Συνθήκες φοίτησης στη Χαλκίδα

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Θα πω μερικές αλήθειες:
1) Το επάγγελμα του λογιστή δεν είναι γελοίο είναι πολύ δύσκολο
2) Εσείς που φοιτάτε στο ΟΠΑ και το παίζετε μέγα οικομολόγοι θα κάνετε πιθανότατα τους λογιστές στο μέλλον αλλά δε θα μπορείτε να την ασκήσετε τόσο καλά όσο ένας απόφοιτος του ΤΕΙ διότι άλλα πράγματα έχετε μάθει.
4) Από τις οικονομικές σχολές αυτές που έχουν μέλλον θεωρώ αυτές που σε κάνουν λογιστή
Για το (1) που λες είσαι σωστός και λες πάαα...αααρα πολύ λίγα...Φαντάσου τι γίνεται στην πράξη(χαρακτηριστικά αναφέρω πάνω από το 70% των αποφοίτων, με 1 ακόμη και 2 μεταπτυχιακά που ασχολούνται με τη λογιστική έχουν ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΟΙΑ, κοινώς δεν ξέρουν την τύφλα τους). Για το (2) Διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως, καθώς η λογιστική που είναι η ΕΞΑΙΡΕΣΗ στο κανόνα ΔΕΝ μαθαίνεται ούτε και στο HARVARD me 100..000 διδακτορικά. Η λογιστική=προυπηρεσία+εμπειρία, γι' αυτό και ένας καλός λογιστής μπορεί να είναι και ένας ακόμη χημικός. Τέλος, για το (4) καμία σχολή δεν σε κάνει λογιστή(τουλάχιστον για το εν λόγω λειτούργημα). Η δουλειά και τα χρόνια σε κάνουν λογιστή.
Υ.Γ.:Η λογιστική ΔΕΝ είναι χρηματοοικονομικά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Οσο για το βαθμο οσοι μπαινουν απο Χαλκιδα και τα γυρω μερη εχουν ακομα και βαθμο για εισαγωγη σε ΑΕΙ της Αθηνας αλλα τα εξοδα ειναι πολλα διοτι στην Αθηνα οι τιμες για ενοικιασμο ειναι απλησιαστες αλλα οι υπολοιποι ειναι στο 12-13 χιλιαδες μορια οχι 10

Mονο αυτο θα σχολιασω....οταν πηγα να γραφτω και περιμενα με τις ωρες ειχα πιασει κουβεντα με αλλα 4-5 ατομα που ηταν εκει για τον ιδιο λογο......ο ενας απο αυτους ηταν κι αυτος για τη λογιστικη και νομιζω οτι ηταν ο 1ος απο αποψη μοριων που περασε στο τμημα......μου'χε πει οτι πρωτα ειχε δηλωσει λογιστικη τει πειραια και μετα το χαλκιδας , χανοντας του πειραια για 40 μορια(μονο λογιστικη τον ενδιεφερε).....Οποτε , οχι , δεν νομιζω οτι τα ατομα αυτα εχουν αρκετα μορια για να περασουν ΑΕΙ ( αθηνας τουλαχιστον ).Μπορει να ετυχε μονο περσι , απλα εγω αυτο ειδα.

Btw , δεν νομιζω να τους συγχωνευσουν και με το ΟΠΑ π.χ. τα παιδια αυτα...ισως με τει πειραια......δεν νομιζω οτι υπαρχει αντιστοιχο τμημα ΟΠΑ, Πειραια,Παντειο η ΕΚΠΑ.Btw , οπως εμαθα εκει , αυτο που συζητιεται χρονια ηταν μονο η λογιστικη να μεταφερθει στο ΤΕΙ στο Αιγαλεω...αυτο ισως γινει...αλλα δεν νομιζω να πραγματοποιηθει συγχωνευση ΑΕΙ-ΤΕΙ στο συγκεκριμενο τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μα ακομα και τωρα λες ψεμματα κοιτα ακομα δεν εχω παει τριτη λυκειου αλλα σιγουρα ο αδερφος μου δεν θα εχει λογω να μου πει ψεμματα για τα μαθηματικα του πρωτου εξαμηνου οτι ειναι μεγαλυτερου επιπεδου απο μαθηματικα ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ τριτης λυκειου αφου εχουν διπλο ολοκληρωμα επισης το μαθημα το κανει καθηγητης που διδασκει και στο Μαθηματικο Αθηνας. Επισης οποτε εχει παει ο αδερφος και 8 το πρωι το λεωφορειο ειναι γεματο εκτος αυτοι οι πεντε κανουν τοσο φασαρια ωστε δεν μπορω να ακουσω τι λεει στο κινητο. Οσο για το βαθμο οσοι μπαινουν απο Χαλκιδα και τα γυρω μερη εχουν ακομα και βαθμο για εισαγωγη σε ΑΕΙ της Αθηνας αλλα τα εξοδα ειναι πολλα διοτι στην Αθηνα οι τιμες για ενοικιασμο ειναι απλησιαστες αλλα οι υπολοιποι ειναι στο 12-13 χιλιαδες μορια οχι 10 (λεω για λογιστικη που ξερω και μονο). Απο αυτα που λες κατι συμβαινει με εσενα και το τμημα διοτι αν δε το ξερεις γιατι αναπαραγειος προσωπικες αποψεις τριτων που σου λεω τι συμβαινει με καποιους. Εγω γραφω απο δευτερο χερι αποψεις αλλα συγγενη οχι φιλου που θα μπορουσε να πει ψεμματα στο πλαισιο της πλακας και του εντυπωσιασμου. Τελος δεν ηξερα οτι το επαγγελμα του λογιστη ειναι γελοιο ευχαριστω που μου το ειπες για να επιλεξω αλλο οταν φτασω να δωσω πανελληνιες.

Δε λέω ψέματα. Ίσως αν μεγαλώσεις λίγο ακόμη να δεις λίγο πιο ώριμα το θέμα, πιο ξεκομμένα από ό,τι το βλέπεις τώρα, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Το ότι σπουδάζει εκεί ο αδερφός σου δε σημαίνει τίποτα.
Σου είπα πριν ότι δε σπουδάζει φίλος μου εκεί, αλλά ΔΙΚΟ μου πρόσωπο. Πολύ συγγενικό. Πιο συγγενικό ΔΕ γίνεται. Τα 4-5 άτομα που ανέφερα είναι φίλοι/-ες του προσώπου αυτού, που τα ξέρω εδώ και 4++ χρόνια.

Σχετικά με τον καθηγητή:

Σου φαίνεται παράλογο που διδάσκει εκεί μαθηματικά καθηγητής από το Μαθηματικό Πανεπιστήμιο; Ποιος ήθελες να διδάξει μαθηματικά; Η θεια μου που βόσκει πρόβατα; Όχι. Μαθηματικά οι μαθηματικοί διδάσκουν. Οπότε δεν αποτελεί επιχείρημα αυτό.
Το πρόβλημα είναι ότι:
Τα παιδιά που φοιτούν στο ΤΕΙ Χαλκίδας (με τμήματα 8,9,10,11k -δες τις βάσεις των προηγούμενων ετών. Η λογιστική νομίζω είχε πρόσφατα περίπου στο 10, και να δεις τον πάτο που θα πιάσει φέτος.), στο μεγαλύτερο ποσοστό, ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ μαθηματικά κατεύθυνσης Γ λυκείου. Δεν ξέρουν. Πάνε εκεί έχοντας γράψει στα μαθηματικά κατεύθυνσης 2,3,6,7 και άλλο τόσο στη Φυσική. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να μη μπορούν να αντεπεξέλθουν. Κανείς δεν τους κατηγόρησε.

Επιπλέον, κανείς τους δεν έχει τα μόρια για να μπει σε ΑΕΙ Αθήνας. Κοιτάζοντας τις βάσεις, δίπλα σου δείχνει το βαθμό του πρώτου και του τελευταίου σε κάθε τμήμα. Μπορείς, επομένως, να επαληθεύσεις όσα σου λέω με τεκμήρια.

Δε θα επαναληφθώ σχετικά με το επίπεδο του ΤΕΙ ΧΑΛ.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Ξαναλέω, ουδεμία μαθησιακή/φοιτητική σχέση δεν έχω εγώ με το τμήμα αυτό. Στο 1ο πεδίο ήμουν.
(Το διευκρινίζω, για να μη νομίσει κανείς ότι μεροληπτώ.)

Αυτάααα.:)

Εdit: Ξαναδιαβάζοντας τα μηνύματά μου, δεν είδα πουθενά να αναφέρω ότι το επάγγελμα του λογιστή είναι γελοίο. Αυτά εσείς τα λέτε, και παραφράζετε τα λεγόμενά μου.
Εγώ, μόνο, αναφέρθηκα στο -σε μεγάλο ποσοστό- «γελοίο» επίπεδο των μαθημάτων του ΤΕΙ ΧΑΛ (στη λογιστική και διοίκηση επιχ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Altair92

Νεοφερμένος

Ο Altair92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το καταλαβα οτι εισαι θεωρητικος πολλα λογια πραξεις μηδεν (οχι ολοι). Αφου βλεπεις τις βασεις θα δεις οτι στην Αθηνα για λογιστικη εχει μονο ο Πειραιας και μετα ειναι η Χαλκιδα, επισης θα δεις οτι η βαση της Χαλκιδας ειναι η μεγαλυτερη μετα του Πειραιαρα και μετα ειναι Θεσσαλονικης και υστερα Πατρας οποτε γιατι το τμημα ειναι το χειροτερο στην Ελλαδα (προσωπικη σου αποψη) και το θεωρεις γελοιο εχεις φοιτησει εκει δε νομιζω;
Αυτα ειχα να πω δεν θελω να μιλαω σε κολημμενα ατομα που σιγουρα θα επιλεξουν το επαγγελμα του δικηγορου η του πολιτικου.(δεν λεω για ολους τους δικηγορους αλλα σιγουρα για το 99% των πολιτικων).
Οταν μεγαλωσω σιγουρα δε θελω να σου μοιασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το καταλαβα οτι εισαι θεωρητικος πολλα λογια πραξεις μηδεν (οχι ολοι). Αφου βλεπεις τις βασεις θα δεις οτι στην Αθηνα για λογιστικη εχει μονο ο Πειραιας και μετα ειναι η Χαλκιδα, επισης θα δεις οτι η βαση της Χαλκιδας ειναι η μεγαλυτερη μετα του Πειραιαρα και μετα ειναι Θεσσαλονικης και υστερα Πατρας οποτε γιατι το τμημα ειναι το χειροτερο στην Ελλαδα (προσωπικη σου αποψη) και το θεωρεις γελοιο εχεις φοιτησει εκει δε νομιζω;
Αυτα ειχα να πω δεν θελω να μιλαω σε κολημμενα ατομα που σιγουρα θα επιλεξουν το επαγγελμα του δικηγορου η του πολιτικου.(δεν λεω για ολους τους δικηγορους αλλα σιγουρα για το 99% των πολιτικων).
Οταν μεγαλωσω σιγουρα δε θελω να σου μοιασω.

ΧΑ! Ok.

Τέλος πάντων. Εκθέσαμε και οι 2 τις απόψεις μας. Νομίζω δε χρειάζεται επιπλέον συζήτηση.
Ο καθένας, πλέον, μπορεί να κρίνει.

Άσε με να έχω την άποψή μου. Έχε κι εσύ τη δική σου.
Σε λίγα χρόνια ίσως καταλάβεις ότι το πτυχίο από το εν λόγω τμήμα μόνο δυσφήμιση μπορεί να είναι για κάποιον.:)

Έχε γεια.

Ααα! Ελπίζω να σε έχω πελάτη κάποτε. Φυλακή θα σε χώσω.:devil:

(Αφήνω ασχολίαστα όσα ειπώθηκαν για την κατεύθυνσή μου. Υπάρχει ανάλογο θέμα. Μπορείς να δεις τις απόψεις μου. Το συμπέρασμα, όμως, λόγων κι έργων δεν ξέρω πώς το έβγαλες για το πρόσωπό μου.
Είμαι αρκετά συνεπής, για να δεχθώ μια τέτοια κριτική.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Altair92

Νεοφερμένος

Ο Altair92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ti να σου πω λυπαμαι πολυ που νεα παιδια στην ηλικια μου η λιγο μεγαλυτερα σαν εσενα εχουν αυτες τις αποψεις που θα φερουν την Ελλαδα ακομα πιο πισω.
Μαθε αν δε ξερεις οτι ειτε παρεις πτυχιο απο τη Κοζανη ειτε απο την ΑΘηνα ιδια πιθανοτητα-δυνατοτητα εχεις να βρεις δουλεια διοτι τα πτυχια ειναι ισοδυναμα.
Αν κανεις και μεταπττυχιακο τοτε μετραει το δευτερο πτυχιο πρωτα.
Σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια σιγουρα θα γινεις καλος ψευτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Ααα! Ελπίζω να σε έχω πελάτη κάποτε. Φυλακή θα σε χώσω.:devil:

(Αφήνω ασχολίαστα όσα ειπώθηκαν για την κατεύθυνσή μου. Υπάρχει ανάλογο θέμα. Μπορείς να δεις τις απόψεις μου. Το συμπέρασμα, όμως, λόγων κι έργων δεν ξέρω πώς το έβγαλες για το πρόσωπό μου.
Είμαι αρκετά συνεπής, για να δεχθώ μια τέτοια κριτική.)

:D νομικη σπουδαζεις ;

Πιστεύω ότι ο λόγος που γράφετε κατα του τει Χαλκίδας ειναι για λόγους διαφορετικούς απο την εκπαίδευση που προσφέρει. Με τίποτα το συγκεκριμένο ΤΕΙ δε το λες κακο τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο λόγος που γράφετε κατα του τει Χαλκίδας ειναι για λόγους διαφορετικούς απο την εκπαίδευση που προσφέρει. Με τίποτα το συγκεκριμένο ΤΕΙ δε το λες κακο τει

Noμιζω πως αυτα που γραφουμε αφορουν ως επι το πλειστον τις δομες , την τοποθεσια , την ευκολια προσβασης και καποια "σκανδαλα" του συγκεκριμενου ΤΕΙ....οι μονοι που μπορουν να μιλησουν για την εκπαιδευση που τους προσφερει το συγκεκριμενο ΤΕΙ ειναι μοναχα οι σπουδαστες του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Altair92,

Επειδή πριν απάντησα βιαστικά, δεν πρόλαβα να «τσεκάρω» αυτά που ανέφερες για τις βάσεις της Λογιστικής Χαλκίδας.
Δια του λόγου το αληθές, λοιπόν:


ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΔΥΤ.#ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ#(ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ. 9045
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ#ΤΕΙ#ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. 12292
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΚΑΒΑΛΑΣ ΗΜ. 8429
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΚΡΗΤΗΣ#(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΗΜ. 9033
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΛΑΡΙΣΑΣ ΗΜ. 10114
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΗΜ. 8730
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΠΑΤΡΑΣ ΗΜ. 11603
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΠΕΙΡΑΙΑ ΗΜ. 13311
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΣΕΡΡΩΝ ΗΜ. 9212
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΗΜ. 10679
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΗΠΕΙΡΟΥ#(#ΠΡΕΒΕΖΑ) ΗΜ. 7768

Αν διαβάσουμε προσεκτικά, θα δούμε ότι 1ος έρχεται ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ, 2η η ΘΕΣ/ΝΙΚΗ, 3η η ΠΑΤΡΑ, και 4η... η ΧΑΛΚΙΔΑ (δηλαδή τα ΨΑΧΝΑ). Επομένως, δεν είναι η Χαλκίδα πιο ψηλά από τη Θεσσαλονίκη και την Πάτρα, όπως προείπες.

Ti να σου πω λυπαμαι πολυ που νεα παιδια στην ηλικια μου η λιγο μεγαλυτερα σαν εσενα εχουν αυτες τις αποψεις που θα φερουν την Ελλαδα ακομα πιο πισω.
Μαθε αν δε ξερεις οτι ειτε παρεις πτυχιο απο τη Κοζανη ειτε απο την ΑΘηνα ιδια πιθανοτητα-δυνατοτητα εχεις να βρεις δουλεια διοτι τα πτυχια ειναι ισοδυναμα.
Αν κανεις και μεταπττυχιακο τοτε μετραει το δευτερο πτυχιο πρωτα.
Σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια σιγουρα θα γινεις καλος ψευτης.

Αφήνω τις κακίες κατά μέρος, και τις «δικαιολογώ» σκεπτόμενος ότι δε μπορείς να καταλάβεις το νόημα της συζήτησης.
Τα λοιπά είναι ήδη γνωστά στην αγορά εργασίας.;)

:D νομικη σπουδαζεις ;

Από Σεπτέμβρη.:D

Πιστεύω ότι ο λόγος που γράφετε κατα του τει Χαλκίδας ειναι για λόγους διαφορετικούς απο την εκπαίδευση που προσφέρει. Με τίποτα το συγκεκριμένο ΤΕΙ δε το λες κακο τει

Γράφουμε και γι' αυτά, αλλά και γιατί το ΤΕΙ Χαλκίδας, ομολογουμένως, είναι «κακό» από κάθε άποψη.

Anw, μην επαναλαμβανόμαστε.
Ας μας πουν οι «Ψαχνιώτες» τώρα πού είμαστε σωστοί και πού όχι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Altair92,

Επειδή πριν απάντησα βιαστικά, δεν πρόλαβα να «τσεκάρω» αυτά που ανέφερες για τις βάσεις της Λογιστικής Χαλκίδας.
Δια του λόγου το αληθές, λοιπόν:


ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΔΥΤ.#ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ#(ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ. 9045
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ#ΤΕΙ#ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. 12292
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΚΑΒΑΛΑΣ ΗΜ. 8429
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΚΡΗΤΗΣ#(ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΗΜ. 9033
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΛΑΡΙΣΑΣ ΗΜ. 10114
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΗΜ. 8730
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΠΑΤΡΑΣ ΗΜ. 11603
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΠΕΙΡΑΙΑ ΗΜ. 13311
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΣΕΡΡΩΝ ΗΜ. 9212
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΗΜ. 10679
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ##ΤΕΙ#ΗΠΕΙΡΟΥ#(#ΠΡΕΒΕΖΑ) ΗΜ. 7768

Αν διαβάσουμε προσεκτικά, θα δούμε ότι 1ος έρχεται ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ, 2η η ΘΕΣ/ΝΙΚΗ, 3η η ΠΑΤΡΑ, και 4η... η ΧΑΛΚΙΔΑ (δηλαδή τα ΨΑΧΝΑ). Επομένως, δεν είναι η Χαλκίδα πιο ψηλά από τη Θεσσαλονίκη και την Πάτρα, όπως προείπες.



Αφήνω τις κακίες κατά μέρος, και τις «δικαιολογώ» σκεπτόμενος ότι δε μπορείς να καταλάβεις το νόημα της συζήτησης.
Τα λοιπά είναι ήδη γνωστά στην αγορά εργασίας.;)



Από Σεπτέμβρη.:D



Γράφουμε και γι' αυτά, αλλά και γιατί το ΤΕΙ Χαλκίδας, ομολογουμένως, είναι «κακό» από κάθε άποψη.

Anw, μην επαναλαμβανόμαστε.
Ας μας πουν οι «Ψαχνιώτες» τώρα πού είμαστε σωστοί και πού όχι.:)
Ο Να φας σκατά και το ΤΕΙ Χαλκίδας έχουν ένα τρελλό έρωτα. :P

Υγ. Ούτε εγώ έχω ακούσει κολακευτικά λόγια για το εν λόγω ίδρυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εχετε ακουστα οτι στις αγγελιες ελεγε ζητειται μηχανικος με πτυχιο μπλα μπλα μπλα εκτος του τει χαλκιδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εχετε ακουστα οτι στις αγγελιες ελεγε ζητειται μηχανικος με πτυχιο μπλα μπλα μπλα εκτος του τει χαλκιδας

Ναι. Έχει αναφερθεί.
Αυτό, θαρρώ, το ξέρει όλη η Ελλάς. Είναι ευρέως διαδεδομένη η καλή φήμη του ψαχνοΤΕΙ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εχετε ακουστα οτι στις αγγελιες ελεγε ζητειται μηχανικος με πτυχιο μπλα μπλα μπλα εκτος του τει χαλκιδας

Σε όλους τους κλάδους γίνεται. Δεν είναι όλα ίσα και όμοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Επειδή πολύ την μπαίνετε στο τει χαλκίδας και πολλοί αναγνωστες τους θέματος (πολλοί τυχαίοι googlers) ίσως στενοχωρηθούν θα κάνω ένα μκρό κειμενάκι με μια επιχειρηματολογία για στηρίξω το συκγεκριμένο ΤΕΙ.

Παιδιά εγώ είμαι της λογικής ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πουθενά ίδρυμα στην Ελλάδα που σου μαθαίνει σωστά πράγματα (ακόμα και αν εσείς στα θέματα versus των σχολών υπερασπίζεστε την δικιά σας). Εμένα νοσηλευτή δε με έκανε το ΕΚΠΑ (αν έμενα σε αυτά που μου μαθε το ΕΚΠΑ δε θα ξερα τίποτα) αλλά έκατσα, έψαξα, ασχολήθηκα και έγινα μόνος μου το ΕΚΠΑ απλά μου έδωσε το δικαιώματα εξασκώ το επάγγελμα.

Επίσης αν και θεωρώ ότι η Πάτρα έχει μια πολύ δύσκολη ιατρική δε θεωρώ ότι η ιατρική διδάσκεται σωτά στην Πάτρα δε κοιτώ από το Πανεπιστημιο να με κάνει ιατρό εγώ θα γίνω ιατρός μόνος μου με προσωπική ενασχόληση (όχι φυσικά βλέποντας drhouse, ούτε συμμετέχοντας σε συνέδρια - τα οποία προπτυχιακά τα βρίσκω άχρηστα-.) Από το Πανεπιστημιο της Ιατρική περιμένω να μου δώσει την άδεια να κάνω τον ιατρό δε θα με κάνει αυτο΄ιατρο.

Ετσι λοιπόν κατηγορόντας το συγκεκριμένο ΤΕΙ δε πρέπει να κατηγορείται τους φοιτητές του τα παιδιά αν ασχοληθούν μπορούν να γίνουν και καλύτεροι από απόφοιτους ΑΕΙ (Ασχετα αν είναι πιστοποιημένοι ΤΕΙ). Οσοι κρίνετε τα ΤΕΙ αυτό να ξέρετε ότι η δικιά σας σχολή δεν είναι κατά πολύ καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
1. nafasskataa

2. Λάθος κατάλαβες. Εγώ, προσωπικά, δεν έχω καμία σχέση με το ΤΕΙ, και κανένα πρόβλημα, ώστε να το υποβαθμίσω συνειδητά κλπ. Ίσα-ίσα λόγω του ότι έχει σπουδάσει εκεί δικό μου πρόσωπο, το πιο λογικό θα ήταν να μην αναφέρομαι στις κακοτοπιές του, αλλά να φουσκώνω τα δεδομένα και να το εξυψώνω (πράγμα που κάνεις εσύ). Ωστόσο, προτιμώ να μεταφέρω πιστά τα λόγια μιας παρέας ατόμων (φοιτητές του ΤΕΙ), τα οποία γνωρίζω καλά εδώ και 4 χρόνια, που συζητήσαμε αρκετή ώρα για το συγκεκριμένο τμήμα. Μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα του Αλκίμαχου, και θα δεις.
Εγώ γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο τμήμα είναι από όλες τις απόψεις το χειρότερο πανελλαδικά.

Αυτό που είπες για τους θεωρητικούς είναι εντελώς άκυρο, γιατί, όσα μαθηματικά ξέρει ένας τεχνολογικός που έγραψε 10k (με ΑΟΔΕ, ΑΕΠΠ, ΑΟΘ, Έκθεση, Μαθημ. Γεν.), άλλα τόσα ξέρει κι ένας θεωρητικός. Αν αυτός που σπουδάζει Λογιστική Χαλκίδας ήξερε μαθηματικά, δε θα πήγαινε στο ΨαχνοΤΕΙ. Θα πήγαινε στο ΟΠΑ.:)

Υγ. Συγχωρέστε με αν φανώ κακοπροαίρετος, αλλά δεν έχω τέτοια πρόθεση.

Τα μαθήματα που διδάσκονται στη Λογιστική και στη Διοίκηση Επιχειρήσεων είναι, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, γελοία.
Χρωστάει όλο το σύμπαν τα μαθηματικά 1, του πρωτου εξαμήνου, τα οποία είναι μαθηματικά γενικής Γ' Λυκείου -άντε και κάποια κατεύθυνσης. Δηλαδή, είναι τραγικό. Ένα πιο «τσιμπημένο» μάθημα σε 8 εξάμηνα, και το χρωστάει η συντριπτική πλειονότητα των φοιτητών.
Το ΤΕΙ Χαλκίδας είναι παντελώς υποβαθμισμένο.

Όσο για το λεωφορείο... Είχα πάει ΣΚ, και επειδή ήταν μόνο 5 φοιτητές μέσα στο ΚΤΕΛ, ο οδηγός αρνήθηκε να μας ανεβάσει πάνω στο ΤΕΙ, και μας άφησε σε μια πλατεία απέναντι από το Δημαρχείο (αν θυμάμαι καλά) στο χωριό.
Έλεος. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα.

Αυτά.:)

Κακοπροαίρετος δε ξερω αν είσαι,αλλά τις ανακριβειές σου τις λες μια φορά.

Προφάνως και υπάρχουν πιο δύσκολα μαθήματα από τα γενικά μαθηματικά στο πρόγραμμα σπουδών της σχολής,στην ευχέρεια του καθενός είναι το πότε θα τα περάσει.Πολλά παιδιά αφήνουν για το τέλος τα δίκαια,δε σημαίνει πως ο βαθμός δυσκολίας τους είναι μεγάλος. 8ο εξάμηνο προφανώς και δεν έχουμε μαθήματα,αλλά επειδή ψυχανεμίζομαι πως μιλάς για συγκεκριμένο μάθημα του 7ου,καλύτερα να ρωτήσεις το πρόσωπο του κύκλου σου για τον συγκεκριμένο καθηγητη,δε θα μπω στη διαδικασία να τον κριτικάρω εδώ.

Για το πρόγραμμα σπουδών δε,που το λες τουλαχιστον γελοίο,λιγο-πολύ είναι ίδιο με του Πειραιά και ειδικότερα στα μαθηματα κορμού γίνεται καλή δουλειά.Στον Πειραιά βέβαια δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στη hands -on approach της Λογιστικης που προφανώς διευκολύνει τα παιδιά όταν βγαίνουν στην αγορα εργασίας.Κατα τ'αλλα δεν υπάρχει κάποιο μεγάλο χάσμα.

Η οργάνωση πιθανότατα είναι η χειρότερη από κάθε άλλο τμήμα τριτοβάθμιας της χώρας,και σε συνδυασμό με το άθλιο κτήριο και τα Ψαχνά (που πρέπει να τα ζήσεις για να αντιληφθείς την ασχήμια τους) καθιστούν μάλλον ασχημη εμπειρία τη φοίτηση στο ΤΕΙ.Αποτελεί από μόνη της λόγο ικανό για να αποτρέψω τον οποιονδήποτε υποψήφιο να έρθει να σπουδάσει στο ΤΕΙ Χαλκίδας.Απλά τα πράγματα μερικές φορές δραματοποιούνται λιγάκι παραπάνω.Ξέρετε,το πτυχίο και η σχολή σε μεγάλο βαθμό έχουν την αξία που τους δίνουμε εμείς,έχω γνωρίσει αρκετούς επιτυχημενους επαγγελματικά απόφοιτους της σχολής,οι οποιοι είχαν απλά την απαιτούμενη σοβαρότητα και προσήλωση στα μαθήματά τους.Καλώς ή κακώς θα είμαστε σε μεγάλο βαθμό η γενιά του ιδιωτικού τομέα,οπότε θα φανεί ποιος έχει τις ικανότητες όταν έρθει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Επειδή πολύ την μπαίνετε στο τει χαλκίδας και πολλοί αναγνωστες τους θέματος (πολλοί τυχαίοι googlers) ίσως στενοχωρηθούν θα κάνω ένα μκρό κειμενάκι με μια επιχειρηματολογία για στηρίξω το συκγεκριμένο ΤΕΙ.

Παιδιά εγώ είμαι της λογικής ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πουθενά ίδρυμα στην Ελλάδα που σου μαθαίνει σωστά πράγματα (ακόμα και αν εσείς στα θέματα versus των σχολών υπερασπίζεστε την δικιά σας). Εμένα νοσηλευτή δε με έκανε το ΕΚΠΑ (αν έμενα σε αυτά που μου μαθε το ΕΚΠΑ δε θα ξερα τίποτα) αλλά έκατσα, έψαξα, ασχολήθηκα και έγινα μόνος μου το ΕΚΠΑ απλά μου έδωσε το δικαιώματα εξασκώ το επάγγελμα.

Επίσης αν και θεωρώ ότι η Πάτρα έχει μια πολύ δύσκολη ιατρική δε θεωρώ ότι η ιατρική διδάσκεται σωτά στην Πάτρα δε κοιτώ από το Πανεπιστημιο να με κάνει ιατρό εγώ θα γίνω ιατρός μόνος μου με προσωπική ενασχόληση (όχι φυσικά βλέποντας drhouse, ούτε συμμετέχοντας σε συνέδρια - τα οποία προπτυχιακά τα βρίσκω άχρηστα-.) Από το Πανεπιστημιο της Ιατρική περιμένω να μου δώσει την άδεια να κάνω τον ιατρό δε θα με κάνει αυτο΄ιατρο.

Ετσι λοιπόν κατηγορόντας το συγκεκριμένο ΤΕΙ δε πρέπει να κατηγορείται τους φοιτητές του τα παιδιά αν ασχοληθούν μπορούν να γίνουν και καλύτεροι από απόφοιτους ΑΕΙ (Ασχετα αν είναι πιστοποιημένοι ΤΕΙ). Οσοι κρίνετε τα ΤΕΙ αυτό να ξέρετε ότι η δικιά σας σχολή δεν είναι κατά πολύ καλύτερη.

«Στηρίζεις», όπως λες, το συγκεκριμένο ΤΕΙ αναφερόμενος στις Ιατρικές; Εγώ νόμιζα ότι θα αναφερόσουν -με επιχειρήματα- στο ΤΕΙ.

Επιπλέον, πώς γίνεται να συγκρίνεις δύο ανόμοιες μεταξύ τους σχολές (ΤΕΙ λογιστικής - Νομική); Και ρωτάω, γιατί μου φάνηκε ότι με την τελευταία σπόντα σου αναφέρθηκες σε εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
«Στηρίζεις», όπως λες, το συγκεκριμένο ΤΕΙ αναφερόμενος στις Ιατρικές; Εγώ νόμιζα ότι θα αναφερόσουν -με επιχειρήματα- στο ΤΕΙ.

Επιπλέον, πώς γίνεται να συγκρίνεις δύο ανόμοιες μεταξύ τους σχολές (ΤΕΙ λογιστικής - Νομική); Και ρωτάω, γιατί μου φάνηκε ότι με την τελευταία σπόντα σου αναφέρθηκες σε εμένα.


Όχι δεν αναφερόμουνα σε σένα αναφερθηκα σε όλους που βρίζουν (Την λένε) το τει χαλκίδας. (δε διάβασα την αψιμαχία ολόκληρη). ( Η νομική ειναι από τις πιο δύσκολες σχολές και το επάγγελμα επίσης συνεπώς δε μπορώ να συγκρίνω ούτε στο ελάχιστο τις 2 σχολές.

Εγώ είπα ότι όλα αει και τει της Ελλάδας είναι αχρηστα (με εξαιρεση ένα,δύο) και αν περιμενετε από αυτά να γίνετε Ιατροί, δικηγόροι, μηχανικοί κοκ τότε κάνετε λάθος. Καλός ιατρός, δικηγόροες , μηχανικός δεν είναι αυτός που θα βγάλει με 10 την σχολή του, ουτε αυτός που θα κάνει μεταπτυχιακό αλλά αυτο΄που θα αποδώσει πιο καλά στην δουλειά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Για να υπαρξει απομυζηση φοιτητων οχι σε χωριο με 5 χιλιαδες κατοικους,αλλα στην ανω περδικουλα γορτυνιας θα φτιαξουν τει...Κανενας δεν νοιαζεται για το τι θα απογινουν οταν αυτα τα παιδια βγουν στην αγορα εργασιας. :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Altair92

Νεοφερμένος

Ο Altair92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Aκομα επιμενω οτι κατι προσωπικο εχεις δεν ξερω τι αλλα μεγαλη εμπαθεια για μια σχολη που λες οτι σπουδαζει και συγγενης σου (συγχαρητηρια για τη στηριξη).
Επισης τα δυσκολα μαθηματα ειναι οι λογιστικες. Τελος σε ενα-εναμιση χρονο ο αδεφος μου θα ειναι στην αγορα εργασιας και κατα πασα πιθανοτητα θα εχει δουλεια οποτε γιατι κρινεις καποιον που θα εζει πτυχιο και δουλεια για αυτο δε ειναι τα ιδρυματα και πολλοι νομιζουν μεγαλυτερος βαθμος=καλυτερη σχολη αρα περισσοτερες πιθανοτητες δουλειας αυτο βεβαια δεν ισχυει. Εγω οταν δωσω θελω να γινω πληροφορικαριος και δε με ενδιαφερει αν θα ειναι ΤΕΙ η ΑΕΙ.Εσυ σιγουρα ομως με τι λανθασμενη και απρχιωμενη νοοτροπια γιαγιαδων και παππουδων που σου περασε εμμεσα η αμμεσα η οικογενεια σου οτι μεγαλος βαθμος=εξυπνος,καλυτερος,επιτυχημενος κλπ δε νομιζω οτι θα πας μπροστα αυτο βεβαια θα το δειξει το μελλον και οχι τα γραφομενα ασχετων ανθρωπων σε ενα forum. Καλη συνεχεια δε θα δωσω μεγαλυτερη εκταση στο θεμα αν και ξερω σιγουρα οτι θα απαντησεις φαινεσαι απο τους ανθρωπους που θελουν να λενε τη τελευταια κουβεντα ασχετα αν θα εχει αξια η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
χαχαχαχαχα.Παρανοια,της παρανοιας,ω παρανοια.

Στο φιλο απο πανω που εγραψε το ποστ(επειδη σπουδαζει εκει ο αδερφος του-αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου...) θα ελεγα ο,τι και σε εκατομμυρια αλλων Ελληνων που ζουν στο πλαισιο μιας συνεχους ονειρωξης/αυταπατης.

Γενικα,θα χετε παρατηρησει οτι αν ρωτησουμε τους δημοσιους υπαλληλους θα σου πουν ολοι οτι κανουν τελεια-αψογα τη δουλεια τους,τους καθηγητες πανεπιστημιου οτι ειναι και γαμω οι διδασκαλοι,τη νατασα καραμανλη οτι ειναι φοβερη γιατρακλα και τελεια χειρουργος.Ολοι θελουν λοιπον να ακουνε γλυκολογα στα αυτια τους,εισαι ο καλυτερος,θα πας μπροστα κλπ κλπ

Οταν ομως πεις στους δημοσιους υπαλληλους οτι καταχρωνται δημοσιο χρημα,κανουν υπερμεγεθεις σπαταλες,ελαχιστα ωραρια(μερικοι ε,οχι και ολοι),μολις πεις στους καθηγητες του πανεπιστημιου οτι ειναι κομματοσκυλα και βαλθηκαν εκει λογω οικογενειοκρατιας και νεποτισμου(ενταξει οχι και ολοι),οτι η νατασουλα δεν αξιζει ουτε φλεβοκαθετηρα να κρατησει καθως βρεθηκε απο νηπιαγωγων σε ιατρικη σε χρονο dt και τελειωσε ειδικοτητα σε 2-3 χρονια με 0 αναμονη(οταν ο μεσος αποφοιτος τρωει στη μαπα ολη τη σηψη του ΕΣΥ),ταρασσονται,τα βαζουν μαζι σου,λενε πως αξια μπηκαν εκει.

Ο Ελληνας ολη του τη ζωη 2 πραγματα φοβαται:Να βγει το αντιθετο κομμα απο αυτο που υποστηριζει και την αξιοκρατια-αξιολογηση,να τοποθετειται καποιος επειδη πραγματι αξιζει.Να ξεχωριζει ποιος ειναι ο καλυτερος καπου και οχι ενας ολοκληρος κλαδος να τσουβαλιαζεται σε ενα σακι (πχ λογιστες)


Μαθε,λοιπον,φιλε μου παραπανω πως αυτο το επαρχιακο τει,πολυ κοντα σε αστικο κεντρο,δεν εξυπηρετει τιποτα αλλο παρα τους οικονομικους σκοπους των καθηγητων,των μελων ΔΕΠ και ολων των συντρεχαμενων.Δεν εγινε για κανενα αλλο λογο,ουτε σκεφτηκαν τα ερμα τα παιδια που θελησαν να σπουδασουν λογιστικη.Το να το νομιζει αυτο καποιος ειναι εξαιρετικα αφελες.Το κρατος σιγουρα το χρηματοδοτει-χρηματα που απο εμας παιρνει-αλλα τα χρηματα αυτα που πανε;Στην τσεπη ποιανων μπαινουν και ειναι το ιδρυμα σε αθλια κατασταση;Κανεις δεν το ψαξε και ουτε προκειται.

Οσο αυτο που λες για νοοτροπια γιαγιαδων,δεν αμφιβαλλω οτι ενας αποφοιτος του εκει ΤΕΙ μπορει να βρει δουλεια.Ο βαθμος ομως που καποιος βγαζει στις πανελληνιες μπορει να μην απολυτα ενδεικτικος για το ποιον του,αλλα δειχνει οτι νοιαζοταν για τα μαθηματα,κουραστηκε και παλεψε για να γραψει καλα.Κατι που ευκολα μπορει να κανει και στην μετεπειτα ακαδημαικη πορεια.Για αυτο μην τα ισοπεδωνεις ολα.Και το 14-15 ειναι νομιζω εφικτοτατος στοχος στις πανελληνιες εκτος αν καποιος δεν θελει να διαβασει φυσικα.Εαν δεν θελει και βγαζει 9 χιλιαδες μορια και το τει που περναει(το οποιο ειχε στην 585969η θεση του μηχανογραφικου παρεμπιπτοντως) καλο και αγιο θα του φαινεται μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top