Σχολές ψυχολογίας και τόπος

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καταρχας θελω να πω οτι επειδη ειναι το 1ο θεμα μου και ειμαι λιγο ασχετη με τα forum ισως να ειμαι σε ασχετη ενοτητα. :hmm:

Και 2ων
σχολες ψυχολογιας ξερετε σε ποια μερη της ελλαδας υπαρχουν;
Και αμα ειναι καλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogokostaki

Νεοφερμένος

Η Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Γεια σου! Νομίζω ότι είσαι στην σωστή ενότητα:no1:
Λοιπόν υπάρχει Ψυχολογία Παντείου( βάση 2009 17.789), Ψυχολογία Θεσσαλονίκης(17.574) και Κρήτης στο Ρέθυμνο(16.745).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
υπαρχει και στο καποδιστριακο ενα τμημα που λεγεται ΦΠΨ (Προγραμμα Ψυχολογιας) ... αυτο το τμημα βγαζει ψυχολογους κανονικα..
προσοχη μην το μπερδεψεις με το κανονικο ΦΠΨ που βγαζει φιλολογους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπόν υπάρχει Ψυχολογία Παντείου( βάση 2009 17.789), Ψυχολογία Θεσσαλονίκης(17.574) και Κρήτης στο Ρέθυμνο(16.745).

ευχαριστω :)
καλα οκ οι βασεις δεν με ενδιαφερουν γιατι εχω καιρο και θα εχουν αλλαξει πολυ. Thnks παντος!
-----------------------------------------
υπαρχει και στο καποδιστριακο ενα τμημα που λεγεται ΦΠΨ (Προγραμμα Ψυχολογιας) ... αυτο το τμημα βγαζει ψυχολογους κανονικα..
προσοχη μην το μπερδεψεις με το κανονικο ΦΠΨ που βγαζει φιλολογους..

Το καποδιστριακο που ειναι;
Sorry απλα ειμαι ασχετη.
Ειναι καλο; Ξερεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Στην Αθηνα βρισκεται και ειναι πολυ καλο πανεπιστημιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Το "Καποδιστριακό" είναι το Πανεπιστήμιο Αθηνών.
Η Φιλοσοφική Σχολή του πανεπιστημίου αυτού έχει ένα τμήμα που λέγεται ΦΠΨ (Πρόγραμμα Ψυχολογίας), από το οποίο βγαίνεις ψυχολόγος.

Το σκέτο ΦΠΨ δεν βγάζει ψυχολόγους... αλλά "φιλολόγους" που απλώς δεν κατάφεραν να μπουν στο τμήμα Φιλολογίας (αμιγώς), που έχει υψηλότερη βάση εισαγωγής. Κατ'εμέ υστερούν σε πολλά από έναν απόφοιτο του Φιλολογικού...

Anyway, το ΦΠΨ (Πρόγραμμα Ψυχολογίας) του Παν/μιου Αθηνών είναι αρκετά καλό! Μια φίλη μου που είναι φοιτήτρια τυο τμήματος αυτού μου έχει πει πως οι διαλέξεις είναι ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσες. Δεν έχω όμως προσωπική πείρα, επομένως δεν μπορώ να το αξιολογήσω λεπτομερέστερα. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως ανήκει στο παλαιότερο πανεπιστήμιο της Ελλάδας και σε ένα από τα καλύτερα της χώρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top