Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Πάλι καλά γιατί τα phrasal δν είναι το φόρτε μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Εδωσα και εγω.ολα καλα!!εκτος απο το 1ο παρτ του reading.αλλα γενικα πιστευω το πηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
επιτέλους έδωσα k εγώ!!!...δεν ξέρω αν το πείρα πάντως με δυσκόλεψε το part 2 του reading και λίγο το listening(επαθα kati anexigito )......στο use of english κάπου στο part 1 έλεγε κάπου έλεγε για investigate και search τι βάλατε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos05

Νεοφερμένος

Ο manos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έδωσα κι εγω αντε τωρα περιμενω το speaking 3/6!! Οσο για τα θέματα,το reading και το writing ηταν πολυ ευκολα!το use of english ηταν λιγο tricky και το τελευταιο μερος του listening δυσκολο!
Πιστευω οτι περασα...
Οσο για αυτο που λεει ο whitegod εγω εβαλα search αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι σωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έδωσααααααααααααααααααααα.........Ουφ!Επέλεξα την ιστορία κ τα πήγα τέλεια σε όλα....Αλλά ένας ξαφνικός πόνος στο στέρνο περίπου δεν μου έδωσε την δυνατότητα να προσέξω καλά το listening....Είναι κρίμα ρε γαμώτο...:(
Εγώ έβαλα investigate...Στα tranformations τι βάλατε σε αυτό με το such??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos05

Νεοφερμένος

Ο manos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έδωσααααααααααααααααααααα.........Ουφ!Επέλεξα την ιστορία κ τα πήγα τέλεια σε όλα....Αλλά ένας ξαφνικός πόνος στο στέρνο περίπου δεν μου έδωσε την δυνατότητα να προσέξω καλά το listening....Είναι κρίμα ρε γαμώτο...:(
Και εγώ την ιστορια διαλεξα! Οντως κι εγω στο listening δεν μπορουσα να συγκεντρωθω ειχα κουραστει εκει περα τοσες ωρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tεσπα παιδες!
Καλα σας αποτελεσματα!!!

Εντιτ:Τα κείμενα σας τι θεμα είχανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Tεσπα παιδες!
Καλα σας αποτελεσματα!!!

Εντιτ:Τα κείμενα σας τι θεμα είχανε?
Ποια από όλα???Στο reading?
Tι βάλατε σε αυτό που ρώτησα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Έδωσα κι εγω αντε τωρα περιμενω το speaking 3/6!! Οσο για τα θέματα,το reading και το writing ηταν πολυ ευκολα!το use of english ηταν λιγο tricky και το τελευταιο μερος του listening δυσκολο!
Πιστευω οτι περασα...
Οσο για αυτο που λεει ο whitegod εγω εβαλα search αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι σωστο!
και εγω search εβαλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι στο Ριντινγκ!
Τα κειμενα σας τι θεμα είχανε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βσκ,το πρώτο ήταν για ένα κορίτσι που ο μπαμπάς της ήταν ζωγράφος,ενώ αυτή δεν είχε ταλέντο στη ζωγραφική, στο 2ο για έναν (βλάκαα) φαρμακοκάποιον πρέπει να 'ταν-δεν είμαι σίγουρη....Και το τελευταίο με κάποιοες γυναίκες συγγραφείς που αξιδεύουν...Με δυσκόλεψε λίγο το 2ο!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βσκ,το πρώτο ήταν για ένα κορίτσι που ο μπαμπάς της ήταν ζωγράφος,ενώ αυτή δεν είχε ταλέντο στη ζωγραφική, στο 2ο για έναν (βλάκαα) φαρμακοκάποιον πρέπει να 'ταν-δεν είμαι σίγουρη....Και το τελευταίο με κάποιοες γυναίκες συγγραφείς που αξιδεύουν...Με δυσκόλεψε λίγο το 2ο!:(

Νice!:D
Καλα αποτελεσματα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos05

Νεοφερμένος

Ο manos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Tεσπα παιδες!
Καλα σας αποτελεσματα!!!

Εντιτ:Τα κείμενα σας τι θεμα είχανε?
Το ενα ηταν σχετικα με ενα κοριτσι του οποιου η οικογενεια ηταν πολυ καλη στις τεχνες κπλ. ενω αυτη δεν ενδιαφερονταν
Το 2ο ειχε σχεση με 2 αδερφια απο την Ινδια τα οποια μεταναστευσαν στην Αγγλια και μετα εγιναν πλουσιοι!
και το 3ο ειχε 4 κειμενα οπου στο καθενα ο αφηγητης και καλα ελεγε τις εμπειριες του απο τα ταξιδια που εχει κανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το ενα ηταν σχετικα με ενα κοριτσι του οποιου η οικογενεια ηταν πολυ καλη στις τεχνες κπλ. ενω αυτη δεν ενδιαφερονταν
Το 2ο ειχε σχεση με 2 αδερφια απο την Ινδια τα οποια μεταναστευσαν στην Αγγλια και μετα εγιναν πλουσιοι!
και το 3ο ειχε 4 κειμενα οπου στο καθενα ο αφηγητης και καλα ελεγε τις εμπειριες του απο τα ταξιδια που εχει κανει!

ΟΚ thx!;)
Καλα αποτελεσματα και σε σένα!;):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
μην το λες,εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα το lower απο το proficiency στο λεξιλογιο!καθε μερα καναμε 5 σελιδες voc,συνολικα σιγουρα 50 σελιδες!!θελει πολλη προετοιμασια για να πας να δωσεις.

Έχω κάνει κι ένα χρόνο proficiency αλλά δεν το έδωσα ποτέ, αυτό σου λέω. Τα έχω τα βιβλία (όλα) και μετά από δύο χρόνια ξέρω τις μισές λέξεις από μόνος μου, διαβάζω πάρα πολύ άνετα όλα τα κείμενα και για να λύσω ένα final test δίνω πολύ λιγότερη προσπάθεια απ'οσο πριν δύο χρόνια, παρ'ολο που ενδιάμεσα δεν έκανα μαθήματα Αγγλικών. Απλά γιατί χρησιμοποιώ τη γλώσσα σε καθημερινή βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδες στο use of english στην πρωτη ασκηση ποιο Phrasal verb ηθελε????
ειχε το set up, come by, start out k to take off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
παιδες στο use of english στην πρωτη ασκηση ποιο Phrasal verb ηθελε????
ειχε το set up, come by, start out k to take off
start out κατα 70% ηθελε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
στο cambridge τα tests συμψηφίζονται?? διότι στο listening δεν ξέρω τι έπαθα δεν ήθελα να ακούω.... ειδικά στο part4 jack pot ta περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι φυσικα και συμψηφίζονται!
Και η βάση ειναι το 60%!:)
Καλα αποτελεσματα σε ολους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Γειά σας!

Χθές έδωσα στη Γλυφάδα το FCE Cambridge...
Δεν μπορώ να πώ ότι ήταν ιδιαίτερα δύσκολο... Ειδικά το listening και το use of English... Η εκθέσεις ήταν πολύ εύκολες και μου άρεσαν!!! Γενικά μου αρέσει να γράφω έκθεση!!! Το Reading δεν ξέρω... κανονικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top