Σχολές ΑΕΝ (Εμποροπλοιάρχων)

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τα μόνα που αυξάνουν τον βαθμό για όσους συμμετέχουν με απολυτήριο είναι πτυχία lower, advanced και proficiency Αγγλικών, και να έχει εργασθεί σε πλοίο. Για το απολυτήριο, κάνε όσο το δυνατόν καλύτερη προσπάθεια, να βάλεις τα δυνατά σου. Μην βάζεις άνω όρια στους στόχους σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μαλιστα...ευχαριστω....αλλα εγω δεν εχω εργασθει σε πλοιο ουτε εχω πτυχιο σαν αυτα τα 3...επομενως;;;θελει πολυ προσπαθεια με απολυτηριο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
μαλιστα...ευχαριστω....αλλα εγω δεν εχω εργασθει σε πλοιο ουτε εχω πτυχιο σαν αυτα τα 3...επομενως;;;θελει πολυ προσπαθεια με απολυτηριο;;;

Aν εχεις απολυτιριο 18+ εχει αρκετες πιθανοτητες να σε επιλεξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδια τι ωραιες σχολες αυτες που σχετιζονται με θαλασσια ταξιδια...πωωωω! ζηλευω οσους ασχολουνται μ'αυτα και παραβλεπω τις οποιες δυσκολιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια η σχολη ειναι ΤΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλημέρα Βάσια,
Μπορείς μόνο με το απολυτήριο, (το οποίο μαζί με τα +2000 του prof θα γίνει 19.9), μόνο με πανελλήνιες, ή και με τα 2. Αν δώσεις πανελλήνιες, θα πρέπει να δώσεις όλα τα μαθήματα. Προσωπικά πιστεύω πως αφού έχεις αυτό το βαθμό απολυτηρίου, και prof, η είσοδος είναι σίγουρη για μέσω απολυτηρίου, το οποίο μπορείς να το κάνεις και αυτή τη χρονιά, και τον Σεπτέμβριο να είσαι στην σχολή.
Στην σχολή, θα μπορείς να ανταπεξέλθεις, έχεις την εμπειρία και τις γνώσεις από την σχολή που τέλειωσες. Το δύσκολο θα είναι στους 2 εκπαιδευτικούς πλόες, όπου μπαίνουν πολλά εμπόδια για τις γυναίκες


Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:):D !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια επειδη εδω λενε οτι δινουνε καποιο ποσο σε οσους περνανε σε τει και αει...αυτο λεω..εγω θα το πρω αυτο το ποσο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
το πτυχιοειναι ισαξιο με τει

Δεν παίζει κάνα ρόλο με τι είναι ισότιμες αυτές οι σχολές!Κάποτε ήταν αδιαβάθμητες,τώρα πρέπει να ανήκουν στα Α.Ε.Ι. αλλά δεν έχει σημασία...
Όταν τελειώνεις Α.Ε.Ν. πας καθαρά για τη θάλασσα και τίποτε άλλο!Ούτε στο Δημόσιο να μπεις,ούτε μεταπτυχιακό να κάνεις ούτε γενικότερα να απασχοληθείς οπουδήποτε στη "στεριά" κι αυτό είναι ίσως το μεγαλύτερο "-" των σχολών αυτών,ότι αν τις επιλέξεις ουσιαστικά δεν υπάρχει γυρισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν παίζει κάνα ρόλο με τι είναι ισότιμες αυτές οι σχολές!Κάποτε ήταν αδιαβάθμητες,τώρα πρέπει να ανήκουν στα Α.Ε.Ι. αλλά δεν έχει σημασία...
Όταν τελειώνεις Α.Ε.Ν. πας καθαρά για τη θάλασσα και τίποτε άλλο!Ούτε στο Δημόσιο να μπεις,ούτε μεταπτυχιακό να κάνεις ούτε γενικότερα να απασχοληθείς οπουδήποτε στη "στεριά" κι αυτό είναι ίσως το μεγαλύτερο "-" των σχολών αυτών,ότι αν τις επιλέξεις ουσιαστικά δεν υπάρχει γυρισμός...
Eνταξυ ρε Τζακ και να μετανιωσεις προσπαθεις μετα για κατι αλλο.
Απο εκει και περα ειναι οπως τα ειπες ΑΕΝ = θαλασσα.
Αν καποιος το θελει πολυ ΝΑ ΠΑΕΙ. Να μην ακουσει κανενα
Ομως εχει παρενεργειες στη προσωπικη ζωη πχ και να παντρευτεις βλεπεις τη γυναικα σου του αγιου ποτε. Ειναι καλη επιλογη
για μοναχικα ατομα που δε θελουν και πολλα στη ζωη τους. Ακουω οτι πολλοι νεοι θελουν να πανε πριν 12 πολυ σπανια συναντουσες ατομο που ηθελε να παει στη θαλασσα αλλα τωρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Eνταξυ ρε Τζακ και να μετανιωσεις προσπαθεις μετα για κατι αλλο.
Απο εκει και περα ειναι οπως τα ειπες ΑΕΝ = θαλασσα.
Αν καποιος το θελει πολυ ΝΑ ΠΑΕΙ. Να μην ακουσει κανενα
Ομως εχει παρενεργειες στη προσωπικη ζωη πχ και να παντρευτεις βλεπεις τη γυναικα σου του αγιου ποτε. Ειναι καλη επιλογη
για μοναχικα ατομα που δε θελουν και πολλα στη ζωη τους. Ακουω οτι πολλοι νεοι θελουν να πανε πριν 12 πολυ σπανια συναντουσες ατομο που ηθελε να παει στη θαλασσα αλλα τωρα.....

Το θέμα είναι πως σ'αυτό το ενδεχόμενο έχεις χάσει 4 χρόνια για ένα πτυχίο που δεν έχει κανένα απολύτως αντίκρυσμα στη "στεριά" (ειδικά των πλοιάρχων) οπότε ουσιαστικά ξεκινάς στα 23-24 σου από την αρχή!Δεν είναι κι ότι καλύτερο...
Κι εγώ είχα κι εξακολουθώ να έχω σαν προοπτική να "πάω στα καράβια" αλλά γι'αυτό το λόγο προτίμησα την "ασφαλή" λύση,δηλαδή να σπουδάσω μηχανολόγος μηχανικός και αν σφίξουν τα πράγματα και δε μπορέσω να ζήσω όσο άνετα σκεφτόμουν να ζήσω να πάω σε ναυτιλιακή σαν δόκιμος και μετά από ταξίδι ενός έτους να πάρω το δίπλωμα μηχανικού Γ',όπως οι απόφοιτοι της Α.Ε.Ν. μηχανικών...

Όσο για τις παρενέργειες στην προσωπική ζωή,κατά την άποψή μου σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσες όσες παλιότερα...εκτός του ότι (αν δεν κάνω λάθος) τα μπάρκα πλέον είναι 6μηνα,μπορεί κανείς να ταξιδεύει παρέα με τη σύζυγό του!Κι αν έχεις και κάνα παιδί το στέλνεις οικότροφο σ'ένα Κολέγιο στο εξωτερικό κι έτσι και το κεφάλι σου ήσυχο έχεις και το παιδί μια μέρα θα σε ευγνωμονεί που δε το έστειλες στο παρακμιακό Ελληνικό σχολείο!

Κάποιος ο οποίος π.χ. φτάνει στα 30-35 να είναι μηχανικός Α' και να βγάζει 10 χιλιάρικα το μήνα δε νομίζω ότι θα κακοπερνάει στη ζωή του αν βγάζει 60 χιλιάρικα σε 6 μήνες και τους υπόλοιπους 6 κάθεται και ζει τη ζωή του,κάνει ταξίδια με τη γυναίκα του κ.λπ.!
Κάθε άλλο,θα περάσει πολύ καλύτερα από κάποιον που δουλεύει 8-10-12 ώρες τη μέρα,5-6 μέρες τη βδομάδα όλο το χρόνο για 1.000€ το μήνα και maximum 2 βδομάδες άδεια!
Έτσι και ειδικά σε τέτοιους καιρούς οικονομικής ύφεσης προσωπικά το βρίσκω λογικότατο κάποιος να προτιμάει τη θάλασσα παρά την ψωμόλυσα που τον περιμένει στη στεριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως σ'αυτό το ενδεχόμενο έχεις χάσει 4 χρόνια για ένα πτυχίο που δεν έχει κανένα απολύτως αντίκρυσμα στη "στεριά" (ειδικά των πλοιάρχων) οπότε ουσιαστικά ξεκινάς στα 23-24 σου από την αρχή!Δεν είναι κι ότι καλύτερο...
Κι εγώ είχα κι εξακολουθώ να έχω σαν προοπτική να "πάω στα καράβια" αλλά γι'αυτό το λόγο προτίμησα την "ασφαλή" λύση,δηλαδή να σπουδάσω μηχανολόγος μηχανικός και αν σφίξουν τα πράγματα και δε μπορέσω να ζήσω όσο άνετα σκεφτόμουν να ζήσω να πάω σε ναυτιλιακή σαν δόκιμος και μετά από ταξίδι ενός έτους να πάρω το δίπλωμα μηχανικού Γ',όπως οι απόφοιτοι της Α.Ε.Ν. μηχανικών...

Όσο για τις παρενέργειες στην προσωπική ζωή,κατά την άποψή μου σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσες όσες παλιότερα...εκτός του ότι (αν δεν κάνω λάθος) τα μπάρκα πλέον είναι 6μηνα,μπορεί κανείς να ταξιδεύει παρέα με τη σύζυγό του!Κι αν έχεις και κάνα παιδί το στέλνεις οικότροφο σ'ένα Κολέγιο στο εξωτερικό κι έτσι και το κεφάλι σου ήσυχο έχεις και το παιδί μια μέρα θα σε ευγνωμονεί που δε το έστειλες στο παρακμιακό Ελληνικό σχολείο!

Κάποιος ο οποίος π.χ. φτάνει στα 30-35 να είναι μηχανικός Α' και να βγάζει 10 χιλιάρικα το μήνα δε νομίζω ότι θα κακοπερνάει στη ζωή του αν βγάζει 60 χιλιάρικα σε 6 μήνες και τους υπόλοιπους 6 κάθεται και ζει τη ζωή του,κάνει ταξίδια με τη γυναίκα του κ.λπ.!
Κάθε άλλο,θα περάσει πολύ καλύτερα από κάποιον που δουλεύει 8-10-12 ώρες τη μέρα,5-6 μέρες τη βδομάδα όλο το χρόνο για 1.000€ το μήνα και maximum 2 βδομάδες άδεια!
Έτσι και ειδικά σε τέτοιους καιρούς οικονομικής ύφεσης προσωπικά το βρίσκω λογικότατο κάποιος να προτιμάει τη θάλασσα παρά την ψωμόλυσα που τον περιμένει στη στεριά...
Τα 1000 ευρω το μηνα που γραφεις ειναι παρελθον πια . 600 ευρω μικτα πλεον και κατω και αν εχεις δουλεια και αν σε πληρωνουν.
Τωρα να παρεις τη γυναικα σου μεσα στο πλοιο ειναι μια κουβεντα. Ξερεις εχει μεσα καθε καρυδιας καρυδι και υπαρχουν
κινδυνοι σε υπερατλαντικα ταξιδια.
Βαλε μεσα πολλους αντρες 6 μηνες χωρις να βλεπουν στερια . Δεν ειναι οτι καλυτερο. Εδω φανταροι πηγαμε και κοντεψαμε
να τρελαθουμε.
Οσους παντως ναυτικους αποφοιτους ΑΕΝ γνωρισα (ηταν ελαχιστοι) κανενας δεν εκατσε στα καραβια.
Οι δυο εφυγαν σερβιτοροι για Κυπρο και ο ενας εγινε ιερομοναχος(!!).
Μου ειπαν βγαλαμε καποια χρηματα ομως εκει μεσα δεν ειναι ζωη.
Επισης δεν ξερω αν αληθευει εμφανιστηκε προβλημα ανεργιας στον κλαδο λογο ξενων πληρωματων
Τεσπα υπαρχουν πιο αρμοδιοι να απαντησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Λαλαούνη χαλάρωσε,σε καμία σοβαρή εταιρία ακόμη και σήμερα μηχανικός δε παίρνει μικτά κάτω από χιλιάρικο...τα 600€ που λες τα παίρνουν από ανάγκη μηχανικοί είτε πιτσιρικάδες σαν ξεκίνημα είτε κάτω του μετρίου σε εταιριούλες απ'αυτές που ασχολούνται με τακτοποιήσεις ημιυπαίθριων χώρων και οικοδομικές άδειες...

Φυσικά και η ζωή πάνω στο πλοίο είναι αγγούρι...αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι καλύτερο να τρώει κανείς 6 μήνες ένα αγγούρι και να ζορίζεται και τους άλλους 6 μήνες να το τρώει και να δροσίζεται,παρά να το τρώει και να ζορίζεται όλο το 12μηνο του έτους...

Όσο για το ξένο πλήρωμα,φυσικό είναι αν οι Έλληνες δεν ανταποκρίνονται στο "κάλεσμα" των ναυτιλιακών αυτές με τη σειρά τους να αναζητούν ξένους εργαζόμενους για να καλύψουν τις ανάγκες τους,πόσο μάλλον όταν μπορούν να τους βρουν και σε καλύτερη τιμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Λαλαούνη χαλάρωσε,σε καμία σοβαρή εταιρία ακόμη και σήμερα μηχανικός δε παίρνει μικτά κάτω από χιλιάρικο...τα 600€ που λες τα παίρνουν από ανάγκη μηχανικοί είτε πιτσιρικάδες σαν ξεκίνημα είτε κάτω του μετρίου σε εταιριούλες απ'αυτές που ασχολούνται με τακτοποιήσεις ημιυπαίθριων χώρων και οικοδομικές άδειες...

Φυσικά και η ζωή πάνω στο πλοίο είναι αγγούρι...αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι καλύτερο να τρώει κανείς 6 μήνες ένα αγγούρι και να ζορίζεται και τους άλλους 6 μήνες να το τρώει και να δροσίζεται,παρά να το τρώει και να ζορίζεται όλο το 12μηνο του έτους...

Όσο για το ξένο πλήρωμα,φυσικό είναι αν οι Έλληνες δεν ανταποκρίνονται στο "κάλεσμα" των ναυτιλιακών αυτές με τη σειρά τους να αναζητούν ξένους εργαζόμενους για να καλύψουν τις ανάγκες τους,πόσο μάλλον όταν μπορούν να τους βρουν και σε καλύτερη τιμή...
Tζακ τα των μηχανικων δεν τα ξερω , τωρα ποσες ειναι σοβαρες εταιρειες ειναι ενα θεμα.
Γνωστη μου μηχανικος παντως με καλο μισθο σε εταιρεια ( ανω των 3000 ευρω) ειναι εδω και 1,5 χρονο ανεργη με δυο παιδια γιατι η εταιρεια εριξε φαλιμεντο. Οταν υπαρχουν τοσοι ανεργοι μηχανικοι καταλαβαινεις οτι εχουν οσες εταιρειες εμειναν κινητρο
να σε εκμεταλλευτουν καθως πατουν στην αναγκη σου. Και ξερεις αντε ανεργος και μονος δε βαριεσαι τα παιδια ομως
πρεπει να τα ταισεις.
Παντως πρεπει ο κλαδος σου να εβγαλε τρελα λεφτα τα προηγουμενα ετη σε αντιθεση με κατι μαρκετινγκ μαναντζερς που και τοτε ψωμολυσαγαν.
Τωρα για τα πλοια δε νομιζω να διαφωνεις , να παρεις τη γυναικα σου 6 μηνες σε καραβι με αφρικανους ινδους και φιλιπινεζους επανω , ε τα λογια περιτευουν. Και μην ακουσω ''ρατσισμος'' , για ρωτα γυναικα αν θα ανεβαινε ευκολα
σε ενα πλοιο με τετοια ωραια παρεα για ενα 6μηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Προφανώς και δεν έμειναν πολλές,αυτές όμως που διατηρούνται δε διατηρούνται τυχαία κι ένας από τους λόγους είναι ακριβώς το ότι δεν ακολούθησαν αυτή τη μπακαλίστικη τακτική της "εκμετάλλευσης" του έμψυχου δυναμικού τους...όταν έχεις καλοπληρωμένους εργαζόμενους τους χτυπάς στο φιλότιμο κι αυτοί με τη σειρά τους σκίζονται να σου δημιουργήσουν "υπεραξία" (βλέπε π.χ. όμιλο ΜΕΤΚΑ που όχι μόνο δεν άλλαξε τις συμβάσεις έργου αλλά πέρυσι νομίζω προχώρησε και σε αυξήσεις)...
Επίσης,το πως επένδυσαν κι εκμεταλλεύτηκαν τα χρήματα που (όπως σωστά αναφέρεις) βρέθηκαν στην κατοχή τους σε αφθονία τις προηγούμενες δεκαετίες...όσοι τα έκαναν βίλες και κότερα τώρα χρωστάνε σε όποιον μιλάει Ελληνικά,όσοι πάλι τα επένδυσαν σε τεχνογνωσία,HR και εξοπλισμό τώρα εξακολουθούν να πηγαίνουν κόντρα στην κρίση κάνοντας εξαγωγές των προϊόντων ή/και υπηρεσιών τους στις γειτονικές χώρες ή όπου τελοσπάντων υπάρχουν δουλειές...
Αυτά λίγο off-topic αλλά δεν πειράζει καλό είναι να λέγονται!:P

Προφανώς και πρέπει να έχεις βρει την κατάλληλη σύντροφο,όχι μόνο για να μπορέσεις να την πάρεις μαζί σου και να ξέρεις ότι δεν θα υποφέρει αλλά και για να έχεις μια σχετική σιγουριά ότι δε θα σε κάνει τάρανδο όσο εσύ θα λείπεις!:D
Αλλά αυτό ισχύει για όλους ούτως ή άλλως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τελικα ειναι ΑΕΙ ή ΤΕΙ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Η ΑΕΝ απ οτι γνωριζω ειναι ξεκαθαρα Ανωτατη εκπαιδευη.
Δεν ξερω αν ηταν παντα ετσι. Και δε νομιζω να την επιλεγει καποιος γι αυτο το λογο .
Αν δεν εχει σκοπο να πας στη Θαλασσα ποιος ο λογος να πας ΑΕΝ , για να εχεις πτυχιο ΑΕΙ;
Πανε Καλων Τεχνων η κανε κατι αλλο που να το γουσταρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
φιλε Λαλαουνη, επειδη μονο εσυ μιλας σοβαρα, ακου να σου πω λιγακι...Στην περιοχη μου εδω δινουνε ενα επιδομα σε οσους περνανε σε ΑΕΙ και ΤΕΙ...Ετσι μου ειπανε..Επομενως το επιδομα εγω θα το παρω αν μπω στην ΑΕΝ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
φιλε Λαλαουνη, επειδη μονο εσυ μιλας σοβαρα, ακου να σου πω λιγακι...Στην περιοχη μου εδω δινουνε ενα επιδομα σε οσους περνανε σε ΑΕΙ και ΤΕΙ...Ετσι μου ειπανε..Επομενως το επιδομα εγω θα το παρω αν μπω στην ΑΕΝ;;;

:eek::eek::eek:
I beg your pardon;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Όχι σοβαρά,τι είδους επίδομα είναι αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top