Σχετικά με την εγγραφή σε μια σχολή

Nickt23

Νεοφερμένος

Ο Nickt23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Επειδή περνάω φέτος σε μια νέα σχολή και θέλω να ακολουθήσω αυτήν , πρέπει να διαγράφω από τώρα από την παλιά σχολή που είναι ή όταν βγει η διαδικασία για την εγγραφή στις σχολές ;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Επειδή περνάω φέτος σε μια νέα σχολή και θέλω να ακολουθήσω αυτήν , πρέπει να διαγράφω από τώρα από την παλιά σχολή που είναι ή όταν βγει η διαδικασία για την εγγραφή στις σχολές ;
Όχι δεν διαγράφεσαι από τώρα!!!
Όταν αρχίσουν οι εγγραφές στην νέα σχολή σου, θά παρακολουθείς το σάιτ της, τότε θά σού ζητήσουν βεβαίωση διαγραφής
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
Ωραία να κάνω και γω μία σχετική ερώτηση. Αν τυχόν κάποιος ξεχάσει να διαγραφεί απ'οτι έχω ακούσει τον διαγράφουν από την πιο παλιά σχολή. Ισχύει αυτό;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.
Ωραία να κάνω και γω μία σχετική ερώτηση. Αν τυχόν κάποιος ξεχάσει να διαγραφεί απ'οτι έχω ακούσει τον διαγράφουν από την πιο παλιά σχολή. Ισχύει αυτό;
ναι θεωρητικα.παλαιοτερα καποιος ειχε κανει αναλογη κομπινα και τον πιαδανε αργοτερα οποτε τη σημερινη εποχη με τα ιντερνετ μαλλον δεν αξιζει του ρισκου
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
ναι θεωρητικα.παλαιοτερα καποιος ειχε κανει αναλογη κομπινα και τον πιαδανε αργοτερα οποτε τη σημερινη εποχη με τα ιντερνετ μαλλον δεν αξιζει του ρισκου
Δεν είχα σκοπό να κάνω κομπίνα. Τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό καλέ; :hehe:
Από περιέργεια ρώτησα.

Υ. Γ Οταν λέω τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό μιλάω αποκλειστικά για μένα, γιατί γενικότερα είναι μία αρκετά ενδιαφέρουσα σχολή.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.
Δεν είχα σκοπό να κάνω κομπίνα. Τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό καλέ; :hehe:
Από περιέργεια ρώτησα.
Μην το λες να τελειωνες το βιολογικο που θα πας δευτερο και μετα κτηνιατρικη και να χες 2 πτυχια να πουλαγες μουρη
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Δεν είχα σκοπό να κάνω κομπίνα. Τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό καλέ; :hehe:
Από περιέργεια ρώτησα.

Υ. Γ Οταν λέω τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό μιλάω αποκλειστικά για μένα, γιατί γενικότερα είναι μία αρκετά ενδιαφέρουσα σχολή.
Κι ο γιος μου Βιολογια Κρήτης είχε περάσει πέρυσι και δεν την ήθελε.
Όταν του έλεγαν να μην ξαναδώσει για Ιατρική αλλά να κάτσει στο βιολογικό αυτό ακριβώς έλεγε "Τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό;"
Γι' αυτό γέλασα μόλις είδα να το λες κι εσύ ακριβώς έτσι. 🤣
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.
Κι ο γιος μου Βιολογια Κρήτης είχε περάσει πέρυσι και δεν την ήθελε.
Όταν του έλεγαν να μην ξαναδώσει για Ιατρική αλλά να κάτσει στο βιολογικό αυτό ακριβώς έλεγε "Τι να κάτσω να κάνω στο βιολογικό;"
Γι' αυτό γέλασα μόλις είδα να το λες κι εσύ ακριβώς έτσι. 🤣
εμενα η απορια μου ειναι αλλη.εσυ ως αρχιτεκτονισα εμπειρη πλεον οντας 49 ετων και με χιλιομετρα στον κλαδο γτ δεν επεισες το γιο σου να ακολουθησει αρχιτεκτονικη οντας στρωμενη δουλεια?εκτος και ο αντρας σου ξερω γω ειναι ιατρος οποτε και κει ειναι στρωμενη δουλεια
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
εμενα η απορια μου ειναι αλλη.εσυ ως αρχιτεκτονισα εμπειρη πλεον οντας 49 ετων και με χιλιομετρα στον κλαδο γτ δεν επεισες το γιο σου να ακολουθησει αρχιτεκτονικη οντας στρωμενη δουλεια?εκτος και ο αντρας σου ξερω γω ειναι ιατρος οποτε και κει ειναι στρωμενη δουλεια
Απλό, γιατί ο γιος της έχει δική του ζωή και θα κάνει αυτό που του αρέσει. Και αν το μετανιώσει τουλάχιστον θα είναι δική του επιλογή η σχολή, θα έχει κάνει ο ίδιος "λάθος" και δε θα αυτομουτζώνεται που άκουσε τη μάνα του (στο σενάριο που την άκουγε και το μετάνιωνε).
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.
Απλό, γιατί ο γιος της έχει δική του ζωή και θα κάνει αυτό που του αρέσει. Και αν το μετανιώσει τουλάχιστον θα είναι δική του επιλογή η σχολή, θα έχει κάνει ο ίδιος "λάθος" και δε θα αυτομουτζώνεται που άκουσε τη μάνα του (στο σενάριο που την άκουγε και το μετανιωνε).
δεν ξερω δεν φανταζει λογικο με στρωμενη δουλεια ομως.δηλαδη επρεπε η μανα που χει την καλυτερη επαφη με το γιο να τον πεισει.εδω μιλαμε για ετοιμο γραφειο.τι γιατρος και πρασινα αλογα και εφετζιλικια.....ισως απλα δουλευε ολη μερα και δεν εδινε τη δεουσα προσοχη η μανα.ποιος ξερει
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
δεν ξερω δεν φανταζει λογικο με στρωμενη δουλεια ομως.δηλαδη επρεπε η μανα που χει την καλυτερη επαφη με το γιο να τον πεισει.εδω μιλαμε για ετοιμο γραφειο.τι γιατρος και πρασινα αλογα και εφετζιλικια....
Και αν ο γιος της δεν το ήθελε; Μπορεί να μην μπορεί να διανοηθεί τον εαυτό του να κάνει κάποιο άλλο επάγγελμα. Βέβαια μπορεί να μετανιώσει και την ιατρική, κανείς μας δεν ξέρει, αλλά είναι πολύ καλύτερο να μετανιώσει κάτι που επέλεξε ο ίδιος. Και μένα πχ κάποια εποχή οι γονείς μου με πίεζαν να πάω έξω, δεν τους άκουσα και δεν το έκανα. Τώρα χαίρομαι που δεν το έκανα, αν αύριο μεθαύριο το μετανιώσω θα ξέρω τουλάχιστον ότι ήταν δική μου επιλογή το να μείνω στην Ελλάδα και να ξαναδώσω.
.ισως απλα δουλευε ολη μερα και δεν εδινε τη δεουσα προσοχη η μανα.ποιος ξερει
Δε θα μπούμε και σε ξένα χωράφια τώρα. Η σχέση τους είναι αυτή που είναι, αν και απ'οτι φαίνεται τον νοιάζεται αρκετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.
δεν ξερω δεν φανταζει λογικο με στρωμενη δουλεια ομως.δηλαδη επρεπε η μανα που χει την καλυτερη επαφη με το γιο να τον πεισει.εδω μιλαμε για ετοιμο γραφειο.τι γιατρος και πρασινα αλογα και εφετζιλικια.....ισως απλα δουλευε ολη μερα και δεν εδινε τη δεουσα προσοχη η μανα.ποιος ξερει
Λοιπον ευλκλειδη εισαι μεγαλο παιδι αλλα ακου και αυτο απο ενα μικροτερο.

Λεει ο γιος 18 ετων στους φιλους του, Ο πατερας μου δεν ξερει τιποτα
στα 28 ξαναλει ο γιος..Ε ενταξει ο πατερας μου μπορει να ξερει και κατι
στα 38 ξαναλεει ο γιος ... Θα παω να ρωτησω τον πατερα μου
και στα 48 αναφωνει ο γιος ..Α ρε πατερα ποσο δικιο ειχες.
και In contrary παρε και το κερασακι απο την κορη

 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
εμενα η απορια μου ειναι αλλη.εσυ ως αρχιτεκτονισα εμπειρη πλεον οντας 49 ετων και με χιλιομετρα στον κλαδο γτ δεν επεισες το γιο σου να ακολουθησει αρχιτεκτονικη οντας στρωμενη δουλεια?εκτος και ο αντρας σου ξερω γω ειναι ιατρος οποτε και κει ειναι στρωμενη δουλεια
Ο άντρας μου είναι πολιτικός μηχανικός. Κανείς στην οικογένεια δεν είναι γιατρός. Να σου είμαι ειλικρινής ήθελα να πάει Πολυτεχνείο, Οικονομικά, Μαθηματικά γιατί είχε γερό μυαλό με διακρίσεις σε διαγωνισμούς Μαθηματικών και Φυσικής. Δυστυχώς από πολύ μικρός (4-5 χρόνων)ήθελε να γίνει γιατρός για τα ζωάκια που έβλεπε αδέσποτα και κάπου στην δευτερα τρίτη δημοτικού ήθελε να γίνει γιατρός για να κάνει καλά τα παιδάκια στην Αφρική που έβλεπε στην τηλεόραση.
Κάπου στην τρίτη γυμνασίου του κάναμε μια κουβέντα να μην πάει για Ιατρική αλλά έκλαιγε και έλεγε αυτό θέλω.. Το ήθελε πραγματικά πολύ και αποφασίσαμε να μην του το στερήσουμε αν και είμαστε πολύ δύσκολα οικονομικα.
Ο άντρας μου κι εγώ είμαστε της άποψης να κάνουν τα παιδιά ότι αγαπανε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απλό, γιατί ο γιος της έχει δική του ζωή και θα κάνει αυτό που του αρέσει. Και αν το μετανιώσει τουλάχιστον θα είναι δική του επιλογή η σχολή, θα έχει κάνει ο ίδιος "λάθος" και δε θα αυτομουτζώνεται που άκουσε τη μάνα του (στο σενάριο που την άκουγε και το μετάνιωνε).
Ακριβώς αυτό
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.
Ο άντρας μου είναι πολιτικός μηχανικός. Κανείς στην οικογένεια δεν είναι γιατρός. Να σου είμαι ειλικρινής ήθελα να πάει Πολυτεχνείο, Οικονομικά, Μαθηματικά γιατί είχε γερό μυαλό με διακρίσεις σε διαγωνισμούς Μαθηματικών και Φυσικής. Δυστυχώς από πολύ μικρός (4-5 χρόνων)ήθελε να γίνει γιατρός για τα ζωάκια που έβλεπε αδέσποτα και κάπου στην δευτερα τρίτη δημοτικού ήθελε να γίνει γιατρός για να κάνει καλά τα παιδάκια στην Αφρική που έβλεπε στην τηλεόραση.
Κάπου στην τρίτη γυμνασίου του κάναμε μια κουβέντα να μην πάει για Ιατρική αλλά έκλαιγε και έλεγε αυτό θέλω.. Το ήθελε πραγματικά πολύ και αποφασίσαμε να μην του το στερήσουμε αν και είμαστε πολύ δύσκολα οικονομικα.
Ο άντρας μου κι εγώ είμαστε της άποψης να κάνουν τα παιδιά ότι αγαπανε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ακριβώς αυτό
μαλιστα.τοτε ζηταω συγγνωμη φαινεται απλα να του αρεσε πολυ.βεβαια μου λες ειχε διακρισεις σε διαγωνισμους κτλπ αρα φαινεται οτι μαλλον επρεπε να κατευθυνθει εκει.τωρα μου λες βεβαια του κολλησε η ιατρικη αρα δεν μπορουσε να κανει τιποτα.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
δεν ξερω δεν φανταζει λογικο με στρωμενη δουλεια ομως.δηλαδη επρεπε η μανα που χει την καλυτερη επαφη με το γιο να τον πεισει.εδω μιλαμε για ετοιμο γραφειο.τι γιατρος και πρασινα αλογα και εφετζιλικια.....ισως απλα δουλευε ολη μερα και δεν εδινε τη δεουσα προσοχη η μανα.ποιος ξερει
Ποιο γραφείο και στρωμενη δουλεια; υπάλληλοι είμαστε κι εγώ κι ο σύζυγος σε άλλα γραφεία.
Σε θέση προϊστάμενου βέβαια, όχι απλού υπαλλήλου άλλα απλώς δύο μισθοί. Δικό μας γραφείο είχαμε και το κλείσαμε το 2010 με την κρίση και πήγαμε υπάλληλοι.
Και είμαι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ στα παιδιά μου ΠΑΝΤΑ.
Ακριβώς επειδή είμαι κοντά καταλαβαίνω τις ανάγκες τους. Τα βοηθάω ΔΕΝ ΤΑ ΧΕΙΡΑΓΩΓΩ.
Αυτό που λες εσύ είναι χειραγώγηση και διαφωνώ πλήρως
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πολύ σνομπ έπεσε στο βιολογικό βρε παιδιά...
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
μαλιστα.τοτε ζηταω συγγνωμη φαινεται απλα να του αρεσε πολυ.βεβαια μου λες ειχε διακρισεις σε διαγωνισμους κτλπ αρα φαινεται οτι μαλλον επρεπε να κατευθυνθει εκει.τωρα μου λες βεβαια του κολλησε η ιατρικη αρα δεν μπορουσε να κανει τιποτα.
Μην κρίνεις αν δεν ξέρεις πως είναι η κατάσταση. Το παιδί λατρεύει την Ιατρική, ειλικρινά δεν ξέρω πως. Βλέπει από μικρός βίντεο με γέννες, χειρουργεία, έχει κάνει εργασίες από το γυμνάσιο για καρκίνους, λοβοτομες, ψυχιατρεία.
Καλό είναι ο καθένας να ακολουθεί την καρδιά του κι ας τον βγάλει λάθος.
Και μια συμβουλή απο μια σχεδόν πενηνταρα: μην κάνεις το λάθος να χειραγωγησεις ποτέ τα παιδιά σου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μαλιστα.τοτε ζηταω συγγνωμη φαινεται απλα να του αρεσε πολυ.βεβαια μου λες ειχε διακρισεις σε διαγωνισμους κτλπ αρα φαινεται οτι μαλλον επρεπε να κατευθυνθει εκει.τωρα μου λες βεβαια του κολλησε η ιατρικη αρα δεν μπορουσε να κανει τιποτα.
Μην κρίνεις αν δεν ξέρεις πως είναι η κατάσταση. Το παιδί λατρεύει την Ιατρική, ειλικρινά δεν ξέρω πως. Βλέπει από μικρός βίντεο με γέννες, χειρουργεία, έχει κάνει εργασίες από το γυμνάσιο για καρκίνους, λοβοτομες, ψυχιατρεία.
Καλό είναι ο καθένας να ακολουθεί την καρδιά του κι ας τον βγάλει λάθος.
Και μια συμβουλή απο μια σχεδόν πενηνταρα: μην κάνεις το λάθος να χειραγωγησεις ποτέ τα παιδιά σου
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,526 μηνύματα.
Top