Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι το λεξιλογιο σαν λεξιλογιο,αλλά τα κειμενα μαλλον θες να πεις που ειναι καπως ακαταλαβιστικα εε?
Ειδικα το πρωτο κειμενο του ριντινγκ που ειναι απο καποιο Novel ειναι ολα τα λεφτα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.

Παολίτσα

Νεοφερμένος

Η Παολίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εμενα θα μου λειψει καποιος απο τα αγγλικα(το φροντηστηριο)...τωρα για τα αγγλικα στην κυριολεξια ...δεν παιρνω κι ορκο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια τα αγγλικα ειναι μια πολυ ωραια γλώσσα.
Γιατί τοσο αρνητικοι απεναντι της?
Σας παιδεψε τοσα χρονια εεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
πες το και ετσι. κοιτα, συμφωνω οτι ειναι δυσκολο, αλλα παντα υπαρχουν καποιες σταθερες λεξεις, εννοω λεξεις που μπαινουν καθε φορα, δηλαδη σος.οσο για τα κειμενα, ναι δεν ειναι και ευκολα. θελουν δουλεια και συστηματικη επεξεργασια. δηλαδη, να μαθεις να αφιερωνεις το σωστο χρονο που θα σου επιτρεψει να ασχοληθεις και με ολα τα αλλα χωρις να τρεχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
πειτε μερικες λεξεις που σας δυσκολεψαν παρακαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως μιλώντας σαν εξωτερικός παραγοντας τα reading σε σχεση με τον Δεκεμβριο ειναι στα ίδια επίπεδα και μπορω να πω και λίγο ευκολότερα.
Βεβαια ειναι αναλογως το κείμενο που θα πεσει.
Αλλα υπαρχουν κειμενα με γελοιες ερωτησεις τις οποιες ομως για να βρεις απαντησει χάνεσαι μεσα στο κείμενο...:P
Φετος τον Μαιο σε γενικες γραμμες τα θεματα ηταν βατα.
Ας ελπισουμε να εχουμε πολλες επιτυχίες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristie01

Νεοφερμένος

Η kristie01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ναι ..εδωσα εγω φετος,και μου φανηκε αρκετα δυσκολο!
-----------------------------------------
Έχει δώσει κανείς;;
ναι εδωσα εγω φετος.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναι ..εδωσα εγω φετος,και μου φανηκε αρκετα δυσκολο!
-----------------------------------------

ναι εδωσα εγω φετος.:'(

Kαλα αποτελεσματα να εχεις!
Δεν ειναι και πολύς καιρος μέχρι την 31η Ιουλίου!;)

Γιατι ομως ρε συ δεν τα πήγες καλά?
Τι σε δυσκόλεψε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
me too!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ πάντως έδωσα και το πήρα. Με c αλλά τι πειράζει? Βασικά το κόλπο ήταν να δώσω κι ένα άλλο test μαζί το οποίο ήταν γελείο και άρα δεν είχα αγχος καθόλου...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα τωρα υπομονη ενός μηνα ακομα για τα Results και τα βασανα σας θα τελειώσουν.

Μόνο μην τα ανακοινώσουν ξαφνικά σαν του KET/PET!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Βασικα τωρα υπομονη ενός μηνα ακομα για τα Results και τα βασανα σας θα τελειώσουν.

Μόνο μην τα ανακοινώσουν ξαφνικά σαν του KET/PET!:)

Nα σε ρωτήσω κάτι φίλε μου, το PET τι επίπεδο είναι? Είναι πιο υψηλό από το FCE? Είναι δύσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
το pet είναι πιο χαμηλό και παρόλο που δεν το έχω δώσει ξέρω ότι δεν είναι δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To PET ειναι επιπεδο Β1 και το FCE B2.
Μπορω να πω πως το PET ειναι λιγο πιο ευκολο απο το FCE.
Το ΡΕΤ δινει 10 μορια στο ΑΣΕΠ ενω το FCE 30!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Nα σε ρωτήσω κάτι φίλε μου, το PET τι επίπεδο είναι? Είναι πιο υψηλό από το FCE? Είναι δύσκολο?

Το χαμηλοτερο επιπεδο..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
OOO!!! Μια χαρά... Ευχαριστώ πολύ παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tιποτα ρε συ,ευχαριστηση μας...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εμένα πάντως με έχει πιάσει ένα αδικαιολόγητο αγχος...Πάντα ήμουν αγχώδης τύπος,αλλά τώρα παράγινε το κακό...Μπρρρρ.....
Φοβάμαι.Γενικά,φοβάμαι την αποτυχία-κάτι πολύ κακό,γιατι σ'όλη μου τη ζωή θα γευτώ πολλές αποτυχίες..Ίσως φταίει το γεγονός πως όταν πήγα να δώσω δεν είχα καθόλου αυτοπεποίθηση..Πφφφ. Επρεπε να πιστέψω στον εαυτό μου..Μπορεί να πέρασα το Cambridge,αλλά το Michigan με ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ....(ε,καλά.πιο λίγες πιθανότητες τουλάχιστον....) Πάντως,αν δεν τα έχω περάσει θα αφοσιωθώ πολύ στα αγγλικά για να πάρω έστω το ένα..(μακάρι-χιχι) Επίσης,μπορεί να φταίει το γεγονός πως στο τμήμα μου ήμουν η καλύτερη με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να προχωράω πιο αργά κ με πιο ευκολα πράγματα κτλ,ενώ είχα τη δυνατότητα να κάνω πιο γρήγορα..Προς το παρόν,εύχομαι. . .Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.....:( :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εμένα πάντως με έχει πιάσει ένα αδικαιολόγητο αγχος...Πάντα ήμουν αγχώδης τύπος,αλλά τώρα παράγινε το κακό...Μπρρρρ.....
Φοβάμαι.Γενικά,φοβάμαι την αποτυχία-κάτι πολύ κακό,γιατι σ'όλη μου τη ζωή θα γευτώ πολλές αποτυχίες..Ίσως φταίει το γεγονός πως όταν πήγα να δώσω δεν είχα καθόλου αυτοπεποίθηση..Πφφφ. Επρεπε να πιστέψω στον εαυτό μου..Μπορεί να πέρασα το Cambridge,αλλά το Michigan με ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ....(ε,καλά.πιο λίγες πιθανότητες τουλάχιστον....) Πάντως,αν δεν τα έχω περάσει θα αφοσιωθώ πολύ στα αγγλικά για να πάρω έστω το ένα..(μακάρι-χιχι) Επίσης,μπορεί να φταίει το γεγονός πως στο τμήμα μου ήμουν η καλύτερη με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να προχωράω πιο αργά κ με πιο ευκολα πράγματα κτλ,ενώ είχα τη δυνατότητα να κάνω πιο γρήγορα..Προς το παρόν,εύχομαι. . .Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.....:( :P

Kαταρχας ηρέμησε!;)
Το να αγχωνεσαι πλεόν δεν οφελεί σε τίποτα!Οτι έκανες-έκανες!;)
Τωρα σκεψου θετικα και οτι εγινε εγινε!
Ακου και μενα που έχω δωσει και Michigan και Cambridge Lower και έχω κοπεί και στα δύο.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top