Σχολή Αστυφυλάκων

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
μεχρι το 2005 εδιναν 9 η 10 μαθηματα.αναλογως αν ειχαν αοθ

:lol:φιλε το 2005 πανελληνιες με 6 μαθηματα ειχαν. και αν ειχες αοθ 7 μαθηματα. οι πανελληνιες οπως ειναι τωρα ειναι απο το 2001.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 267122

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια για φετος τι προβλεπεται... ανοδο κα8οδο η και ποσο λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
:lol:φιλε το 2005 πανελληνιες με 6 μαθηματα ειχαν. και αν ειχες αοθ 7 μαθηματα. οι πανελληνιες οπως ειναι τωρα ειναι απο το 2001.
κ εγω αυτο ξερω.το 2005 εδιναν 6 η 7 μαθηματα.τι 10 μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
:lol:φιλε το 2005 πανελληνιες με 6 μαθηματα ειχαν. και αν ειχες αοθ 7 μαθηματα. οι πανελληνιες οπως ειναι τωρα ειναι απο το 2001.


Ολοι οι πολυξεροι εδω μαζευτηκανε..:jumpy::jumpy::lol::lol:


Εγώ έδωσα 9 μαθήματα.

ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
πες τα ρε καλαχαν τα ελεγα εγω και μου ελεγαν τα δικα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρε παιδια με 14249 τι κανω την πιανω την Αστυφυλακων αλλοι λενε οτι θα κατεβει (φροντηστηριο στην Πατρα) αλλοι λενε θα ανεβει.Εχω πεθανει απο την αγωνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
φιλε ζ16 ξεσ ποσο ειχε περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ρε παιδια με 14249 τι κανω την πιανω την Αστυφυλακων αλλοι λενε οτι θα κατεβει (φροντηστηριο στην Πατρα) αλλοι λενε θα ανεβει.Εχω πεθανει απο την αγωνια...
κανενας δν ξερει.υπομονη κ θα δειξει.παντως εγω πιστευω οτι θα κατεβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
14303 ειχε περυσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
παιδια απο οτι γνωριζω,η αστυφυλακων τουλαχιστον,ή θα παραμεινει εκει που ηταν ή θα κατεβει λογω της αυξησης των ατομων που θα παρουν φετος!!κ εκτος αυτου,οι συμμετοχεσ φετος δεν ηταν πολλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
παιδια απο οτι γνωριζω,η αστυφυλακων τουλαχιστον,ή θα παραμεινει εκει που ηταν ή θα κατεβει λογω της αυξησης των ατομων που θα παρουν φετος!!κ εκτος αυτου,οι συμμετοχεσ φετος δεν ηταν πολλες!
καλα να μεινει ακριβως 14303 δν παιζει τετοιο σεναριο.οταν λες να μεινει εκει που ειναι εννοεις να πεσει ελαχιστα πχ 10-100 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
καλα να μεινει ακριβως 14303 δν παιζει τετοιο σεναριο.οταν λες να μεινει εκει που ειναι εννοεις να πεσει ελαχιστα πχ 10-100 μορια?
ναι αυτο εννοω!βασικα εχω διαβασει σε παρα πολλα αρθρα πως θε πεσουν φετος!αλλα κατα τη γνωμη μου κανεισ δεν μπορει ν ξερει σιγουρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Θα πεσουν βρε μην αγχώνεσται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Της Φιλομήλας Δημολαΐδου
Τα μέχρι τώρα στοιχεία που συγκεντρώθηκαν από κέντρα υποβολής μηχανογραφικών δελτίων της δυτικής Θεσσαλονίκης κατατάσσουν το Παιδαγωγικό του Αριστοτελείου στην πρώτη θέση στις προτιμήσεις με ποσοστό 26,2%. "Υπάρχει τάση ανόδου στα Παιδαγωγικά γενικώς, η οποία είναι πιο δυναμική σε σχέση με την περσινή χρονιά", τόνισε ο σύμβουλος του Κέντρου Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕΣΥΠ) Νεάπολης Χρήστος Αντωνίου.
Ακολουθούν η Νομική ΑΠΘ, το Οικονομικό του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και το Παιδαγωγικό Φλώρινας με 10,7%, το Φυσικό, το Οικονομικό ΑΠΘ και η σχολή Αστυφυλάκων με 9,7%, όπως και το τμήμα Προσχολικής Αγωγής ΑΠΘ, το Παιδαγωγικό Βόλου και το Οργάνωσης Διοίκησης Μακεδονίας με 8,7%.
"Η σχολή Αστυφυλάκων και τα Οικονομικά κυρίως του Πανεπιστημίου Μακεδονίας αποτελούν σταθερή αξία στις προτιμήσεις των υποψηφίων. Πρέπει να επιστήσουμε την προσοχή των υποψηφίων στα τμήματα νηπιαγωγών, γιατί τελικά δεν είναι η εικόνα που φαίνεται", ανέφερε ο κ. Αντωνίου και εξηγεί πως μπορεί να καθιερώθηκε η υποχρεωτική φοίτηση στα νηπιαγωγεία και αυτό θεωρητικά θα σήμαινε ότι θα "άνοιγαν" νέες θέσεις εργασίας, όμως κάτι τέτοιο δεν συνέβη. "Γιατί από τη μία δόθηκε δυνατότητα σε ιδιωτικούς φορείς να ιδρύουν νηπιαγωγεία και από την άλλη οι θέσεις νηπιαγωγών που προκηρύχθηκαν μέσω ΑΣΕΠ είναι λιγότερες σε σύγκριση με τον προηγούμενο διαγωνισμό (2008: 720 και 2006: 960)”, πρόσθεσε ο σύμβουλος.
ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ
Τα σίγουρα επαγγέλματα επέλεξαν την περσινή χρονιά οι υποψήφιοι κατά τη συμπλήρωση των μηχανογραφικών δελτίων τους. Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία του υπουργείου Παιδείας στις πρώτες προτιμήσεις των υποψηφίων βρίσκονταν τα Παιδαγωγικά τμήματα, με αυτό της Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ να ξεχωρίζει με 2.082 πρώτες προτιμήσεις (9.437 προτιμήσεις στο σύνολο) και το αντίστοιχο τμήμα του Πανεπιστημίου Αθηνών να ακολουθεί με 1.838 πρώτες προτιμήσεις (8.848 σύνολο).
Στη λίστα των προτιμήσεων έπονταν τα τμήματα Αστυφυλάκων με 1.481 πρώτες προτιμήσεις και των αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας με 1.243 πρώτες προτιμήσεις. Σε καλή θέση στις καρδιές των υποψηφίων ήταν και τα τμήματα Νομικής Αθηνών με 1.831 πρώτες προτιμήσεις (3.106 σύνολο) και Θεσσαλονίκης με 827 πρώτες προτιμήσεις (3.546 σύνολο). Επιπλέον το τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών είχε συγκεντρώσει 1.217 πρώτες προτιμήσεις, ενώ αρκετοί είχαν επιλέξει και τα τμήματα Βιβλιοθηκονομίας, Βρεφονηπιοκομίας και Διατροφής του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης με 6.383, 8.961 και 8.527 υποψηφίους αντίστοιχα.



https://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=20495
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
οι βασεις θα ανεβουν............ και στο 90% και δυστυχως και στο 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
κανενας δν ξερει.υπομονη κ θα δειξει.παντως εγω πιστευω οτι θα κατεβει

κι να μην κατεβει υπαρχει η περιπτωση να μπεις στους επιλαχοντες!!
σου ευχομαι να περασεις με τη βαση ομως καλη τυχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mixalakhs

Νεοφερμένος

Ο Mixalakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγω γενικα εχω ακουσει οτι φετος η αστυνομια ειχε χαμηλη ζητηση.Μιλησα και με στρατηγο της αστυνομιας και μου ειπε οτι με 14420 εισαι μεσα. Δεν ισχυει οτι υπαρχει χαμηλοτερη ζητηση φετος για αστυφυλακων? Μπορει τα θεματα να ηταν σχετικα ευκολα αλλα αν δεν υπαρχει ζητηση γιατι να υπαρχει αυξηση της βασης? Μην με αγχωνεται παιδια γιατι ημουν αισιοδοξος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παντως η αληθεια ειναι οτι την βαζουν πολλα παιδια,εγω απο ανθρωπους που ρωτησα κ ξερουν (γνωμη μου) μου ειπαν οτι ναι μεν εχει ζητηση κ την βαζουν πρωτη προτιμηση αλλα την βαζουν συνηθως παιδια με μορια 13600 με 13700 13800 κτλπ.Αυτος που ρωτησα ειναι διευθυντης σε φροντηστηριο κ περυσι παρακαλαγε τα παιδια να πανε για αθληματα γιατι θα κατεβαιναν οι βασεις κ κατεβηκαν 700 μορια γεν. σειρα με αποτελεσμα να βγαλει γυρω στους 30 αστυφυλακες.Στην δικια μου ερωτηση με 14249 αν ειναι απιθανο να μπω μου λεει "Ξερεις τι ειναι απιθανο για μενα να μην μπεις αυτο ειναι απιθανο"εγω κ παλι εχω τις αμφιβολιες μου κ κατα την γνωμη μου θα ανεβουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ωπ....λάθος χρονιάς στοιχεία έδωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
μα ρε παιδια με τα επεισοδια που εγιναν φετος ειναιν φυσικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top