Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απλα ο αριθμος αυτος δειχνει οτι η οριστικοποιηση εγινε και επισημα και ειναι το ταδε οριστικοποιημενο μηχανογραφικο.
Π.χ. Αν ειναι 036965 ειναι το 36965ο μηχανογραφικο που οριστικοποιειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εκτος απο το ΠΡΟΦΑΝΕΣ....εννοω....Καμια ΑΛΛΗ χρησιμοτητα εχει????

Δεν χρειάζεται άλλη χρησιμότητα, αυτή είναι Η χρησιμότητα!
Ο αριθμός πρωτοκόλλου είναι μαγικός για όλες τις συναλλαγές με το δημόσιο, μην τον υποτιμάτε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Απλα ο αριθμος αυτος δειχνει οτι η οριστικοποιηση εγινε και επισημα και ειναι το ταδε οριστικοποιημενο μηχανογραφικο.
Π.χ. Αν ειναι 036965 ειναι το 36965ο μηχανογραφικο που οριστικοποιειται.
Αρα ειναι αχρηστο:hmm::hmm::hmm:...δεν θα σου το ζητησουν καν στη σχολη οταν θα παμε να κανουμε την εγγραφη:P:P!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Φυσικα και δεν θα στο ζητησουν.Εσενα κατοχυρωνει.Οτι εχεις υποβαλλει μηχανογραφικο οριστικα και ειναι το συγκεκριμενο νουμερο ο κωδικος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
σου βγάζει αριθμό πρωτοκόλλου!!!!!! πάνω δεξιά!!

Ναι οκ μου εβγαλε αριθμο προτωκολλου..αλλα δεν τον κρατησα..πειραζει αυτο?
Απλως αναρωτιομουν:υπαρχει περιπτωση να 'χαθηκαν' οι σχολες που επελεξα επειδη πατησα κατα λαθος ακυρο?=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Έχω βγάλει 8.600 ( δεν είχα διαβάσει καθόλου :P, και γενικώς δεν ήθελα να περάσω φέτος )..
Τέλοςπαντων πρέπει να κάνω και εγώ το μηχανογραφικό. Λοιπόν η κατάσταση έχει, η αδερφή μου σπουδάζει θεσσαλονίκη ( χωρίς να έχει βρεί εστία ) και εγώ μένω Χανιά.

Τι σχολές ( εννοώ πόλη ), πρέπει να δηλώσω για να διεκδικήσει η αδερφή μου εστία.

ΕΔΙΤ: Γιατί ξέρω γω νομίζω αν περάσω χανιά η αδερφή μου δεν διεκδικεί τίποτα.. αν περάσω θεσσαλονική διεκδικώ εγώ και άμα την πάρω μπορεί να μένει η αδερφή μου ( νομίζω )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεια σας:) εχω μια απορια... Ετοιμαζω το μηχανογραφικο μου και ακουσα οτι υπαρχει μια σειρα προτεραιοτητας στην εισαγωγη των σχολων ή κατι τετοιο.Για παραδειγμα αν εχω γραψει 13,500 μορια και δηλωσω σχολη που εχει 17,000 και δεχεται 80 μαθητες και εμεινε 1 θεση μονο, μπορω να πιασω αυτην την θεση ανεξαρτητα απ'το ποσο εχω γραψει; Αν ναι,τοτε, αφου την πιασω κ συμπληρωθουν ολες οι θεσεις καποιος αλλος που δηλωσε την ιδια σχολη και εχει γραψει 17,000 μπορει να μπει ενω δεν υπαρχουν αλλες θεσεις ή οχι ;

Υ.Γ.: συγγνωμη αν δεν εγινα κατανοητη καπου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Γεια σας:) εχω μια απορια... Ετοιμαζω το μηχανογραφικο μου και ακουσα οτι υπαρχει μια σειρα προτεραιοτητας στην εισαγωγη των σχολων ή κατι τετοιο.Για παραδειγμα αν εχω γραψει 13,500 μορια και δηλωσω σχολη που εχει 17,000 και δεχεται 80 μαθητες και εμεινε 1 θεση μονο, μπορω να πιασω αυτην την θεση ανεξαρτητα απ'το ποσο εχω γραψει; Αν ναι,τοτε, αφου την πιασω κ συμπληρωθουν ολες οι θεσεις καποιος αλλος που δηλωσε την ιδια σχολη και εχει γραψει 17,000 μπορει να μπει ενω δεν υπαρχουν αλλες θεσεις ή οχι ;

Υ.Γ.: συγγνωμη αν δεν εγινα κατανοητη καπου:redface:
κοιτα...απ' οτι ξέρω οι σχολες επιλεγουν τους φοιτητες(ανερχομενους!!!!) κατα φθινουσα βαθμολογικη σειρα και με βαση την επιλογη τους....δηλαδη την θεση στις προτιμησεις τους που εχουν καταταξη την εκαστοτε σχολη....Οποτε στο παραδειγμα σου αν εσυ εχεις 13,500 μορια και η σχολη παιρνει 80 ατομα, το ατομο που εβγαλε 17,00 μορια ΑΝ δεν εχει ωσ πρωτη επιλογη την αυτη σχολη (που τοτε σιγουρα την πιανει!!!) και την εχει 4 ή 5 δεν ξέρω και εγω και με την προυποθεση οτι δεν εχει πιασει ΚΑΜΙΑ απο τις παραπανω δηλαδη 3η ,2η,1η....τοτε δυστυχως ΑΥΤΟΣ θα μπει και οχι εσυ!!!!ακομα και αν εσυ την ειχες ως πρωτη επιλογη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Η βαση μιας σχολης, ειναι τα μορια του τελευταιου που περασε σε αυτη.Στην περιπτωση σου, τα μορια του 80στου.Οποτε αυτο που λες δεν υφισταται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με... δεν μπορω να κανω το μηχανογραφικο..βαζω τ κωδικο και με πεταει εξω.. και λεει οτι ειναι λανθασμενα.. τι να κανω??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας :) (...ησυχασα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Λέτε να πάρει παράταση το μηχανογραφικό επειδή δεν βγήκαν τα ειδικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λέτε να πάρει παράταση το μηχανογραφικό επειδή δεν βγήκαν τα ειδικά;;
Eμ λογικά πρέπει να πάρει παράταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Γεια σας:) εχω μια απορια... Ετοιμαζω το μηχανογραφικο μου και ακουσα οτι υπαρχει μια σειρα προτεραιοτητας στην εισαγωγη των σχολων ή κατι τετοιο.Για παραδειγμα αν εχω γραψει 13,500 μορια και δηλωσω σχολη που εχει 17,000 και δεχεται 80 μαθητες και εμεινε 1 θεση μονο, μπορω να πιασω αυτην την θεση ανεξαρτητα απ'το ποσο εχω γραψει; Αν ναι,τοτε, αφου την πιασω κ συμπληρωθουν ολες οι θεσεις καποιος αλλος που δηλωσε την ιδια σχολη και εχει γραψει 17,000 μπορει να μπει ενω δεν υπαρχουν αλλες θεσεις ή οχι ;

Υ.Γ.: συγγνωμη αν δεν εγινα κατανοητη καπου:redface:
Σου συστήνω να αφιερώσεις 10' και να διαβάσεις το -μακραν - καλύτερο ποστ για το πώς διαμορφώνονται κάθε χρονιά οι βάσεις και τι πάει να πει "συμπληρώνω μηχανογραφικό":
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=61698
και να μην ακους ράδιο-αρβύλα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ:) μου ελυσε ολες τις αποριες πανω σ'αυτο το θεμα.Οσο για το ραδιο αρβυλα ευχαριστω για την συμβουλη κ εγω το ιδιο πιστευω... κατσε να θυμηθω νομιζω απο τοτε που ειδα 2-3 επεισοδια σταματησα να το βλεπω :). Ευχαριστω και παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παιδια απο την στιγμη που μου βγαζει το μηνυμα εκεινο για την εκτυπωση σημαινει οτι εχει καταχωρηθει το ΜΔ μου, ετσι δεν ειναι? Ολα οκ δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι ναι.Ειδικα αν δεις και αριθμο πρωτοκόλλου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
παιδια απο την στιγμη που μου βγαζει το μηνυμα εκεινο για την εκτυπωση σημαινει οτι εχει καταχωρηθει το ΜΔ μου, ετσι δεν ειναι? Ολα οκ δεν ειναι?

Στην οριστικοποιηση ναι,αμα δεν εχεις εκτυπωτη αμα θες κρατα το σε PDF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Στην οριστικοποιηση ναι,αμα δεν εχεις εκτυπωτη αμα θες κρατα το σε PDF.
σε pdf το κρατησα... γιατι βαριομουν να το εκτυπωσω τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα ειναι απλο.Και να μην το εκτυπωσες αν προσπαθησεις να μπεις στην εφορμογη με τους κωδικους σου,σου πεταει ενα αρχειο pdf.
Αν ειναι ετσι,εισαι jet!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top