τωρα αν εισαι 2 - 3 ποντους χαμηλοτερα απο το απαιτουμενο υψος, σου συνιστω να κανεις μονοζυγο σε καθημερινη βαση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fofo07

Νεοφερμένος

Η foteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι 1,66,67 αυτό για το μονόζυγο μου το χουν πει και άλλοι αλλά δεν νομίζω να κερδίσω τόσους πόντους από αυτό αν χρειαζόμουν ένα ή δυο τότε κάτι θα μπορούσε να κάνει:( ,όσο για το μέσον δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει εσύ είδες παιδιά που ήταν κάτω από το όριο και πέρασαν; Σ' ευχαριστώ για την συμβουλή πάντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucy

Νεοφερμένος

Η Lucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά με συγχωρείτε που δεν απάντησα αλλά είχα υπηρεσία το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και δεν κατέβηκα. Επιτέλους είμαι πάλι Αθήνα... Για τις κατακτήριες που λέγαμε με σιγουριά σας λέω ότι ισχύουν τα εξής: Για να μπεις αστυφυλάκων θα δωσεις μόνο πανελλήνιες. Για να μπεις αξιωματικών απο ιδιώτης θα δώσεις μόνο πανελλήνιες.Οι κατατακτηριες αφορούν μονο για την Αξιωματικών στους ήδη πτυχιούχους αστυφύλακες. Αυτά λένε τα προεδρικά διατάγματα του αστυνομικού δικαίου που μελέτησα ενώ ήμουν στη σχολή τις 2 βδομάδες που πέρασαν... Άρα οι κατατακτήριες ισχύουν μόνο για την αξιωματικών και μόνο αν είσαι ήδη αστυφύλακας με πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ... ( olson X τώρα παίρνουμε καθαρά 288 ευρώ... Όταν βγω τον Ιούνιο ως δόκιμος για πρακτική με νυχτερινά και πενθήμερα θα παίρνω 500-550 ευρώ...) Βέβαια μην ξεχνάτε και τις έκτακτες προκηρύξεις που βγαίνουν που σου δίνουν τη δυνατότητα να μπεις ως ειδικών καθηκόντων στην αστυνομία (΄Τέτοιο παράδειγμα αποτελεί η προκήρυξη του 2011 https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&lang='..'&perform=view&id=8981&Itemid=761&lang= )


ώστε είσαι στη σχολή αστυφυλάκων..ωραία.. ισχυεί ότι από τον 2ο χρόνο κάνεις πρακτική έξω και μετά, τον 3ο χρόνο δουλεύεις κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Ναι, έτσι ακριβώς είναι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top