Συλλογή ασκήσεων και τεστ στη Φυσική Προσανατολισμού

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.

Η ασκηση ειναι σιγουρα ολοκληρωμενη;Δεν θα επρεπε να εδινε εστω την εννοια της θραυσης του νηματος;
Διαφορετικα θα μπορουσε να κανει ακομα μεγαλυτερη ταλαντωση απλα οχι συμμετρικη και φοβαμαι οτι σε αυτο το σημειο δεν θα ισχυε πλεον και ο νομος παραμορφωσης του χουκ.Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να το διευκρινιζει,γιατι το δευτερο που ειπα σαφως και δεν παιζει σε λυκειακο επιπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ακριβως και εγω δεν καταλαβινω τι εννοει, αλλά νόμιζα ήμουν η μόνη ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
ακριβως και εγω δεν καταλαβινω τι εννοει, αλλά νόμιζα ήμουν η μόνη ..

Μαλιστα.Θα μπορούσες να θέσεις μόνη σου μια σταθερά Τθρ για την μέγιστη δύναμη που μπορεί να αντέξει το σχοινί και να λύσεις για το μέγιστο πλάτος.Ομως στις απαντήσεις Απ'οσο θυμάμαι φαινόταν ότι δεν υπήρχε σχετική απάντηση.Δεν ξέρω μήπως και τελικά υπάρχει αλλά έχει σβηστεί κάπως.

Τέλος πάντων μην σκας προς το παρών για μια άσκηση κάνε κάποια άλλη .Γενικά προσοχή στις ασκήσεις του internet αρκετές έχουν λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μαλιστα.Θα μπορούσες να θέσεις μόνη σου μια σταθερά Τθρ για την μέγιστη δύναμη που μπορεί να αντέξει το σχοινί και να λύσεις για το μέγιστο πλάτος.Ομως στις απαντήσεις Απ'οσο θυμάμαι φαινόταν ότι δεν υπήρχε σχετική απάντηση.Δεν ξέρω μήπως και τελικά υπάρχει αλλά έχει σβηστεί κάπως.

Τέλος πάντων μην σκας προς το παρών για μια άσκηση κάνε κάποια άλλη .Γενικά προσοχή στις ασκήσεις του internet αρκετές έχουν λάθη.


έγινε , σε ευχαριστώ πολύ! όντως γενικότερα όταν βρίσκω μια άσκηση απο το ίντερνετ και αδυνατώ να την λύσω με πιάνει άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
έγινε , σε ευχαριστώ πολύ! όντως γενικότερα όταν βρίσκω μια άσκηση απο το ίντερνετ και αδυνατώ να την λύσω με πιάνει άγχος

Μην αγχωνεσαι καθολου,υπαρχουν και βοηθηματα που ειναι μεσα στα λαθη κυριολεκτικα .Ειναι σημαντικο για τον ψυχισμο σου το να σιγουρευεσαι οτι εχεις παρει την ασκηση απο αξιοπιστη πηγη,οτι ειναι ελεγμενη ως προς την επιστημονικη της ορθοτητα και φυσικα να εχεις λυση διαθεσιμη και καθαρογραμμενη επισης τσεκαρισμενη για να συγκρινεις αποτελεσματα:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μην αγχωνεσαι καθολου,υπαρχουν και βοηθηματα που ειναι μεσα στα λαθη κυριολεκτικα .Ειναι σημαντικο για τον ψυχισμο σου το να σιγουρευεσαι οτι εχεις παρει την ασκηση απο αξιοπιστη πηγη,οτι ειναι ελεγμενη ως προς την επιστημονικη της ορθοτητα και φυσικα να εχεις λυση διαθεσιμη και καθαρογραμμενη επισης τσεκαρισμενη για να συγκρινεις αποτελεσματα:thumbup:

σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!:thumbup::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Επειδή πανε δύο χρόνια που δεν έχει γραφεί κάτι, ξεκινάω μια αναζωπύρωση με ένα μεγάλο χορταστικό θέμα
Για να δούμε τους δυνατούς λύτες της Β
 

Συνημμένα

  • Screenshot 2020-12-23 104440.png
    Screenshot 2020-12-23 104440.png
    193.1 KB · Εμφανίσεις: 217
  • Screenshot 2020-12-23 104543.png
    Screenshot 2020-12-23 104543.png
    109.3 KB · Εμφανίσεις: 195

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η έκταση της πρώτης εκφώνησης είναι μεγαλύτερη απο ενός αγνώστου :hehe:
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχετε να προτείνετε κάποια καλή στον ηλεκτρομαγνητισμό (όχι εναλλασσόμενο ρεύμα δεν έχουμε μπει εκεί ακόμα) γράφουμε την Κυριακή στο φροντιστήριο έχω λύσει πολλές από το βοήθημα του Μαθιουδάκη αλλά θέλω και το κάτι παραπάνω οποιος έχει κάποια καλή άσκηση ας γράψει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top