Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα λόγια είναι περιττά .........































Ο άλλος λέει ότι χωρίς τα φυτά δεν θα υπήρχε το ischool...
ξεκολάτε λίγο ρε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Φυτο δε θεωρω αυτον που βγαζει 20.θεωρω αυτον που το βγαζει γλυφοντας,,αυτον που καρφωνει οτιδηποτε γινεται στην ταξη και η ζωη του ειναι μονο το διαβασμα και τιποτα παραπερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobis

Νεοφερμένος

Ο bobis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβαινω γιατι μερικους τους λενε φυτο
δικο τους θεμα ειναι αν ειναι καλοι μαθητες και δεν πρεπει αλλοι να τους λενε ετσι
να δουν και τα αλλα πραγματα που κανουν και αν καθονται μονο με ενα βιβλιο 24 ωρες οκ
γιαννης καινουργιος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους"
Πλάτων.
Με απασχολούσε πάντοτε ,όχι αυτός που το έλεγε , αλλά αυτός που πειραζόταν . Γιατί πειραζόταν ; Ποιος θα μου απαντήσει σε αυτό , μιαν απάντηση θέλω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, φυτό είναι ο μαθητής που:

1) Δεν διαβάζει για τον ίδιο, αλλά για τους γονείς του.
2) Δεν διαβάζει για να αποκομίσει γνώσεις, αλλά για τους βαθμούς.
3) Γλύφει τους καθηγητές πριν και μετά το μάθημα.
4) Σκοτώνεται να πει μάθημα, εκνευρίζοντας τους άλλους.
5) Κλαίει αν δεν πάρει 20 σε διαγώνισμα ή τεστ ή παραπονιέται στον καθηγητή γτ τ έβαλε τέτοιο βαθμό.
6) Δεν έχει άλλες γνώσεις εκτός βιβλίου.
7) Κυκλοφορεί μονίμως στα διαλείμματα με το βιβλίο στο χέρι.
8) Είναι απομονωμένος, δεν κάνει παρέα με άλλα παιδιά, δεν βγαίνει έξω, δεν έχει επαφές με συνομήλικους του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
"Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες. Οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα. Οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους"
Πλάτων.
Με απασχολούσε πάντοτε ,όχι αυτός που το έλεγε , αλλά αυτός που πειραζόταν . Γιατί πειραζόταν ; Ποιος θα μου απαντήσει σε αυτό , μιαν απάντηση θέλω .

"The problem about internet quotes is that you can never be sure of their authenticity"
Benjamin Franlin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μία απορία ..
γιατί κάποιος λέει τον άλλον ''φυτό'' όταν διαβάζει?
γιατί όταν βγάζει κάποιος 19-20 τον αποκαλούν ΄΄φυτό''?
έλεος πια..
Διότι είναι κοντοφθαλμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Να φέρεστε καλά σε τέτοια παιδιά.

Αύριο μεθαύριο θα τα παρακαλάτε να σας προσλάβουν.

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Να φέρεστε καλά σε τέτοια παιδιά.

Αύριο μεθαύριο θα τα παρακαλάτε να σας προσλάβουν.

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.


BILL GATES?!! χαχα.........χα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Να φέρεστε καλά σε τέτοια παιδιά.

Αύριο μεθαύριο θα τα παρακαλάτε να σας προσλάβουν.

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.

αμα ειναι να τους γλείφω για να πάρω μια δουλειά...προτιμώ να μείνω ανεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, φυτό είναι ο μαθητής που:

1) Δεν διαβάζει για τον ίδιο, αλλά για τους γονείς του.
2) Δεν διαβάζει για να αποκομίσει γνώσεις, αλλά για τους βαθμούς.
3) Γλύφει τους καθηγητές πριν και μετά το μάθημα.
4) Σκοτώνεται να πει μάθημα, εκνευρίζοντας τους άλλους.
5) Κλαίει αν δεν πάρει 20 σε διαγώνισμα ή τεστ ή παραπονιέται στον καθηγητή γτ τ έβαλε τέτοιο βαθμό.
6) Δεν έχει άλλες γνώσεις εκτός βιβλίου.
7) Κυκλοφορεί μονίμως στα διαλείμματα με το βιβλίο στο χέρι.
8 )Είναι απομονωμένος, δεν κάνει παρέα με άλλα παιδιά, δεν βγαίνει έξω, δεν έχει επαφές με συνομήλικους του.

συμφωνώ και θα μου επιτρέψεις να προσθέσω

8)παπαγαλίζει
9)επιδεικνύει το 20αρια του θεωρώντας το κατόρθωμα (αυτό για το λύκειο που τα 20αρια πέφτουν εύκολα)
10)Και εκνευρίζεται απίστευτα με την παραμικρή παρατήρηση του καθηγητή (κυρίως αν είναι και κομπλεξικός)
11)διαβάζει χωρίς να ξέρει το γιατί αλλά απλά γιατί αυτό το μήνυμα του περνάει η κοινωνία!

κατά την γνώμη μου πάντα, το να διαβάζει κάποιος γιατί το γουστάρει είναι μαγκιά!

πολλά παιδιά απο τό σχολείο μου, 20άρια του γυμνασίου και του λυκείου, θεωρούν τα 17.000 μόρια ως το καλύτερο δυνατό σενάριο για τις φετινές πανελλήνιες........ πλάκα δεν έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να φέρεστε καλά σε τέτοια παιδιά.

Αύριο μεθαύριο θα τα παρακαλάτε να σας προσλάβουν.

Δεν είναι δικιά μου η ατάκα, απλά είχε περάσει πολύς καιρός από την τελευτάια φορά που πέταξα εξυπνάδα στο forum.


Ναι να σαι σίγουρος το γλυφτρόνι που κάνει πάντα ό,τι του πουν και δεν μπορεί να επιβληθεί στον άλλον έχει πολλές πιθανότητες να ανελιχθεί... σε καμιά μικροεταιρεία στην ψωροκώσταινα μπορεί, αλλού οι ρόλοι ξες αντιστρέφονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αμα ειναι να τους γλείφω για να πάρω μια δουλειά...προτιμώ να μείνω ανεργος.
Ωραία. Έλα να τα (ξανα)πεις τα ανωτέρω όταν θα είσαι 30+, θα έχεις οικογένεια, παιδιά και οι ανάγκες θα τρέχουν. Τότε θα σε παραδεχτώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariliana

Νεοφερμένος

Η Mariliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και εμένα με λένε φυτό στο φροντιστήριο μου, επειδή ξέρω πολύ καλά αγγλικά, και δεν με λένε φυτό στο σχολείο που βγάζω 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ναι να σαι σίγουρος το γλυφτρόνι που κάνει πάντα ό,τι του πουν και δεν μπορεί να επιβληθεί στον άλλον έχει πολλές πιθανότητες να ανελιχθεί... σε καμιά μικροεταιρεία στην ψωροκώσταινα μπορεί, αλλού οι ρόλοι ξες αντιστρέφονται.

Η φράση αυτή δεν αναφέρεται σε αυτό που εμείς τα Ελληνόπουλα αποκαλούμε φυτό.
Ο φίλος μας (γκουχ γκουχ) ο Bill αναφέρεται στους Αμερικανούς NERDS:
An intelligent but single-minded person obsessed with a nonsocial hobby or pursuit.

Το λογικό συμπέρασμα είναι πως άμα είσαι obsessed με κάτι που μπορεί να δεχθεί εργασιακές παραμέτρους, θα φτάσεις ψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ωραία. Έλα να τα (ξανα)πεις τα ανωτέρω όταν θα είσαι 30+, θα έχεις οικογένεια, παιδιά και οι ανάγκες θα τρέχουν. Τότε θα σε παραδεχτώ.

και εσυ τότε πες μου οτι θα πρέπει να τους γλείφω οταν τους δεις να εχουν γινει διευθυντάδες.
καποιοι ανθρωποι έχουν κάποιες βασικές αρχές,δεν εξαγοράζονται εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ξεκολατε, χιούμορ ήταν! Και δεν εννοούσε ο Μπιλ να γλύφεις, εννούσε να μην σου τα έχει μαζεμένα το αφεντικό σου από τα σχολικα σας χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ξεκολατε, χιούμορ ήταν! Και δεν εννοούσε ο Μπιλ να γλύφεις, εννούσε να μην σου τα έχει μαζεμένα το αφεντικό σου από τα σχολικα σας χρόνια.

υπήρχε νομίζω...μια δόση αλήθειας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Α τρομερές εποχές, όταν μας φωνάζανε φυτά και μεις λέγαμε καλύτερα φυτά παρά γλάστρες! χαχα μικρά και χαζά είμασταν. Δε νομίζω να ισχύει αυτό όσο μεγαλώνουμε, δηλαδή εντάξει μέχρι ποια ηλικία να πάει; 3η γυμνασίου max?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Μαγκία του σε όποιον βγάζει τέτοιους βαθμους! Μόνο που υπάρχουν παιδιά που έχουν 20αρια κ είναι πρώτοι σε όλες τις παρέες... Για μένα φυτό δεν είναι αυτός που διαβάζει πολύ αλλά εκείνος που διαβάζει πολύ για τους γονείς του κ για τους καθηγητές.κ για να δείξει ότι έχει τέτοιους βαθμούς... Εγώ πιστεύω όμως πως το καλύτερο είναι να κάνει ο καθένας την προσπάθειά του και κυρίως ΝΑ ΚΟΙΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!! Τι μας νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο διπλανό θρανίο όταν εμείς είμαστε εντάξει;;; Κ τέλος πιστεύω ότι όσοι αποκαλούν κάποιον φυτό είναι ή κομπλεξικοί, ή αυτοί που δεν διαβάζουν κ το βρίσκουν ως δικαιολογία για να ελαφρύνουν τη θέση τους....:studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top