Σχολές με μέλλον

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιες σχολές πιστεύετε εχουν σιγουρη επαγγελματική αποκατάσταση? και γενικα ειναι πολυ καλες σχολες....εχω μπερδευτει πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχω ακουσει για τα παιδαγωγικα οτι εχουν πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να αλλαξω λιγακι την ερωτηση???
εγω θα παω Θετικη......τι στο καλο να δηλωσω???????:(ουφ!!!!!
ποιες ειναι καλες σχολες απο Θετικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Δηλώνουν και της 1ης Λυκείου φέτος??wtf?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
προφανως σκεφτεται για το μελλον και δεν ειναι κακο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ε σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση δν είναι απαραίτητα και το καλύτερο.Μπορει να γίνεις δάσκαλος αλλά για μια ζωή θα παίρνεις τα ίδια λεφτά εκτός απο κάποιες μικρές εξελίξεις που μπορείς να έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προφανως σκεφτεται για το μελλον και δεν ειναι κακο αυτο


αυτο ειναι...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πιστευω οτι τα οικονομικα και οι Η/Υ ειναι ασχολιες που δεν προκειτε να κορεστουν ΠΟΤΕ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια εγω πιστευω οτι το μελλον ειναι αβεβαιο!ποιος ζει ποιος πεθαινει !Οποτε καλυτερα να διαλεξετε κατι που πραγματικα το αγαπατε και θα το κανετε ευχαριστα και ολα τα υπολοιπα ειναι απλα ΤΥΧΗ!Επισης Σοφια ειναι λιγο νωρις για να ξερεις ποιες σχολες εχουν σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση γιατι αυτα αλλαζουν με τα χρονια!Σκεψου οτι πριν 2 χρονια περιπου ολοι οι γιατροι ηταν ανεργοι φετος κατεβασαν τις βασεις για να μπουν περισσοτεροι!Βασικα εσυ τι εχεις στο μυαλο σου ποια σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Θέλεις 2 χρόνια για να τελειώσεις το λύκειο, μετά άλλα 5 χρόνια για το πανεπιστήμιο. Βάλε και 2-3 χρόνια για το μεταπτυχιακό, οποτε θα βγεις στην αγορα εργασίας σε 10 χρόνια... μέχρι τότε θα έχουν αλλάξει πολλά πράγματα ;)

Αλλά δεν μας έλεγες οτι θέλεις να ασχοληθείς με έρευνα, να πας ΝΑΣΑ κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Mάλλον προτίμησε τα σίγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια εγω εχω βγαλει 17192 στο 5ο πεδιο κ θελω να μου πειτε που ειναι καλυτερο να παω..εγω θελω ΑΣΟΕΕ διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων αλλα αλλοι μου λενε να παω οικονομικων επιστημων αθηνας ή βιομηχανικης διοικησης κ τεχνολογιας πειραια..τ να κανω???:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Γνωμη μου σπουδασε αυτο που θες πραγματικα και μην ακους τι λενε περι γρηγορης αποκαταστασης....συνηθως προτεινουν σχολες που ειναι οι συνθηκες εργασιας δεν ειναι και οι καλυτερες(πχ νοσηλευτικη) για αυτο και δινουν σχεδον αμεσως δουλεια....Αν τυγχανει να σου αρεσει καποια απο αυτες τοτε οκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hollaback

Νεοφερμένος

Ο hollaback αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ποιες σχολές πιστεύετε εχουν σιγουρη επαγγελματική αποκατάσταση? και γενικα ειναι πολυ καλες σχολες....εχω μπερδευτει πολυ!!!


Ουτε εγω ξερω εντελως και εχω να κανω μηχανογραφικο σε 2 βδομαδες.
Εσυ εχεις 2 χρονια.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις για επεγγελματική αποκατάσταση όλα παίζονται και αλλάζουν γρήγορα και το μέλλον είναι αβέβαιο.Πάντα να ελπίζεις και να δίνεις το καλύτερο εαυτό σου αν αξίζεις κάτι θα καλό θα βρεθεί κ για σένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Λοιπόν κι εγώ σκέφτομαι για το μέλλον μου (ψάχνομαι δλδ) από την Γ Γυμνασίου !!!
Σίγουρη δουλειά δεν υπάρχει 100% αλλά πιστεύω ότι επαγγέλματα που έχουν σχέση με πληροφορική, τεχνιτή νοημοσύνη και γενικότερα τεχνολογίες που αναπτύσονται δεν θα κορεστούν.
Βέβαια σημαντικότερος παράγοντας επιλογής πρέπει να είναι το τι μας αρέσει.
Αν σου αρέσουν επαγγέλματα όπως ερευνητής στη NASA να σπουδάσεις την επιστήμη(μεταπτυχιακά κ.τ.λ.) που θες και να προσπαθήσεις να είσαι καλή(δλδ πρέπει να αφοσιωθείς αρκετά σε αυτό). Αν είσαι από τους καλύτερους γίνεσαι ερευνητής σε μια μεγάλη "εταιρία" -η NASA δεν είναι μοναδική στον τομέα της- και έχεις καταπληκτικό μισθό. Υπάρχουν ενδιάμεσες λύσεις ενώ η χειρότερη θα είναι καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλά δεν μας έλεγες οτι θέλεις να ασχοληθείς με έρευνα, να πας ΝΑΣΑ κτλ?
Ναι...αυτο ειναι το ονειρο μου αλλα σιγα σιγα καταλαβαινω οτι ειναι πολυ αλλιως τα πραγματα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Οι σχολές που έχουν σχέση με βιολογία, βιοτεχνολογία, γενετική έχουν μέλλον.
Επίσης η Ιατρική αλλά προσοχή ορισμένες μόνο ειδικότητές της κυρίως αυτές που έχουν σχέση με έρευνα.

Σχετικά με τα παιδαγωγικά που αναφέρθηκε εξαρτάται από πια βαθμίδα. Για παράδειγμα οι καθηγητές διορίζονται πολύ πιο αργά σε σχέση με τους δασκάλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να κάνεις κάτι που να σου αρέσει, και να κοιτάξεις να είσαι καλή σε αυτό. Αυτό και μόνο αρκεί... κανείς δε θα σας περιμένει στην τελετή αποφοίτησης του πανεπιστημίου για να σας προσλάβει, μόνο και μόνο επειδή τελειώσατε μια σχολή με καλές προοπτικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φυσικά το πρώτο από όλα είναι να κάνεις κάτι που σου αρέσει! Κατά την άποψή μου όμως οι σχολές που θα αρχίσουν να είναι πολύ σημαντικές είναι αυτές που ασχολούνται με περιβάλλον, βιολογία, γενετική κτλ....
Όμως πρέπει να θυμάσαι ότι είναι αρκετά δύσκολο να βρείς καλή δουλειά στην Ελλάδα αν έχεις τελειώσει μια τέτοια σχολή.. Δεν είμαστε ακόμα αρκετά ανοιχτόμυαλοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top