Σχολή Αστυφυλάκων

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αν περάσω αστυφυλάκων και την τελειώσω να ξαναδώσω πανελλήνιες και να περάσω π.χ. οικονομικό και βρεθώ στο τέλος αστυφύλακας με ένα πτυχίο στα χέρια μου , ο μισθός μου θα ανέβει σημαντικά.Επίσης το Lower,Zertifikat,Ecdl,Κρατικλα θα συνεισφέρουν στην αύξηση του μισθού ή τζάμπα πήγαινα??:(?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αν περάσω αστυφυλάκων και την τελειώσω να ξαναδώσω πανελλήνιες και να περάσω π.χ. οικονομικό και βρεθώ στο τέλος αστυφύλακας με ένα πτυχίο στα χέρια μου , ο μισθός μου θα ανέβει σημαντικά.Επίσης το Lower,Zertifikat,Ecdl,Κρατικλα θα συνεισφέρουν στην αύξηση του μισθού ή τζάμπα πήγαινα??:(?
εννοεις επειδη εχεις αυτα τα πτηχια περιμενεις να παιρνεις καλητερο μισθο; κοιτα δεν ξερω να σου πω αλλα αμα σκευτεις λογικα δεν μπα να τελιωσες και ιατρικη τα ιδια λεφτα με τους αλλους θα παιρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasMetalhead

Νεοφερμένος

Ο KostasMetalhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λοιπόν χαιρετώ και εγώ!!! Έτυχε να ακούσω και εγώ οτί η Αστυνομικές σχολές θα αλλάξουν πεδίο και θα πάνε στο 1ο.Εγώ προσωπικά συμφωνώ (γιατί εκτός το ότι είμαι θεωριτική και θέλω να περάσω Αστυνομία) μέσα στις Αστυνομικες σχολές δεν κάνουν καθόλου μαθηματικά και τέλος πάντων τέτοια μαθήματα αλλά κυρίως δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μπα δν νομιζω... στο 5ο θα ειναι για να εχουν ολοι προσβαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
vglakis16 πολλοι τελειωναν την αστυφυλακων κανανε με το 10% και περναγανε σε μια σχολη, τη τελειωναν και με το πτυχιο τους γινοντουσαν αυτοματα αρχιφυλακες (1100 μου φαινεται βασικο). Επειδη το κακο παραγινε καθως ολοι αυτο κανανε με Προεδρικο Διαταγμα που περασε το καλοκαιρι η δυνατοτητα-παραθυρακι καταργηθηκε.Τι σημαινει αυτο οπως μου τα λεει κ ο θειος μου μιας και ειναι αστυνομικος? Και ΑΣΟΕΕ να εχεις τελειωσει, αστυφυλακας θα εισαι μια ζωη κυνηγωντας στους δρομους της ΑΘηνας αναρχικους..Και ολα αυτα για 700?..?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
vglakis16 πολλοι τελειωναν την αστυφυλακων κανανε με το 10% και περναγανε σε μια σχολη, τη τελειωναν και με το πτυχιο τους γινοντουσαν αυτοματα αρχιφυλακες (1100 μου φαινεται βασικο). Επειδη το κακο παραγινε καθως ολοι αυτο κανανε με Προεδρικο Διαταγμα που περασε το καλοκαιρι η δυνατοτητα-παραθυρακι καταργηθηκε.Τι σημαινει αυτο οπως μου τα λεει κ ο θειος μου μιας και ειναι αστυνομικος? Και ΑΣΟΕΕ να εχεις τελειωσει, αστυφυλακας θα εισαι μια ζωη κυνηγωντας στους δρομους της ΑΘηνας αναρχικους..Και ολα αυτα για 700?..?:hmm:
παιρνεις διαφορα επιδοματα και ανεβενει ο μισθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ναι οντως..Ε.Κ.Α.Μ, Μ.Α.Τ η Ο.Π.Κ.Ε ειναι πολυ παραπανω καθως αυξανεται η επικινδυνοτητα σ αυτες τις υπηρεσιες ειναι λογικο να αυξανεται και ο μισθος..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ναι. θα τρως λιγο ξυλο , καμια πετρα στο κεφαλι , κανα αυγο , θα φοβασε μην περασει κανα βανακι με 5-6 καλοπαιδα με καλασνικοφ και σε κανουν σουροτιρι αλλα θα λες εγω παιρνω 1000ευρω το μηνα κατι ειναι και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τι μου λέτε τώρα ρε παιδιά με απογοητεύσατε...Δεν ξέρω τι θα κάνω στο μέλλον , μέχρι πριν ένα μήνα είχα στο μυαλό μου την αστυνομία , αλλά άμα είναι να παίρνω 1000 ευρώ και να κινδυνεύω ανα πάσα στιγμή χώρις να έχω την δυνατότητα να ανεβάσω βαθμό , τι να το κάνω?(Απελπιστικό)Τώρα αρχίζω να σκέφτομαι την αξιωματικών αν και έχει πολύ μεγάλη βάση.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο , πείτε ότι μπαίνω στην αστυφυλάκων , μπορώ ταυτόχρονα να είμαι και σε ένα πανεπηστήμιο π.χ στην Κύπρο και να πηγαίνω μόνο στην εξεταστική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Τι μου λέτε τώρα ρε παιδιά με απογοητεύσατε...Δεν ξέρω τι θα κάνω στο μέλλον , μέχρι πριν ένα μήνα είχα στο μυαλό μου την αστυνομία , αλλά άμα είναι να παίρνω 1000 ευρώ και να κινδυνεύω ανα πάσα στιγμή χώρις να έχω την δυνατότητα να ανεβάσω βαθμό , τι να το κάνω?(Απελπιστικό)Τώρα αρχίζω να σκέφτομαι την αξιωματικών αν και έχει πολύ μεγάλη βάση.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο , πείτε ότι μπαίνω στην αστυφυλάκων , μπορώ ταυτόχρονα να είμαι και σε ένα πανεπηστήμιο π.χ στην Κύπρο και να πηγαίνω μόνο στην εξεταστική?
δεν παιζει να γινετε... αλλα ας σου απαντησει καποιος που θα ξερει σιγουρα.. εμ ετσι ειναι η δουλεια του αστυνομικου ρε συ τι νομιζες θα καθεσε σε ενα γραφειο οπως κανουν στην επαρχεια;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Περίπου...Απλά πίστευα ότι εφόσον έχω ξέρω δυο γλώσσες με πτυχία και κρατικά και έχω και Ecdl+Expert πίστευα ότι ο μισθός μου θα είναι μεγαλύτερος ενός αστυφύλακα και οι γνώσεις μου θα μου έδιναν μια θέση σε γραφείο.
Τώρα θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο εάν περάσω αξιωματικών θα είμαι υπαστυνόμος Β , υπάρχει περίπτωση να μπώ ΜΑΤ ή να γυρνάω στους δρόμους , ποιά ακριβώς είναι η δουλειά του υπαστυνόμου?:(Και όσο αναφορά τις μεταθέσεις θα πάρω πάρα πολλές?Και αν ξές για μισθούς...
Σόρρυ που σε πρίζω φίλε , αλλά όπως καταλαβαίνεις αυτή η απόφαση πρέπει να είναι παρα μα παρα πολύ προσεκτική γιατί αν κάνουμε λάθος θα το κουβαλάμε για όλη μας τη ζωή...Ευχαριστώ...
Εσύ τι θές να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αν θες να δουλευεις σε γραφειο γιατι να γινεις αστυνομικος ρε αγορι μου?Κατι τετοια βλεπω και ακουω και τρελλαινομαι.

Και οχι οταν εισαι στην αστυφυλακων δε μπορεις να εισαι γραμμενος σε ΚΑΝΕΝΑ αλλο πανεπιστημιο.Ειναι σαν να λες οτι μπορεις να εισαι σε δυο πανεπιστημια ταυτοχρονα.Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι οταν τελειωσεις την αστυφυλακων να πας να σπουδασεις κατι(ταυτοχρονα ομως θα εργαζεσαι).
-----------------------------------------
Περίπου...Απλά πίστευα ότι εφόσον έχω ξέρω δυο γλώσσες με πτυχία και κρατικά και έχω και Ecdl+Expert πίστευα ότι ο μισθός μου θα είναι μεγαλύτερος ενός αστυφύλακα

Και 30 πτυχια να εχεις αστυφυλακας θα θεωρεισαι.Απλα ο μισθος σου θα ειναι καπως ανεβασμενος οχι πολυ ομως.

Τώρα θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο εάν περάσω αξιωματικών θα είμαι υπαστυνόμος Β , υπάρχει περίπτωση να μπώ ΜΑΤ ή να γυρνάω στους δρόμους , ποιά ακριβώς είναι η δουλειά του υπαστυνόμου?Και όσο αναφορά τις μεταθέσεις θα πάρω πάρα πολλές?Και αν ξές για μισθούς...

Απ οτι καταλαβα εισαι ο κλασσικος που θελει να μπει στην αστυνομια για να εξασφαλισει μισθο και απο εκει και περα ψαχνει να βολευτει οσο το δυνατον περισσοτερο.Ναι υπαρχει περιπτωση να εισαι στους δρομος ακομα και υπαστυνομος να εισαι απλα θα μεταφερεις απλα εντολες αν εισαι της νοοτροπιας περνω το μισθο και τα γραφω στα @@ μου ολα.Σε διαφορετικη περιπτωση θα μπορεις να προσφερεις και εσυ αν οντως το θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες καλά...
Εγώ δεν θέλω να αποδειχθώ χοντρομα@κ@ς που έτρεχα να πάρω τα σκατοπτυχία αγγλικά γερμανικα πληροφορική και απ'οτι γνωρίζω στην αστυνομία χρησιμοποιούν τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές για διάφορες εργασίες.
Οσο για το άλλο , ναι καλά κατάλαβες θέλω να βολευτώ και να εξασφαλίσω μισθό , γιατί εγώ δεν κόπιασα για τα πτυχία και ούτε κοπιάζω τώρα τζάμπα στις πανελλήνιες για να γυρνάω στους δρόμους με εκείνους που έξιναν τα π@π@ρια τους όσο εγώ ξεσκιζόμουν στο διάβασμα.
Το ότι θα είμαι στο γραφείο δεν σημαίνει ότι δεν θα προσφέρω...έχω αποκτήσει αρκετές γνώσεις σε σχέση με τα pc και έχω πρόθεση να τις ενισχύσω σπουδάζοντας κάτι σχετικό που βοηθά..
Όσο για την αστυφυλάκων την έχω σβήσει οριστικά...στόχος μου πλέον είναι η αξιωματικών ή ευελπίδων.
Εσύ είσαι στην αστυφυλάκων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες καλά...
Εγώ δεν θέλω να αποδειχθώ χοντρομα@κ@ς που έτρεχα να πάρω τα σκατοπτυχία αγγλικά γερμανικα πληροφορική και απ'οτι γνωρίζω στην αστυνομία χρησιμοποιούν τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές για διάφορες εργασίες.
Οσο για το άλλο , ναι καλά κατάλαβες θέλω να βολευτώ και να εξασφαλίσω μισθό , γιατί εγώ δεν κόπιασα για τα πτυχία και ούτε κοπιάζω τώρα τζάμπα στις πανελλήνιες για να γυρνάω στους δρόμους με εκείνους που έξιναν τα π@π@ρια τους όσο εγώ ξεσκιζόμουν στο διάβασμα.
Το ότι θα είμαι στο γραφείο δεν σημαίνει ότι δεν θα προσφέρω...έχω αποκτήσει αρκετές γνώσεις σε σχέση με τα pc και έχω πρόθεση να τις ενισχύσω σπουδάζοντας κάτι σχετικό που βοηθά..
Όσο για την αστυφυλάκων την έχω σβήσει οριστικά...στόχος μου πλέον είναι η αξιωματικών ή ευελπίδων.
Εσύ είσαι στην αστυφυλάκων?
και καλα κανεις! αλλα κοιτα να δεις και αμα πας και σπουδασεις και κανεις κατι που γουσταρεις δεν θα βγεις χαμενος ολο και κατι θα βρεις σχετικα με αυτο που θα σπουδαζεις κ μετα θα παιρνεις τα χ2 λεφτα απο οτι θα επερνες αστυφυλακας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δηλαδή τι μου προτίνεις να σπουδάσω που θα έχει επαγγελματική αποκατάσταση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Τι σημαινει αυτο οπως μου τα λεει κ ο θειος μου μιας και ειναι αστυνομικος? Και ΑΣΟΕΕ να εχεις τελειωσει, αστυφυλακας θα εισαι μια ζωη κυνηγωντας στους δρομους της ΑΘηνας αναρχικους..Και ολα αυτα για 700�..?:hmm:
Καλό είναι να μην λέμε κάτι αν δεν είμαστε σίγουροι για την εγκυρότητά του.Τελειώνοντας τη σχολή αστυφυλάκων γίνεσαι αστυφύλακας και μπορείς να εργαστείς σε όλες τις υπηρεσίες της αστυνομίας και όχι απαραίτητα στα ΜΑΤ κυνηγώντας αναρχικούς.Μετά από 3 χρόνια μπορείς να δώσεις εξετάσεις για να γίνεις αρχιφύλακας που σημαίνει ότι θα ανέβει και ο μισθός σου.Μετά από άλλα 5 χρόνια υπηρεσίας γίνεσαι ανθυπαστυνόμος και νομίζω χωρίς εξετάσεις.Όπως βλέπεις με τα χρόνια παίρνεις προαγωγές και αλλάζουν τα καθήκοντά σου.Οι απόφοιτοι της αστυφυλάκων μπορούν να φτάσουν μέχρι το βαθμό του αστυνομικού διευθυντή.Όπως βλέπεις λοιπόν δεν θα είσαι για πάντα στους δρόμους και ούτε θα κυνηγάς πάντα αναρχικούς(μπορεί να μην το κάνεις και ποτέ αν μπεις σε άλλη υπηρεσία).
Προσωπικά θεωρώ βλακεία να μπεις αστυνομία για να κάθεσαι σε ένα γραφείο και να χτυπάς ταυτότητες(στη χειρότερη).

Δηλαδή τι μου προτίνεις να σπουδάσω που θα έχει επαγγελματική αποκατάσταση???
Είσαι οφ τόπικ.Κανένα επάγγελμα αυτή τη στιγμή δεν σου εξασφαλίζει επαγγελματική αποκατάσταση εκτός από τις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές οι οποίες όμως απαιτούν να γουστάρεις αυτό που κάνεις για να επιβιώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
οτι και να σπουδασεις φιλε μεχρι τα 30 το πολυ θα εχεις βρει επαγγελμα μην λεμε οτι θελουμε... τεσπα στοπ τα offtopic!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Υπάρχει το επάγγελμα "700 ευρώ τη μέρα και υπερωρίες δεν ζητάω γιατί θα με απολύσουν" και υπάρχει και το επάγγελμα "αργεί να έρθει, αλλά άμα έρθει 1200 ευρώ το μήνα και σαν δημόσιος υπάλληλος".
Όποιο σ' αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδιά εγω πάντως διάβασα σε ενα βιβλιαράκι το οποίο έλεγε για σχολές μόρια κτλ οτι ήθελες μονο 14.329 για το 2008 ελπίζω οταν δίνω πανελλήνιες να είναι εκει περίπου.....συνέχεια πάντως ανεβοκατεβένουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω με ποια σειρα λειτουργουν τα πραγματα αν θες να μπεις αστυφυλακων. δηλαδη πρωτα πανελληνιες ,μετα μηχανογραφικο,μετα ιατρικες εξετασεις ?ποτε κανεις ιατρικες εξετασεις και ποτε πας στο αστυνομικο τμημα για να καταθεσεις κατι χαρτια.?μετα απο την ανακοινωση των αποτελεσμάτων στις πανελληνιες?με τι σειρα πάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top