Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πολλες ειναι οι περιπτωσεις που υπαρχει "πραγματικη" αγαπη αλλα δεν επιβιωνη η σχεση. εξαρταται απο τον ανθρωπο


τότε δεν νομίζω πως είναι πραγματική. Πραγματική αγάπη σημαίνει να μην μπορείς να φανταστείς τη ζωή σου με κανέναν άλλο παρά μόνο με ένα πρόσωπο...

αυτο που λες, ειναι χμ "ερωτας". αλλα γενικοτερα διαφωνω με αυτο το κλισε. μου θυμιζει πολυ κινηματογραφο, και η ζωη δεν ειναι τοσο απλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
πολλες ειναι οι περιπτωσεις που υπαρχει "πραγματικη" αγαπη αλλα δεν επιβιωνη η σχεση. εξαρταται απο τον ανθρωπο

Και κυριως απο τις καταστασεις που επικρατουν οχι μονο απο τον ανθρωπο..πραγματικη αγαπη μπορει να υπαρχει αλλα η σχεση πρεπει να τελειωσει πριν καν αρχισει γιατι απλα δεν γινεται αλλιως,ειναι καταδικασμενη...ειλικρινα δεν ξερω αν μπορει να επιβιωση σχεση απο αποσταση ειναι κατι το οποιο με εχει προβληματισει και μενα αρκετες φορες αλλα δεν βρηκα συγκεκριμενη απαντηση,φυσικα οπως ειπε και ο Φανης ειναι αναλογα τα ατομα,τις καταστασεις που επικρατουν και φυσικα και τι δεσιμο υπαρχει μεταξυ τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο!

Το λεω γιατι και εγω τα ιδια τραβαγα πριν καιρο ωσπου χωρισα γιατι πηγα να της κανω εκπληξη και την επιασα με αλλον!!!!:'(:'(:'(
Αλλα πιστευω πως μπορει να γινει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Με άλλον ;;;;;;;; Και τη σκότωσες ;;;; Εμένα με έπιασε με άλλη !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Με άλλον ;;;;;;;; Και τη σκότωσες ;;;; Εμένα με έπιασε με άλλη !!!!!!
ντροπή σου θα έρθω η ίδια να σε πλακώσω!!!:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Του εριξα μπολικες σε αυτην δεν εκανα τιποτα τι κανω αλλωστε κοπελα ειναι για αυτο εφερα μια φιλη μου να την βαρεσει:D
Ελα ρε και τι εκανε αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
...αλλά να πω την αλήθεια μου αυτή η κατάσταση έχει αρχίσει να με κουράζει, παρ' όλο που είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας σε σχέση με άλλα "κατοικίδια" που μπορεί να διαθέτουμε για να περνάμε την ώρα μας και ποτέ δεν υπήρξε κτητικότητα ή καπέλωμα μεταξύ μας...

Κατοικίδια; ΚΤΗΝΟΒΑΤΕΣ! :P

Δεν θα μ' άρεσε να με θεωρεί ο άλλος "κατοικίδιο" επειδή κάνουμε σεξ ενώ είναι σε ελεύθερη σχέση.
Επίσης νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολο να κρατηθούν οι ισορροπίες, τόσο στην σεξουαλική σχέση που αναπτύσσεις με τον έναν, όσο και στο να μείνει ανέπαφη η ουσία της κύριας σχέσης σου, χωρίς ζήλιες και φθορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αρα λοιπον πιο ειναι το συμπερασμα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κατοικίδια; ΚΤΗΝΟΒΑΤΕΣ! :P

Δεν θα μ' άρεσε να με θεωρεί ο άλλος "κατοικίδιο" επειδή κάνουμε σεξ ενώ είναι σε ελεύθερη σχέση.
Επίσης νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολο να κρατηθούν οι ισορροπίες, τόσο στην σεξουαλική σχέση που αναπτύσσεις με τον έναν, όσο και στο να μείνει ανέπαφη η ουσία της κύριας σχέσης σου, χωρίς ζήλιες και φθορές.

Xaxaxax για την πρώτη σου φράση :D

Κοίτα τώρα...είναι πολύ εγωιστικό σαν concept, το ξέρω....αλλά θα με πάρεις για τρελή αν σου πω ότι τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση και οι δύο νιώθουμε ότι η σχέση μας είναι καρμική και έχουμε αποδεχθεί ότι είναι απόλυτα πιθανόν το μέλλον να μη μας βρει μαζί (γάμος-παιδιά-σκυλιά-γατιά [ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ]), αλλά πάντα θα είμαστε εκεί ο ένας για τον άλλο και ότι θα κρατήσουμε επαφή...Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να πάρω εξίσου σοβαρά ή να νιώσω κάτι εφάμιλλο για οποιονδήποτε άλλο που μπορεί να βρίσκεται τώρα στη ζωή μου, εξ ου και ο χαρακτηρισμός που έδωσε ο φίλος μου "τα κατοικίδια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Xaxaxax για την πρώτη σου φράση :D

Κοίτα τώρα...είναι πολύ εγωιστικό σαν concept, το ξέρω....αλλά θα με πάρεις για τρελή αν σου πω ότι τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση και οι δύο νιώθουμε ότι η σχέση μας είναι καρμική και έχουμε αποδεχθεί ότι είναι απόλυτα πιθανόν το μέλλον να μη μας βρει μαζί (γάμος-παιδιά-σκυλιά-γατιά [ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ]), αλλά πάντα θα είμαστε εκεί ο ένας για τον άλλο και ότι θα κρατήσουμε επαφή...Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να πάρω εξίσου σοβαρά ή να νιώσω κάτι εφάμιλλο για οποιονδήποτε άλλο που μπορεί να βρίσκεται τώρα στη ζωή μου, εξ ου και ο χαρακτηρισμός που έδωσε ο φίλος μου "τα κατοικίδια".

Μχμ. Καταλαβαίνω το ότι το πιστεύεις και νομίζω πως δεν έχει καν σημασία αν πράγματι θα είστε έτσι στο μέλλον ή όχι, όσο το νιώθετε τώρα.
Αν είσαι καλά με αυτή την κατάσταση, συνέχισέ τη, μπορεί κάλλιστα να συνεχίσετε να περνάτε όμορφα και να έχετε μια ιδιαίτερη σχέση μεταξύ σας για καιρό.
Mόνο μην αναλώνεσαι σ' αυτό "επειδή η σχέση σας είναι καρμική" αν κάποτε φτάσετε σε ένα σημείο που το να διατηρείτε τη σχέση σας περισσότερο σας φθείρει παρά σας κάνει χαρούμενους. Μπορεί να είναι πολύ δύσκολο να παραδεχτείς πως ήρθε η ώρα να κάνετε κάτι τελείως διαφορετικό. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μχμ. Καταλαβαίνω το ότι το πιστεύεις και νομίζω πως δεν έχει καν σημασία αν πράγματι θα είστε έτσι στο μέλλον ή όχι, όσο το νιώθετε τώρα.
Αν είσαι καλά με αυτή την κατάσταση, συνέχισέ τη, μπορεί κάλλιστα να συνεχίσετε να περνάτε όμορφα και να έχετε μια ιδιαίτερη σχέση μεταξύ σας για καιρό.
Mόνο μην αναλώνεσαι σ' αυτό "επειδή η σχέση σας είναι καρμική" αν κάποτε φτάσετε σε ένα σημείο που το να διατηρείτε τη σχέση σας περισσότερο σας φθείρει παρά σας κάνει χαρούμενους. Μπορεί να είναι πολύ δύσκολο να παραδεχτείς πως ήρθε η ώρα να κάνετε κάτι τελείως διαφορετικό. :xixi:

Γλυκιά μου, δεν αναλώνομαι σε αυτό. Απλώς προσπαθώ να σου δώσω μια γεύση του τι ακριβώς νιώθω. Ίσως οι λέξεις αυτές που χρησιμοποίησα να είναι λάθος, αλλά μην κολλάμε σε αυτό. :D
Τώρα....όπως έγραψα και πριν, αυτή η κατάσταση έχει αρχίσει να με κουράζει, εννοώ, η απόσταση και ότι δεν μπορώ να τον έχω κάθε μέρα κοντά μου. Έχω ήδη ξεκινήσει μία άλλη σχέση με κάποιο "κατοικίδιο" παράλληλα κιόλας, και νομίζω ότι αυτό ενισχύει το αίσθημα της κούρασης και της ανυπομονησίας που νιώθω σε σχέση με αυτό διότι περνάω πολύ καλά μέσα σ' αυτήν...
Να σου πω την αλήθεια μου, στην τελική περισσότερο μ' ενδιαφέρει να τον κρατήσω ως φίλο μου παρά τόσο ως "γκόμενο". Πάνω απ' όλα με γοητεύει το μυαλό του και ο ψυχικός του κόσμος και με αυτά θέλω να μείνω άρρηκτα δεμένη για όσο πάει. Το σαρκικό στη σχέση μας ήταν πάντα δευτερεύον...:) Γι' αυτό μάλλον τείνω στο να παρατήσω την ερωτική σχέση μου μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
έχω σχέση από απόσταση ένα χρόνο και τρεις μήνες!! είμαι τρελά ερωτευμένη και το ίδιο και το αγόρι μου. η δική μου άποψη πάνω στο θέμα μου έίναι πως μπορεί να κρατήσει μια σχέση από απόσταση αρκεί να υπάρχει πραγματική αγάπη! εσείς όμως τι λέτε?:):):)
Δεν μου πήγε το κουράγιο να τα διαβάσω...

Αλλά τι σχεση έχει ο τίτλος σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εμένα όταν με έπιασε με άλλη μου πέταξε στο κεφάλι ένα φρίσπμι που είχα εκεί !!!!!!!!! Ξέρετε αυτό για τη θάλασσα !!! Δύο εβδομάδες καρούμπαλο είχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Μια τετοια σχεση ειναι πολυ δυσκολο να κρατησει,αλλα οχι αδυνατον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με την φωνή της λογικής από πάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εμένα όταν με έπιασε με άλλη μου πέταξε στο κεφάλι ένα φρίσπμι που είχα εκεί !!!!!!!!! Ξέρετε αυτό για τη θάλασσα !!! Δύο εβδομάδες καρούμπαλο είχα...
καλά να πάθεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
καλά να πάθεις!!

έλα μωρέ, όλο κακιούλες!! :P:D
τουλάχιστον το κέρατο σε μια ερωτική σχέση είναι το αλατοπίπερό της...:lol::lol:

Συνέχισε φίλε Zigfrid, ακάθεκτος τον αγώνα...:D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Εμένα όταν με έπιασε με άλλη μου πέταξε στο κεφάλι ένα φρίσπμι που είχα εκεί !!!!!!!!! Ξέρετε αυτό για τη θάλασσα !!! Δύο εβδομάδες καρούμπαλο είχα...

Αυτή κέρατο, εσύ καρούμπαλο. :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
μια τετοια σχεση την θεωρω ψευτικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top