Συμβουλές για να ξεπεράσω μια κοπέλα

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Guys, help! Έχω κολλήσει με μια κοπέλα εδώ και 3 μήνες και δεν μπορώ να τη βγάλω απ' το μυαλό μου... Αυτή μου είπε πως μόνο σα φίλο με βλέπει... Έχω χάσει το κέφι μου, έχει πέσει η απόδοση μου στο σχολείο, χάνω συνεχώς κιλά αφού μου έχει κοπεί η όρεξη... Έχει περάσει τόσος καιρός και δεν το αντέχω άλλο αυτό... Έχετε να προτείνετε τίποτα να κάνω μήπως και την ξεχάσω; Thanks in advance...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
για να ξεπερασεις ενα ερωτα το καλυτερο φαρμακο ειναι αν βρεις εναν καινουριο.κι αφου λοιπον δεν υπαρχει ελπιδα με τη συγκεκριμενη κοπελα δν πειραζει.ενταξει δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου να την ξεπερασεις αλλα δεν θα κατσεις και να σκασεις για μια χιλοπιτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πρώτον, το να βρεις καινούργιο δεν είναι πάντα το καλύτερο γιατρικό. Μπορεί να έρθει και μπούμερανγκ.
Δεύτερον, από τη στιγμή που δεν έχει γίνει κάτι και σε βλέπει μόνο ως φίλο, ξέχνα το, δεν παίζει να αλλάξει κάτι.
Και τρίτον, είσαι μικρός ακόμα, θα βρεις αυτό που θέλεις αργά ή γρήγορα. Αλλά συμβιβάσου με το ότι δε θα είναι αυτή. Όσο νωρίτερα το αντιληφθείς, τόσο το καλύτερο. Από κει και πέρα, κατανοώ πλήρως την αρνητική διάθεσή σου, αλλά ΠΑΟΚ είσαι, θα το ξεπεράσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ΠΑΟΚ εισαι, μη μασας ;) :D

βρες κατι αλλο, γεμισε το χρονο σου,διωξε τη σκεψη της απο το μυαλο σου. σταδιακα δεν θα τη σκεφτεσαι καθολου :)
με το να βασανιζεις το μυαλο σου με τη σκεψη της, οσα σου πε ή δεν σου πε κλπ κλπ δεν βοηθαει, αντιθετα σε "τρωει"

αλλωστε δεν ηρθε το τελος του κοσμου, θα βρεις σιγουρα καποια αλλη που θα νιωθει τα ιδια με σενα , αργα η γρηγορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
κ.
Δεύτερον, από τη στιγμή που δεν έχει γίνει κάτι και σε βλέπει μόνο ως φίλο, ξέχνα το, δεν παίζει να αλλάξει κάτι.


Ποτε μην λες ποτε.Το οτι δεν τον θελει τωρα και οτι τον βλεπει τωρα σαν φιλο δεν σημαινει πως δεν μπορει να αλλαξει γνωμη αργοτερα.Και στο λεω γιατι μου 'χει τυχει παρομοια κατασταση.Να βλεπω καποιον σαν φιλο,ενω τωρα να μ'αρεσει.:)Αλλα νταξει μην χαλιεσαι γι'αυτην τωρα εφοσον τη δεδομενη στιγμη δεν εχει τα ιδια συναισθηματα με εσενα.Δεν χρειαζεται απαραιτητα να βρεις καποιαν αλλη που να σου αρεσει.Μην το κουραζεις δηλαδη και καταληξεις να πιεζεις ον εαυτο σου να βρει αλλη.Απλα ξεπερασε την .Θα μου πεις ευκολο να το λες δυσκολο να το κανεις ,ομως καλυτερο το βρισκω απο το αν ταλαιπωρεις αδικα τον εαυτο σου και να στενοχωριεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτή μου είπε πως μόνο σα φίλο με βλέπει...
Δεν σε βλέπει σαν φίλο, απλά είναι η γνωστή καραμέλα για να μην σου πει ότι δεν ενδιαφέρεται.

Μην ασχολείσαι. Φτύσε την. Αγνόησέ την. Αδιαφόρησε. Κάνε σαν να μην υπάρχει στον χάρτη. "Παίξε" με άλλες.
Και θα δεις ότι θα γίνει αυτή ο κυνηγός κι εσύ το τρόπαιο. Μην ενδώσεις όμως αμέσως, άσε πρώτα να πάρεις μια ... μικρή εκδίκηση γι' αυτά που σου κάνει η ίδια.

Πόσο άθλια και υποκριτική μπορεί να είναι αυτή η ατάκα του "σε βλέπω σαν φίλο"; Τι πάει να πει σε βλέπει σα φίλο; Ήσασταν στο στρατό μαζί και παίζατε τάβλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δεν σε βλέπει σαν φίλο, απλά είναι η γνωστή καραμέλα για να μην σου πει ότι δεν ενδιαφέρεται.

Μην ασχολείσαι. Φτύσε την. Αγνόησέ την. Αδιαφόρησε. Κάνε σαν να μην υπάρχει στον χάρτη. "Παίξε" με άλλες.
Και θα δεις ότι θα γίνει αυτή ο κυνηγός κι εσύ το τρόπαιο. Μην ενδώσεις όμως αμέσως, άσε πρώτα να πάρεις μια ... μικρή εκδίκηση γι' αυτά που σου κάνει η ίδια.

Πόσο άθλια και υποκριτική μπορεί να είναι αυτή η ατάκα του "σε βλέπω σαν φίλο"; Τι πάει να πει σε βλέπει σα φίλο; Ήσασταν στο στρατό μαζί και παίζατε τάβλι;

Οντως τις περισσοτερες φορες ειναι η τελειως κλασσικγ ατακα.Αλλα μου 'χει τυχει και μενα και οχι μονο να βλςπω καποιον οντως ετσι.Δεν ειναι δυσκολο εξαλλου να 'ναι ενα αγορι και ενα κοριτσι φιλοι και ο ενας να βλεπει τον αλλο σαν κατι παραπανω.Μαλλον το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οντως τις περισσοτερες φορες ειναι η τελειως κλασσικγ ατακα.Αλλα μου 'χει τυχει και μενα και οχι μονο να βλςπω καποιον οντως ετσι.Δεν ειναι δυσκολο εξαλλου να 'ναι ενα αγορι και ενα κοριτσι φιλοι και ο ενας να βλεπει τον αλλο σαν κατι παραπανω.Μαλλον το αντιθετο.
Το point μου Χαρά είναι πώς γίνεται να βλέπεις τον άλλον σαν "φίλο" εάν ποτέ δεν κάνατε παρέα;

Και για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου: το αγόρι σου δεν είναι παράλληλα και ο καλύτερός σου φίλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποτε μην λες ποτε.Το οτι δεν τον θελει τωρα και οτι τον βλεπει τωρα σαν φιλο δεν σημαινει πως δεν μπορει να αλλαξει γνωμη αργοτερα.Και στο λεω γιατι μου 'χει τυχει παρομοια κατασταση.Να βλεπω καποιον σαν φιλο,ενω τωρα να μ'αρεσει.:)Αλλα νταξει μην χαλιεσαι γι'αυτην τωρα εφοσον τη δεδομενη στιγμη δεν εχει τα ιδια συναισθηματα με εσενα.Δεν χρειαζεται απαραιτητα να βρεις καποιαν αλλη που να σου αρεσει.Μην το κουραζεις δηλαδη και καταληξεις να πιεζεις ον εαυτο σου να βρει αλλη.Απλα ξεπερασε την .Θα μου πεις ευκολο να το λες δυσκολο να το κανεις ,ομως καλυτερο το βρισκω απο το αν ταλαιπωρεις αδικα τον εαυτο σου και να στενοχωριεσαι.
Δεν μπορείς όμως να είσαι κολλημένος σε ένα άτομο.
Πολύ απλά όταν τον άλλον θα τον κάνει ''κούκου'' πιθανόν εγώ να έχω συνεχίσει τη ζωή μου.
Δεν σε βλέπει σαν φίλο, απλά είναι η γνωστή καραμέλα για να μην σου πει ότι δεν ενδιαφέρεται.

Μην ασχολείσαι. Φτύσε την. Αγνόησέ την. Αδιαφόρησε. Κάνε σαν να μην υπάρχει στον χάρτη. "Παίξε" με άλλες.
Και θα δεις ότι θα γίνει αυτή ο κυνηγός κι εσύ το τρόπαιο. Μην ενδώσεις όμως αμέσως, άσε πρώτα να πάρεις μια ... μικρή εκδίκηση γι' αυτά που σου κάνει η ίδια.

Πόσο άθλια και υποκριτική μπορεί να είναι αυτή η ατάκα του "σε βλέπω σαν φίλο"; Τι πάει να πει σε βλέπει σα φίλο; Ήσασταν στο στρατό μαζί και παίζατε τάβλι;
Γιατί καλέ, μόνο στο στρατό αναπτύσονται δεσμοί φιλίας μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας;
Άσε που στο στρατό δεν υπάρχουν (πολλές) γυναίκες. :P
Το point μου Χαρά είναι πώς γίνεται να βλέπεις τον άλλον σαν "φίλο" εάν ποτέ δεν κάνατε παρέα;

Και για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου: το αγόρι σου δεν είναι παράλληλα και ο καλύτερός σου φίλος;
Έγινε πουθενά η αναφορά ότι ήταν 2 άγνωστοι; Είπε κανείς πως δεν έκαναν παρέα;
Άλλωστε, είσαι της ιδεολογίας να μην προσφέρουμε κάτι στο πιάτο, σωστά; Δεδομένου αυτού δεν το έχεις βιώσει και (θέλω να) πιστεύω πως οι περισσότεροι είναι αυτής της ιδεολογίας.

Αγόρι=φίλος+κάτι άλλο
Φίλος=φίλος

Ο φίλος δεν είναι απαραίτητα αγόρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Στην αγκαλιά της κολλητής της...αν είσαι τυχερός,θα την κάνεις και κουρέλι μ'αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
]Το point μου Χαρά είναι πώς γίνεται να βλέπεις τον άλλον σαν "φίλο" εάν ποτέ δεν κάνατε παρέα;

Καλα αν δεν ειναι καν φιλοι ,πασο.

Και για να κάνω και τον δικηγόρο του διαβόλου: το αγόρι σου δεν είναι παράλληλα και ο καλύτερός σου φίλος;

Υποτιθεται πως ναι.Αλλα δεν ισχυει και το αντιθετο απαραιτητα.

Δεν μπορείς όμως να είσαι κολλημένος σε ένα άτομο.
Πολύ απλά όταν τον άλλον θα τον κάνει ''κούκου'' πιθανόν εγώ να έχω συνεχίσει τη ζωή μου.

Ακριβως,γι'αυτο καλα θα κανει να συνεχισει την ζωη του.Εγω το ανεφερα για να δειξω πως το οτι δεν τον θελει τωρα δε σημαινει πως δεν εχει και ελπιδες.Αλλα ενταξει σαφως και δεν θα καθεται να την περιμενει για αιωνες.Αμα αυτη καταληξει να τον θελει και νιωθει κι αυτος ακομα ετσι εχει καλως.Οχι ομως και να χαλιεται και γι'αυτη.

Παντως ,δικιο εχει ο Γιωργος,μην της πολυδινεις σημασια κι εσυ να δεις τι θα γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υποτιθεται πως ναι.Αλλα δεν ισχυει και το αντιθετο απαραιτητα.
Το αντίθετο μπορεί να μην ισχύει, αλλά ισχύει το αντιθετοαντίστροφο: δηλαδή "αν δεν σε βλέπω σαν φίλη/ο μου, δεν μπορώ να σε δω ούτε σαν κορίτσι/αγόρι μου".

Με λίγα λόγια, μπορεί να μην είναι ικανή συνθήκη, είναι όμως αναγκαία. Οπότε δεν "στέκει" σαν επιχειρήμα το "σε βλέπω σαν φίλο", γιατί απλά αν δεν τον έβλεπες σαν φίλο, δεν θα έκανες καν κάτι μαζί του.

Γι' αυτό καταδικάζω την "ατάκα" αυτή ως υποκριτική και φυγόπονη.

Στην αγκαλιά της κολλητής της...αν είσαι τυχερός,θα την κάνεις και κουρέλι μ'αυτό ;)
Σωστά, ξέχασα να το προσθέσω. Παίξε με την κολλητή της. Κατά ένα ποσοστό, οι γυναικείες φιλίες δεν λειτουργούν όπως οι αντρικές. Εμείς θα πούμε με τους φίλους μας ας επιλέξει η κοπέλα και οι άλλοι θα πάρουν τις φίλες της.

Οι γυναίκες όμως είναι γενικά πολύ ανταγωνιστικά όντα, φίλε μου. Δες το και γύρω σου: λίγες φορές θα δεις μία πολύ όμορφη κοπέλα να κάνει καλή παρέα με μία εξίσου όμορφη, ελέω ανταγωνισμού. Έτσι λοιπόν, αν αρχίσεις να κολλάς στην καλύτερή της φίλη, αυτό θα την πληγώσει. Και ειδικά αν δεν είναι τόσο ... φανταχτερή, θα την κάνει να σκάσει απ' το κακό της.


Έτσι για να δει κι αυτή τι εστί βερύκοκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οι γυναίκες όμως είναι γενικά πολύ ανταγωνιστικά όντα, φίλε μου. Δες το και γύρω σου: λίγες φορές θα δεις μία πολύ όμορφη κοπέλα να κάνει καλή παρέα με μία εξίσου όμορφη, ελέω ανταγωνισμού. Έτσι λοιπόν, αν αρχίσεις να κολλάς στην καλύτερή της φίλη, αυτό θα την πληγώσει. Και ειδικά αν δεν είναι τόσο ... φανταχτερή, θα την κάνει να σκάσει απ' το κακό της.


Έτσι για να δει κι αυτή τι εστί βερύκοκο.

Ισχυει,αλλα θα ταν τελειως βλακεια να μην του αρεσει καν η φιλη της(οποια κι αν ειναι αυτη) και να της κολλαει μονο και μονο για να ζηλεψει η αλλη.Οχι μονο γι'αυτον ,αλλα και για την αλλη κοπελα.Νταξει το οτι δεν τον θελει και ειπε την κλασσικη ατακα δεν σημαινει οτι ειναι και καμια σκυλα.:hehe:Θα 'ταν καλυετρο να του μιλαγε αποτομα ξερω γω ή να τον απερριπτε ενω παραλληλα θα τον προσεβαλε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μην δίνεις σημασία, δεν ωφελεί. Πιο πιθανό είναι με την αδιαφορία, παρά με την σημασία τελικά. Αλλά στην περίπτωσή σου, δεν νομίζω ότι θα πιάσει. Στο είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ενα τραγουδακι που σιιιιιιιιιιιιγουρα θα σε κανει να νιωσεις καλυετερα!!!!:D

https://www.youtube.com/watch?v=qaaxcSbItTg&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί λέτε για την κολλητή;
Αν δεν του κάνει κλικ; Δηλαδή να της την πέσει για να νιώσει ότι έχει πέραση ο ίδιος και για να ζηλέψει η άλλη η κοπέλα;
Ε ok, πώς να το κάνουμε δε νιώθει κάτι η κοπέλα, με το ζόρι;

Για να σας προλάβω, το ίδιο θα έλεγα και σε ένα κορίτσι. Νομίζω πως έχουμε ξεφύγει από παιδικές συμπεριφορές, δεν έχει νόημα να την πέσεις σε κάποιον για το γαμώτο. Δε θα νιώθεις πρώτα απʼ όλα εσύ πλήρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί λέτε για την κολλητή;
Αν δεν του κάνει κλικ; Δηλαδή να της την πέσει για να νιώσει ότι έχει πέραση ο ίδιος και για να ζηλέψει η άλλη η κοπέλα;
Δεν χρειάζεται να "την πέσει". Αρκεί να κάνει παρέα μαζί της, να μιλάνε, να πέσει και καμιά αγκαλιά. Δεν χρειάζεται να είναι ... χυδαίος για να αφρίσει η άλλη.

Εγώ προσωπικά το λέω για τον εξής απλό λόγο: τόλμησε η άλλη να παίξει με τα συναισθήματα του παιδιού; Τότε ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει. Και τι καλύτερο από την κολλητούλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να "την πέσει". Αρκεί να κάνει παρέα μαζί της, να μιλάνε, να πέσει και καμιά αγκαλιά. Δεν χρειάζεται να είναι ... χυδαίος για να αφρίσει η άλλη.

Εγώ προσωπικά το λέω για τον εξής απλό λόγο: τόλμησε η άλλη να παίξει με τα συναισθήματα του παιδιού; Τότε ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει. Και τι καλύτερο από την κολλητούλα;
Mα δεν έπαιξε!
Δεν του έκανε ούτε πισωγυρίσματα ούτε του το έπαιξε ερωτευμένη και μετά έφαγε χ.
Δεν ανέφερε κάτι τέτοιο το παιδί.
Του είπα απλά ότι τον βλέπει ως φίλο= δε θέλει να γίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Guys, help! Έχω κολλήσει με μια κοπέλα εδώ και 3 μήνες και δεν μπορώ να τη βγάλω απ' το μυαλό μου... Αυτή μου είπε πως μόνο σα φίλο με βλέπει... Έχω χάσει το κέφι μου, έχει πέσει η απόδοση μου στο σχολείο, χάνω συνεχώς κιλά αφού μου έχει κοπεί η όρεξη... Έχει περάσει τόσος καιρός και δεν το αντέχω άλλο αυτό... Έχετε να προτείνετε τίποτα να κάνω μήπως και την ξεχάσω; Thanks in advance...
Τίποτα. Ό,τι και να πούμε δεν θα πιάσει. Είναι απλώς ένα Χ που θα το ξεπεράσεις με τον καιρό, και θα βρεθεί κάτι άλλο και θα δώσεις εκεί προσοχή. Όλοι έχουμε περάσει από ανάλογη περίπτωση, απλά εσύ προσπάθησε να περνάς καλά με τη παρέα σου, διάβασε (διαβασματοθεραπεία:P), πήγαινε ανανεώσου, κάνε κάτι που θα ανεβάσει τη ψυχολογία σου. Come on δηλαδή, μια κοπέλα είναι, έχεις μια ζωή μπροστά σου, ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είσαι.

Το αντίθετο μπορεί να μην ισχύει, αλλά ισχύει το αντιθετοαντίστροφο: δηλαδή "αν δεν σε βλέπω σαν φίλη/ο μου, δεν μπορώ να σε δω ούτε σαν κορίτσι/αγόρι μου".

Με λίγα λόγια, μπορεί να μην είναι ικανή συνθήκη, είναι όμως αναγκαία. Οπότε δεν "στέκει" σαν επιχειρήμα το "σε βλέπω σαν φίλο", γιατί απλά αν δεν τον έβλεπες σαν φίλο, δεν θα έκανες καν κάτι μαζί του.
Α δηλαδή εγώ θα πρέπει να κάνω κάτι με τους 665678 (λέμε τώρα) φίλους μου;:confused:
Μπράβο πολύ λογικό.
Σωστά, ξέχασα να το προσθέσω. Παίξε με την κολλητή της. Κατά ένα ποσοστό, οι γυναικείες φιλίες δεν λειτουργούν όπως οι αντρικές. Εμείς θα πούμε με τους φίλους μας ας επιλέξει η κοπέλα και οι άλλοι θα πάρουν τις φίλες της.

Οι γυναίκες όμως είναι γενικά πολύ ανταγωνιστικά όντα, φίλε μου. Δες το και γύρω σου: λίγες φορές θα δεις μία πολύ όμορφη κοπέλα να κάνει καλή παρέα με μία εξίσου όμορφη, ελέω ανταγωνισμού. Έτσι λοιπόν, αν αρχίσεις να κολλάς στην καλύτερή της φίλη, αυτό θα την πληγώσει. Και ειδικά αν δεν είναι τόσο ... φανταχτερή, θα την κάνει να σκάσει απ' το κακό της.


Έτσι για να δει κι αυτή τι εστί βερύκοκο.

Στην αγκαλιά της κολλητής της...αν είσαι τυχερός,θα την κάνεις και κουρέλι μ'αυτό ;)
Οι γνωστές μαλακίες που κάνετε κάποιοι και σας καρφώνουν τη ταμπέλα του "μαλ*κα" -.-
Γιατί αγόρια να το κάνει αυτό; Τι φταίει η "κολλητή" να τη πληρώσει; Αν εσύ ήσουν στη θέση της κολλητής και ήσουν ο κολλητός θα αποκαλούσες την άλλη τσ*λα, άμα είσαι αγόρι θεωρείσαι μάγκας;

Εγώ προσωπικά το λέω για τον εξής απλό λόγο: τόλμησε η άλλη να παίξει με τα συναισθήματα του παιδιού; Τότε ΠΡΕΠΕΙ να πληρώσει. Και τι καλύτερο από την κολλητούλα;

Τι έπαιξε ρε Γιώργο; Απλά το παιδί έφαγε Χ από την αρχή, ξεκολλάτε με αυτό το μίσος και την εκδίκιση, αυτό ούτε θα τον κάνει να την ξεπεράσει, ούτε θα τρέξει η άλλη από πίσω του, ούτε τίποτα. Εσύ θα φας τα μούτρα σου.:P

Μα τι ανώριμοι που είστε.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α δηλαδή εγώ θα πρέπει να κάνω κάτι με τους 665678 (λέμε τώρα) φίλους μου;:confused:
Μπράβο πολύ λογικό.
Και υποτίθεται οι θεωρητικοί ξέρετε να χρησιμοποιείτε την γλώσσα καλύτερα (στον λόγο, όχι στο σεξ :bleh:).

Είπα ότι είναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ συνθήκη, όχι ικανή. For God's sake, έχω βαρεθεί να εξηγώ την διαφορά αναγκαίας - ικανής συνήθηκης!


Αυτό που λέω ΚΑΘΑΡΑ πιο πάνω είναι το εξής: εάν κάποιος ΔΕΝ είναι φίλος σου, τότε ΔΕΝ παίζει να κάνεις κάτι. Δεν είπα ότι ισχύει το αντίστροφο, αλλά το αντιθετοαντίστροφο.

Εάν πάλι κάποιος είναι φίλος σου, απλά πληροί μια προϋπόθεση για να γίνει κάτι άλλο. Αλλά ΔΕΝ αρκεί.


Απαιτώ να ζητήσεις συγγνώμη. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top