Σχολή Αστυφυλάκων

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
εγω το αντιθετο παιδια!ειμαι αποφοιτος τεε κ ξερετε ποσους παιρνουν?21 ατομα!κ ειμαστε περιπου 1700 ατομα π ξαναδινουμε!τα 500 σας λεω εγω να πηγαινουν για αστυνομια!ποσο πρεπει να παει η βαση?στο 20?περυσι επερνε 40 ατομα κ ηταν 17 η βαση!ελεος μας εχουν ξεφτιλησει τελειως,τι υποβαθμιση ειναι αυτη!απλα απογοητευση

Φιλε μου να μη πηγαινες απο ΤΕΕ για αστυφυλακων απ τη στιγμη που απο το ενιαιο ειναι αρκετα πιο ευκολο να περασεις.Ασε που τα ΤΕΕ για αλλο σκοπο ειναι,οχι για να βγαζουν αστυνομικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οι αποψεις και τα πιστευω του καθενος διατυπωθηκαν, αλλα απο εκει και περα ας μην μαλωνουμε.
Ο καθενας ειναι διαφορετικος και αντιλαμβανεται αλλιως τις καταστασεις.

Το θεμα ειναι πως δεν μπορουμε να αλλαξουμε τα πιστευω του αλλου και να τον πιεζουμε να πιστεψει αυτο που λεμε εμεις!
Προσωπικα ευχομαι στον καθενα καλη επιτυχια σε οτι κανει στην ζωη του, ειτε θελει να γινει αστυνομικος ειτε οχι.
Παντως το να εισαι αστυνομικος ειναι το πιο ωραιο, το να εισαι μπατσος ειναι το ''χειροτερο'', αλλα για τους ''μπατσους'' μεγαλο μεριδιο ευθυνης αντιστοιχει και στους πολιτες αλλα και σε ολοκληρη την κοινωνια μας με τα πιστευω, τις αξιες και τις ιδελογιες που γεννα, αναπαραγει και μεταδιδει στις νεες γενιες, οι οποιες δυστυχως εκφραζονται και διαμαρτυρονται με ασχημο και λαθος τροπο.

Τεσπα.
Καλη επιτυχια να εχουμε ολοι και μακαρι να πετυχουμε στοχους και ονειρα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γιατι δν καταλαβα?τι ειναι τα παιδια των τεε?κατωτερου θεου κ δν ειναι να βγαινουν αστυνομικοι?δν ειχα καποια κατευθυνση να με αντιπροσωπευει στο λυκειο,αυτο τι σημαινει οτι επρεπε με τον στανιο να παω λυκειο?κ για πιο σκοπο ειναι τα τεε πες μας αφου ξερεις καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια φετος δινω για 2η φορα με στοχο την αστυφυλακων. αν δεν τα καταφερω θελω να κοιταξω να μπω ειδκους φρουρους.
Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να κανω τωρα τα χαρτια μου για αστυφυλακων και ειδικων φρουρων και μετα αν δεν περασω αστυφυλακων να στραφω προς ειδικων φρουρων μιας και θα εχω κανει τα χαρτια μου η μηπως θα πρεπει να εχω παει φανταρος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
πρεπει να εχεις παει φανταρος φιλε,κ για να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να μπεις ειδικος φρουρος θα πρεπει να εχεις τελειωσει ειδικες δυναμεις π δινουν μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Για πιο ακριβεις πληροφοριες και σιγουρες μπορεις να δεις και την νεα προκηρυξη που βγηκε
https://www.astynomia.gr/images/stories/prokhrhksheidikonfrouron2009.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστω..

Οποτε αν δεν περασω δεν προλαβαινω την φετινη προκυρηξη των ειδικων φρουρων διοτι θα πρεπει πρωτα να παω φανταρος.. :'(

Ξερει καποιος καθε ποτε "περνουν" ειδικους φρουρους? Καθε χρονο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο didou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
νομιζω πως αυτο δεν ειναι στανταρ.απο οσο ξερω ειδικους φρουρους παιρνουν αναλογα με τις αναγκες που υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
γιατι δν καταλαβα?τι ειναι τα παιδια των τεε?κατωτερου θεου κ δν ειναι να βγαινουν αστυνομικοι?δν ειχα καποια κατευθυνση να με αντιπροσωπευει στο λυκειο,αυτο τι σημαινει οτι επρεπε με τον στανιο να παω λυκειο?κ για πιο σκοπο ειναι τα τεε πες μας αφου ξερεις καλυτερα

Ειναι τεχνικα λυκεια,απο που και ως που να θελεις να πας εκει για να μπεις στην αστυνομια?αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις??να μου πεις οτι θελεις να γινεις μηχανικος,ηλεκτρολογος κτλ. να σου πω μπραβο που διαλεξες ΤΕΕ και εισαι μαγκας,αλλα για αστυνομια πηγες εκει??μαλλον λαθος σκεψεις εκανες,γιατι θα επρεπε να ξερεις εκ των πρωτερων οτι περνουν αυτον τον αριθμο εισακτεων απο εκει.

Υ.Γ. το υφος μου δεν ηταν επιθετικο , απλα διατυπωσα τη γνωμη μου.

Υ.Γ.2 Δεν ειπα ποτε οτι τα παιδια των τεε ειναι παιδια κατωτερου Θεου,απλα τα σχολεια αυτα υπαρχουν για αλλο σκοπο.
-----------------------------------------
Οι αποψεις και τα πιστευω του καθενος διατυπωθηκαν, αλλα απο εκει και περα ας μην μαλωνουμε.
Ο καθενας ειναι διαφορετικος και αντιλαμβανεται αλλιως τις καταστασεις.

Το θεμα ειναι πως δεν μπορουμε να αλλαξουμε τα πιστευω του αλλου και να τον πιεζουμε να πιστεψει αυτο που λεμε εμεις!
Προσωπικα ευχομαι στον καθενα καλη επιτυχια σε οτι κανει στην ζωη του, ειτε θελει να γινει αστυνομικος ειτε οχι.
Παντως το να εισαι αστυνομικος ειναι το πιο ωραιο, το να εισαι μπατσος ειναι το ''χειροτερο'', αλλα για τους ''μπατσους'' μεγαλο μεριδιο ευθυνης αντιστοιχει και στους πολιτες αλλα και σε ολοκληρη την κοινωνια μας με τα πιστευω, τις αξιες και τις ιδελογιες που γεννα, αναπαραγει και μεταδιδει στις νεες γενιες, οι οποιες δυστυχως εκφραζονται και διαμαρτυρονται με ασχημο και λαθος τροπο.

Τεσπα.
Καλη επιτυχια να εχουμε ολοι και μακαρι να πετυχουμε στοχους και ονειρα!:)


Πολυ σωστη αποψη:no1: χαρηκα οταν το διαβασα αυτο και μαλιστα απο ατομο της ηλικιας σου,αν και να ξερεις οτι μπατσος μπορει να καταληξει καποιος και μεσω της νοοτροπιας του καθως δεν ειναι πολλοι αυτοι που αγαπουν πραγματικα το επαγγελμα.Βλεπεις η επαγγελματικη αποκατασταση τους οδηγει στο να το επιλεξουν και καλα κανουν αλλα πολλες φορες καταληγουν στο να μη χειριζονται σωστα της καταστασεις που αντιμετωπιζουν.Γιατι το να εισαι αστυνομικος ειναι πρωτα λειτουργημα και μετα επαγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ειναι τεχνικα λυκεια,απο που και ως που να θελεις να πας εκει για να μπεις στην αστυνομια?αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις??να μου πεις οτι θελεις να γινεις μηχανικος,ηλεκτρολογος κτλ. να σου πω μπραβο που διαλεξες ΤΕΕ και εισαι μαγκας,αλλα για αστυνομια πηγες εκει??μαλλον λαθος σκεψεις εκανες,γιατι θα επρεπε να ξερεις εκ των πρωτερων οτι περνουν αυτον τον αριθμο εισακτεων απο εκει.

Υ.Γ. το υφος μου δεν ηταν επιθετικο , απλα διατυπωσα τη γνωμη μου.

Υ.Γ.2 Δεν ειπα ποτε οτι τα παιδια των τεε ειναι παιδια κατωτερου Θεου,απλα τα σχολεια αυτα υπαρχουν για αλλο σκοπο.
-----------------------------------------



Πολυ σωστη αποψη:no1: χαρηκα οταν το διαβασα αυτο και μαλιστα απο ατομο της ηλικιας σου,αν και να ξερεις οτι μπατσος μπορει να καταληξει καποιος και μεσω της νοοτροπιας του καθως δεν ειναι πολλοι αυτοι που αγαπουν πραγματικα το επαγγελμα.Βλεπεις η επαγγελματικη αποκατασταση τους οδηγει στο να το επιλεξουν και καλα κανουν αλλα πολλες φορες καταληγουν στο να μη χειριζονται σωστα της καταστασεις που αντιμετωπιζουν.Γιατι το να εισαι αστυνομικος ειναι πρωτα λειτουργημα και μετα επαγγελμα.

Αυτο ειναι σιγουρο και βεβαιο, απλα ανεφερα μονο την κοινωνια και τους πολιτες γιατι πιστευω πως φερουν το μεγαλυτερο ευθυνης στο θεμα αυτο και στην υπαρξη ''μπατσων'' και οχι αστυνομικων!:)
Παντως εγω θελω να γινω αστυνομικος και ελπιζω οχι ''μπατσος''!!!!
Και δεν θα μου αλλαξει κανεις γνωμη εκθετοντας τη δικη του αποψη μιλωντας ασχημα και υβριστικα για αυτο το λειτουργημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ παιδια εγω ενα εχω να πω οτι ειναι αδικο να εισαγονται μονο 21 παιδια απο τεε στην αστυφυλακων και με βαση 17,δηλαδη που καταντισαμε να?τι συστημα ειναι αυτο?σαςς πληροφορω τελειωσα τει πειραια λογιστικη και ειδα παιδια απο τα δηθεν ποιοτικα ενιαια ,πολυκλαδικα λυκεια να μην ξερουν που παν τα 4.οποτε ας μην αρχισουμε αυτο το θεμα τωρα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Σου ευχομαι γινεις αστυνομικος τοτε:)

Το βεβαιο ειναι οτι η ελληνικη κοινωνια δε μπορει να δεχθει μια πιο σωστα οργανωμενη και αυστηρη αστυνομια γιατι δεν ειναι συνηθησμενη στο συγχρονης μορφης εγκλημα καθως το μεγεθος του στις μερες μας εχει παρει πολυ μεγαλες διαστασεις λογω των συνθηκων που επικρατουν που ειναι εντελως διαφορετικες απ οτι ηταν παλιοτερα που η αστυνομια ειχε πιο πολυ προληπτικο και λιγοτερο κατασταλτικο ρολο.Οποτε και θεωρει τον αστυνομικο ελεγχο ως ασκηση και καταχρηση εξουσιας απο τη μερια των αστυνομικων γι'αυτο και αντιδραει ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
χριστο γραψε λαθος τωρα ειδα την ευχη σου αχαχχααχχαχα
-----------------------------------------
αναρωτηθειται απλα,εγω πηγα τεε επειδη ηθελα λογιστικη ημουν παραστατης.τελειωσα τει πειραια δηλαδη γιατι πρεπει να παρει μονο 21 ατομα τι καλυτερο εχουν αλλοι απο εμας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
χριστο γραψε λαθος τωρα ειδα την ευχη σου αχαχχααχχαχα
-----------------------------------------
αναρωτηθειται απλα,εγω πηγα τεε επειδη ηθελα λογιστικη ημουν παραστατης.τελειωσα τει πειραια δηλαδη γιατι πρεπει να παρει μονο 21 ατομα τι καλυτερο εχουν αλλοι απο εμας?

Για ειδικος φρουρος δεν μπορεις να πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ρε συ τελειωσα φετος δεν εχω παει φανταρος.αλλα εχω πεισμωση φιλε σε ελεινο βαθμο,αν το 2003 εβγαλα με μετριο διαβασμα 1890 μορια τωρα λεω να παω ουτε εγω ξερω ποσο.πλακα κανω φετος εχω διαβαση πολυ πολυ καλα αλλα τι να πω ολα παιζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
ρε συ τελειωσα φετος δεν εχω παει φανταρος.αλλα εχω πεισμωση φιλε σε ελεινο βαθμο,αν το 2003 εβγαλα με μετριο διαβασμα 1890 μορια τωρα λεω να παω ουτε εγω ξερω ποσο.πλακα κανω φετος εχω διαβαση πολυ πολυ καλα αλλα τι να πω ολα παιζουν

Αν ειχες κανει το στρατιωτικο τωρα θα εμπαινες για πλακα στο σωμα...τελος παντων καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ευχαριστω παντοσ.να σαι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
φιλε χρηστο...δν ειμαι μαστορας ηλεκτρολογος κ τετοια πληροφορικος ειμαι!τωρα αν εσυ το βλεπεις ετσι τοτε επρεπε γιατι δν εκανες ενσταση π τα τεε δινουν κ αστυνομια?εγω πηγα σε μια ειδικοτητα π μ αρεσε πληροφορικη με σκοπο πρωτο στοχο να περασω αστυνομια κ δευτερον σε καποια σχολη πληροφορικης.μπορεις να μ εξηγησεις γιατι να επελεγα το γενικο?για να εκανα τι?μερικα αχρηστα μαθηματα π δν θα τα χρειαστω ποτε στις επιλογες μ?Απλα απο οτι καταλαβα εσυ βλεπεις τα παιδια των τεε μονο σαν μαστορους για μενα τα τεε ηταν καλυτερο συστημα απο τα λυκεια αν δουλευαν σωστα γιατι απο την πρωτη λυκειου επιλεγεις με τι θα ασχοληθεις κ αποκτας βασεις πανω σε αυτο.(βεβαια σε μια τελεια κοινωνια π θα δουλευε σωστα το συστημα)κ εσυ μ λες γιατι πηγα τεε?αντι να δεις το προβλημα οτι εμας μας εχουν γραμμενους βλεπεις ως προβλημα το τεχνικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
αργυρη δεν παμε για μπατσοι αλλα για αστυνομικοι και εχει διαφορα

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Kwnmaris και θα σε παρακαλουσα πολυ Aργυρη να μη μιλας αλλο ειρωνικα. Κανουμε μια απλη συζητηση για να δουμε τι γινετε με τις συγκεκριμενες σχολες και το συστημα με το οποιο ειμαστε αντιμετωποι.:)
Aκουσαμε την αποψη σου, καταλαβαμε τι πιστευεις για την αστυνομια, τους αστυνομικους και τη σχολη, αλλα μην ειρωνευεσαι αλλο. Τουλαχιστον να σεβομαστε ο ενας τον αλλο με οτι συνεπαγεται αυτο (τις επιθυμιες, τους στοχους, τα ονειρα του καθενος) και ακομη περισσοτερο το forum και το topic:)
Παντα φιλικα,
Prisila
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
PRISILA εσυ μην στεναχωριεσε απο οσο σε ξερω θεορω οτι εχεις τη νοοτροπια να μην γινεις μπατσος αλλα αστυνομος.τωρα θετω ενα θεμα..το βασικοτερο ειναι να μην χρειαζομαστε αστυνομευση για να πρατουμε δικαια .....σ;αν κοινωνια μιλαω.τους πολιτικους ποιος τους ελενγχει?γιατι αυτοι αποφασιζουν αδικα για εμας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top