Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

μαυρουλης

Νεοφερμένος

Ο μαυρουλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα σας!!!
Ανηκω σε μια απο τις ειδικες κατηγοριες αλλα στο προχειρο μηχανογραφικο που εκανα παρελειψα να το δηλωσω ! μπορω να το διορθωσω τωρα?και πως? ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ναι ναι.Ειδικα αν δεις και αριθμο πρωτοκόλλου.:)
ωραια για να ειμαι σιγουρος μη γινει καμια στραβη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
παιδια θελω να μου απαντηστε σε κατι σοβαρο.
οταν μπαινω ηλεκτρονικα να τροποοιησω το μηχανογραφικο στα αναγραφεντα στοιχεια στο μητρωνυμο εχουν κοψει το τελευταιο γραμμα.
π.χ.ελεν αντι για ελενη...υπαρχει καποιο προβλημα;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
παιδια θελω να μου απαντηστε σε κατι σοβαρο.
οταν μπαινω ηλεκτρονικα να τροποοιησω το μηχανογραφικο στα αναγραφεντα στοιχεια στο μητρωνυμο εχουν κοψει το τελευταιο γραμμα.
π.χ.ελεν αντι για ελενη...υπαρχει καποιο προβλημα;;;:hmm:
α και εμένα το ίδιο συμβαινει:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Χμ, σοβαρά, επειδή πρέπει να οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό μου... Πιάνω ιταλική φιλολογία 100%. Αν όμως πέσει λίγο το ΔΕΣ του ΠΑΠΕΙ το πιάνω κι αυτό.... και γίνεται μέσα μου ο εξής διάλογος:

[αγγελάκι] Βάλε πρώτα την ιταλική και τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά αν βγουν οι βάσεις και δεις πως έπιανες ΔΕΣ;
[αγγελάκι] Από την αρχή η ιταλική ήταν ο στόχος σου. Τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά το ΠΑΠΕΙ είναι δίπλα στο σπίτι σου. Τι θέλεις, να τρως κάθε μέρα τρεις ώρες στο δρόμο;
[αγγελάκι] Κι αν με τις βλακείες σου χάσεις την ιταλική; (γιατί με κάποιον τρόπο στο μυαλό μου, αυτό είναι εφικτό)

-και ο διάλογος συνεχίζεται. Somebody save me, please!-

Yπάρχει περίπτωση να ισοβαθμείς με κάποιον και να παίξει κάποιο ρόλο η σειρά προτίμησης για να μπεις κάπου; Λίγο ακραίο, αλλά με βασανίζει ως ερώτημα. Και τέλος πάντων, εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Χμ, σοβαρά, επειδή πρέπει να οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό μου... Πιάνω ιταλική φιλολογία 100%. Αν όμως πέσει λίγο το ΔΕΣ του ΠΑΠΕΙ το πιάνω κι αυτό.... και γίνεται μέσα μου ο εξής διάλογος:

[αγγελάκι] Βάλε πρώτα την ιταλική και τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά αν βγουν οι βάσεις και δεις πως έπιανες ΔΕΣ;
[αγγελάκι] Από την αρχή η ιταλική ήταν ο στόχος σου. Τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά το ΠΑΠΕΙ είναι δίπλα στο σπίτι σου. Τι θέλεις, να τρως κάθε μέρα τρεις ώρες στο δρόμο;
[αγγελάκι] Κι αν με τις βλακείες σου χάσεις την ιταλική; (γιατί με κάποιον τρόπο στο μυαλό μου, αυτό είναι εφικτό)

-και ο διάλογος συνεχίζεται. Somebody save me, please!-

Yπάρχει περίπτωση να ισοβαθμείς με κάποιον και να παίξει κάποιο ρόλο η σειρά προτίμησης για να μπεις κάπου; Λίγο ακραίο, αλλά με βασανίζει ως ερώτημα. Και τέλος πάντων, εσείς τι λέτε;
αφου ηθελες απο την αρχη ιταλικη να βαλεις ιταλικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Χμ, σοβαρά, επειδή πρέπει να οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό μου... Πιάνω ιταλική φιλολογία 100%. Αν όμως πέσει λίγο το ΔΕΣ του ΠΑΠΕΙ το πιάνω κι αυτό.... και γίνεται μέσα μου ο εξής διάλογος:

[αγγελάκι] Βάλε πρώτα την ιταλική και τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά αν βγουν οι βάσεις και δεις πως έπιανες ΔΕΣ;
[αγγελάκι] Από την αρχή η ιταλική ήταν ο στόχος σου. Τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά το ΠΑΠΕΙ είναι δίπλα στο σπίτι σου. Τι θέλεις, να τρως κάθε μέρα τρεις ώρες στο δρόμο;
[αγγελάκι] Κι αν με τις βλακείες σου χάσεις την ιταλική; (γιατί με κάποιον τρόπο στο μυαλό μου, αυτό είναι εφικτό)

-και ο διάλογος συνεχίζεται. Somebody save me, please!-

Yπάρχει περίπτωση να ισοβαθμείς με κάποιον και να παίξει κάποιο ρόλο η σειρά προτίμησης για να μπεις κάπου; Λίγο ακραίο, αλλά με βασανίζει ως ερώτημα. Και τέλος πάντων, εσείς τι λέτε;
Κοίτα αν βάλεις πρωτο το δες ακόμα κι αν πιάνεις την ιταλική φιλολογία, θα περάσεις στο δες... στο δες νομιζω κάνεις μαθημάτα σχετικα με δίκαιο... το κοίταξα και εγώ πέρυσι....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sleep12

Νεοφερμένος

Η sleep12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χμ, σοβαρά, επειδή πρέπει να οριστικοποιήσω το μηχανογραφικό μου... Πιάνω ιταλική φιλολογία 100%. Αν όμως πέσει λίγο το ΔΕΣ του ΠΑΠΕΙ το πιάνω κι αυτό.... και γίνεται μέσα μου ο εξής διάλογος:

[αγγελάκι] Βάλε πρώτα την ιταλική και τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά αν βγουν οι βάσεις και δεις πως έπιανες ΔΕΣ;
[αγγελάκι] Από την αρχή η ιταλική ήταν ο στόχος σου. Τελείωνε.
[διαβολάκι] Ναι, αλλά το ΠΑΠΕΙ είναι δίπλα στο σπίτι σου. Τι θέλεις, να τρως κάθε μέρα τρεις ώρες στο δρόμο;
[αγγελάκι] Κι αν με τις βλακείες σου χάσεις την ιταλική; (γιατί με κάποιον τρόπο στο μυαλό μου, αυτό είναι εφικτό)

-και ο διάλογος συνεχίζεται. Somebody save me, please!-

Yπάρχει περίπτωση να ισοβαθμείς με κάποιον και να παίξει κάποιο ρόλο η σειρά προτίμησης για να μπεις κάπου; Λίγο ακραίο, αλλά με βασανίζει ως ερώτημα. Και τέλος πάντων, εσείς τι λέτε;
Δηλωσε πρωτη τη σχολη που θελεις πραγματικα...:)
Οσον αφορα το δευτερο ερωτημα σου :
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσότερων υποψηφίων στην τελευταία θέση εισακτέων κάποιου Τμήματος, προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο Γενικό Βαθμό Πρόσβασης, και αν υπάρχει ισοβαθμία και στον Γενικό Βαθμό Πρόσβασης, προηγείται αυτός που έχει μεγαλύτερο άθροισμα βαθμών στα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας του οικείου επιστημονικού πεδίου.
Αν και πάλι υπάρχει ισοβαθμία, εισάγονται όλοι οι ισοβαθμούντες ανεξάρτητα από τη σειρά που δήλωσε το συγκεκριμένο Τμήμα ο καθένας από τους ισοβαθμούντες. Η σειρά προτίμησης λαμβάνεται υπόψη ως τρίτο στη σειρά κριτήριο μόνο σε περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία με τον τελευταίο εισαγόμενο σε Στρατιωτική ή Αστυνομική Σχολή, οπότε προηγείται αυτός που δήλωσε τη Σχολή αυτή με προγενέστερη προτίμηση.
Πρώτη προτίμηση
Ο υποψήφιος πρέπει να γνωρίζει ότι, αν με το σύνολο των μορίων του εισάγεται σε περισσότερες από μία Σχολές από αυτές που έχει δηλώσει προτίμηση, τότε θα εισαχθεί σε αυτήν που έχει δηλώσει με προγενέστερη προτίμηση.
Για τον λόγο αυτό, η σειρά των προτιμήσεων πρέπει να εκφράζει την πραγματική επιθυμία του υποψηφίου και όχι να προσδιορίζεται από την πιθανολογούμενη επιτυχία ή αποτυχία του σύμφωνα με τις βάσεις προηγούμενου έτους.
Κάθε υποψήφιος μπορεί να δηλώνει με όποια σειρά επιθυμεί τις Σχολές ανεξάρτητα από το επιστημονικό πεδίο όπου περιλαμβάνονται.
Πηγη :https://www.equalsociety.gr/index.ph...=149:lr-&catid=40:2011-04-06-11-29-41&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Κοίτα αν βάλεις πρωτο το δες ακόμα κι αν πιάνεις την ιταλική φιλολογία, θα περάσεις στο δες... στο δες νομιζω κάνεις μαθημάτα σχετικα με δίκαιο... το κοίταξα και εγώ πέρυσι....;)

Όχι μόνο... είναι τρομερά ενδιαφέρουσα σχολή.

Natasa666 ξέρεις, ξεκινάς με ένα στόχο, αλλά μετά λες... και αν...?? Κακό πράγμα για αναποφάσιστους σαν εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Όχι μόνο... είναι τρομερά ενδιαφέρουσα σχολή.

Natasa666 ξέρεις, ξεκινάς με ένα στόχο, αλλά μετά λες... και αν...?? Κακό πράγμα για αναποφάσιστους σαν εμένα!
Τι να σου πω...Εμένα μ' αρέσουν και οι δύο!! μακάρι να ήξερα και εγώ ιταλικά δεν θα κατέληγα στις υπερφορτωμένες φιλολογίες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Τι να σου πω...Εμένα μ' αρέσουν και οι δύο!! μακάρι να ήξερα και εγώ ιταλικά δεν θα κατέληγα στις υπερφορτωμένες φιλολογίες.....

Kι εμένα μ' αρέσουν και τα δύο :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Kι εμένα μ' αρέσουν και τα δύο :cry_x:
Για εμένα βάλε ιταλική!!!!!η ιταλική είναι ζωγράφου και αυτή;;; τόσο κοντά στο παπει μένεις;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Για εμένα βάλε ιταλική!!!!!η ιταλική είναι ζωγράφου και αυτή;;; τόσο κοντά στο παπει μένεις;;;;

Ω ναι... η ιταλική είναι στη φιλοσοφική, όπως όλες οι φιλολογίες! Για να στο θέσω αλλιώς, για Πειραιά χρειάζομαι ένα λεωφορείο, για Ζωγράφου λεωφορείο-μετρό-λεωφορείο, ή κάποια παραλλαγή, που θα περιλαμβάνει απαραίτητα τρεις αλλαγές μεταφορικού μέσου. Εντάξει, αυτό δεν πρέπει να αποτελεί κριτήριο, τι να πει και κάποιος που μένει στο Μενίδι πχ;

Χαχα, ελπίζω μέχρι το βράδυ να έχω καταλήξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ω ναι... η ιταλική είναι στη φιλοσοφική, όπως όλες οι φιλολογίες! Για να στο θέσω αλλιώς, για Πειραιά χρειάζομαι ένα λεωφορείο, για Ζωγράφου λεωφορείο-μετρό-λεωφορείο, ή κάποια παραλλαγή, που θα περιλαμβάνει απαραίτητα τρεις αλλαγές μεταφορικού μέσου. Εντάξει, αυτό δεν πρέπει να αποτελεί κριτήριο, τι να πει και κάποιος που μένει στο Μενίδι πχ;

Χαχα, ελπίζω μέχρι το βράδυ να έχω καταλήξει!
ωχ κατάλαβα....:worry::worry: καλή επιτυχία εύχομαι όποια και να επιλέξεις θα είσαι καλά πιστεύω. μου φαίνεται πως τείνεις περισσότερο προς την ιταλική....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
ξέρει κανεις μέχρι τι ώρα αυριο θα δουλεύει το σύστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ξέρει κανεις μέχρι τι ώρα αυριο θα δουλεύει το σύστημα?
Λογικά ως τις 12 αλλά μην περιμένετε τελευταία στιγμή ρε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
ναι, το προβλημα ειναι το οτι εχει προβλημα το modem και θα παω στο σχολειο να το κάνω αυριο στις 11
μίλησα με τον πληροφορικάριο και μου είπε οτι θα ειναι εκει..
αλλά δεν τον εμπιστεύομαι τον τυπο..
12 το μεσημερι ή τα μεσάνυχτα εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Έχω μια απορία.Υπάρχει όριο στις σχολές που μπορούμε να δηλώσουμε ? Επίσης μόλις συμπληρώνω τις σχολές με γυρνά στην αρχική σελίδα και οι επιλογές μου δεν αποθηκεύονται :cry_x:¨
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top