Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Περιεργο!! Και μετα αν περνας σε ολες τις σχολες μπαινεις σε αυτην που εχεις πρωτη αν δεν περνας σε αυτην και περνας στην δευτερη στην δευτερη κλπ;
ε ναι γιαυτο και θελει προσοχη η σειρα, να ειναι με βαση την προτιμηση και οχι την περσινη βαση (αν και πολλοι ουτε καν το σκεφτονται και σε κατι αυξομειωσεις 1000-2000-3000 μοριων τραβανε τα μαλλια τους...)


να ρωτησω κατι κ εγω η ψιλοακυρη που και τις δυο φορες εβαλα την πρωτη φορα μια σχολη και τη δευτερη 3 στο μηχανογραφικο μου? γιατι εκτος απο αυτες που ενδιαφερεστε βαζετε και αλλες? πχ καποια αει η τει για τα οποια κανετε και πλακα οτι λολ και το βαλα για να γεμισει το μηχανογραφικο. παιδια, δεν κερδιζει οποιος εχει πιο γεματο μηχανογραφικο. κ στο κατω κατω τι θα πει ''να γεμισει'' η ''για τους γονεις μου''. δικη σας ειναι η προσπαθεια δικο σας κ το μελλον. θα κανατε χαρες για αυτο? και αν περασετε καπου που το βαλατε ισα ισα για να γεμισει? φυσικα και δε θα πηγαινατε. απλα θα στερουσατε μια θεση που ισως καποιος να ηθελε, λογω λαθους μηχανογραφικου. δεν το λεω επιθετικα σε καμια περιπτωση, εννοειται ουτε προσωπικα (δεν μπαινω κ πολυ εξαλλου:P) απλα, θα ηθελα να σας συμβουλεψω ειτε δηλωσετε μια ειτε ολες, να γουσταρετε εστω και σαν ιδεα και αν περασετε να πατε να το παρακολουθησετε. να μην εχετε εξαρχης καταδικασμενο οτι α, βαζω μια σχολη ετσι για να υπαρχει και κοιτα τι αστειο/ενδιαφερον ονομα εχει αυτη η σχολη, ας τη βαλουμε-.-

καλα μηχανογραφικα σας ευχομαι και μακαρι να πετυχετε το δικο σας στοχο και οχι αυτον που θελουν οι αλλοι για σας. μονο τοτε θα κανετε καλη αρχη. αρχη ελευθεριας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ρε γκαιζ τι ειναι ο κωδικος ΥΠΔΒΜΘ μοναδας;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
μερικες φορες οσο περισσοτερο ασχολειται καποιος και μπουρδουκλωνει τις σχολες...τοσο περισσοτερο ζαλιζεται και πελαγωνει.
οποτε απο μια αποψη καλα κανεις!

ε ναι γιαυτο και θελει προσοχη η σειρα, να ειναι με βαση την προτιμηση και οχι την περσινη βαση (αν και πολλοι ουτε καν το σκεφτονται και σε κατι αυξομειωσεις 1000-2000-3000 μοριων τραβανε τα μαλλια τους...)


να ρωτησω κατι κ εγω η ψιλοακυρη που και τις δυο φορες εβαλα την πρωτη φορα μια σχολη και τη δευτερη 3 στο μηχανογραφικο μου? γιατι εκτος απο αυτες που ενδιαφερεστε βαζετε και αλλες? πχ καποια αει η τει για τα οποια κανετε και πλακα οτι λολ και το βαλα για να γεμισει το μηχανογραφικο. παιδια, δεν κερδιζει οποιος εχει πιο γεματο μηχανογραφικο. κ στο κατω κατω τι θα πει ''να γεμισει'' η ''για τους γονεις μου''. δικη σας ειναι η προσπαθεια δικο σας κ το μελλον. θα κανατε χαρες για αυτο? και αν περασετε καπου που το βαλατε ισα ισα για να γεμισει? φυσικα και δε θα πηγαινατε. απλα θα στερουσατε μια θεση που ισως καποιος να ηθελε, λογω λαθους μηχανογραφικου. δεν το λεω επιθετικα σε καμια περιπτωση, εννοειται ουτε προσωπικα (δεν μπαινω κ πολυ εξαλλου:P) απλα, θα ηθελα να σας συμβουλεψω ειτε δηλωσετε μια ειτε ολες, να γουσταρετε εστω και σαν ιδεα και αν περασετε να πατε να το παρακολουθησετε. να μην εχετε εξαρχης καταδικασμενο οτι α, βαζω μια σχολη ετσι για να υπαρχει και κοιτα τι αστειο/ενδιαφερον ονομα εχει αυτη η σχολη, ας τη βαλουμε-.-

καλα μηχανογραφικα σας ευχομαι και μακαρι να πετυχετε το δικο σας στοχο και οχι αυτον που θελουν οι αλλοι για σας. μονο τοτε θα κανετε καλη αρχη. αρχη ελευθεριας!:D
απλα οσοι το κανουν αυτο (και εγω) ειναι10000% σιγουροι οτι παιρνανε στις απο πανω σχολες που τους ενδιαφερουν και οχι στην 55η που μπορει να ειναι ενα οποιωδηποτε τει ή και αει...π.χ.ενας που χει βγαλει 18000 ξερει οτι σιγουρα θα περασει σε καποιο παιδαγωγικο αρα γιατι να μη βαλει οτι αλλες θελει για να φτασει τις 50 σχολες και να γεμισει το μηχανογραφικο του;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
απλα οσοι το κανουν αυτο (και εγω) ειναι10000% σιγουροι οτι παιρνανε στις απο πανω σχολες που τους ενδιαφερουν και οχι στην 55η που μπορει να ειναι ενα οποιωδηποτε τει ή και αει...π.χ.ενας που χει βγαλει 18000 ξερει οτι σιγουρα θα περασει σε καποιο παιδαγωγικο αρα γιατι να μη βαλει οτι αλλες θελει για να φτασει τις 50 σχολες και να γεμισει το μηχανογραφικο του;:)

Μα ειναι ανουσιο ολο αυτο το πραγμα. Εμενα τωρα 10 σχολες με ενδιαφερουν και 10 σχολες θα βαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Για ποιο λόγο να βάλει κάποιος στο μηχανογραφικό του μια σχολή που δε τον ενδιαφέρει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για ποιο λόγο να βάλει κάποιος στο μηχανογραφικό του μια σχολή που δε τον ενδιαφέρει;:P

με το σκεπτικό του "να μην μείνω απ'έξω, ό,τι και να γίνει":P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
απλα οσοι το κανουν αυτο (και εγω) ειναι10000% σιγουροι οτι παιρνανε στις απο πανω σχολες που τους ενδιαφερουν και οχι στην 55η που μπορει να ειναι ενα οποιωδηποτε τει ή και αει...π.χ.ενας που χει βγαλει 18000 ξερει οτι σιγουρα θα περασει σε καποιο παιδαγωγικο αρα γιατι να μη βαλει οτι αλλες θελει για να φτασει τις 50 σχολες και να γεμισει το μηχανογραφικο του;:)
γιατι να το γεμισει ανουσιως? τι ειναι? κολοκυθακι?:D αμα ειναι καποιος 10000% σιγουρος οτι περναει σε καποια απο τις σχολες που τον ενδιαφερουν, ποιος ο λογος να δηλωσει αλλες που ουτε καν ξερει με τι ασχολουνται? υπαρχουν αλλα παιδια που ξερουν και στοχευουν σε αυτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
γιατι να το γεμισει ανουσιως? τι ειναι? κολοκυθακι?:D αμα ειναι καποιος 10000% σιγουρος οτι περναει σε καποια απο τις σχολες που τον ενδιαφερουν, ποιος ο λογος να δηλωσει αλλες που ουτε καν ξερει με τι ασχολουνται? υπαρχουν αλλα παιδια που ξερουν και στοχευουν σε αυτες...

μα αν περάσεις στη δεύτερη ας πούμε, δε νομίζω πως βλάπτει κάποιον αν έχεις δηλώσει 50 σχολές. Δεν "τρως" άδικα τη θέση κάποιου θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_xr

Νεοφερμένος

Η mar_xr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
στο μηχανογραφικο στα πεδια που λεει διευθυνση,οδο ,αριθμο κτλ τα συμπληρωνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
στο μηχανογραφικο στα πεδια που λεει διευθυνση,οδο ,αριθμο κτλ τα συμπληρωνουμε?

Δεν είναι απαραίτητο, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια, ξερεις κανεις που χρειαζεται ο αριθμος πρωτοκολλου, που παιρνεις μολις οριστικοποιησεις το μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
μα αν περάσεις στη δεύτερη ας πούμε, δε νομίζω πως βλάπτει κάποιον αν έχεις δηλώσει 50 σχολές. Δεν "τρως" άδικα τη θέση κάποιου θέλω να πω.

ναι, συγνωμη δεν το διατυπωσα οπως το σκεφτομουν.
αν εχεις βγαλει (γενικολογω παντα, επαναλαμβανω δεν εχω κατι προσωπικο με κανεναν) 18000 μορια και δηλωσεις το χαμηλοτερο τει/αει των περσινων βασεων απο τη στιγμη που δε σε ενδιαφερει ΚΑΝ....τοτε συγνωμη αλλα τα μορια ειλικρινα δεν αντιπροσωπευουν και την εξυπναδα σου. φυσικα και δε βλαπτει το να βαλεις 300 σχολες. απλα τουλαχιστον ο δικος μου εγκεφαλος το θεωρει μεγιστη βλακεια να δηλωσει κατι που ουτε καν ξερει τι ειναι γιατι πολυ απλα μπορει να περασει σε αυτο με καποιον τροπο και μετα να νιωθει....εχμ...ναι. και αν εχεις βγαλει 18000 μορια φυσικα και δεν τρως αδικα τη θεση καποιου. αλλα αυτο ισχυει κ για τις πιο υψηλοβαθμες σχολες, που βαζουν καποιοι χωρις να ειναι καν σιγουροι. τελος παντων, εγω ημουν και ειμαι της αποψης οτι τα μηχανογραφικα επρεπε να γινονται πριν τις εξετασεις, ωστε ο καθενας να δηλωσει αυτα που πραγματικα θελει και του αρεσουν,εστω για την παρουσα στιγμη. εξαλλου και τωρα μια στιγμη ειναι, τα γουστα κ οι προτιμησεις αλλαζουν συνεχεια, δεν μπορει ενας 18χρονος να ξερει τι θα κανει μεχρι να παρει συνταξη (αν ποτε παρει:P) αλλα τουλαχιστον δε θα επηρεαζοταν απο τους γυρω (''ααα εβγαλες 18500 ησουν για αλλη σχολη αλλα αφου εβγαλες τοσα πολλα τζαμπα να πανε??'' λες και θα χασουν τα λεφτα που εδωσαν ξερω γω!) αλλα και απο τους ενδοιασμους του κεφαλιου του εκ των υστερων παντα.

αυτα:P καλη συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billiout

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Guys, ένας φίλος μου είναι από χωριό... εκεί που λέει διεύθυνση και αριθμός τι πρέπει να συμπληρώσει; Το όνομα του χωριού ή να βάλει στο κενό της πόλης το όνομα του χωριού ακολουθούμενο από την πόλη; Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πως καταλαβαινω οτι πραγματι καταχωρηθηκε το μηχανογραφικο μου? Τ λεω επειδη σε μια τελικη ερωτηση για το αν ειμαι σιγουρη για τις επιλογες μου ελεγε να πατησω οκ για να το υποβαλλω οριστικα ενω ακυρο για να το ξαναδω! Εγω πατησα κατα λαθος ακυρο αντι για οκ κ τωρα δε με αφηνει να ξαναμπω..Μπλοκαρει κ με πεταει..Μηπως πρεπει να ανησυχω? Please ας απαντησει καποιος που ξερει,εχω αγωνια μηπως τα εκανα μανταρα!.='/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Πως καταλαβαινω οτι πραγματι καταχωρηθηκε το μηχανογραφικο μου? Τ λεω επειδη σε μια τελικη ερωτηση για το αν ειμαι σιγουρη για τις επιλογες μου ελεγε να πατησω οκ για να το υποβαλλω οριστικα ενω ακυρο για να το ξαναδω! Εγω πατησα κατα λαθος ακυρο αντι για οκ κ τωρα δε με αφηνει να ξαναμπω..Μπλοκαρει κ με πεταει..Μηπως πρεπει να ανησυχω? Please ας απαντησει καποιος που ξερει,εχω αγωνια μηπως τα εκανα μανταρα!.='/
σου βγάζει αριθμό πρωτοκόλλου!!!!!! πάνω δεξιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν προσπαθεις να μπεις και σου βγαζει ενα αρχειο pdf με τις επιλογες σου,τοτε οριστικοποιηθηκε το μηχανογραφικο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φυσικά και χρησιμεύει! Αποδεικνύει ότι το μηχανογραφικό καταχωρήθηκε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Φυσικά και χρησιμεύει! Αποδεικνύει ότι το μηχανογραφικό καταχωρήθηκε! :)
Εκτος απο το ΠΡΟΦΑΝΕΣ....εννοω....Καμια ΑΛΛΗ χρησιμοτητα εχει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top