Σχολή Αστυφυλάκων

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
με επισκεπτηριο μονο την κυριακη οσο ειναι στον στρατο......χωρις αδεια οσο ειναι στο στρατο.......με αδειες οταν παει στη σχολη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ενημέρωσε τον για την αρση μονιμότητας αν δεν το γνωριζει...Απο δω και στο εξης οι αστυνομικοι θα μετακινουνται οπως και οι στρατιωτικοι ανα χρονικα διαστηματα και δεν θα εχουν σταθερο τοπο διαμονης. Ο λογος ειναι οτι οταν οι αστυνομικοι ειναι στη γενετειρα πολη/περιφερεια τους,δεν κανουν καλα τη δουλεια τους γιατι ειτε δωροδοκουνται ειτε "κανουν τα στραβα ματια" επειδη ο ταδε ειναι γνωστος τους, σβηνουν κλησεις κλπ.

Επίσης τα δυο καλοκαιρια που θα ειναι εκτος σχολης θα κανει πρακτικη καπου στην ελλαδα(θα δηλωσει βεβαια τοπο προτιμησης αλλα παιζει ρολο η σειρα,ο βαθμος κλπ)

Ακομη να εχει υποψη του οτι στις εξετασεις αν κοπει σε δυο μαθηματα -νομιζω σε δυο- χανει ολο το ετος και το ξανακανει απο την αρχη.(εχει τυχει σε φιλο μου)

Οταν ειναι δοκιμος δεν εχει δικαιωμα χρησης/κατοχης όπλου.

Στις 40 μερες της πρακτικης εχει δικαιωμα να φυγει...Μετα το περας αυτων των ημερων αν φυγει, πληρωνει αποζημιωση.

Αυτα απο μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αndromeda πρακτικη τα 2 καλοκαιρια που διαλεγανε ολοι νησακια και κανανε τις διακοπες τους τελος. Η αστυφυλακων πλεον στρατικοποιειται..1 χρονος εκπαιδευση και 1 χρονος πρακτικη.Τις 40 μερες βασικης εκπαιδευσης θα τις κανουν σε στρατοπεδα με στρατιωτικους. Οι κινησεις πιστευω πως γινονται προς την σωστη κατευθυνση. Πρεπει να καταλαβουν τα παιδια γιατι παιδια ειναι(17-18 χρονων) οτι ο στρατος και η αστυνομια δεν ειναι χαβαλες και δε τις διαλεγουμε με μονο κριτηριο την επαγγελματικη μας αποκατασταση αλλα και εαν αυτο που διαλεγουμε μας αντιπροσωπευει..!Αυτα..

Υ.Γ: Οσοι ενδιαφερονται για ΣΜΥΝ και ΣΜΥ θα πρεπει να δωσουν βαση απο φετος στα μαθηματικα και φυσικη κατ. καθως τις βγαλανε απ το 5 πεδιο που χρειαζοταν να παρεις οικονομια και μαθηματικα γενικης και οτι το υψος για τα αγορια πηγε στο 1.70 και για τα κοριτσια στο 1.65.

https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ej25_9_08_0202.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ισως να εχεις καποιο δίκιο αλλά αν θεωρήσουμε τη Σαντορίνη "νησάκι " και το προσφατο περιστατικό με τον αποκεφαλισμο της γυναικας "διακοπες" τοτε οι δόκιμοι που ηταν παροντες στο επεισοδίο σιγουρα περασαν πολυ "όμορφα". Και θα μου πεις..τι δουλεια εχουν οι δοκιμοι σε τετοιες επιχειρήσεις... Ξερω οτι ειναι πολυ ειδικο το παραδειγμα απλως ηθελα να δειξω και την πιθανη αρνητικη πλευρα.

Οσο για το οτι επιλεγουν τις στρατιωτικες σχολες καθαρα για χρησιμοθηρικούς λογους εχεις απολυτο δικιο. Παρ'ολα αυτα οι περισσότεροι απο αυτους τα δυσκολεύονται αρκετα στη βασικη. Και δεν ειμαι καθολου κατα της αυστηρότητας σ αυτες τις περιπτωσεις.
Πρεπει επιτελους ορισμενοι να καταλαβουν οτι δεν παιζουμε με την ασφαλεια και την υπεράσπιση της κοινωνιας. Και επιπλεον, η πειθαρχια ειναι αναγκαια και αν δεν μπορει καποιος να την αντεξει, μπορει να παει και αλλου να αποκατασταθει οικονομικα.

Βεβαια, ευθυνες πρεπει αν αποδοθούν αν μη τι αλλο στην παραδοσιακή ελληνικη οικογενεια που στη πλειονοτητα της το προωθεί αυτο.
Εχω ασχοληθει πολυ με το θέμα και με ενοχλει ιδιαιτερα το φαινομενο. Αραγε ολοι αυτοι που δηλωνουν εχουν ασχοληθει καθολου με το τι γινεται μεσα? Γιατι παλι η κοινωνια μας να τρεχει απο πισω απο το δημοσιο και τη σιγουρια και εμεις να μην ακολουθουμε τα θέλω μας?

Οσοι πανε στρατο αστυνομια ας κανουν πρωτα μια ενδοσκόπηση στον εαυτο τους.

Συγγνωμη αν τέθηκα εκτος θεματος αλλα με προκαλεσε η απαντηση σου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_13

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμένα πάνε αύριο οι κολλητοί στη θήβα για εκπαίδευση και μου είπαν ότι η εκπαίδευση διαρκεί 25 μέρες.Αυτές τις 25 μέρες δεν έχουν έξοδο και επίσης θα παίρνουν 280 ευρώ το μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας...με κατατοπισατε πληρως...αυτο που ειπες για την αρση μονιμοτητας ειναι σιγουρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
yeap...ο νομος ψηφίστηκε προσφατως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROTEAS1992

Νεοφερμένος

Ο Βασίλειος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πηγα σημερα στα ψυχοτεχνικά για αστυφυλακας. Δεν ειναι οπως παλια πολες ερωτησεις σε λιγο χρονικο διαστημα. Αρχικα ζωγραφηζεις εναν αντρα και μετα μια γυνεκα και μετα γραφεις τα ελλατωματα σου και τα πρωτερηματα και περνας μετα απο συνενευξη. Εκει ειναι 2 ψυχολογοι και σε γελουν επιτηδες σε κανουν μορφασμους και γενικα τα εχουν δυσκολεψει. Εχει σημασια τι ελλατωματα γραφεις εγω εγραψα πισματαρης. Και στην συνεντευξη ρωτουν τι ενοιεις πισματαρης γιατι εισαι πισματαρης . Μια συμβουλη ειναι οτι πρεπει να μην λες αληθεια και να καταλαβενεις τι θελουν να απαντησεις
Eρωτησεις:
-Γιατι θες να γηνεις αστυφυλακας (ολοι απαντουν το ιδιο αποκατασταση παιδικο ονειρο ειναι παγιδα ερωτηση)
-τα χομποι σου
-εχεις φηλους δεσμο?

Μια συμβουλη απο εμενα να μην ειστε ουτε πρωτος ουτε τελευταιος
γιατι ολοι απανταν τα ιδια και τον τελευτεο τον πιεζουν και γελουν μαζι του (οπως εγω)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!
wow! Σε ευχαριστώ πολύ που έγραψες για τα ψυχοτεχνικά, γιατι και εγώ για ικάρων πάω και είναι χρήσιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
δεν ξερω αν σας ενδιαφερει αλλα τελικα η εκπαιδευση στη θηβα διαρκει 27 μερες,και ο αδερφος μου περασε τελικα στη ξανθη...το συστημα εχει αλλαξει καθως οι διακοπες στα νησια οπως προαναφερθηκε κοπηκαν...απο εδω και στο εξης το 1 ετος θα κανουν την εκπαιδευση μεσα στη σχολη και το 2 ετος θα κανουν πρακτικη σε αθηνα η θεσαλονικη (οπου επιλεχθουν).τα πραγματα μεσα ειναι πολυ δυσκολα..επομενως οσοι προκειται να μπειτε σκεφτειται καλα αν θα αντεξετε ολη αυτη τη σωματικη κουραση..οποιος αλλος εχει απορια ας με ρωτησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αngelina001 τα μαθα και γω.Εχουν ζορισει αρκετα τα πραγματα.Υπηρχαν χρονιες που απο τα 1500-1600 δεν ειχε φυγει κανεις.!Φετος στη πρωτη βδομαδα που περασε εχουν φυγει τουλαχιστον 40!! ατομα.Φιλος που περασε και ειναι Αυλωνα μου λεει οτι κανουν την εκπαιδευση της Ευελπιδων.Αντε γεια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
πραγματικα την παρατανε φετος πολλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
δεν ξερω αν σας ενδιαφερει αλλα τελικα η εκπαιδευση στη θηβα διαρκει 27 μερες,και ο αδερφος μου περασε τελικα στη ξανθη...το συστημα εχει αλλαξει καθως οι διακοπες στα νησια οπως προαναφερθηκε κοπηκαν...απο εδω και στο εξης το 1 ετος θα κανουν την εκπαιδευση μεσα στη σχολη και το 2 ετος θα κανουν πρακτικη σε αθηνα η θεσαλονικη (οπου επιλεχθουν).τα πραγματα μεσα ειναι πολυ δυσκολα..επομενως οσοι προκειται να μπειτε σκεφτειται καλα αν θα αντεξετε ολη αυτη τη σωματικη κουραση..οποιος αλλος εχει απορια ας με ρωτησει!
τελικα εκανα λαθος δε πανε μονο αθηνα η θεσνικη για πρακτικη αλλα σε ολη την ελλαδα και οπου επιλεχθουν.επισης τη σχολη τη παρατησαν 40 ατομα εκει που ειναι ο αδεφος μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδια μεχρι ποσους βαθμους μυωπια επιτρεπετε να εχεις για να σε δεχθουν ;
https://www.eye-net.gr/PUBLIC/optics2.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο στους αστυφύλακες... Δεν είμαι και σίγουρος όμως, καλύτερα να ρωτήσεις στο 1564 (ή κάπως έτσι), είναι το τηλέφωνο γενικών πληροφοριών εσωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο στους αστυφύλακες... Δεν είμαι και σίγουρος όμως, καλύτερα να ρωτήσεις στο 1564 (ή κάπως έτσι), είναι το τηλέφωνο γενικών πληροφοριών εσωτερικού.
παιζει αλλα το θεμα ειναι ποσο γιατι εχω ακουσει αλλοι να λενε 4,5 βαθμους αλλοι 2,5.. αμα ξερει καποιος ας μας πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Δε σε κοβουν ουτε με 2,5 ουτε με 4,5 μην αγχωνεσαι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ναι δεν ρωτησα αυτο . ρωτησα αμα γνωριζετε ποσο περιπου ειναι το οριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ιορδάνη να σου πω την αλήθεια περίμενα να έχεις μια τέτοια κατάληξη όταν έμπαινες στη σχολή απλώς δεν περίμενα αυτό να φαινόταν από τόσο νωρίς (υπολόγιζα στο 2ο έτος).

Ενα ειναι το ετος και ενα η πρακτικη . Οπώτε δικαιολογουμε για αυτην την πρώορη καταληξη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex17

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα παιδια αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι.ξερετε αν φετος θα μπει δεικτης μαζας σωματος στην αστυφυλακων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
καλησπερα παιδια αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι.ξερετε αν φετος θα μπει δεικτης μαζας σωματος στην αστυφυλακων?
γιατι υπαρχει περιπτωση να μην μπει νομιζεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top