Σχολές ΗΜΜΥ

pakos244

Νεοφερμένος

Ο pakos244 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το ημμυ εμπ ποσο πιστεύετε θα παει φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα μαθηματικά και ξέρω ότι αν πάω μαθηματικό θα διαβάσω σοβαρά, όμως φοβάμαι ότι από μαθηματικό δεν έχει πολλές ευκαιρίες ακαδημαϊκές για μεταπτυχιακό η γενικά η συνέχεια είναι αρκετά απρόβλεπτη. Άρα η ερώτηση μου είναι ΗΜΜΥ ΔΠΘ ή Μαθηματικό ΑΠΘ?[/QUOTE ποσο εχεις βγαλει???

παιδια βγηκαν οι κλιμακωσεις

chris1993 ειπες οτι αν εβγαιναν οι κλιμακωσεις θα μπορουσες να κανεις εκτιμησεις....για ημμυ κανε μια προσπαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
αφου ηθελες πατρα ημμυ κατσε εχεις αρκετες πιθανοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.

neti

Νεοφερμένος

Ο neti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Για περισσότερο προγραμματισμό και ΗΥ μου προτείνετε ΗΜΜΥ Βόλου ή Ξάνθης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για περισσότερο προγραμματισμό και ΗΥ μου προτείνετε ΗΜΜΥ Βόλου ή Ξάνθης;

Βόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neti

Νεοφερμένος

Ο neti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
Ναι απλα ειμαι πολυ μικρος και δεν ξερω αν θελω αστροφυσικη.Μαρεσει μαθς,φυσικη,πληροφορικη ομως το φυσικο δεν τα προσφερει και τα τρεια (σε προπτυχιακο επιπεδο). Δεν καταλαβα.Δηλαδη γινεται;

στο φυσικο θα κανεις περισσοτερη φυσικη απο οτι στους ημμυ, τα ιδια μαθηματικα και λιγοτερο προγραμματισμο. διαλεγεις και παιρνεις. αν σου αρεσει η φυσικη πας φυσικο. αν σου αρεσουν τα ηλεκτρικα κυκλωματα (με οτι αυτο συνεπαγεται)και οι συγχρονες μηχανικες εφαρμογες των θετικων επιστημων πας ημμυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι καλή σχολή γενικά, οργανωμένη, ξέρεις πράγματα για αυτη;

Ξέρω ότι επειδή μέχρι πρόσφατα δεν ήταν ηλεκτρολόγοι, έχουν πολυ παραπάνω μαθήματα προγραμματισμού κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick Papanikola

Νεοφερμένος

Ο Nick Papanikola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ημμυ απο το σχολειο μου θελω μονο εγω(απο τα 80 παιδια περιπου) και απο το διπλανο κανεις (απο τα 70 παιδια περιπου).. και τα 2 σχολεια βρισκονται στην Αθηνα.. δεν ξερω αμα βοηθαει καθολου αυτο για την εκτιμηση της ζητησης.. στα σχολεια της δικης σας περιοχης πως διαμορφωνεται η ζητηση?



αρχικα συγχαρητηρια για τα μορια που συγκεντρωσες!! θα συμφωνησω οτι η ευκαιρια που σου δινεται για το Bristol ειναι πολυ καλη και ισως θα πρεπει να την εκμεταλλευτεις.. Ωστοσο, η σχολη των ημμυ μπορει να προσφερει πολλες δυνατοτητες. παρ'ολα αυτα θα συμφωνησω με εναν πιο πανω που ανεφερε οτι δεν πρεπει να 'φας' θεση ενος παιδιου που ειναι σιγουρος για το τι θελει.. παρ'ολα αυτα εχεις συγκεντρωσει παρα πολλα μορια και σου δινεται η ευκαιρια να κανεις οτι θελεις.. αμα ειναι να μπεις ημμυ με την προοπτικη οτι απο σεπτεμβρη θα ψαξεις για πανεπιστημια του εξωτερικου δεν ξερω αμα εχει νοημα.. η αποφαση ειναι δικη σου.. ειμαι σιγουρος οτι εχεις ενημερωθεις για τις δυνατοτητες που μπορει να προσφερει το τμημα των ημμυ και ειναι κοντα σε αυτα που θελεις.. ωστοσο αμα θελεις φυσικο να μπεις φυσικο.. ξερω παιδι που εβγαλε 19.507 και θα μπει μαθηματικο γιατι αυτο θελει.. δεν κοιταει να βγει μαθηματικος εμμεσα μονο και μονο για να μπει σε μια <<καλυτερη>> σχολη λογω αναγνωρισης ή δεν ξερω τι..

οσον αφορα για την πολη εγω θα επελεγα να μεινω αθηνα.. αλλα απο την στιγμη που αποτι βλεπω εχεις την δυνατοτητα να φυγεις, καλυτερα να κοιταξεις περισσοτερο για το που το πανεπιστημιο ειναι πιο κοντα σε αυτο που θες εσυ..

κατι τελευταιο : αν επιτρεπεται σε ποιο σχολειο πηγαινες στην αθηνα? σε ιδιωτικο ή σε δημοσιο? και αν γινεται να μας δωσεις μια εικονα απο το σχολειο σου για την ζητηση των ημμυ και τα μορια αυτων που την θελουν..

ευχαριστω :)

Ευχαριστω για την απαντηση σου :D
Πηγαινω σε δημοσιο και στο σχολειο μου δεν ξερω τι ακριβως θελουν. Στο φροντιστηριο ομως οι περισσοτεροι ηθελαν ή ΗΜΜΥ ή Πολιτικος Μηχανικος και εβγαλαν περιπου 17900 μεχρι 18900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση σου :D
Πηγαινω σε δημοσιο και στο σχολειο μου δεν ξερω τι ακριβως θελουν. Στο φροντιστηριο ομως οι περισσοτεροι ηθελαν ή ΗΜΜΥ ή Πολιτικος Μηχανικος και εβγαλαν περιπου 17900 μεχρι 18900

τελικα δηλωσες ημμυ εμπ? :D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick Papanikola

Νεοφερμένος

Ο Nick Papanikola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
τελικα δηλωσες ημμυ εμπ? :D:clapup:

Ναι!!Πρωτο ΗΜΜΥ ΕΜΠ !!!
Αλλα τωρα ειμαι τελειως μπερδεμενος να επιλεξω ΗΜΜΥ ΕΜΠ ή Bristol Φυσικο!! :hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ναι!!Πρωτο ΗΜΜΥ ΕΜΠ !!!
Αλλα τωρα ειμαι τελειως μπερδεμενος να επιλεξω ΗΜΜΥ ΕΜΠ ή Bristol Φυσικο!! :hmm::hmm::hmm::hmm:

συμφοιτητες λοιπον θα μαστε!! εκτος αμα πας τελικα Bristol :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick Papanikola

Νεοφερμένος

Ο Nick Papanikola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
συμφοιτητες λοιπον θα μαστε!! εκτος αμα πας τελικα Bristol :P:P

Τελειααα τελειαα!Να κρατησουμε επαφη!! :D :D :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

commen

Νεοφερμένος

Ο commen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας παιδια... ειμαι γετος γ λυκειου και εχω αρχισει κι εγω να περναω το μαρτυριο των πανελληνιων... ε ενδιαφερει ολο το φασμα του 2ου πεδιου ειδικα τωρα που μπηκαν και πολυτεχνικες σχολες και εχω μια μεγαλη ελξη για αυτες... σιγουρα μεσα στα ενδιαφεροντα μου ειναι πολιτικων μηχανικων, χημικων μηχανικων, πολεοδομιας και αναπτυξης αλλα και φυσικομαθηματικες σχολες...
ομως το θεμα ειναι οτι με εξιταρουν παρα πολυ οι σχολες ημμυ (ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολες) και κυριως οτι εχει να κανει με ενεργεια (σκεφτηκα το μηχανολογων αλλα δεν με ενδιαφερει το υπολοιπο), υψηλες τασεις κλπ... ξετρελενομαι με το αντικειμενο της σχολης αλλα παιδια δεν με ενδιαφερει καθολου ομως η πληροφορικη την οποια εχει μεσα η ημμυ... μακαρι να υπηρχε οπως στην αγγλικα πχ μονο bachelor in electrical engineering αλλα δεν... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? αμα φτασω να δηλωσω ημμυ μπαινει σιγουρα πρωτη, αλλα πιστευεται οτι μπορει καποιος να ανταπεξελθει τα 2,5 πρωτα χρονια που εχει πολλη πληροφορικη σε μια σχολη τετοιας δυσκολιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γεια σας παιδια... ειμαι γετος γ λυκειου και εχω αρχισει κι εγω να περναω το μαρτυριο των πανελληνιων... ε ενδιαφερει ολο το φασμα του 2ου πεδιου ειδικα τωρα που μπηκαν και πολυτεχνικες σχολες και εχω μια μεγαλη ελξη για αυτες... σιγουρα μεσα στα ενδιαφεροντα μου ειναι πολιτικων μηχανικων, χημικων μηχανικων, πολεοδομιας και αναπτυξης αλλα και φυσικομαθηματικες σχολες...
ομως το θεμα ειναι οτι με εξιταρουν παρα πολυ οι σχολες ημμυ (ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολες) και κυριως οτι εχει να κανει με ενεργεια (σκεφτηκα το μηχανολογων αλλα δεν με ενδιαφερει το υπολοιπο), υψηλες τασεις κλπ... ξετρελενομαι με το αντικειμενο της σχολης αλλα παιδια δεν με ενδιαφερει καθολου ομως η πληροφορικη την οποια εχει μεσα η ημμυ... μακαρι να υπηρχε οπως στην αγγλικα πχ μονο bachelor in electrical engineering αλλα δεν... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? αμα φτασω να δηλωσω ημμυ μπαινει σιγουρα πρωτη, αλλα πιστευεται οτι μπορει καποιος να ανταπεξελθει τα 2,5 πρωτα χρονια που εχει πολλη πληροφορικη σε μια σχολη τετοιας δυσκολιας?

Για πολεοδομίες, πολιτικούς μηχανικούς κτλ, θα τελειώσεις και θα βαράς μύγες στην Ελλάδα, καθώς υπάρχουν ήδη πάρα πολλοί. Αν πας ΗΜΜΥ και δεν θες να ασχοληθείς με πληροφορική η μετανάστευση είναι η μόνη λύση που έχεις μετά το πτυχίο. Γενικώς απ'ότι έχεις καταλάβει η Ελλάδα δεν έχει θέσεις εργασίας στον τριτογενή τομέα πλέον, παρά μόνο θέσεις για γραφίστες, web designers και πωλητές. Αν δεν θες να μεταναστεύσεις μην αφιερώσεις 5 χρόνια για ένα χαρτί με μηδενική αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
γεια σας παιδια... ειμαι γετος γ λυκειου και εχω αρχισει κι εγω να περναω το μαρτυριο των πανελληνιων... ε ενδιαφερει ολο το φασμα του 2ου πεδιου ειδικα τωρα που μπηκαν και πολυτεχνικες σχολες και εχω μια μεγαλη ελξη για αυτες... σιγουρα μεσα στα ενδιαφεροντα μου ειναι πολιτικων μηχανικων, χημικων μηχανικων, πολεοδομιας και αναπτυξης αλλα και φυσικομαθηματικες σχολες...
ομως το θεμα ειναι οτι με εξιταρουν παρα πολυ οι σχολες ημμυ (ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολες) και κυριως οτι εχει να κανει με ενεργεια (σκεφτηκα το μηχανολογων αλλα δεν με ενδιαφερει το υπολοιπο), υψηλες τασεις κλπ... ξετρελενομαι με το αντικειμενο της σχολης αλλα παιδια δεν με ενδιαφερει καθολου ομως η πληροφορικη την οποια εχει μεσα η ημμυ... μακαρι να υπηρχε οπως στην αγγλικα πχ μονο bachelor in electrical engineering αλλα δεν... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? αμα φτασω να δηλωσω ημμυ μπαινει σιγουρα πρωτη, αλλα πιστευεται οτι μπορει καποιος να ανταπεξελθει τα 2,5 πρωτα χρονια που εχει πολλη πληροφορικη σε μια σχολη τετοιας δυσκολιας?

Τα μαθηματα κορμου των μηχανολογων γυρω απο την ενεργεια περιστρεφονται σε ενα ποσοστο πανω απο 50%. Μετα παιρνεις και κατευθυνση Ενεργεια και δεν ξαναβλεπεις μαθημα Κατασκευατικο και Παραγωγης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commen

Νεοφερμένος

Ο commen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για πολεοδομίες, πολιτικούς μηχανικούς κτλ, θα τελειώσεις και θα βαράς μύγες στην Ελλάδα, καθώς υπάρχουν ήδη πάρα πολλοί. Αν πας ΗΜΜΥ και δεν θες να ασχοληθείς με πληροφορική η μετανάστευση είναι η μόνη λύση που έχεις μετά το πτυχίο. Γενικώς απ'ότι έχεις καταλάβει η Ελλάδα δεν έχει θέσεις εργασίας στον τριτογενή τομέα πλέον, παρά μόνο θέσεις για γραφίστες, web designers και πωλητές. Αν δεν θες να μεταναστεύσεις μην αφιερώσεις 5 χρόνια για ένα χαρτί με μηδενική αξία.

δεν με απασχολει τι γινεται στην ελλαδα, εχω σιγουρη αποκατασταση σε γερμανια και αμερικη (ξερω και τις 2 γλωσσες) επειδη εχω συγγενεις... αλλα εγω λεω για την δυσκολια της σχολης... μηπως πελαγωσω επειδη βαριεμαι την πληροοφορικη σε μια σχολη στην οποια πρεπει να αφιερωσω πολυ χρονο και εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top