Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγω τοτε είχα κρατησει το αρχειο pdf , οποτε και να μου το ζητησουν , το εκτυπωνω επιτοπου.. ;) Δεν εχεις το αρχειο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι ναι το έχω! Οκ άντε να βγουν γιατί μας γκάστρωσαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
όντως ! Που στοχεύεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bdj96

Νεοφερμένος

Ο bdj96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
1)Ειναι ασφαλες να γινει το μηχανογραφικο τις τελευταιες 1-2 μερες?
2)Γνωριζει κανεις αν πρεπει να γινει τιποτα ειδικο στο μηχανογραφικο αν ανηκουμε στις κατηγοριες που δικαιουνται μετταγραφη?
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
1)Ειναι ασφαλες να γινει το μηχανογραφικο τις τελευταιες 1-2 μερες?

Ένας φίλος μου το είχε αφήσει για την τελευταία μέρα και έπεφτε συνέχεια το σύστημα, γιατί μάλλον όλοι για την τελευταία στιγμή το είχαν αφήσει. Το μετάνιωσε πικρά γιατί είχε αγχωθεί πολύ μέχρι να αποκτήσει πρόσβαση στη σελίδα. Δεν θα σε συμβούλευα να το αφήσεις για τις τελευταίες μέρες. Αν έχεις αποφασίσει ποιες σχολές θα δηλώσεις, δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
2)Γνωριζει κανεις αν πρεπει να γινει τιποτα ειδικο στο μηχανογραφικο αν ανηκουμε στις κατηγοριες που δικαιουνται μετταγραφη?
Ευχαριστω
ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα ερώτηση...????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν γινεται να δηλωσω σχολη 5ου πεδιου χωρις να το εχω ανοιξει?με ποινη μοριων εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν γινεται να δηλωσω σχολη 5ου πεδιου χωρις να το εχω ανοιξει?με ποινη μοριων εννοω...
Οχι. Για να δηλώσεις οποιαδήποτε σχολή του 5ου πεδίου πρέπει να εξεταστείς πανελλαδικά στα μαθήματα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ και ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ.

Εξαιρέσεις:

1ο και 5ο Πεδίο:
ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

2ο και 5ο Πεδίο:
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ & ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

4ο και 5ο Πεδίο:

ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ & ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩN
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Το μηχανογραφικό θα πρέπει να διαφοροποιείται ποσοτικά και όχι ποιοτικά:

εφόσον κάποιος αποφάσισε να γίνει μαθηματικός λ.χ.,

θα πρέπει να δηλώσει αποκλειστικά το Μαθηματικό,

στις οικονομικά προσβάσιμες σε αυτόν πόλεις.


Θα πρέπει δηλαδή ο επαγγελματικός προσανατολισμός ν'απαλλάξει το μηχανογραφικό του από την επίδραση της ρουλέτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
H επιλογή κάποιου μαθητή να σπουδάσει Μαθηματικός δεν πρέπει να περιορίζεται σε μια επιλογή επιστήμης. Το Μηχανογραφικό θα έπρεπε να είχε διαφορετική δομή και να περιέχει οικογένειες επιστημών λόγου χάριν:

ο βασικός πυρήνας του "επιστημονικού πεδίου" των ΦυσικοΜαθηματικών Επιστημών

- Μαθηματικά
- Φυσική

και οι άμεσες εφαρμογές:

- Επιστήμες Πληροφορίας και Νέες Τεχνολογίες
- Χρηματοοικονομικές Επιστήμες (προσανατολισμένες σε Ποσοτικές Μεθόδους)
- Στατιστική και Θεωρία Λήψης Αποφάσεων
- Βιοεπιστήμες* και γενικά Επιστήμες σχετικές με Πληθυσμιακές Μελέτες, Ποσοτικές Μεθόδους π.χ. Περιφερειακής Ανάπτυξης (ιδιαίτερα κοινωνικά αναγνωρισμένο στο εξωτερικό) που απαιτούν χρήση Μαθηματικών και Οικονομικών εργαλείων

*Αντίθετα η επιστήμη της Βιοτεχνολογίας ή της Γενετικής θα μπορούσε να ανήκει αποκλειστικά σε άλλο πεδίο, αυτό της Υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Παιδιά,τους κωδικούς για το μηχανογραφικό πότε τους παίρνουμε γιατί έχω χαθεί λίγο;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά,τους κωδικούς για το μηχανογραφικό πότε τους παίρνουμε γιατί έχω χαθεί λίγο;; :P
ΑΥΡΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Παιδιά,τους κωδικούς για το μηχανογραφικό πότε τους παίρνουμε γιατί έχω χαθεί λίγο;; :P
Από αύριο Δευτέρα 15/6 και μετά.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...ellhnies-katathesh-mhchanografiko-deltio.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.

Lurker.no97

Νεοφερμένος

Η Lurker.no97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια, γρηγορη -ισως χαζη- ερωτηση.
Μπηκα στο site και ως δευτερο βημα ζηταει να επιλεξω πεδια. Οταν ξαναμπω θα μου ξαναδωσει ευκαιρια επιλογης ή ειναι μονιμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια, γρηγορη -ισως χαζη- ερωτηση.
Μπηκα στο site και ως δευτερο βημα ζηταει να επιλεξω πεδια. Οταν ξαναμπω θα μου ξαναδωσει ευκαιρια επιλογης ή ειναι μονιμο?

Ναι μεχρι την οριστικοποιηση κανεις ο,τι θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lurker.no97

Νεοφερμένος

Η Lurker.no97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι μεχρι την οριστικοποιηση κανεις ο,τι θες!
Οκ ευχαριστω πολυ!!
Για τις αρχικες επιλογες πριν το μηχανογραφικο αγχωθηκα μηπως ειναι μονιμες αυτες απο τωρα και κανω καμια μπουρδα παιζοντας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ερωτηση: Αν θελουμε να δηλώσουμε σχολες μονο από ένα πεδιο τι κανουμε; Επιλεγουμε στην αρχη μονο το ένα πεδιο από το οποιο θα δηλώσουμε τις σχολες; Π.χ. Εγω είμαι θεωρητικη και εχω μαθημα επιλογης τη βιολογια γενικης. Θελω να δηλωσω μονο σχολες του 1ου πεδιου. Μπορω στην αρχη να "τικαρω" 1ο και 3ο πεδιο και να επιλεξω στη συνεχεια μονο σχολες του 1ου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top