Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
λογικα την πρωτη μερα θα παρουσιαζει μικροπροβληματα το συστημα,αλλα σταδιακα θα φτιαξουν. (Καλα ρε σεις δημοσιο συστημα και απαιτειτε να λειτουργει απτην πρωτη ωρα ? λολ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Χμμμμ ονομα μητερας ΕΛΕΥΘΕΡΙ.... Με τον κωδικο μην ανησυχειτε βαλτε τον 2-3 φορες και θα το δεχτει...

Εχω απορια... πχ. Βαζω Βιολογια Αθηνας 1 και παταω το πρασινο + (σαν αποθηκευση) και απο 1 παει σε 2 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotis_stav

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εχω απορεια... πχ. Βαζω Βιολογια Αθηνας 1 και παταω το πρασινο + (σαν αποθηκευση) και απο 1 παει σε 2 ...

το πρασινο δεν ειναι αποθηκευση! στο τελος κανεις αποθηκευση τερμα κατω! απλα το πρασινο ειναι σε περιπτωση που εχεις κανει ενα λαθος και εχεις ξεχασει μια σχολη που ηθελες να την βαλεις πιο ψηλα! Ας πουμε δηλωσες 50 σχολες και στο 24 ξεχασες να βαλεις το ΤΕΙ Κολοπετινιτσας θα πας στην σχολη που δηλωσες 24 πατας το + και δημιουργει ενα κενο! ετσι μπορεις να βαλεις στο 24 το ΤΕΙ Κολοπετινιτσας χωρις να χρειαζεται να διορθωσεις ολους τους αριθμους απο την αρχη αφου αλλαζουν απο το συστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cb_papi

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εχω απορεια... πχ. Βαζω Βιολογια Αθηνας 1 και παταω το πρασινο + (σαν αποθηκευση) και απο 1 παει σε 2 ...

Και εμένα κάνει κάτι τέτοια κουλά. Δεν πειράζει, βάλτα με τυχαίους αριθμούς, αρκεί να είναι σε σωστή σειρά και όταν πατήσεις "Επόμενο", θα σου βγάλει μήνυμα αν θες να στα κάνει αυτόματη αρίθμηση.

Edit: Τώρα μου βγήκε το μήνυμα του αποπάνω, οπότε άκυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!!! Δεν ειναι τιποτα δυσκολο τελικα,απλως προσοχη στις επιλογες σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
καλου κακου καντε ενα σκαν το πισι με antivirus γιατι ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
πρεπει να μου δειξει στην αρχικη σελιδα οτι ειμαι ειδικη κατηγορια?
Ή πρεπει να περασω απο το λυκειο να δω αν ειναι ολα ενταξει με τα δικαιολογητικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
πρεπει να μου δειξει στην αρχικη σελιδα οτι ειμαι ειδικη κατηγορια?
Ή πρεπει να περασω απο το λυκειο να δω αν ειναι ολα ενταξει με τα δικαιολογητικα;
το γραφει στη 2η σελιδα σε ποια κατηγορια ανηκεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0

Νεοφερμένος

Ο ge0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όλα εντάξει:D Δεν το δεχόταν εκείνη τη στιγμή, είχε κολλήσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ρε παιδια βαζω τον κωδικο μου και δεν τον δεχεται!! εχω τρελαθει! τι παιζει ? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη οτι πληκτρολογησες σωστα το password? Ξερεις καμμια φορα μπορει να ειναι caps lock κ να εχεις ξεχασει να το βαλεις κτλ Δοκιμασε παλι κ αν δεν στο δεχεται πηγαιανε αυριο στο σχολειο σου κ ρωτα τι παιζει κ θα διευθετηθει το θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδια προσοχη , οχι με google chrome εχει προβληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.

azaleos

Νεοφερμένος

Ο azaleos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορω να κανω οριστικοποιηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Sourotiri έχεις δίκιο σε όλα(κ σ'ευχαριστούμε πολύ για όλα!) εκτός από ένα πράγμα...
Το θέμα της πόλης...Όταν ξέρεις ότι οι γονείς σου δεν έχουν μία όχι απλά δεν θα τους ρωτήσεις αν μπορούν να σε στείλουν μακριά απ'το σπίτι, αλλά ούτε που θα δηλώσεις τέτοιες σχολές.....Καλώς ή κακώς έτσι έχει η κατάσταση κ όταν τα πράγματα είναι έτσι σκατά δεν μπορείς να τα κάνεις από μόνος σου χειρότερα...

Άντζυ, όπως και σένα δεν σου αρέσει (φαντάζομαι) να σου κάνει κάποιος άλλος κουμάντο στο πορτοφόλι σου, έτσι και ο μαθητής-επίδοξος φοιτητής δεν δικαιούται να κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι των γονιών του. Αν κάποιος πρέπει να πάρει αυτήν την απόφαση δεν είναι ο μαθητής αλλά ο ίδιος ο γονιός.

Θα σου καταθέσω και την δική μου, προσωπική εμπειρία, 10 χρόνια πριν, όταν έκανα τότε το δικό μου μηχανογραφικό, ρώτησα τους δικούς μου ακριβώς αυτό το πράγμα. Η απάντηση τους ήταν ότι, αν θέλω να σπουδάσω κάπου αλλού εκτός Θεσσαλονίκης, θα πρέπει ταυτόχρονα να ψάξω και για δουλειά. Προτίμησα να περιορίσω τις επιλογές μου, όπως καταλαβαίνεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορω να κανω οριστικοποιηση?

Μετά τις 25/6 θα είναι ενεργή η επιλογή της οριστικοποίησης. Τώρα κάνουμε πειράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Άντζυ, όπως και σένα δεν σου αρέσει (φαντάζομαι) να σου κάνει κάποιος άλλος κουμάντο στο πορτοφόλι σου, έτσι και ο μαθητής-επίδοξος φοιτητής δεν δικαιούται να κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι των γονιών του. Αν κάποιος πρέπει να πάρει αυτήν την απόφαση δεν είναι ο μαθητής αλλά ο ίδιος ο γονιός.

Θα σου καταθέσω και την δική μου, προσωπική εμπειρία, 10 χρόνια πριν, όταν έκανα τότε το δικό μου μηχανογραφικό, ρώτησα τους δικούς μου ακριβώς αυτό το πράγμα. Η απάντηση τους ήταν ότι, αν θέλω να σπουδάσω κάπου αλλού εκτός Θεσσαλονίκης, θα πρέπει ταυτόχρονα να ψάξω και για δουλειά. Προτίμησα να περιορίσω τις επιλογές μου, όπως καταλαβαίνεις :)
Άντζυ, συμφωνώ με τον Sourotiri ότι την ξεκάθαρη συζήτηση πρέπει οπωσδήποτε να την κάνεις. Μπορεί να σου προκύψει το αντίθετο από αυτό που νομίζεις. Σε ξαδέλφη μου, πέρισυ, οι γονείς είπαν ότι οικονομικά ήταν χάλια, αλλά προτιμούσαν εκείνη να δηλώσει τη σχολή που ήθελε, ακόμα και επαρχία, και εκείνοι θα τη στήριζαν δουλεύοντας σε δεύτερες δουλειές, κάνοντας οικονομίες κ.λπ. Τελικά, πέρασε στην πρώτη της επιλογή, Ε.Μ.Π.:clapup:
Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Έχει κανείς πληροφορίες για το Μηχανογραφικό για σχολές στην Κύπρο; Γνωρίζω ότι γίνεται ξεχωριστά αλλά πώς επιλέγουμε σε ποια σχολή θέλουμε να φοιτήσουμε αν πετύχουμε και στα δύο Μηχανογραφικά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Το συστημα με αφησε και εκανα προσωρινη αποθηκευση μηχανογραφικου επιλέγοντας σχολες 4ου και 5ου πεδιου. :eek:
Ειναι φυσιολογικο αυτο; Ειμαι Θεωρητικη με Μαθηματικα και ΑΟΘ. Εγω ηξερα πως επειδη ειμαι Θεωρητικη μπορω 2 πεδια αλλα το ενα πρεπει να ειναι υποχρεωτικα το 1ο. (αυτο της θεωρητικης)
Τι ισχυει τελικα; Μπορω να μην επιλεξω το πρωτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση??
Πώς γίνεται να βλέπω π.χ.
1. Φιλολογία Αθήνας
2. Νομική Αθήνας

Υπάρχει περίπτωση αν πιάσει και 20.000 μόρια(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!) να περάσει Νομική??? Δε θα περάσει αναγκαστικά Φιλολογία? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top