Συμβουλές για φακούς επαφής - δε μπορώ να τους βάλω!

Don25

Νεοφερμένος

Ο Don25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τι συμβουλή θα δίνατε σε κάποιον που μόλις πήρε τους φακούς επαφής; Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες και δεν μπορώ να τους βάλω
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Τι συμβουλή θα δίνατε σε κάποιον που μόλις πήρε τους φακούς επαφής; Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες και δεν μπορώ να τους βάλω
υπομονη ! και προσπαθησε να τους βαζεις καθως κοιτας επανω με το ματι σου. και οταν μπει ο φακος και ακουμπησει το ματι, με απαλο κλεισιμο του ματιου , προσπαθησε να τον αφησεις να παει στο κεντρο.

edit : το υγρο για τους φακους ειναι ο καλυτερος σου φιλος. προσοχη να τους πλενεις πολυ καλα και να μην τους χαλασεις. αν υποπτευθεις οτι ενας φακος ειναι χαλασμενος , τον πετας χωρις δευτερη σκεψη
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Τι συμβουλή θα δίνατε σε κάποιον που μόλις πήρε τους φακούς επαφής; Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες και δεν μπορώ να τους βάλω
προσωπικά, κοιτάω πάνω και μόλις ακουμπήσει στο μάτι κοιτάω στην ευθεία και προσπαθώ να τον πάω στο κέντρο. Μην ανησυχείς, είναι θέμα λίγων ημερών μέχρι να τους συνηθίσεις τελείως.
Επίσης φρόντισε να είσαι σχολαστικός όσον αφορά το καθάρισμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Τι συμβουλή θα δίνατε σε κάποιον που μόλις πήρε τους φακούς επαφής; Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες και δεν μπορώ να τους βάλω
ε πρεπει να πας για εκπαιδευση στον οπτικο. εμενα μια ωρα με εκπαιδευε η κοπελα
 

Don25

Νεοφερμένος

Ο Don25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδιά που πήγα στον οπτικό για να τους πάρω με συμβούλευσε να κοιτάω λοξά τον καθρέφτη και όχι προς τα πάνω αλλιώς είπε δεν θα τους βάλω ποτέ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Παιδιά που πήγα στον οπτικό για να τους πάρω με συμβούλευσε να κοιτάω λοξά τον καθρέφτη και όχι προς τα πάνω αλλιώς είπε δεν θα τους βάλω ποτέ
μπα μπορεις και με τους 2 τροπους, και εμενα ο οπτικος μου ελεγε να κοιταζω λοξα αλλα προσπαθησα αυτο που ειπαμε ολοι πιο πανω και τα καταφερνα παντα πολυ γρηγορα
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Τι συμβουλή θα δίνατε σε κάποιον που μόλις πήρε τους φακούς επαφής; Προσπαθώ εδώ και 3 μέρες και δεν μπορώ να τους βάλω
Να πάρεις γυαλιά γιατί εγώ δεν θα άντεχα στην σκέψη ότι μπορεί να πάει πίσω από το μάτι :|
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Μα μα… το είχα διαβάσει κάπου :no:
ε ...το δικο μου το διαβασες.. τους φορουσα μια εβδομαδα συνεχεια και στον υπνο που δεν κανει.
μετα αποφασιασα να τους βαλω στο μπουκαλακι τους αλλα μονο τον ενα μπορεσα
ε πηγα στα επειγοντα να μου τον βγαλουν ..αφου εψαξε η γιατρος μου λεει ...αφου δεν εχεις φακο με κοροιδευεις?
απλα τον ειχα χασει. ε δεν ξαναφορεσα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Ο θεματοθέτης τώρα:

Happy Fun GIF by NTE Grøntforsprang
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
αστα ιωαννα πονεμενη ιστορια...3 ζευγαρια γιαλια εχω χασει των 200€
τωρα ο πατερας μου λεει ...αγορι μου εσυ δεν κανεις για ακριβα γιαλια παρε ενα των 50€ να μπορεις να το χανεις.
που εναι τωρα... ουτε ξερω
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
αστα ιωαννα πονεμενη ιστορια...3 ζευγαρια γιαλια εχω χασει των 200€
τωρα ο πατερας μου λεει ...αγορι μου εσυ δεν κανεις για ακριβα γιαλια παρε ενα των 50€ να μπορεις να το χανεις.
που εναι τωρα... ουτε ξερω
Μα εντάξει και ‘συ. 3 ζευγάρια; :hehe: Εγώ τα τωρινά μου χάνω (τα πρώτα μου) και με βλέπεις να κάνω squinting κάθε φορά που πάω να διαβάσω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.
Μα εντάξει και ‘συ. 3 ζευγάρια; :hehe: Εγώ τα τωρινά μου χάνω (τα πρώτα μου) και με βλέπεις να κάνω squinting κάθε φορά που πάω να διαβάσω.
ε κοιτα εγω την παθηση μου την ανακαλυψα στο πινακα της σχολης και αμα καθομαι μακρια.
ε αν δεν εχω τα γιαλια καθομαι πρωτο πραπεζι πιστα...και αμα ειναι πιασμενα κανω τον αμεα.
και στην βραδυνη οδηγηση επισης ..και αν ειμαι χωρις οδηγαω με την ακοη
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.
Πες μου ότι δε φοράς φακούς χωρίς να μου το πεις: Τους νιώθετε όταν τους φοράτε;
Πάντα το είχα απορία :P
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Πες μου ότι δε φοράς φακούς χωρίς να μου το πεις: Τους νιώθετε όταν τους φοράτε;
Πάντα το είχα απορία :P
Στην αρχή ναι, τώρα όχι. Εκτός και αν ερεθίσεις το μάτι ή μπει κάποιο σκουπιδάκι μέσα στον φακό.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,551 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Top