Σχολή Αστυφυλάκων

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Λόγια, λόγια, λόγια...

Τι ΛΟΓΙΑ αστεια ειναι τα ορια.

ΣΕ σωμα ασφαλειας θα πας οχι σε παιδικη χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τι ΛΟΓΙΑ αστεια ειναι τα ορια.

ΣΕ σωμα ασφαλειας θα πας οχι σε παιδικη χαρα.

δηλαδη εσυ πηγες στο μηκος και εκανες τα σωστα βηματα θες να μας πεις με την πρωτη φορα. οκ. για εγκυρα και ακυρα ξερεις η νομιζεις οτι θα πηδηξεις χαντακι? δεν ειπα οτι τα ορια δεν ειναι γελοια, για τεχνικη μιλησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

y.a.t

Νεοφερμένος

Ο y.a.t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια χαρα σας μαγκες.!Βλεπω πολυ λαο για αστυνομια πως τα βλεπετε τα πραματα για φετος θα ανεβουν οι βασεις.?Αντε ρε γαμωτο ολοι συναδεφοι να γινουμε και αφηστε τους τσακωμους ρεε...
Και κατι ακομα, επιλεγουμε εμεις σε ποια περιοχη θελουμε να παμε και ποιο θεωρειται καλυτερο ΤΔΑ για να περασουμε καλα (εγκαταστασεις-εκπαιδευση-νυχτερινη ζωη) αυτον τον εναν χρονο.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γεια χαρα σας μαγκες.!Βλεπω πολυ λαο για αστυνομια πως τα βλεπετε τα πραματα για φετος θα ανεβουν οι βασεις.?Αντε ρε γαμωτο ολοι συναδεφοι να γινουμε και αφηστε τους τσακωμους ρεε...
Και κατι ακομα, επιλεγουμε εμεις σε ποια περιοχη θελουμε να παμε και ποιο θεωρειται καλυτερο ΤΔΑ για να περασουμε καλα (εγκαταστασεις-εκπαιδευση-νυχτερινη ζωη) αυτον τον εναν χρονο.?

Aπό το βαθμό σου εξαρτάται και αν περάσεις αλλά και που θα πας.
Εντοπιότητα δεν παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν θα ξαναπαρουν ειδικους φρουρους και κατι σχετικα με αυτο?πολλα εχουν ακουστει και ενδιαφερεται ενας φιλος μου......εχετε ακουσει κατι?
-----------------------------------------
μεχρι ποιο βαθμο μπορει να προαχθει ενας αστυφυλακας?γνωριζω οτι μετα απο 3 χρονια(ως αστυφυλακας)μπορει να δωσει εξετασεις για αρχιφυλακας.....(αν περασει)μετα απο 5 χρονια σαν αρχιφυλακας γινεται αυτοματα ανθυπαστυνομος(χωρις εξετασεις)....μετα τι γινεται....πως μπορει να εξελιχθει περαιτερω????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τελικά θα λειτουργήσουν ΟΛΕΣ οι ασχολές.

https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_25/06/2009_319791

την απόφαση για αναστολή της λειτουργείας των τδα νάουσας καρδίτσας γρεβενών και σητείας φαίνεται να την ακύρωσαν.:D
-----------------------------------------
ο φιλτατος t40 με ταρακουνησε...να αρχισω ανησυχω κι εγω δηλαδη με 16517???ΕΛΕΟΣ δηλαδη..!!!κατι αλλο τωρα γτ με αυτα που ακουω θα μου φυγουν τα μαλλια...λετε ν δηλωσω ναουσσα ή κομοτηνη???τελικα η το ΤΔΑ Ναουσσας δεν κλεινει...

θα λειτουργήσει μάλλον η νάουσα.
έλα να είμαστε μαζί:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν θα ξαναπαρουν ειδικους φρουρους και κατι σχετικα με αυτο?πολλα εχουν ακουστει και ενδιαφερεται ενας φιλος μου......εχετε ακουσει κατι?
-----------------------------------------
μεχρι ποιο βαθμο μπορει να προαχθει ενας αστυφυλακας?γνωριζω οτι μετα απο 3 χρονια(ως αστυφυλακας)μπορει να δωσει εξετασεις για αρχιφυλακας.....(αν περασει)μετα απο 5 χρονια σαν αρχιφυλακας γινεται αυτοματα ανθυπαστυνομος(χωρις εξετασεις)....μετα τι γινεται....πως μπορει να εξελιχθει περαιτερω????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnstant1na

Νεοφερμένος

Η kwnstant1na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν θα ξαναπαρουν ειδικους φρουρους και κατι σχετικα με αυτο?πολλα εχουν ακουστει και ενδιαφερεται ενας φιλος μου......εχετε ακουσει κατι?
-----------------------------------------
μεχρι ποιο βαθμο μπορει να προαχθει ενας αστυφυλακας?γνωριζω οτι μετα απο 3 χρονια(ως αστυφυλακας)μπορει να δωσει εξετασεις για αρχιφυλακας.....(αν περασει)μετα απο 5 χρονια σαν αρχιφυλακας γινεται αυτοματα ανθυπαστυνομος(χωρις εξετασεις)....μετα τι γινεται....πως μπορει να εξελιχθει περαιτερω????????

ρε φιλε το ιδιο μηνυμα το ποσταρες μια σελιδα παραπισω
θα το γραφεις συνεχεια μεχρι να σου απαντησει καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
καλα πες το μηκος δεν το βγαζει ..
αλλα το υψος????????? ελεος πια!! αναπηρος ειναι και δεν μπορει να πηδηξει πανω απο ενα πηχη ενος μετρου???
Αν ειναι δυνατον! Τι υψος πρεπει να κανει???2 μετρα? Ελεος! Ακομα και εγω μπορω να το κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

φιλε δεν παει ετσι...καποιος θα σου απαντησει...δε χρειαζεται να γραφεις ξανα το ιδιο ποστ...τεσπα...νομιζω οτι ως ανθυπαστυνομος,πας σε μια σχολη μετεκπαιδευσης ανθυπαστυνομων,η οποια διαρκει 1 εξαμηνο και αν τη βγαλεις επιτυχως,γινεσαι υπαστυνομος β'...παραπερα δε γνωριζω τη διαδικασια εξελιξης...πλεον προαγεσαι μεχρι και το βαθμο του αστυνομικου υποδιευθυντη...

τελικά θα λειτουργήσουν ΟΛΕΣ οι ασχολές.

https://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_25/06/2009_319791

την απόφαση για αναστολή της λειτουργείας των τδα νάουσας καρδίτσας γρεβενών και σητείας φαίνεται να την ακύρωσαν.:D
-----------------------------------------


θα λειτουργήσει μάλλον η νάουσα.
έλα να είμαστε μαζί:no1:

μαλλον προς ναουσσα γερνω γτ ειναι πιο κοντα στη Θεσσαλονικη και μεσα σε 45' θα ειμαι σπιτι μου...αντε μακαρι φιλε να τα πουμε μεσα στη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε....απλα ημουν λιγο τσαντισμενος χθες..ζηταω συγνωμη και απο την κωνσταντινα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
.



μαλλον προς ναουσσα γερνω γτ ειναι πιο κοντα στη Θεσσαλονικη και μεσα σε 45' θα ειμαι σπιτι μου...αντε μακαρι φιλε να τα πουμε μεσα στη σχολη...


Καλά κάνε λίγο υπομονή να δεις τι θα γίνει..
Το επίσημο site της ΕΛ.ΑΣ
https://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=blogcategory&id=223&Itemid=423&lang=
δεν έχει βγάλει ακόμα ανακοίνωση που σημαίνει οτι ισχύει ακόμα η αναστολή.
Κράτα μικρό καλάθι.
Εκτός αν εμπιστεύεσαι τυφλά μια e-φυλλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z16

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια πως πηγανε σημερα τα ψυχοτεχνικα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
αρης_20 απο αγ,στεφανο ε?παιζει και να σε ξερω απο κρυονερι ειμαι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
3ερει κανεις ποτε 8 ειδοποιη8ο0με για το ποτε 8 παμε κ πώς την σχολη και αν μπορει κανεις αναλογα με την βα8μολογια του να διαλε3ει σε ποια 8 παει;;;;;;;;;;;;;;;;
και κατι ακομα, ποσα χρονια διααρκει τελικα το ετος φοιτησης στην σχολη;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam

Νεοφερμένος

Ο Adam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδεια.ειμαι καινουργιος στο φορουμ αυτο και θα ηθελα να ρωτήσω κατι, αν μπορειτε βεβαια να μου απαντησετε. εκανα φέτοσ τα χαρτιά μου για το 10% και εχω βαθμολογία 13,785 μόρια. θα θελα λοιπον να σας ρςτήσω αν πιστεύτε οτι υπαρχει περίπτωση να π'εσουν τοσο οι βάσεις του 10%. παιδια αν μπορει κανεισ ας απαντήσει γιατί υπάρχει πολύ αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis filo

Νεοφερμένος

Ο giannis filo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδεια.ειμαι καινουργιος στο φορουμ αυτο και θα ηθελα να ρωτήσω κατι, αν μπορειτε βεβαια να μου απαντησετε. εκανα φέτοσ τα χαρτιά μου για το 10% και εχω βαθμολογία 13,785 μόρια. θα θελα λοιπον να σας ρςτήσω αν πιστεύτε οτι υπαρχει περίπτωση να π'εσουν τοσο οι βάσεις του 10%. παιδια αν μπορει κανεισ ας απαντήσει γιατί υπάρχει πολύ αγχος.


φιλε adam πολυ δυσκολα θα γινει κατι τετοιο......δεν εχεις πολλες πιθανοτητες αλλα ακομα δεν ξερεις.......εχουμε δει τα παντα.....αλλα και παλι πολυ δυσκολα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
kalaxan αυτη ειναι η επιλογη μου σε περιπτωση που δεν κλεισουν τελικα οι σχολες...αλλιως..κομοτηνη...σαφως και δε ριχνω τις ελπιδες μου σε ενα αρθρο μιας e-φυλλαδας...παιδια,το σε ποια σχολη θελουμε να παμε,δλδ κομοτηνη,ναουσσα κ,λ.π...το δηλωνουμε στο μηχανογραφικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
και κατι ακομα, ποσα χρονια διααρκει τελικα το ετος φοιτησης στην σχολη;;;;;;;;;;

Το έτος φοίτησης το λέει μόνο του, ένα χρόνο διαρκεί. :P Η σχολή είναι δύο χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Το έτος φοίτησης το λέει μόνο του, ένα χρόνο διαρκεί. :P Η σχολή είναι δύο χρόνια.


O οδηγός σπουδών κάνει λόγο για 5 εξάμηνα.
Δηλαδή για 2,5 έτη.

Με τον νέο σύστημα κάνεις ένα χρόνο στη σχολή και το υπόλοιπο πρακτική.
Πρακτική σημαίνει να είσαι έξω σε κάποιο τμήμα πχ αλλά να έχεις λιγότερες ευθύνες και να πληρώνεσαι αισθητά πιο λίγο.Νομίζω στο τελος(ίσως τελευταίο εξάμηνο) επιστρέφεις στις σχολές για πρακτική.

Σχολές δηλώνουμε αφού περάσουμε και θα πάμε με σειρά προτίμησης βάση του βαθμού πυ έχουμε.
Πχ ένας αθηναίος με χαμηλό βαθμό λογικά δε θα πιάσει καρδίτσα ή αντίστοιχα ένας σαλονικιός τη νάουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top