Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εντάξει.. να σας πω την αλήθεια την περίμενα πιο αγχώδες την όλη διαδικασία .. μονο στο reading αγχωθηκα και αυτο λογο χρονου :P αν και στο listening και εγω σκαλωσα whitegod (και γω στο παρτ 4.. απλα random re.. :P) :( Ελπιζω να συμψιφήζεται με τα αλλα.. γιατι υπαρχει περιπτωση να κοπω (στο listening)
Καλη επιτυχια σε οσους δεν εδωσαν , οτι ερωτηση εχετε πειτε :P

Υ.Σ : Το writing δεν ειχε θεμα essay , γιατι νομιζω καποιος ειπε για essay.. ηταν Review / Report / Story (στο λαστ δεν εδωσα σημασια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corinna

Νεοφερμένος

Η Corinna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλησπέρα!
εδωσα και εγω χθες το lower κ ουτε σε μενα φανηκε πολυ δυσκολο...βασικα εχω μια διαφωνια με την κολλητη μου η οποια εδωσε κ εκεινη χθες...η διαφωνια μας ειναι οτι εκεινη εγραψε τ τεταρτο θεμα σε στυλ report (σαν εκθεση δλδ) ενω εγω θυμαμαι οτι ηταν review... προσωπικα δν ασχοληθηκα ιδιαιτερα διοτι εγραψα το story....μηπως θα μπορουσε καποιος ν μ θυμησει τ ακριβως ηθελαν?
ευχαριστω πολυ και καλα αποτελεσματα...!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
καλησπέρα!
εδωσα και εγω χθες το lower κ ουτε σε μενα φανηκε πολυ δυσκολο...βασικα εχω μια διαφωνια με την κολλητη μου η οποια εδωσε κ εκεινη χθες...η διαφωνια μας ειναι οτι εκεινη εγραψε τ τεταρτο θεμα σε στυλ report (σαν εκθεση δλδ) ενω εγω θυμαμαι οτι ηταν review... προσωπικα δν ασχοληθηκα ιδιαιτερα διοτι εγραψα το story....μηπως θα μπορουσε καποιος ν μ θυμησει τ ακριβως ηθελαν?
ευχαριστω πολυ και καλα αποτελεσματα...!!!:thanks:
νομιζω report ηταν!
--------------------------------------
Εγω στις 14:45 θα δωσω προφορικα και εχω αρκετο αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefos

Νεοφερμένος

Ο stefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εω παιδια 2 Α πιρα στο speaking και στο writing και 2 b στα αλλα που ηταν βατα...εγω πιστευω ειναι θεμα προσοχης...και φυσικα λεξεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια τα θεματα που επεσαν την σαββατο κ τις λυσεις μπορουμε να τα βρουμε απο καπου????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Υπάρχει ένα βιβλίο για το μαθητή που έχει τα θέματα και τα λύνει ο ίδιος, για εξάσκηση, αλλά το βιβλίο του καθηγητή έχει τις απαντήσεις. Αλλά θα βγούν μετά από καιρό τα θέματα του Μαΐου... Εγώ είχα πάρει ένα τέτοιο και δεν είχε τα θέματα του Δεκεμβρίου 2008...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια τα θεματα που επεσαν την σαββατο κ τις λυσεις μπορουμε να τα βρουμε απο καπου????
Οτι ειπε η Ευη , αλλα για να σ βοηθησω.. στο δευτερο part του Reading , αν δεν ειναι διαφορετικα τα θεματα και ειναι για 2 αδερφια απο την Αφρικη π πλουτισαν..αν θυμαμαι καλα ειναι F - A - E (τα 2 επομενα δν θυμαμαι αν ηταν ετσι αλλα τεσπα , G - H) και B - D (παρολα αυτα ομως δες τα! , απλα για να κερδισεις λιγο χρονο στο Reading στα λεω , so checkare τα για σιγουρια γιατι το Σαββατο εδωσα και δν τα θυμαμαι και τοσο :P)

Anywayz.. εδωσε κανεις Speaking παιδες? Τα γραπτα οκ .. αλλα το speaking εχει κατι λιγα το αγχος του >,<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα θεματα το πολύ σε 10-15 μερες θα τα ανεβασει το Βρετανικο Συμβουλιο στο site του.
Συνιστω υπομονη.
Καλα αποτελεσματα σε ολους!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Εγώ δίνω στις 29... Εσύ;
Να σου πώ... Στο Use of Εnglish, στη γραμματική που έπρεπε να γράψεις τις προτάσεις με διαφορετικό τρόπο, αφού σου έδιναν μία λέξη, σε εκείνη με το take τί έγραψες, θυμάσαι; ( εκεί που έλεγε για μία που μπορούσε να αποφασίσει... κάτι, δε θυμάμαι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corinna

Νεοφερμένος

Η Corinna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
νομιζω report ηταν!
--------------------------------------
Εγω στις 14:45 θα δωσω προφορικα και εχω αρκετο αγχος


ευχαριστω παρα πολυ...
ααα κ μια ακομα ερωτηση,,,βασικα δυο... πρωτον
ποσο κοβεται αν δεν εχεις βαλει τιτλους στο report...κ δευτερον
μηπως εχει δωσει κανεις speaking?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Εγώ δίνω στις 29... Εσύ;
Να σου πώ... Στο Use of Εnglish, στη γραμματική που έπρεπε να γράψεις τις προτάσεις με διαφορετικό τρόπο, αφού σου έδιναν μία λέξη, σε εκείνη με το take τί έγραψες, θυμάσαι; ( εκεί που έλεγε για μία που μπορούσε να αποφασίσει... κάτι, δε θυμάμαι!)

to take a decision. Egw auto evala!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Παιδιά είναι δύσκολο το lower; Δίνω σε ένα χρόνο(Μάιος 2010) και ανησυχώ μήπως δεν είμαι καλά προετοιμασμένη. Να εξηγήσω γιατί. Η δασκάλα μου η τωρινή στο φροντιστήριο δεν είναι καθόλου καλή και φοβάμαι μήπως δεν τα πάω καλά. Του χρόνου θα αλλάξω καθηγήτρια να με προετοιμάσει και να μου καλύψει τα κενά αλλά ανησυχώ μήπως δεν είναι αρκετός ο χρόνος. Ντάξει και αν δεν το περάσω εμπειρία θα είναι αλλά θα προτιμούσα να μη το παιδεύω και για πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά είναι δύσκολο το lower; Δίνω σε ένα χρόνο(Μάιος 2010) και ανησυχώ μήπως δεν είμαι καλά προετοιμασμένη. Να εξηγήσω γιατί. Η δασκάλα μου η τωρινή στο φροντιστήριο δεν είναι καθόλου καλή και φοβάμαι μήπως δεν τα πάω καλά. Του χρόνου θα αλλάξω καθηγήτρια να με προετοιμάσει και να μου καλύψει τα κενά αλλά ανησυχώ μήπως δεν είναι αρκετός ο χρόνος. Ντάξει και αν δεν το περάσω εμπειρία θα είναι αλλά θα προτιμούσα να μη το παιδεύω και για πολύ...

Συμβουλή να αλλαξεις καθηγητρια!
Παρόμοιο προβλημα εχω με σενα.Καλυτερα να φύγεις και να κανεις μια καλή προετοιμασία αλλου.
Κατα τα αλλα μην φοβάσαι θα τα πας πολυ καλα.
Το Lower δεν ειναι κατι ακατόρθωτο...!;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
to take a decision. Egw auto evala!
yeap κατι τεττοιο ηταν αλλα δν θυμαμαι την προταση να σ πω με ακριβεια , αν και νομιζω to take the decision ταιριαζε περισσοτερο , τεσπα δν θυμαμαι :P
Και ναι.. αμα εδωσε κανενας speaking ας πει εντυπωσεις και τι του πεσαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
yeap κατι τεττοιο ηταν αλλα δν θυμαμαι την προταση να σ πω με ακριβεια , αν και νομιζω to take the decision ταιριαζε περισσοτερο , τεσπα δν θυμαμαι :P
Και ναι.. αμα εδωσε κανενας speaking ας πει εντυπωσεις και τι του πεσαν :P

η εκφραση ειναι take a decision το εχω κοιταξει στο Cambridge Dictionary.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
η εκφραση ειναι take a decision το εχω κοιταξει στο Cambridge Dictionary.
damn you! >,< τεσπα , απλα με το α .. μ φανηκε πολυ ''αοριστο'' και ετc εβαλα the.. με το σκεπτικο οτι αναφερεται σ'αυτο το συγκεκριμενο το decision , τεσπα ..1 point χαμενο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στα Transformations εκει που ελεγε οτι δε μενει μακρια απ την παραλια η λεξη κλειδι που εδινε ηταν το far η το away????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συμβουλή να αλλαξεις καθηγητρια!
Παρόμοιο προβλημα εχω με σενα.Καλυτερα να φύγεις και να κανεις μια καλή προετοιμασία αλλου.
Κατα τα αλλα μην φοβάσαι θα τα πας πολυ καλα.
Το Lower δεν ειναι κατι ακατόρθωτο...!;):no1:
Αυτό θα κάνω! Θα αλλάξω καθηγήτρια!!Πάντως μου βγαλες μιαν ανησυχία! Αφού είχες και εσύ το ίδιο πρόβλημα πάει να πει ότι δεν είναι και ακατόρθωτο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Παιδιά πήγα το Σάββατο και δεν ξέρω αν πέρασα,αλλά μου άρεσε πάρα πολύ... Με λίγα λόγια ενώ όλοι ήταν αγχωμένοι, εγώ είμουν το χαζοχαρούμενο με το χαμόγελο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά πήγα το Σάββατο και δεν ξέρω αν πέρασα,αλλά μου άρεσε πάρα πολύ... Με λίγα λόγια ενώ όλοι ήταν αγχωμένοι, εγώ είμουν το χαζοχαρούμενο με το χαμόγελο...
haha καλη φαση , ετσι πρεπει.. γραπτα η' speaking?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top