Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Just myself

Νεοφερμένος

Η Just myself αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

tartaki

Νεοφερμένος

Η tartaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα! εδωσα φετος παλι πανελληνιες αλλα εχω μια απορια και θα ημουν ιδιαιτερα ευγνωμων αν με βοηθουσε καποιος!!:D
Εχω βγαλει στο 4ο πεδιο 11.085 μορια και με βαση τις περσινες βασεις περναω ασπαιτε . Όμως στο 3ο πεδιο εχω βγαλει 12.600 και περναω νοσηλευτικη εκτός Αθήνας. Η νοσηλευτικη αυτη νομιζω εχει μεγαλυτερη βαση απο την ασπαιτε, το προβλημα μου ειναι: Αν δηλωσω πρωτα την ασπαιτε και μετα τη νοσηλευτικη και δεν περασω στην ασπαιτε που εχει μικροτερη βαση (αλλα ειναι στο 4ο πεδιο που εχω λιγοτερα μορια), θα περασω στην δευτερη σχολη που εχει μεγαλυτερη βαση και εχω περισσοτερα μορια; Αν μπορειτε πειτε μουυυ... Ευχαριστωωωω :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Η λογικη ειναι αυτη:
Εαν εχεις περισσοτερα μορια απο την βαση της πρωτης επιλογης σου τοτε περνας εκει
Εαν οχι, αν εχεις περισσοτερα μορια απο την βαση της δευτερης επιλογης τοτε περνας εκει
εαν οχι...... και ουτω καθεξης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tartaki

Νεοφερμένος

Η tartaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Thanxx!!:happy: Αντε να δουμε... Που θα βρεθω τελικα!!! Απλα δεν θελω να κανω καμια βλακια και να βρεθω εκτος γενικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μν ανησυχείς...
Εαν δεν εισαι σιγουρη για το αν θα πιασεις την σχολη που θες και φοβασαι να μν μεινεις εκτος αρκει να βαλεις οσες περισσοτερες σχολες μπορεις (απο αυτες που θες φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tartaki

Νεοφερμένος

Η tartaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα προτιμουσα αθηνα γι αυτο εχω λυσσαξει με την ασπαιτε :/ κατι ειδα ομως οτι θα ανεβουν οι βασεις στα τει και τρρρρρρρρελαινομμμμμαιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Πότε αρχίζουν οι ημερομηνίες για τα μηχανογραφικά? και μεχρι πότε κρατάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Πότε αρχίζουν οι ημερομηνίες για τα μηχανογραφικά? και μεχρι πότε κρατάνε?
Μεχρι τις 12 Ιουλιου ειναι!
Θα ηθελα να ρωτησω στο μηχανογραφικο πρεπει να συμπληρωσουμε καπου τα μορια η τον βαθμο προσβασης; Γιατι στο σχολειο μου εδωσαν δυο χαρτια και στο ενα ο βαθμος προσβασης ηταν 17,75 και στο αλλο 17,76
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos19957

Νεοφερμένος

Ο aggelos19957 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να ρωτήσω παιδιά..Σε περίπτωση που χαθεί ο κωδικός του μηχανογραφικού,υπάρχει δυνατότητα ανάκτησης ;
Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
και εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω γιατί ο βλάκας δεν τον είχα σημειώσει κάπου και τον γράφω λάθος προφανώς.θα πας στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreadfull

Νεοφερμένος

Ο Dreadfull αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον εχω την εξης ερωτηση.
Επειδη θελω να συμπληρωσω το μηχανογραφικο,γινεται να παρω αυτες τις μερες καινουργιο δελτιο εξεταζομενου?
Οταν δοκιμασα να βαλω τον κωδικο σχ.μοναδας που ειχα απο το δελτιο εξετασεων 2011 δεν μου τον δεχονταν διοτι ο αριθμος ηταν 8ψηφιος κατι το οποιο δεν ειχα προσεξει μεχρι τωρα και θεωρησα οτι δεν χρειαζοταν καποιος αλλος κωδικος για οσους ηθελαν να συμπληρωσουν το μηχανογραφικο με το 10%(χωρις εξετασεις)
Κωδικο ασφαλειας εχω παρει κανονικα ομως
Γινεται τωρα με καποιον τροπο να μου δωσει το σχολειο νεο Δελτιο ?

Επισήμανση: Τα μηνύματα 699 - 701 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Λοιπον εχω την εξης ερωτηση.
Επειδη θελω να συμπληρωσω το μηχανογραφικο,γινεται να παρω αυτες τις μερες καινουργιο δελτιο εξεταζομενου?
Οταν δοκιμασα να βαλω τον κωδικο σχ.μοναδας που ειχα απο το δελτιο εξετασεων 2011 δεν μου τον δεχονταν διοτι ο αριθμος ηταν 8ψηφιος κατι το οποιο δεν ειχα προσεξει μεχρι τωρα και θεωρησα οτι δεν χρειαζοταν καποιος αλλος κωδικος για οσους ηθελαν να συμπληρωσουν το μηχανογραφικο με το 10%(χωρις εξετασεις)
Κωδικο ασφαλειας εχω παρει κανονικα ομως
Γινεται τωρα με καποιον τροπο να μου δωσει το σχολειο νεο Δελτιο ?

Τα σχολεια θα ειναι ανοιχτα αυτες τις μερες για το αν τυχον παρουσιαστουν προβληματα στη συμπληρωση του μηχανογραφικου....
Οποτε περνα μια βολτα....Λογικα πρεπει να γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Λοιπον εχω την εξης ερωτηση.
Επειδη θελω να συμπληρωσω το μηχανογραφικο,γινεται να παρω αυτες τις μερες καινουργιο δελτιο εξεταζομενου?
Οταν δοκιμασα να βαλω τον κωδικο σχ.μοναδας που ειχα απο το δελτιο εξετασεων 2011 δεν μου τον δεχονταν διοτι ο αριθμος ηταν 8ψηφιος κατι το οποιο δεν ειχα προσεξει μεχρι τωρα και θεωρησα οτι δεν χρειαζοταν καποιος αλλος κωδικος για οσους ηθελαν να συμπληρωσουν το μηχανογραφικο με το 10%(χωρις εξετασεις)
Κωδικο ασφαλειας εχω παρει κανονικα ομως
Γινεται τωρα με καποιον τροπο να μου δωσει το σχολειο νεο Δελτιο ?
Ας κάνω την καλή μου πράξη πριν κοιμηθώ.
Δεν είσαι Σχολική Μονάδα. Θα κάνεις ΚΛΙΚ στο Δημιουργία / Τροποποίηση Μηχανογραφικού.



Στο πάνω κουτάκι γράφεις τον οκταψήφιο αριθμό του καρτελακίου και στο κάτω τον κωδικό που όρισες στο σχολείο σου. Αν δεν ανοίγει , έχει γίνει κάποιο λάθος. Τρίτη και Παρασκευή το λύκειό σου θα είναι ανοικτό για το σκοπό αυτό. Νέο δελτίο δεν πρόκειται να σου δώσουν. Αν δεν θυμάσαι τον αριθμό του καρτελακίου θα σου τον πούνε (αν και υπάρχει στη βεβαίωση πρόσβασης) και αν ξέχασες τον κωδικό που όρισες θα φτιάξεις καινουργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Λοιπον εχω την εξης ερωτηση.
Επειδη θελω να συμπληρωσω το μηχανογραφικο,γινεται να παρω αυτες τις μερες καινουργιο δελτιο εξεταζομενου?
Οταν δοκιμασα να βαλω τον κωδικο σχ.μοναδας που ειχα απο το δελτιο εξετασεων 2011 δεν μου τον δεχονταν διοτι ο αριθμος ηταν 8ψηφιος κατι το οποιο δεν ειχα προσεξει μεχρι τωρα και θεωρησα οτι δεν χρειαζοταν καποιος αλλος κωδικος για οσους ηθελαν να συμπληρωσουν το μηχανογραφικο με το 10%(χωρις εξετασεις)
Κωδικο ασφαλειας εχω παρει κανονικα ομως
Γινεται τωρα με καποιον τροπο να μου δωσει το σχολειο νεο Δελτιο ?

Επισήμανση: Τα μηνύματα 699 - 701 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.

και εγω αυτη την απορια ειχα! στο Κωδικός Σχ. Μονάδας: εχω δοκιμασει να βαλω τα παντα, αλλα τιποτα:confused:!(ο κωδικος του σχολειου λογικα μενει ο ιδιος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Έχω μια μικρή απορία της τελευταίας ώρας , καταλαβαίνετε ,λογω αγχους ! Πως καταλαβαινω αν έχει οριστικοποιηθεί το μηχανογραφικό μου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Αν γράφει αριθμο πρωτοκόλλου στο εκτυπωμενο είσαι τζετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Έχει ! Ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Νωρις θυμηθηκες να ρωτησεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Χαχα η αλήθεια είναι οτι το είχα ξαναρωτήσει οταν οριστικοποιούσαμε τα μηχανγραφικά , αλλά ήθελα περισσότερη σιγουριά ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Αν δεν το έχεις εκτυπώσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top