Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Σχέση απο απόσταση μπορείς να χαρακτηρίσεις με κάποιον που τον γνώρισες στο φβ μένει στην Θεσσ/νίκη και εσύ Πειραιά;!Αλλά δεν σε έχει δει ποτέ απο κοντά....
Ε αυτο δεν ειναι σχεση βρε παιδια! Οταν μιλαμε για σχεση υποτιθεται οτι γνωριζεις τον αλλον ,απλα η αποσταση προκυπτει για διαφορους λογους και οχι επειδη γνωριστηκατε απο φβ,αυτο το θεωρω ανοητο γιατι δεν ξερεις αν ο αλλος σου λεει παντα την αληθεια κ δεν μπορεις να τον ψυχολογησεις.
Εγω προσωπικα δεν ειμαι υπερ των σχεσεων εξ'αποστασεως γιατι πιστευω οτι ειναι πιο πιθανο να χωρισει ενα ζευγαρι οταν ζει χωριστα παρα οταν ζει μαζι,καθως δεν εχει την καθημερινη επικοινωνια και θεωρω πως απομακρυνεται με αυτον τον τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σχέση απο απόσταση μπορείς να χαρακτηρίσεις με κάποιον που τον γνώρισες στο φβ μένει στην Θεσσ/νίκη και εσύ Πειραιά;!Αλλά δεν σε έχει δει ποτέ απο κοντά....

Όχι, αυτό με το ζόρι είναι "σχέση" γενικά. Και δεν είναι τα χιλιόμετρα το θέμα, είναι ότι δεν έχετε βρεθεί ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
4 μηνες το χρονο ειναι καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
4 μηνες το χρονο ειναι καλα?

μετράς και τα σαββατοκύριακα μέσα; :hmm:


καλά σοβαρολογούμε; :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εννοω το να βλεπεις τον αλλο 4 μηνες το χρονο δεν βελτιωνει λιγο τα πραγματα; Γιατι γενικα η σχεση απο αποσταση αστα να πανε αλλα αν υπαρχει θεληση ολα γινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
...ναι σεξουαλική πράξη με το πληκτρολόγιο και με ακουστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
...ναι σεξουαλική πράξη με το πληκτρολόγιο και με ακουστικά!

έχουν φτιαξει κατι σουτιεν που τα ζουλας και το 'μεταδιδει' στην αλλη που το φοραει.:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ω θεέ μου..βγείτε και ερωτευτείτε τον ζωντανό κόσμο! Άκου σχέση εξ' αποστάσεως και η άλλη ρωτάει πόσο χρόνο θεωρείται καλό να βλέπει ποιον; Αυτόν που αγαπά. Τον αγαπά όμως ή όχι; Για να ρωτάει για μια γνώμες, πάει να πει ότι ζητάει πρωτόκολλο επίσκεψης. Με πρωτόκολλα δεν χτίζονται οι σχέσεις. Ούτε μέσω τηλεφώνων. Γνώμη μου. Η ερωτική σχέση χωρίς αποστάσεις, είναι ότι πιο υγιές και ωραίο υπάρχει στη ζωή. Η καθημερινότητα θέλει ζωντανή ψυχική στήριξη και κάποια πράγματα πρέπει να τα μοιράζεις..με άνθρωπο και όχι με αναλογικό σήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και αν ο αλλος πρεπει να φυγει για καποιο λογο ομως και εχετε ζησει πολλα μαζι δεν χωρισεις ρε συ ετσι απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Το skype ειναι μια καλη προσωρινη λυση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ω θεέ μου..βγείτε και ερωτευτείτε τον ζωντανό κόσμο! Άκου σχέση εξ' αποστάσεως και η άλλη ρωτάει πόσο χρόνο θεωρείται καλό να βλέπει ποιον; Αυτόν που αγαπά. Τον αγαπά όμως ή όχι; Για να ρωτάει για μια γνώμες, πάει να πει ότι ζητάει πρωτόκολλο επίσκεψης. Με πρωτόκολλα δεν χτίζονται οι σχέσεις. Ούτε μέσω τηλεφώνων. Γνώμη μου. Η ερωτική σχέση χωρίς αποστάσεις, είναι ότι πιο υγιές και ωραίο υπάρχει στη ζωή. Η καθημερινότητα θέλει ζωντανή ψυχική στήριξη και κάποια πράγματα πρέπει να τα μοιράζεις..με άνθρωπο και όχι με αναλογικό σήμα.

Οι περισσότεροι που λένε κάτι τέτοια συνήθως ψάχνουν γκόμενα στο internet.:whistle:
Στο θέμα μας τώρα,μόνο με μια κοπέλα απ όσες έχω γνωρίσει θα μπορούσα να δεχτώ να κάνω σχέση εξ αποστάσεως γιατί απλά πιστεύω πως ταιριάζουμε πάρα πολύ.για κανένα άλλο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
σχεση εξ αποστασεως δεν γινετε ειτε εισαι μαζι του 2 ειτε 4 ειτε 8 χρονια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Οι περισσότεροι που λένε κάτι τέτοια συνήθως ψάχνουν γκόμενα στο internet.

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..δεν ξέρεις σε τι προσωπική κατάσταση είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
on topic θα έκανα σχέση από απόσταση μόνο για κάποια που θα άξιζε και θα μετρούσε ΠΟΛΎ για μένα.

Με την προυπόθεση να μπορούμε να βρισκόμαστε τουλάχιστον 2 ΣΚ το μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οχι παιδια...οχι κατηγορηματικα. Οι σχεσεις εξ αποστασεως ειναι για λιγους και σιγουρα χρειαζονται πολυ περισσοτερο κοπο για να διατηριθουν σε σημειο ομως που σε φθηρει τοσο πολυ συναισθηματικα ....
Εγω προσωπικα προτιμω ο αλλος να αποτελει ψυχη τε και σωματι μερος της καθημερινοτητας μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια εγω ειμαι με το φιλο μου 2 χρονια αλλα επρεπε να φυγει αμερικη για σπουδες. Θα βλεπομαστε 3 βδομαδες τα χριστουγεννα και τρεις μηνες το καλοκαιρι και φυσικα τηλεφωνο σκαιπ και τα σχετικα. Θελουμε και οι δυο να το παλεψουμε ειναι δυσκολο αλλα αν υπαρχει θεληση ολα γινονται. Σημασια εχει να υπαρχει αισιοδοξια και αγαπη... Αν δεν εισαι σιγουρος μην μπεις καν στον κοπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορούν να κρατήσουν οι σχέσεις εξ αποστάσεως... Μπορεί αυτό να είναι ψυχοφθόρο, μπορεί να είναι για λίγους, αλλά σίγουρα υπάρχουν άτομα που το μπορούν και το θέλουν! Εμπιστεύονται απόλυτα ο ένας τον άλλον, ελπίζουν στην στιγμή που θα μπορούν να είναι συνέχεια μαζί. Είναι μια πολύ όμορφη μορφή σχέσης, και θαυμάζω το ψυχικό σθένος αυτών που διατηρούν τις σχέσεις τους παρά τα χιλιόμετρα που τους χωρίζουν. Για αυτό ναι, εγώ δεν θα κολλούσα σε αυτό το ζήτημα. Είμαι γενικά από την φύση μου πιστή, και δεν ''ξενερώνω'' εύκολα :P. Αν κολλήσω σε κάποιον, επιμένω εκεί. Πόσο μάλλον αν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορούν να κρατήσουν οι σχέσεις εξ αποστάσεως... Μπορεί αυτό να είναι ψυχοφθόρο, μπορεί να είναι για λίγους, αλλά σίγουρα υπάρχουν άτομα που το μπορούν και το θέλουν! Εμπιστεύονται απόλυτα ο ένας τον άλλον, ελπίζουν στην στιγμή που θα μπορούν να είναι συνέχεια μαζί. Είναι μια πολύ όμορφη μορφή σχέσης, και θαυμάζω το ψυχικό σθένος αυτών που διατηρούν τις σχέσεις τους παρά τα χιλιόμετρα που τους χωρίζουν. Για αυτό ναι, εγώ δεν θα κολλούσα σε αυτό το ζήτημα. Είμαι γενικά από την φύση μου πιστή, και δεν ''ξενερώνω'' εύκολα :P. Αν κολλήσω σε κάποιον, επιμένω εκεί. Πόσο μάλλον αν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη.

Noμίζω ότι έθεσες δυο βασικά στοιχεία, όπως: εμπιστοσύνη και θέληση. Θα πρόσθετα και υπευθυνότητα εκατέρωθεν.

Αν και είμαι λιγάκι "δύσπιστος" για την ανθρώπινη συμπεριφορά στις μέρες μας, δηλαδή κατά πόσο υπάρχουν οι ανθρώπινες αρετές, πραγματικά σε θαυμάζω για την άποψή σου. :) Το λέω αυτό γιατί σε παλιότερα posts μου, έχω εκφράσει ότι είναι λιγάκι δύσκολο να κρατηθεί η σχέση από απόσταση. Δεν ξέρω, πρέπει να υπάρχει τρομερή υπομονή και πίστη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Noμίζω ότι έθεσες δυο βασικά στοιχεία, όπως: εμπιστοσύνη και θέληση. Θα πρόσθετα και υπευθυνότητα εκατέρωθεν.

Αν και είμαι λιγάκι "δύσπιστος" για την ανθρώπινη συμπεριφορά στις μέρες μας, δηλαδή κατά πόσο υπάρχουν οι ανθρώπινες αρετές, πραγματικά σε θαυμάζω για την άποψή σου. :) Το λέω αυτό γιατί σε παλιότερα posts μου, έχω εκφράσει ότι είναι λιγάκι δύσκολο να κρατηθεί η σχέση από απόσταση. Δεν ξέρω, πρέπει να υπάρχει τρομερή υπομονή και πίστη. :hmm:

Δεν διαφωνώ ότι θα είναι δύσκολο, αλλά σίγουρα δεν είναι ακατόρθωτο για άτομα που τρέφουν ειλικρινή και αναλλοίωτα συναισθήματα. Ανέκαθεν πίστευα στην αφοσίωση, την υπευθυνότητα και στην αγάπη, και δεν θα σταματήσω διότι βλέπω γύρω μου την θέληση πολλών ανθρώπων να αντισταθούν σε τέτοιου είδους εμπόδια :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είναι ανάλογα την περίπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top