4ο Πεδίο Σχολές 4ου πεδίου

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δεν κανουν κατι ουσιαστικο. Αρα γιατι να εγγραφονται στο ΟΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν ξέρω.Πάντως εγγράφονται. :p
-----------------------------------------
Εδώ κάνουν προσπάθειες από το τμήμα Διαχείρισης Αθλητισμού (κάπως έτσι) να μπούν στο Οικονομικό Επιμελητήριο και ισχυρίζονται ότι η σχολη τους είναι διοίκησης επιχειρήσεων με μια εξειδίκευση στον αθλητισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δεν ξερω. Νομιζω πως οχι. Οποιος μπορει να βοηθησει, ευπροσδεκτος!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
Υ.Γ. Wolfie που εισαι φοιτητης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
xmmm αρα οδε? (οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων) εχει την καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση

υγ:ελπιζω να μην παω παντος:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν ξερω. Νομιζω πως οχι. Οποιος μπορει να βοηθησει, ευπροσδεκτος!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
Υ.Γ. Wolfie που εισαι φοιτητης?

Ήμουν φοιτητής σε ΤΕΙ πληροφορικής αλλα ξανάδωσα και λογικά (αν δεν ανεβεί 1000 μόρια) από Σεπτέμβριο θα είμαι στο τμήμα Στατιστικής του ΟΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ήμουν φοιτητής σε ΤΕΙ πληροφορικής αλλα ξανάδωσα και λογικά (αν δεν ανεβεί 1000 μόρια) από
-----------------------------------------
λοιπον εγω πρωτες επιλογες θα βαλω πολυτεχνιακες σχολες αλλα πες οτι δεν τις πιανω και καταληγω στο 5ο πεδιο με 18061 τι θα μου προτηνατε (βαση επαγκελματικης αποκαταστασης) να παω βασικη προυποθεση η σχολη να μην δεινει εμφαση στις λεπτομεριες (οπως φαντοζομαι ο λογιστης που πρεπει να τα παει καλα με τους αριθμους- οχι τα μαθηματικα-τους αριθμους να μην κανει καποιο λαθος)

υγ.επειδη δεν μου αρεσει καμια σχολη απο το 5ο θεωρειστε οτι δεν εχω καμια προσωπικη πρωτημιση (εαν και απο τον τιτλο και μονο η διοικηση επιχειρησεων και το μαρκετινκ ακουγονται πιο δελεαστικα)
τωρα για περιοχη δεν εχω προβλημα (αθηνα-πατρα-θεσσαλονικη οτι να ναι)

Μιας και είσαι καλός μαθητής, προσπάθησε για ΔΕΤ. Είναι το καλύτερο τμήμα του ΟΠΑ από το πέμπτο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν το πιάνει το ΔΕΤ.Οικονομικών επιστημων θα πρότεινα εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δεν το πιάνει το ΔΕΤ.Οικονομικών επιστημων θα πρότεινα εγώ...

Συμφωνώ. Είναι πολύ καλό. Γιατί γίνεσαι δεκτός σε όλα σχεδόν τα μάστερ του ΟΠΑ και του εξωτερικού (με καλό βαθμό).

Wolfie θυμήσου με, στα μεγάλα έτη σου, που τα μαθήματα πλέον θα έχουν αγγίξει τα όρια πυρηνικής φυσικής αν δεν τα παλεύεις (όπως εγώ) και πάρεις επιλογής από τα άλλα τμήματα, θα δεις την διαφορά σου με τους άλλους. Εκεί θα γελάς. Εμάς οι καθηγητές όταν έμπαιναν, έλεγαν εσείς της Στατιστικής φύγετε αφού 10 θα γράψετε, τι κάθεστε εδώ να κάνετε φασαρία; Πολύ γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Παιδια πιο ειναι το καλυτερο σαν τμημα...?Το ΟΔΕ η Οικ.Επιστ. ?
Και τα δυο μου αρεσουν πολυ....!!!!Και στα δυο μου αρεσουν τα μαθηματα...!!!!
Ομως επειδη πρεπει ενα να βαλω πρωτο...θελω να επιλεξω αυτο που μπορει να συνδιαζει εστω και ελαχιστα καλυτερα απο το αλλο...επαγγελματικη αποκατασταση..και εισοδημα!!!!
Ας απαντησει καποιος....ετσι οπως αυτος πιστευεις και εχει ακουσει...!!!!!
please...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Συμφωνώ. Είναι πολύ καλό. Γιατί γίνεσαι δεκτός σε όλα σχεδόν τα μάστερ του ΟΠΑ και του εξωτερικού (με καλό βαθμό).

Wolfie θυμήσου με, στα μεγάλα έτη σου, που τα μαθήματα πλέον θα έχουν αγγίξει τα όρια πυρηνικής φυσικής αν δεν τα παλεύεις (όπως εγώ) και πάρεις επιλογής από τα άλλα τμήματα, θα δεις την διαφορά σου με τους άλλους. Εκεί θα γελάς. Εμάς οι καθηγητές όταν έμπαιναν, έλεγαν εσείς της Στατιστικής φύγετε αφού 10 θα γράψετε, τι κάθεστε εδώ να κάνετε φασαρία; Πολύ γέλιο.

:lol:
Τόσο δύσκολη ρε συ?Τα μαθηματικά είναι δύσκολα,ε?Πάντα μου άρεσαν τρελα τα μαθηματικά αλλα ποτε δεν ήμουν ο superwow ξερωγω.

alb-killer: Εγώ θα επέλεγα Οικονομικής επιστήμης κυρίως λόγω μαθημάτων.Το ΟΔΕ μου φαίνεται υπερβολικά θεωρητικό σε αντίθεση με το Οικονομικών Επιστημων που έχει μπόλικα μαθηματικά.Τώρα για τις επαγγελματικές προοπτικές νομίζω ότι εκεί έχει ένα πλεονέκτημα η ΟΔΕ, αφού είναι κάπως πιο προκαθορισμένη η πορεία που θα ακολουθήσεις μετά , κυρίως λόγω των κατευθύνσεων που μπορείς να επιλέξεις μέσα στην σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
to οπε τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
:lol:
Τόσο δύσκολη ρε συ?Τα μαθηματικά είναι δύσκολα,ε?Πάντα μου άρεσαν τρελα τα μαθηματικά αλλα ποτε δεν ήμουν ο superwow ξερωγω.

alb-killer: Εγώ θα επέλεγα Οικονομικής επιστήμης κυρίως λόγω μαθημάτων.Το ΟΔΕ μου φαίνεται υπερβολικά θεωρητικό σε αντίθεση με το Οικονομικών Επιστημων που έχει μπόλικα μαθηματικά.Τώρα για τις επαγγελματικές προοπτικές νομίζω ότι εκεί έχει ένα πλεονέκτημα η ΟΔΕ, αφού είναι κάπως πιο προκαθορισμένη η πορεία που θα ακολουθήσεις μετά , κυρίως λόγω των κατευθύνσεων που μπορείς να επιλέξεις μέσα στην σχολη.

Οικονομικών επιστημών φίλε. Χωρίς συζήτηση. Στο ΟΔΕ πολύς ντόρος για το τίποτα. Αν όμως προέρχεσαι από Θεωρητική καλύτερα ΟΔΕ.

Wolfie, τα πρώτα έτη ουσιαστικά κάνεις μαθηματικά πολυτεχνείου. Είναι δύσκολα αλλά διαβάζονται. Κυρίως στατιστική θα κάνεις, που είτε θα σου αρέσει είτε όχι. Αφού τελειώσεις τα πρώτα 2 έτη με τα υποχρεωτικά μαθήματα, μετά αρχίζουν τα βαριά εφαρμοσμένα στατιστικά μαθήματα, κάποια πιο εύκολα επίσης στατιστικά και μαθήματα επιλογής από άλλα τμήματα. Η εμπειρία έχει δείξει πως όλοι παίρνουν τα εύκολα στατιστικά, και μετά σπάνε. Τα αστέρια παίρνουν τα βαριά στατιστικά και οι πιο μέτριοι τα επιλογής (όπως κι εγώ). Όπως και να έχει αν βρεθείς σε αίθουσα με φοιτητές ΟΔΕ, Μάρκετινγκ, ΔΕΟΣ,ΛΟΓΧΡΗ θα καταλάβεις πως τα παιδιά είναι αλλού. Πολύ χαμηλό επίπεδο. Βέβαια για λογιστή δεν πιστεύω πως υπάρχει καλύτερη σχολή από το ΛΟΓΧΡΗ. Απλά στα μαθήματα χρηματοοικονομικής φύσης, βλέπεις τεράστια διαφορά. Τέλος, για να καταλάβεις διαφορές το 7.5 σε αυτά τα τμήματα είναι κακός βαθμός, σε εμάς το 7.5 το παίρνουν οι πάρα πολύ καλοί. Όσοι τελειώσαν με 8 από το έτος μου, είναι σήμερα καθηγητές πανεπιστημίου στο εξωτερικό. Το οικονομικών επιστημών είναι αρκετά δυνατό, και οι καλοί φοιτητές είναι αστέρια και εκεί δεν θα δεις αυτό το χάσμα που υπάρχει στα άλλα τμήματα. Για μάστερ μετά σου προτείνω, να κάνεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο για να εφαρμόσεις την στατιστική γνώση σου. Έρευνα Μάρκετινγκ, Διοίκηση επιχειρήσεων με ποσοτικές μεθόδους, Βιοστατιστική, Χρηματοοικονομικά ή οικονομικά, Πληροφορική κτλ κτλ....Πάντως όπως και να έχει βάζοντας στις πολυτεχνικές και θετικές σχολές έναν βαθμό δυσκολίας 10 το στατιστικό έχει 9. Οπότε είναι αρκετά δύσκολη σχολή. Γι'αυτό και δεν δέχεται Θεωρητικούς. Εμείς μπήκαμε το 2000 121 άτομα, στο Β εξάμηνο μείναμε 70. Οι υπόλοιποι ξαναδώσαν μηχανογραφικό. Αλλά άλλες εποχές τότε. Ούτε ολοκληρώματα δεν διδασκόμασταν στο λύκειο. Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μια χαρά μου ακούγεται.Καλά θα περάσουμε :P.
Τώρα παίζει να είμαστε και λίγο off topic αλλα για δεύτερη επιλογή κάτω από το ΟΠΑ(Οικονομικο Πανεπιστημιο Αθηνων) λέω να βάλω αυτό της Σάμου και μετά του Πειραιά.Η αλήθεια είναι ότι δεν μου είναι εύκολο να τρέχω Σάμο αλλα μου φαίνεται ότι είναι πιο κοντά στο τμήμα του ΟΠΑ.Γενικά το τμήμα του Πειραιά δεν μου γεμίζει το μάτι.Είναι σαν να έχεις πάρει το πρόγραμμα του Οικονομικών Επιστημων και να έχεις αλλάξει 1-2 μαθήματα σε κάθε εξάμηνο.Λογικά δεν θα χρειαστεί η δεύτερη επιλογή αλλα επειδή ποτε δεν ξέρεις εσύ τι προτείνεις?Πειραιά ή Σάμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Μια χαρά μου ακούγεται.Καλά θα περάσουμε :P.
Τώρα παίζει να είμαστε και λίγο off topic αλλα για δεύτερη επιλογή κάτω από το ΟΠΑ(Οικονομικο Πανεπιστημιο Αθηνων) λέω να βάλω αυτό της Σάμου και μετά του Πειραιά.Η αλήθεια είναι ότι δεν μου είναι εύκολο να τρέχω Σάμο αλλα μου φαίνεται ότι είναι πιο κοντά στο τμήμα του ΟΠΑ.Γενικά το τμήμα του Πειραιά δεν μου γεμίζει το μάτι.Είναι σαν να έχεις πάρει το πρόγραμμα του Οικονομικών Επιστημων και να έχεις αλλάξει 1-2 μαθήματα σε κάθε εξάμηνο.Λογικά δεν θα χρειαστεί η δεύτερη επιλογή αλλα επειδή ποτε δεν ξέρεις εσύ τι προτείνεις?Πειραιά ή Σάμο?

Το τμήμα του Πειραιά είναι το απόλυτο ΧΑΟΣ. Δεν ξέρω γιατί το έχουν κάνει αυτό, αλλά ούτε το πρόγραμμα σπουδών βγάζει νόημα, ούτε από όσους ξέρω έχουν οργάνωση. Της Σάμου αν δει κανείς το πρόγραμμα σπουδών, μου φαίνεται ακόμα καλύτερο και από το ΟΠΑ. Απλά επειδή είχε έρθει ένας από την Σάμο με μεταγραφή και βάραγε το κεφάλι του, έχω κάποιες μικρές αμφιβολίες. Μου έλεγε ότι λίγο-πολύ επειδή δεν πάνε πολλοί εκεί, τους λένε τα θέματα και γράφουν καλά. Εδώ έπηζε. Πάντως όπως και να έχει της Σάμου είναι κλάσεως ανώτερο από του Πειραιά. Μα είναι δυνατό άνθρωπος που έδωσε Πανελληνίες, λατινικά, αρχαία, κείμενα να του δίνεις πρόσβαση σε στατιστικό; Από εκεί να καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το τμήμα του Πειραιά είναι το απόλυτο ΧΑΟΣ. Δεν ξέρω γιατί το έχουν κάνει αυτό, αλλά ούτε το πρόγραμμα σπουδών βγάζει νόημα, ούτε από όσους ξέρω έχουν οργάνωση. Της Σάμου αν δει κανείς το πρόγραμμα σπουδών, μου φαίνεται ακόμα καλύτερο και από το ΟΠΑ. Απλά επειδή είχε έρθει ένας από την Σάμο με μεταγραφή και βάραγε το κεφάλι του, έχω κάποιες μικρές αμφιβολίες. Μου έλεγε ότι λίγο-πολύ επειδή δεν πάνε πολλοί εκεί, τους λένε τα θέματα και γράφουν καλά. Εδώ έπηζε. Πάντως όπως και να έχει της Σάμου είναι κλάσεως ανώτερο από του Πειραιά. Μα είναι δυνατό άνθρωπος που έδωσε Πανελληνίες, λατινικά, αρχαία, κείμενα να του δίνεις πρόσβαση σε στατιστικό; Από εκεί να καταλάβεις.

Σωστός..δεν το 'χα σκεφτεί αυτό.Μάλλον γί'αυτό έχει και πολλά άσχετα μαθήματα.Αρα δεύτερο Στατιστικής Σάμου και ελπίζω να μην ανεβεί το τμήμα του Οικονομικού πάνω από 16600κατι :\ Thnx again. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Σωστός..δεν το 'χα σκεφτεί αυτό.Μάλλον γί'αυτό έχει και πολλά άσχετα μαθήματα.Αρα δεύτερο Στατιστικής Σάμου και ελπίζω να μην ανεβεί το τμήμα του Οικονομικού πάνω από 16600κατι : Thnx again. :no1:

Το πιο παράδοξο δεν είναι που μπαίνουν από Θεωρητική. Αλλά που το τελειώνουν κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansu

Νεοφερμένος

Η nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγω εβγαλα 19300 και δηλωνω λογιστικη και χρηματοοικονομικη αν και ημουν θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγω ειμαι ακομα σε σκεψη αναμεσα σε οδε μαρκετινγκ και οικ.επιστημης
και δεν βλεπω να βγαζω ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εγω ειμαι ακομα σε σκεψη αναμεσα σε οδε μαρκετινγκ και οικ.επιστημης
και δεν βλεπω να βγαζω ακρη...

και εγω...!!αναμεσα σε οργανωση και διοικηση επιχειρησεων και οικονομικων επιστημων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
και εγω...!!αναμεσα σε οργανωση και διοικηση επιχειρησεων και οικονομικων επιστημων!!!

ποσα μορια εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top