Σχολή Αστυφυλάκων

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε μου.Με τα μέχρι τώρα δεδομένα οι Αστυνομικές Σχολές θα απουσιάζουν απο το μηχανογραφικό.Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση που να αναιρεί τα πράγματα.Επομένως μένουν όπως έχουν και ΔΥΣΤΥΧΩΣ θα απουσιάζουν απο το μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε μου.Με τα μέχρι τώρα δεδομένα οι Αστυνομικές Σχολές θα απουσιάζουν απο το μηχανογραφικό.Μέχρι στιγμής δεν έχει βγει κάποια επίσημη ανακοίνωση που να αναιρεί τα πράγματα.Επομένως μένουν όπως έχουν και ΔΥΣΤΥΧΩΣ θα απουσιάζουν απο το μηχανογραφικό.

Για φέτος θα απουσιάζουνε σίγουρα, αλλά για του χρόνου για να δούμε μήπως και γίνει κάτι. Όποιος έχει ενημέρωση ας γράψει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δυστυχώς..
https://www.dikaiologitika.gr/201311...es-apo-to-upourgeio-paideias/menu-id-232.html

5. Σύμφωνα με την με αριθμ. ΕΜ/2/125/13-11-2012 (ΦΕΚ 3010/T.B713-11-2012) κοινή Υπουργική Απόφαση, με θέμα: «Καθορισμός αριθμού ιδιωτών που εισάγονται στην Αστυνομική και την Πυροσβεστικη Ακαδημία κατά τα ακαδημαϊκά έτη 2013-2014 και 2014-2015», και σχετικά έγγραφα των αρμόδιων Υπουργείων, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 στη Σχολή Αστυφυλάκων και στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας δεν εισάγονται ιδιώτες. Συγκεκριμένα: Οι Αστυνομικές Σχολές (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ): Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και Αστυφυλάκων δεν θα υπάρχουν στο μηχανογραφικό δελτίο του 2014. Η Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ) θα δεχτεί υποψηφίους (ήδη υπηρετούντες Αστυνομικούς) των πανελλαδικών εξετάσεων του 2014. Η Σχολή Ανθυποπυραγών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ) θα δεχτεί υποψηφίους (που είναι ήδη Πυροσβέστες) των πανελλαδικών εξετάσεων του 2014. Όσον αφορά στις Στρατιωτικές Σχολές, για το νέο ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 δεν θα δεχθούν εισακτέους η Στρατιωτική Σχολή Ιπταμένων Ραδιοναυτίλων (ΣΙ Ρ) καθώς και το τμήμα Ελεγκτών Αεράμυνας της Σχολής Ικάρων. Άρα οι δύο ανωτέρω σχολές δεν θα υπάρχουν στο μηχανογραφικό δελτίο του 2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Άρα θα απουσιάζουν μόνο φέτος από το μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Άρα θα απουσιάζουν μόνο φέτος από το μηχανογραφικό.
Σωστο αυτο που λες .Αφου δεν λενε για 2015 -2016 μηπως δεν το εχουν αναφερει επιτηδες και οι επιτυχοντες του 2013 μπουν το 2014 στην σχολη και οχι το 2015?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σωστο αυτο που λες .Αφου δεν λενε για 2015 -2016 μηπως δεν το εχουν αναφερει επιτηδες και οι επιτυχοντες του 2013 μπουν το 2014 στην σχολη και οχι το 2015?
οι επιτυχοντες του 13 λογικα με τα δεδομενα που υπαρχουν τωρα θα μπουν στις σχολες το 2015-2016, το 2013-14 και 2014-15 δεν θα παρει.Τωρα να παρει το 2014-15 και οι επιτυχοντες του 13 να μπουν πιο νωρις αυτο δεν το ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
οι επιτυχοντες του 13 λογικα με τα δεδομενα που υπαρχουν τωρα θα μπουν στις σχολες το 2015-2016, το 2013-14 και 2014-15 δεν θα παρει.Τωρα να παρει το 2014-15 και οι επιτυχοντες του 13 να μπουν πιο νωρις αυτο δεν το ξερω.

δεν αντιλεγω οι επιτυχοντες του 2013 μπαινουν το 2015 αλλα λεω μηπως και με ολα αυτα που ακουγονται απο τους συνδικαλιστες και προσεξα και οτι η πυροσβεστικη θα παρει ατομα ενω ισχυει και για αυτη τα 2 χρονια οτι οι επιτυχοντες του 2013 μπουν το 2014 .φυσικα για να γινει αυτο πρεπει να ψηφιστει στην βουλη πρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ούτε αυτοί δε ξέρουν τι κάνουν παιδιά.Υπομονή και ότι είναι θα φανεί και θα μας ενημερώσουν.Αλλά κακά τα ψέμματα δύσκολο για 2 χρόνια να μην πάρουν άτομα στην αστυνομία.Ίσως μόνο για φέτος να ΜΗΝ πάρουν και μπούμε κι εμείς νωρίτερα και τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου να μπορέσουν να δηλώσουν τις Αστυνομικές Σχολές. Η έξαρση της εγκληματικότητας όπως και η έλλειψη προσωπικού είναι 2 σημαντικοί παράγοντες που στη κοινή λογική δεν επιτρέπουν να μη γίνονται προσλήψεις στην ΕΛ.ΑΣ και μάλιστα για 2 χρόνια.Αναμένουμε λοιπόν και ότι βγει.Δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρίξτε μια ματιά εδώ...Λέτε να΄ναι για μας?

https://on-news.gr/ergasia/10-000-proslipsis-mesa-sto-2014

4. Ασφάλεια: Την επόμενη χρόνια θα προσληφθούν οι απόφοιτοι στρατιωτικοί και αστυνομικών σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ούτε αυτοί δε ξέρουν τι κάνουν παιδιά.Υπομονή και ότι είναι θα φανεί και θα μας ενημερώσουν.Αλλά κακά τα ψέμματα δύσκολο για 2 χρόνια να μην πάρουν άτομα στην αστυνομία.Ίσως μόνο για φέτος να ΜΗΝ πάρουν και μπούμε κι εμείς νωρίτερα και τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου να μπορέσουν να δηλώσουν τις Αστυνομικές Σχολές. Η έξαρση της εγκληματικότητας όπως και η έλλειψη προσωπικού είναι 2 σημαντικοί παράγοντες που στη κοινή λογική δεν επιτρέπουν να μη γίνονται προσλήψεις στην ΕΛ.ΑΣ και μάλιστα για 2 χρόνια.Αναμένουμε λοιπόν και ότι βγει.Δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς.

οι θέσεις που θα μείνουν κενές, θα καλυφθούν απο τις οργανικές που καταργήθηκαν στην επαρχία.
δλδ η κυβέρνηση έκοψε θέσεις απο την επαρχία για να τις φέρει στην αθήνα και να μην δημιουργηθούν κενα εδω.

αυτο το έχουν ηδη σχεδιάσει τουλάχιστον 2 χρόνια πρίν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ρίξτε μια ματιά εδώ...Λέτε να΄ναι για μας?

https://on-news.gr/ergasia/10-000-proslipsis-mesa-sto-2014

4. Ασφάλεια: Την επόμενη χρόνια θα προσληφθούν οι απόφοιτοι στρατιωτικοί και αστυνομικών σχολών.

το ειδα και εγω αυτο .λογικα για εμας θα ειναι.το ειδα και απο αλλο site και λεει τα ιδια.συγκεκριμενα για αστυνομια θα παρει επιτυχοντες και θα καλυψει διαφορα ποστα με δημοτικους αστυνομικους.οι μονοι επιτυχοντες αστυνομικων σχολων ειναι αυτοι του 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis207

Νεοφερμένος

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Φίλε δε λέει "Πρόσληψη επιτυχόντων" αλλά "Απόφοιτων Αστυνομικών Σχολών".Κάτι το οποίο δε μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής αφού απο τη στιγμή που μπαίνεις στη σχολή θεωρείται πρόσληψη.Τι εννοεί με το "Πρόσληψη απόφοιτων στρατιωτικών και αστυνομικών σχολών" δε μπορώ να καταλάβω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Φίλε δε λέει "Πρόσληψη επιτυχόντων" αλλά "Απόφοιτων Αστυνομικών Σχολών".Κάτι το οποίο δε μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής αφού απο τη στιγμή που μπαίνεις στη σχολή θεωρείται πρόσληψη.Τι εννοεί με το "Πρόσληψη απόφοιτων στρατιωτικών και αστυνομικών σχολών" δε μπορώ να καταλάβω..

πιστευω το ιδιο ειναι απλα δεν το γρφουν σωστα.η γνωμη μου ειναι εννοει οτι το 2014 οι στρατιωτικες θα παρουν ατομα οποτε θα εχουν επιτυχοντες αρα και προσληψεις.η αστυνομια δεν εχει επιτυχοντες το 2014 γιατι δεν εχει υποψηφιους οι μονοι επιτυχοντες ειναι του 2013.τωρα να εννοει αυτους που θα αποφοιτησουν το 2014 απο την σχολη αστυφυλακων ( επιτυχοντες 2012 )και σχολη αξιωματικων ( επιτυχοντες 2010 )και αντιστοιχα για την καθε στρατιωτικη σχολη δεν το πιστευω γιατι ολοι αυτοι ηδη απο δοκιμοι ειναι προσληψη δεν χρειαζετε να αποφοιτησουν για ονομαστουν προσληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πενθεύς

Νεοφερμένος

Ο Πενθεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια, πριν 10 περιπου μερες δημοσιευθηκε εγκυκλιος του Υπουργειου Παιδειας συμφωνα με την οποια, φετος οι αστυνομικες σχολες δε θα ειναι στο μηχανογραφικο.Ελα ομως που σε πολλους μαθητες ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι θα παρουν και φετος και θα μπουν ολοι μαζι το 2015-2016...Οι μαθητες λοιπον εξεπλαγησαν οπως και περυσι δυσαρεστα, αναστατωθηκαν και εγιναν διαμαρτυριες.Πριν λιγες μερες βουλευτες της ΝΔ κατεθεσαν ερωτηση στη Βουλη στην οποια ρωτουν αν μπορει να γινει και φετος αυτο που εγινε περυσι.Δε ξερω τι θα γινει παντως αν υπαρχουν ατομα που θελουν να δωσουν φετος για αστυνομια να ξερουν οτι γινονται κινησεις και να κινητοποιηθουν κι αυτοι:ας στειλουν mail σε βουλευτες,ας απευθυνθουν στο συλλογο γονεων και κηδεμονων του σχολειου τους και δε ξερω τι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ε ναι, τόσες γενιές έθρεψε η ελληνική αστυνομία, μη μείνει κι αυτή απέξω κρίμα είναι. Όχι όπως τα κορόιδα που τελειώνουν μια πανεπιστημιακή σχολή και ψάχνουν μετά για καμιά δουλειά ντελιβερά να τα βγάλουν πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis mar

Νεοφερμένος

Ο giannis mar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας..Είμαι καινούργιος στο φόρουμ..Θα ήθελα να σας κάνω την έξης ερώτηση και όποιος ξέρει σίγουρα να απαντήσει...Είμαι γεννημένος 11-05-1990 και θέλω να μπω σχολή αστυφυλάκων..Έχω τελειώσει ΤΕΕ Β΄κύκλου που είναι 4 χρόνια..Από ότι ξέρω και έχω διαβάσει λόγω μνημονίων μεσοπρόθεσμου κλπ. δεν θα πάρουν προσωπικό στα σώματα ασφαλείας και ειδικά για τις σχολές της αστυνομίας τις χρονιές 2013-2014 2014- 2015..Το 2014 θα πάω πάλι ΕΠΑ.Λ πρωϊνό και θα ξεικινήσω από την δευτέρα η τρίτη τάξη γιατί έχω πτυχίο ΤΕΕ όπως προείπα..ΑΝ ξεκινήσω κανονικά τον Σεπτέμβριο του 2014 θα τελειώσω το ΕΠΑ.Λ το 2016..Οπότε θα μπορώ να δώσω πανελλήνιες την χρονολογία την συγκεκριμένη σίγουρα γιατί το 2015-2016 θα πάρει άτομα αριθμητικά όπως το 2012.....Αυτό που θέλω να μάθω είναι σε περίπτωση που δεν περάσω στην πανελλήνιες του 2015-2016 αν θα μπορώ να δώσω το έτος 2016-2017 καθώς αν δεν κάνω λάθος η πανελλήνιες δίνονται Απρίλιο ή Μάϊο..Θα προλάβω με βάση την ηλικία να δώσω το 2017 καθώς την 11 Μάη κλείνω τα 27 και το όριο ηλικίας για να εισαχθείς στις σχολές της αστυνομίας είναι το 26ο έτος..Το 2015- 2016 μπορώ να δώσω σίγουρα πάντα ηλικιακά απλά θέλω να ξέρω σε περίπτωση αποτυχίας αν θα έχω ακόμα μια ευκαιρία να δώσω το 2016-2016..Σε προηγούμενη σελίδα είχα διαβάσει ότι πχ. το 2015- 2016 θα δηλωθεί στις πανελλήνιες η ηλικία 25 γιατί μετράει μέχρι 31-12-2015..Άρα με βάση αυτά τα στοιχεία και το 2016-2017 από ότι κατάλαβα θα δηλώσω 26 οπότε θα μπορώ να δώσω και τότε και ας κλείνω τα 27 11 Μαϊου..Όποιος γνωρίζει για το συγκεκριμένο ερώτημα ας μου απαντήσει εκτός και αν τα λέω σωστά..Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis mar

Νεοφερμένος

Ο giannis mar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε,,και εγώ γεννηθείς 11-05-1990 είμαι..Εκτός από το 2015- 2016 που όταν δώσω πανελλήνιες θα είμαι 26 χρονών εκτός αν δώσουμε πριν της 11 Μαϊου οπότε θα είμαι 25..Η απορία μου είναι η εξής..Το 2016-2017 θα μπορώ να δώσω για τελευταία φορά πανελλήνιες γιατί από ότι ξέρω πανελλήνιες δίνου Απρίλιο Μάϊο και αν προλαβαίνω μέχρι την 11 Μάη που κλείνω τα 27..Να φανταστείς είναι το όνειρό μου να μπω στην σχολή αστυφυλάκων καθώς εμένα μου έαπιξαν πουστιά καθώς πήγαινα εσπερινό επάλ τεε και το 2009 που ήταν η τελέυταία χρονιά μου έπαιξαν πουστιά ότι μπορώ να δώσω για σώματα ασφαλείας και για ένοπλες δυνάμεις έκανα μαθήματα μαθηματικά είχα προετοιμαστεί ήμουν καλός μαθητής και 2 3 μήνες πριν τις πανελλήνιες μου είπε ο διευθυντής οτί δεν γίνεται να δώσουμε όσοι είναι από βραδινά λες και κατουρήσαμε σε πηγάδι..Τον σκοτώνεις για δεν τον σκοτώνεις καθώς πριν αλλάξει και έρθει αυτός είχαμε μια διευθύντρια και επειδή πληρώναμε μου είπε ψέμματα η πουτάνα ότι δίνουμε σε σχολή αστυφυλάκων και περνάμε συγκριτικά εύκολα από τα πρωϊνά επάλ και γενικό για να μην χάσει τα δίδακτρα..Έπεσα θύμα πλεκτάνης απάτης καθώς αν μου το έλεγε από μιας εξαρχής θα πήγαινα από το βραδινό επάλ πρωινό λύκειο η επάλ οπού θα είχα την δυνατότητα να δώσω πανελλήνιες για αστυφυλάκων..Να σκεφτείς γιατί έχω πάει και στρατό δόκιμος ήμουν 14 μήνες ότι την επόμενη χρονιά θα ξαναπάω η λύκειο ή επάλ όπου είναι ποιο εύκολο για να ξεκινήσω ή από την δευτέρα τάξη ή από την τρίτη ώστε να δώσω πανελλήνιες την χρονιά 2015-2016...Αυτό με καίει και θέλω να μου πεις αν γνωρίζεις από έγκυρη πηγή και ξέρεις στάνταρ,,ΑΝ μπορώ να δώσω πανελλήνιες για 2 φορά την περίοδο 2016-2017 με το πρόσχημα ότι αν δώσουμε πριν τον Μάϊο πανελλήνιες θα είμαι 26 αν δώσουμε μετά θα είμαι 27 οπότε δεν θα μπορώ να δώσω..Αλλά παρόλα αυτά θα βγάλω καλό βαθμό απολυτήριου λυκείου γιατί μετράει καιστις προκηρύξεις

Απ' οτι βλέπω, είσαι 23.

Οπότε θα μπορείς ακόμα για 3 χρόνια να μπείς αστυνομία.

Αν δεν πάρουν φέτος και του χρόνου δηλαδή 2013-2014 και 2014-2015 (που λογικά δεν θα πάρουν λόγω μεσοπρόθεσμου) θα πάρουν σίγουρα το 2015-2016 που θα είσαι 25 (διότι θα μετράει η ηλικία μέχρι 31/12/15).

Άρα μην απελπίζεσαι.

Καλησπέρα σας..Είμαι καινούργιος στο φόρουμ..Θα ήθελα να σας κάνω την έξης ερώτηση και όποιος ξέρει σίγουρα να απαντήσει...Είμαι γεννημένος 11-05-1990 και θέλω να μπω σχολή αστυφυλάκων..Έχω τελειώσει ΤΕΕ Β΄κύκλου που είναι 4 χρόνια..Από ότι ξέρω και έχω διαβάσει λόγω μνημονίων μεσοπρόθεσμου κλπ. δεν θα πάρουν προσωπικό στα σώματα ασφαλείας και ειδικά για τις σχολές της αστυνομίας τις χρονιές 2013-2014 2014- 2015..Το 2014 θα πάω πάλι ΕΠΑ.Λ πρωϊνό και θα ξεικινήσω από την δευτέρα η τρίτη τάξη γιατί έχω πτυχίο ΤΕΕ όπως προείπα..ΑΝ ξεκινήσω κανονικά τον Σεπτέμβριο του 2014 θα τελειώσω το ΕΠΑ.Λ το 2016..Οπότε θα μπορώ να δώσω πανελλήνιες την χρονολογία την συγκεκριμένη σίγουρα γιατί το 2015-2016 θα πάρει άτομα αριθμητικά όπως το 2012.....Αυτό που θέλω να μάθω είναι σε περίπτωση που δεν περάσω στην πανελλήνιες του 2015-2016 αν θα μπορώ να δώσω το έτος 2016-2017 καθώς αν δεν κάνω λάθος η πανελλήνιες δίνονται Απρίλιο ή Μάϊο..Θα προλάβω με βάση την ηλικία να δώσω το 2017 καθώς την 11 Μάη κλείνω τα 27 και το όριο ηλικίας για να εισαχθείς στις σχολές της αστυνομίας είναι το 26ο έτος..Το 2015- 2016 μπορώ να δώσω σίγουρα πάντα ηλικιακά απλά θέλω να ξέρω σε περίπτωση αποτυχίας αν θα έχω ακόμα μια ευκαιρία να δώσω το 2016-2016..Σε προηγούμενη σελίδα είχα διαβάσει ότι πχ. το 2015- 2016 θα δηλωθεί στις πανελλήνιες η ηλικία 25 γιατί μετράει μέχρι 31-12-2015..Άρα με βάση αυτά τα στοιχεία και το 2016-2017 από ότι κατάλαβα θα δηλώσω 26 οπότε θα μπορώ να δώσω και τότε και ας κλείνω τα 27 11 Μαϊου..Όποιος γνωρίζει για το συγκεκριμένο ερώτημα ας μου απαντήσει εκτός και αν τα λέω σωστά..Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα φίλε,,και εγώ γεννηθείς 11-05-1990 είμαι..Εκτός από το 2015- 2016 που όταν δώσω πανελλήνιες θα είμαι 26 χρονών εκτός αν δώσουμε πριν της 11 Μαϊου οπότε θα είμαι 25..Η απορία μου είναι η εξής..Το 2016-2017 θα μπορώ να δώσω για τελευταία φορά πανελλήνιες γιατί από ότι ξέρω πανελλήνιες δίνουν Απρίλιο Μάϊο και αν προλαβαίνω μέχρι την 11 Μάη που κλείνω τα 27..Να φανταστείς είναι το όνειρό μου να μπω στην σχολή αστυφυλάκων καθώς εμένα μου έπαιξαν πουστιά καθώς πήγαινα εσπερινό επάλ τεε και το 2009 που ήταν η τελευταία χρονιά μου έπαιξαν πουστιά ότι μπορώ να δώσω για σώματα ασφαλείας και για ένοπλες δυνάμεις έκανα μαθήματα μαθηματικά είχα προετοιμαστεί ήμουν καλός μαθητής και 2 3 μήνες πριν τις πανελλήνιες μου είπε ο διευθυντής ότι δεν γίνεται να δώσουμε όσοι είναι από βραδινά λες και κατουρήσαμε σε πηγάδι..Τον σκοτώνεις για δεν τον σκοτώνεις καθώς πριν αλλάξει και έρθει αυτός είχαμε μια διευθύντρια και επειδή πληρώναμε μου είπε ψέμματα η πουτάνα ότι δίνουμε σε σχολή αστυφυλάκων και περνάμε συγκριτικά εύκολα από τα πρωϊνά επάλ και γενικό για να μην χάσει τα δίδακτρα..Έπεσα θύμα πλεκτάνης απάτης καθώς αν μου το έλεγε από μιας εξαρχής θα πήγαινα από το βραδινό επάλ πρωινό λύκειο η επάλ οπού θα είχα την δυνατότητα να δώσω πανελλήνιες για αστυφυλάκων..Να σκεφτείς γιατί έχω πάει και στρατό δόκιμος ήμουν 14 μήνες ότι την επόμενη χρονιά θα ξαναπάω η λύκειο ή επάλ όπου είναι ποιο εύκολο για να ξεκινήσω ή από την δευτέρα τάξη ή από την τρίτη ώστε να δώσω πανελλήνιες την χρονιά 2015-2016...Αυτό με καίει και θέλω να μου πεις αν γνωρίζεις από έγκυρη πηγή και ξέρεις στάνταρ,,ΑΝ μπορώ να δώσω πανελλήνιες για 2 φορά την περίοδο 2016-2017 με το πρόσχημα ότι αν δώσουμε πριν τον Μάϊο πανελλήνιες θα είμαι 26 αν δώσουμε μετά θα είμαι 27 οπότε δεν θα μπορώ να δώσω..Αλλά παρόλα αυτά θα βγάλω καλό βαθμό απολυτήριου λυκείου γιατί μετράει και στις προκηρύξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ε ναι, τόσες γενιές έθρεψε η ελληνική αστυνομία, μη μείνει κι αυτή απέξω κρίμα είναι. Όχι όπως τα κορόιδα που τελειώνουν μια πανεπιστημιακή σχολή και ψάχνουν μετά για καμιά δουλειά ντελιβερά να τα βγάλουν πέρα.

Υπάρχουν κάποια παιδιά στα οποία αρέσει πολύ το επάγγελμα του Αστυνομικού για πολλούς λόγους και για αυτούς ναί είναι λίγο αδικία που δε θα μπορέσουν να μπούν τις χρονιές που θα δίνουν εξετάσεις καθώς εκείνες τις χρονιές οι σχολές της Αστυνομικής Ακαδημίας παραμένουν κλειστές. Ήξερες και ξέρεις πολύ καλά πώς για να προσληφθεί πλέον κανείς γρήγορα και μόνιμα στο Δημόσιο, ο μόνος τρόπος είναι διαμέσω των Σωμάτων Ασφαλείας (κυρίως Αστυνομία και Στρατό). Επομένως εάν ήθελες και εσύ άμεσα μία δουλειά μετά τη σχολή ας πήγαινες εκεί, βέβαια μπορεί να μην σαρέσει, γι αυτό και δε πήγες, δικαίωμα σου όπως δικαίωμα και πολλών άλλων είναι να μη πάνε σε Πανεπιστήμιο, φοβούμενοι την ανεργία. Είναι λυπηρό που μετά γίνονται ντελιβεράδες όπως λές αλλά δυστηχώς έτσι είναι τώρα. Και δεν είναι κορόιδα, διότι ήταν επιλογή τους, επέλεξαν ένα επάγγελμα με την ελπίδα ΚΑΠΟΤΕ να το ασκήσουν γιατί προφανώς τους αρέσει.

Ούτε αυτοί δε ξέρουν τι κάνουν παιδιά.Υπομονή και ότι είναι θα φανεί και θα μας ενημερώσουν.Αλλά κακά τα ψέμματα δύσκολο για 2 χρόνια να μην πάρουν άτομα στην αστυνομία.Ίσως μόνο για φέτος να ΜΗΝ πάρουν και μπούμε κι εμείς νωρίτερα και τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου να μπορέσουν να δηλώσουν τις Αστυνομικές Σχολές. Η έξαρση της εγκληματικότητας όπως και η έλλειψη προσωπικού είναι 2 σημαντικοί παράγοντες που στη κοινή λογική δεν επιτρέπουν να μη γίνονται προσλήψεις στην ΕΛ.ΑΣ και μάλιστα για 2 χρόνια.Αναμένουμε λοιπόν και ότι βγει.Δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς.

Βασικά όχι στο χέρι μας, ούτε καν στο χέρι των βουλευτών δεν είναι. Κουμάντο κάνουν άλλοι (πχ Τρόικα). Δεν πρόκειται να αλλάξει γιατί το "2 χρόνια κλειστές αστυνομικές σχολές" είναι μία μνημονιακή δέσμευση της Ελλάδας πρός τους δανειστές οπότε για τα επόμενα 2 χρόνια ξεχάστε το παιδιά, δεν πα να έχει εγκληματικότητα, έλλειψη προσωπικού κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Καλησπέρα σας..Είμαι καινούργιος στο φόρουμ..Θα ήθελα να σας κάνω την έξης ερώτηση και όποιος ξέρει σίγουρα να απαντήσει...Είμαι γεννημένος 11-05-1990 και θέλω να μπω σχολή αστυφυλάκων..Έχω τελειώσει ΤΕΕ Β΄κύκλου που είναι 4 χρόνια..Από ότι ξέρω και έχω διαβάσει λόγω μνημονίων μεσοπρόθεσμου κλπ. δεν θα πάρουν προσωπικό στα σώματα ασφαλείας και ειδικά για τις σχολές της αστυνομίας τις χρονιές 2013-2014 2014- 2015..Το 2014 θα πάω πάλι ΕΠΑ.Λ πρωϊνό και θα ξεικινήσω από την δευτέρα η τρίτη τάξη γιατί έχω πτυχίο ΤΕΕ όπως προείπα..ΑΝ ξεκινήσω κανονικά τον Σεπτέμβριο του 2014 θα τελειώσω το ΕΠΑ.Λ το 2016..Οπότε θα μπορώ να δώσω πανελλήνιες την χρονολογία την συγκεκριμένη σίγουρα γιατί το 2015-2016 θα πάρει άτομα αριθμητικά όπως το 2012.....Αυτό που θέλω να μάθω είναι σε περίπτωση που δεν περάσω στην πανελλήνιες του 2015-2016 αν θα μπορώ να δώσω το έτος 2016-2017 καθώς αν δεν κάνω λάθος η πανελλήνιες δίνονται Απρίλιο ή Μάϊο..Θα προλάβω με βάση την ηλικία να δώσω το 2017 καθώς την 11 Μάη κλείνω τα 27 και το όριο ηλικίας για να εισαχθείς στις σχολές της αστυνομίας είναι το 26ο έτος..Το 2015- 2016 μπορώ να δώσω σίγουρα πάντα ηλικιακά απλά θέλω να ξέρω σε περίπτωση αποτυχίας αν θα έχω ακόμα μια ευκαιρία να δώσω το 2016-2016..Σε προηγούμενη σελίδα είχα διαβάσει ότι πχ. το 2015- 2016 θα δηλωθεί στις πανελλήνιες η ηλικία 25 γιατί μετράει μέχρι 31-12-2015..Άρα με βάση αυτά τα στοιχεία και το 2016-2017 από ότι κατάλαβα θα δηλώσω 26 οπότε θα μπορώ να δώσω και τότε και ας κλείνω τα 27 11 Μαϊου..Όποιος γνωρίζει για το συγκεκριμένο ερώτημα ας μου απαντήσει εκτός και αν τα λέω σωστά..Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γειά σου φίλε μου, δεν το ξέρω αυτό και λυπάμαι που δεν μπορώ να σου απαντήσω. Έχεις σίγουρα 1 ευκαιρία αλλά για την δεύτερη καλό είναι να ρωτήσεις κάπου κάποιον αρμόδιο για να σου πει με σιγουριά ή να περιμένεις κάποιο παιδί να απαντήσει από εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top