Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lurker.no97

Νεοφερμένος

Η Lurker.no97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ερωτηση: Αν θελουμε να δηλώσουμε σχολες μονο από ένα πεδιο τι κανουμε; Επιλεγουμε στην αρχη μονο το ένα πεδιο από το οποιο θα δηλώσουμε τις σχολες; Π.χ. Εγω είμαι θεωρητικη και εχω μαθημα επιλογης τη βιολογια γενικης. Θελω να δηλωσω μονο σχολες του 1ου πεδιου. Μπορω στην αρχη να "τικαρω" 1ο και 3ο πεδιο και να επιλεξω στη συνεχεια μονο σχολες του 1ου;
Αν θες σχολες μονο του 1ου, θα πρεπει να επιλεξεις μονο το 1ο.
Αν βαλεις 1ο και 3ο, επιλεξεις σχολες μονο απο το 1ο και πατησεις επομενο, βγαζει ειδοποιηση οτι πρεπει να επιλεξεις τουλαχιστον 1 σχολη και απο το 3ο.
Source: επαιζα ολο το μεσημερι. Θετικη που θελει μονο 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια σε ποιο link πρεπει να μπουμε για να κανουμε το μηχανογραφικο ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

blackowl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά έβγαλα 17062 μόρια. Μπαίνω λέτε Φιλολογία ΑΠΘ; (το 2014 είχε 17409, το 2013 17300 και κάτι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πως μπορω να κανω αναιρεση οριστικοποιημενου μηχανογραφικου; Πρεπει να παω στο σχολειο συγκεκριμενη μερα; Συγκεκριμένα θελω να αλλαξω τη σειρα προτιμησης σε μια σχολη(απο 9 σε 12)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως μπορω να κανω αναιρεση οριστικοποιημενου μηχανογραφικου; Πρεπει να παω στο σχολειο συγκεκριμενη μερα; Συγκεκριμένα θελω να αλλαξω τη σειρα προτιμησης σε μια σχολη(απο 9 σε 12)
Για τέτοια θέματα, τα λύκεια θα είναι ανοικτά την ΤΡΙΤΗ 14/7 και την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/7.



Υ.Γ. Δεν θυμάμαι να χρειάζεται δήλωση ή κάτι τέτοιο. Απλά τους λες να σου ξε-οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό σου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ααα ωραια... Να σε ρωτήσω,χρειαζεται να κανω κατι εγω περαιτερω καμια υπεύθυνη δηλωση,
υπογραφη ειτε εμενα ειτε κηδεμονα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Το μηχανογραφικο δεν χρειαζεται να το κανουμε στο σχολειο
Μπορουμε να το κανουμε μονοι μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Το μηχανογραφικο δεν χρειαζεται να το κανουμε στο σχολειο
Μπορουμε να το κανουμε μονοι μας?
Ναι μπορείς να το κάνεις και μόνος. Δεν είναι δύσκολο, μην ψαρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ναι μπορείς να το κάνεις και μόνος. Δεν είναι δύσκολο, μην ψαρώνεις.
Οταν νου βγει ενας αριθμος με την ολοκληρωση εχω να κανω τπτ αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οταν νου βγει ενας αριθμος με την ολοκληρωση εχω να κανω τπτ αλλο?
Ναι.....
... να πας διακοπές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Άκυρο σβήστε το :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η διορία για την υποβολή μηχανογραφικού έληξε. Όμως, για όποιους μετάνιωσαν για κάτι, υπάρχει ακόμα ένα παραθυράκι:
Το υπουργείο Παιδείας όρισε προθεσμία ως και την Τρίτη 21/7/2015, μέσα στην οποία υποψήφιοι που υπέβαλαν εμπρόθεσμα το μηχανογραφικό τους δελτίο, μπορούν να ζητήσουν μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων. Δηλαδή, με αίτηση-υπεύθυνη δήλωση οι υποψήφιοι, μπορούν να ζητήσουν ΜΟΝΟ να διαγραφεί κάποια/κάποιες από τις προτιμήσεις τους και όχι βέβαια να αλλάξουν τη σειρά των προτιμήσεων ή να προσθέσουν νέες προτιμήσεις.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται, περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ: https://www.esos.gr/arthra/39125/mer...on-sta-mihanografika-deltia-gel-kai-epal-2015

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το μηχανογραφικό έπρεπε να το εκτυπώσουμε? Εγώ το εεκτύπωσα και γράφει πάνω οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Το μηχανογραφικό έπρεπε να το εκτυπώσουμε? Εγώ το εεκτύπωσα και γράφει πάνω οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό.
Ναι πρέπει να το εκτυπώσεις!!! Για να έχεις και εσύ ένα αποδεικτικό στοιχείο οτι έγινε σωστά το μηχανογραφικό.....;) Στο σχολείο μου βέβαια το έβγαλαν δυο φορές!!! Στην πρώτη γράφει πάνω "Μη οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό." και στην δεύτερη " οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό" .... Τώρα αυτά γίνονται για τυπικούς λόγους αλλά είναι πολύ σωστό να το έχουμε και σε φωτοτυπία!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ναι πρέπει να το εκτυπώσεις!!! Για να έχεις και εσύ ένα αποδεικτικό στοιχείο οτι έγινε σωστά το μηχανογραφικό.....;) Στο σχολείο μου βέβαια το έβγαλαν δυο φορές!!! Στην πρώτη γράφει πάνω "Μη οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό." και στην δεύτερη " οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό" .... Τώρα αυτά γίνονται για τυπικούς λόγους αλλά είναι πολύ σωστό να το έχουμε και σε φωτοτυπία!!:)
Εγώ δεν έχω αυτό που γράφει μη οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό! Έχω μόνο αυτό που γράφει οριστικοποιημενο! Προφανώς το μη οριστικοποιημενο είναι το πρόχειρο! Υπάρχει πρόβλημα που δεν έχω το μη οριστικοποιημενο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω αυτό που γράφει μη οριστικοποιημενο ηλεκτρονικό μηχανογραφικό! Έχω μόνο αυτό που γράφει οριστικοποιημενο! Προφανώς το μη οριστικοποιημενο είναι το πρόχειρο! Υπάρχει πρόβλημα που δεν έχω το μη οριστικοποιημενο ?

όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeHappy34

Νεοφερμένος

Η BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι ? Μπαίνω για να φτιάξω το μηχανογραφικό και ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ δεν μου λέει πουθενά τι να κάνω ??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει αρχείο pdf με τις οδηγίες. Θα το βρεις πάνω πάνω, στην μπλε γραμμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeHappy34

Νεοφερμένος

Η BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έχει αρχείο pdf με τις οδηγίες. Θα το βρεις πάνω πάνω, στην μπλε γραμμή.


Δεν μπορώ να καταλάβω. Μου λέει προσωρινή αποθήκευση και ύστερα μου λέει Μη οριστικοποιημένο μηχανογραφικό (pdf) Τι να κάνω ?

1.png

2.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top