Σχολή Αστυφυλάκων

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
3ερει κανεις ποτε 8 ειδοποιη8ο0με για το ποτε 8 παμε κ πώς την σχολη και αν μπορει κανεις αναλογα με την βα8μολογια του να διαλε3ει σε ποια 8 παει;;;;;;;;;;;;;;;;
και κατι ακομα, ποσα χρονια διααρκει τελικα το ετος φοιτησης στην σχολη;;;;;;;;;;

αφού βγούν οι βάσεις, θα μας πάρουν τηλέφωνο να πάμε στο ατ που κάναμε την αίτηση, και εκεί θα δηλώσουμε τις σχολές που θέλουμε κατα σειρά προτήμησης.

όσο αφορά την γενική σειρά η τοποθέτηση γίνεται με βάση τη σειρά εισαγωγής, δηλαδή τα μόρια που έβγαλες.


άν είσαι πολύτεκνος ή τρίτεκνος όμως έχεις ειδηκά προνόμια όσο αφορά την επιλογή σχολής, και στην προκήρηξη έλεγε οτι οι ειδηκές κατηγορίες μπορούν να καλήψουν έως και 80% των σπουδαστών ενός τδα.

άν γνωρίζει κανείς καλήτερα τί παίζει με τους πολύτεκνους όσο αφορά την επιλογή του τδα να ποστάρει για να είμαστε σίγουροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδια πως πηγανε σημερα τα ψυχοτεχνικα????

Ας μας πει καποια/καποιος τι ρωτησαν στα ψυχοτεχνικα να εχουμε μια ιδεα...

Μια λεει πηγε και τους ειπε οτι θελει να μπει στην αστυνομια για να εχει σιγουρη δουλεια και λεφτα και φυσικα την κοψανε :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι ρε συ ας πει καπιος εγω θα ελεγα αλλα ειμαι τελευταιος τελευταιος 8 9 10 ιουλιου.Ας πει καποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αρης_20 απο αγ,στεφανο ε?παιζει και να σε ξερω απο κρυονερι ειμαι........


δεν ξερω θα σε γελασω...δεν ξερω παιδια απο κρονερι...εκτος απο αυτους που πηγαιναν αγιο στεφανο σχολειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ας μας πει καποια/καποιος τι ρωτησαν στα ψυχοτεχνικα να εχουμε μια ιδεα...

Μια λεει πηγε και τους ειπε οτι θελει να μπει στην αστυνομια για να εχει σιγουρη δουλεια και λεφτα και φυσικα την κοψανε :lol:
..

Ti φυσικά μωρέ? Σιγά μην την κόψανε επειδή είπε το αυτονόητο.Μην ψαρώνετε.Εσύ δηλαδή γιατί πας αστυνομία?Για να σώσεις τον κόσμο?

Κάποι άλλη χαζομαρα θα είπε η εν λόγω και την κόψανε.

Δηλαδή δείχνει οτι έχεις ψυχολογικό πρόβλημα αν πεις οτι πας για σταθερή δουλειά-λεφτά?

Για αυτό λέγεται δουλειά.Αλλιώς θα λεγότανε χόμπυ..
-----------------------------------------
Πήγε μια φίλη μου σήμερα το πρωί στα ψυχοτεχνικά.

Τη βάλαν να ζωγραφίσει έναν άνθρωπο και τη ρωτήσανε με τι ασχολείται τώρα και γιατί θέλει να πάει αστυνομία.

Από ότι μου είπε εύκολα ήτανε.Πέρασε όλο το γκρουπ της.(πηαγαίναν ανα 10 άτομα γκρουπ)
.Πολύ αναμονή τζάμπα.5 ώρες έκανε για λίγα λεπτά.

Το αρνητικό για εμάς τους 10% είναι οτι είδε αρκετές κοπέλες από το 10%(ίσως οι γυναίκες το αποφασίζουν ποιο μετά οτι θέλουν αστυνομία) το οποίο αυτομάτως είναι θετικό για το 90%.

Χαρακτηριστικά ήταν 2 κοπέλες μπροστά της στο γκρουπ με βαθμούς γύρω sτο 18(με το 10%).Η μία έκανε και μεταπτυχιακό. :shock:

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
υποτιθεται ομως οτι αυτοι(οι εξεταστες αστυνομικοι),θελουν ατομα για το Σωμα,τα οποια να γουσταρουν και να θελουν να κανουν αυτη τη δουλεια,επειδη τους αρεσει και οχι επειδη θα εχουν ενα σταθερο μισθο...ετσι νομιζω δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
υποτιθεται ομως οτι αυτοι(οι εξεταστες αστυνομικοι),θελουν ατομα για το Σωμα,τα οποια να γουσταρουν και να θελουν να κανουν αυτη τη δουλεια,επειδη τους αρεσει και οχι επειδη θα εχουν ενα σταθερο μισθο...ετσι νομιζω δηλαδη...

οι εξεταστές(ψυχολόγοι) αστυνομικοί φανταζομαι όμως (και έτσι πρέπει να είναι) οτι κρινουν αν κάποιος αντικειμενικά έχει ψυχολογικό πρόβλημα για να αποφύγουμε δολοφονικές ενέργειες όπως του Αλέξανδρου το Δεκέμριο.
ίσα ίσα ένας που πάει για τη σταθερή δουλειά είναι συνηδειτοποιημένος και χαμηλών τόνων.Δηλαδή δε λειτουργεί τόσο με το συναίσθημα όπως ένας ο οποίος θα έδινε τη ζωή του για την πατρίδα και την αστυνομία.

Άποψη μου.Μπορεί να είναι και λάθος.
Ο καθένας μπορεί να κρίνει μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ναι θεωρω πως ειναι τελειως υποκειμενικο...εσυ kalaxan ποτε δινεις??εγω αυριο...παιδια εσεις στην ερωτηση γιατι θελετε να μπειτε στην αστυνομια,τι θα απαντουσατε???εννοειται πως ρωταω μονο για συλλογη γνωμων και οποιος θελει απανταει...η ερωτηση ειναι και για σενα συναδελφε kalaxan...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εγώ θα πώ οτι με αρέσει ώς εππάγγελμα, και σύν τις άλλοις προσφέρει και αποκατάσταση.

πέρσυ που έδινα στην σσασ το μόνο που μας ρώτησαν ήταν άν συμφωνούν οι γονείς μου με την επιλογή μου.
ούτε 20 δευτερόλεπτα δέν είχε κρατήσει η συνέντευξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
οι εξεταστές(ψυχολόγοι) αστυνομικοί φανταζομαι όμως (και έτσι πρέπει να είναι) οτι κρινουν αν κάποιος αντικειμενικά έχει ψυχολογικό πρόβλημα για να αποφύγουμε δολοφονικές ενέργειες όπως του Αλέξανδρου το Δεκέμριο.
ίσα ίσα ένας που πάει για τη σταθερή δουλειά είναι συνηδειτοποιημένος και χαμηλών τόνων.Δηλαδή δε λειτουργεί τόσο με το συναίσθημα όπως ένας ο οποίος θα έδινε τη ζωή του για την πατρίδα και την αστυνομία.

Άποψη μου.Μπορεί να είναι και λάθος.
Ο καθένας μπορεί να κρίνει μόνος του.

τι λες ρε συ? αν ησουν στη θεση τους δηλαδη και σου λεγαν
"χεστηκα για την αστυνομια και τους εγκληματιες ηρθα απλα να τα κονομησω"
θα τον περνουσες?
δηλαδη πιστευεις οτι κανουν την συγκεκριμενη ερωτηση περιμενοντας
καποιον ψυχοπαθη να τους πει "θελω αστυνομια για να εχω οπλο και να σκοτωνω" για να τον κοψουν? :!:

τελος παντων ευχαριστουμε για τις ερωτησεις που σου ειπε η φιλη σου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
τι λες ρε συ? αν ησουν στη θεση τους δηλαδη και σου λεγαν
"χεστηκα για την αστυνομια και τους εγκληματιες ηρθα απλα να τα κονομησω"
θα τον περνουσες?
δηλαδη πιστευεις οτι κανουν την συγκεκριμενη ερωτηση περιμενοντας
καποιον ψυχοπαθη να τους πει "θελω αστυνομια για να εχω οπλο και να σκοτωνω" για να τον κοψουν? :!:

τελος παντων ευχαριστουμε για τις ερωτησεις που σου ειπε η φιλη σου :no1:

Έκανα λόγο για αυτό που λες τώρα?

Τη σταθερή δουλειά σχολίασα.
Τέσπα ο καθένας μπορεί να κρίνει και αυτό που του προστάζει η λογική του.Δεν είναι διαγώνισμα.Δεν υπάρχει σωστή απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Λετε τελικα για το 10% να ανεβασουν τις βασεις οι κοπελες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
τι λες ρε συ? αν ησουν στη θεση τους δηλαδη και σου λεγαν
"χεστηκα για την αστυνομια και τους εγκληματιες ηρθα απλα να τα κονομησω"
θα τον περνουσες?
δηλαδη πιστευεις οτι κανουν την συγκεκριμενη ερωτηση περιμενοντας
καποιον ψυχοπαθη να τους πει "θελω αστυνομια για να εχω οπλο και να σκοτωνω" για να τον κοψουν? :!:

τελος παντων ευχαριστουμε για τις ερωτησεις που σου ειπε η φιλη σου :no1:

Κοπελια πολλες φορες δε μετραει τοσο το τι θα πεις αλλα το ΠΩΣ θα το πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ακουστε μια καλη απαντηση που οχι μονο θα σας περασουν αλλα θα σας επιβραβευσουν κιωλας....''Θελω να μπω στην αστυνομια, γιατι οπως γνωριζεται ολοι η εγκληματικοτητα εχει φτασει στα υψη τα τελευταια χρονια καθως οι εγκλυματιες πλυθαινουν και οι αστυνομοι μειωνονται....κατα δευτερο λογο θα ηθελα να μπω γιατι ειναι μια σιγουρη αποκατασταση,επαγγελματικη καθως και χρηματικη.....''
:hmm::hmm:Για κρινεται με και πειτε μου, θα με περνουσαν ή οχι??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ακουστε μια καλη απαντηση που οχι μονο θα σας περασουν αλλα θα σας επιβραβευσουν κιωλας....''Θελω να μπω στην αστυνομια, γιατι οπως γνωριζεται ολοι η εγκληματικοτητα εχει φτασει στα υψη τα τελευταια χρονια καθως οι εγκλυματιες πλυθαινουν και οι αστυνομοι μειωνονται....κατα δευτερο λογο θα ηθελα να μπω γιατι ειναι μια σιγουρη αποκατασταση,επαγγελματικη καθως και χρηματικη.....''
:hmm::hmm:Για κρινεται με και πειτε μου, θα με περνουσαν ή οχι??:hmm::hmm:

οχι θα σε περασουν για γλοιωδη και δηθεν :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
στις εξετασεις να ξερετε ολοι εκει ειναι αστυνομικοι......ακομα και οι ψυχολογοι...

απλα να ειστε οσο φυσιολογικοι μπορειτε και μην ψαχνετε οτι πιο εξεζητημενο......απλα πραγματα ειναι μην τα κανετε ολα δυσκολα....οσοι πατε για αξιωματικων γιατι θα σας ρωτησουν θα κανουν πιο περιεργες ερωτησεις....

εμενα για παραδειγμα με ρωτησαν (ηταν μια ψυχολογος - μετα που μπηκα ανακαλυψα πως ηταν η ψυχολογος της σχολης...και ειχε βαθμο αστυνομου β') οταν τους ειπα πως περναω αξιωματικων ..

''τι πιστευεις πως ειναι πιο βαρυ εγκλημα ο βιασμος Η' ο εμπρησμος των δασων...και γιατι?''

εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
στις εξετασεις να ξερετε ολοι εκει ειναι αστυνομικοι......ακομα και οι ψυχολογοι...

απλα να ειστε οσο φυσιολογικοι μπορειτε και μην ψαχνετε οτι πιο εξεζητημενο......απλα πραγματα ειναι μην τα κανετε ολα δυσκολα....οσοι πατε για αξιωματικων γιατι θα σας ρωτησουν θα κανουν πιο περιεργες ερωτησεις....

εμενα για παραδειγμα με ρωτησαν (ηταν μια ψυχολογος - μετα που μπηκα ανακαλυψα πως ηταν η ψυχολογος της σχολης...και ειχε βαθμο αστυνομου β') οταν τους ειπα πως περναω αξιωματικων ..

''τι πιστευεις πως ειναι πιο βαρυ εγκλημα ο βιασμος Η' ο εμπρησμος των δασων...και γιατι?''

εσεις τι λετε?

ο βιασμος... τα δαση μπορεις να τα ξαναφυτεψεις το αλλο ειναι μη αναστρεψιμο...
αλλα η αλλη εκει περα μπορει να περιμενε να της πεις "και τα δυο" γιατι
στρεφοντε το ενα αμεσα και το αλλο εμμεσα κατα του ανθρωπου αν και
το δευτερο μπορει να επιρρεασει μεγαλυτερο μερος της ανθρωποτητας οποτε πρεπει να προτιμισεις αυτο :lol:
ο,τι και να πεις στην εφερε η γκιοσα :P
ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εγώ θα έλεγα οτι το πιό βαρύ έκγλημα είναι το κάψιμο των δασών, γιατί ο βιασμός στρέφεται εναντίων ενός μόνο ανθρώπου, ενώ το κάψιμο των δασών στρέφεται γενικά κατά του κοινωνικού συνόλου και του περιβάλλοντος, και οι συνέπειές του είναι μακροχρόνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εγώ θα έλεγα οτι το πιό βαρύ έκγλημα είναι το κάψιμο των δασών, γιατί ο βιασμός στρέφεται εναντίων ενός μόνο ανθρώπου, ενώ το κάψιμο των δασών στρέφεται γενικά κατά του κοινωνικού συνόλου και του περιβάλλοντος, και οι συνέπειές του είναι μακροχρόνιες.

ναι αλλα αν ηταν η μανα σου δεν θα ελεγες το ιδιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σε αυτη την περιπτωση ειναι δυσκολο και να σκεφτεις εκεινη την ωρα......η ερωτηση επιδεχεται πολλες απαντησεις......εσυ αρη τι απαντησες και τι σου ειπαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top