Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
παιδια ειχα παει να καθεσω κ ειχα δηλωσει 14 κ ολοι κατι 60αριαα.ποσο εβγαλεσ εσυ που θεσ αρχαιολογικο ?

καταθεσω*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Νωρίς είναι ακόμη.Δεν θα σκέφτεσαι μηχανογραφικά από φέτος,μόνο ένα πλάνο θα έχεις στο μυαλό σου.Γράψε πρώτα,δες πόσα μόρια έχεις και τότε με τα δεδομένα που θα έχεις το συμπληρώνεις.:)
Μη βιάζεσαι!

ok ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
παιδια ειχα παει να καθεσω κ ειχα δηλωσει 14 κ ολοι κατι 60αριαα.ποσο εβγαλεσ εσυ που θεσ αρχαιολογικο ?

17.087 και το αρχαιολογικό Αθήνας έχει 16.599
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
τελια εισαι.λες να ανεβουν ?ειμαι 197 μορια πανω απο την περσινη βαση κ εχω φρικαρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
τελια εισαι.λες να ανεβουν ?ειμαι 197 μορια πανω απο την περσινη βαση κ εχω φρικαρει
οι βάσεις πότε βγαίνουν κάθε χρόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
τελια εισαι.λες να ανεβουν ?ειμαι 197 μορια πανω απο την περσινη βαση κ εχω φρικαρει

Εγώ να δεις πόσο έχω φρικάρει!! Είναι η μοναδική σχολή που μου αρέσει και πέρυσι ανέβηκε 482 μόρια. Εχθές έφτιαξα νέο θέμα για να μου πουν γνώμες αν θα ανέβει. Πήγαινε στο προφίλ μου, στα θέματα να το δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
τελοσ αυγουστου αλλα φετος το κοβω για σεπτεμβριο.αποκλειται να ανεβει τοσο πολυ ρε συ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
τελοσ αυγουστου αλλα φετος το κοβω για σεπτεμβριο.αποκλειται να ανεβει τοσο πολυ ρε συ
οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Γιατί μόνο Θεσσαλονίκη όμως;Είναι λάθος να απορίπτεις αυτό που σου αρέσει για γεωγραφικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μπορει να ειναι απο κει/να χει σπιτι-αρα οικονομικοι λογοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Οχι βασικά είμαι 40 km από Θεσσαλονίκη.Και έχω σπίτι στην Αθήνα ζει ο μπαμπάς μου εκεί λόγω δουλειάς.Δεν μου αρέσει το χάος που επικρατεί στην Αθήνα και σαν πόλη δεν μου αρέσει.Μετά είναι άλλες πολεις που τα πανεπιστημια δεν είναι αξιόλογα και είναι μικρές οπότε μετά τα δυο χρόνια το πολύ θα βαρεθώ!(Θέλω να έχω και μια έντονη φοιτητική ζωή)Και μου μένει Η αγαπημένη Σαλόνικα που την έχω συνηθίσει και την αγαπάω και θέλω να περάσω τα καλύτερα χρόνια μου εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Μετά είναι άλλες πολεις που τα πανεπιστημια δεν είναι αξιόλογα...

...για κάνε μια ανάλυση εδώ...:hmm:
έχεις στατιστικά στοιχεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
να ρωτησω
τι δικαιολογητικα χρειαζεται για να καταθεσεις το μηχανογραφικο?
φτανει η ταυτοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
oxi.
το λεω εδω για ολους

1.Αστυνομικη ταυτοτητα
2.Καρτελακι πανελληνιων
3.Βεβαιωση προσβασης(πρωτοτυπη).Δεν τη δινετε ομως.Την κρατατε μετα.
4.Αντιγραφο βεβαιωσης(οιχ επικυρωμενο).Αυτο δινετε
5.Η φωτοτυπια του απολυτηριου επικυρωμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
oxi.
το λεω εδω για ολους

1.Αστυνομικη ταυτοτητα
2.Καρτελακι πανελληνιων
3.Βεβαιωση προσβασης(πρωτοτυπη).Δεν τη δινετε ομως.Την κρατατε μετα.
4.Αντιγραφο βεβαιωσης(οιχ επικυρωμενο).Αυτο δινετε
5.Η φωτοτυπια του απολυτηριου επικυρωμενη.
βεβαιωση προσβασης ποιο ειναι?
φωτοτυπια του απολυτηριου πρεπει να βγαλεις σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
βεβαιωση προσβασης ποιο ειναι?
φωτοτυπια του απολυτηριου πρεπει να βγαλεις σιγουρα?

Τη βεβαίωση πρόσβασης την παίρνεις από το λύκειο που έδωσες πανελλήνιες εξετάσεις. Είναι ένα χαρτί με τα στοιχεία του σχολείου που την εξέδωσε, τη λέξη "ΒΕΒΑΙΩΣΗ" και σε αυτό γράφονται οι προφορικοί βαθμοί, οι γραπτοί βαθμοί και οι βαθμοί πρόσβασης κάθε πανελλαδικώς εξεταζόμενου μαθήματος και τυχόντων ειδικών μαθημάτων. Αν υποβάλλεις μηχανογραφικό με το 10% την έχεις πάρει ήδη από την τελευταία φορά που έδωσες πανελλήνιες εξετάσεις.

Θα χρειαστείτε τα εξής:

1) Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου λυκείου. Επικυρωμένο αντίγραφο σου βγάζουν στο σχολείο αν τους προσκομίσεις το πρωτότυπο απολυτήριο λυκείου. Δεν χρειάζεται να βγάλεις σε φωτοτυπάδικο φωτοαντίγραφο, σου βγάζουν στο σχολείο και στο επικυρώνει ο λυκειάρχης. Αρκεί να τους προσκομίσεις το πρωτότυπο απολυτήριο λυκείου.

2) Πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης. Την παίρνεις από το σχολείο που έδωσες πανελλήνιες εξετάσεις εφόσον είσαι υποψήφιος με το 90%, αλλιώς αν είσαι με το 10% την έχεις πάρει από προηγούμενο έτος. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΩΣΕΤΕ. Απλά θα την επιδείξετε για να σας επικυρώσουν το φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

3) Επικυρωμένο αντίγραφο βεβαίωσης πρόσβασης. Βγάζεις ένα φωτοαντίγραφο στο σπίτι σου ή σε φωτοτυπάδικο. Το αντίγραφο αυτό στο επικυρώνει επιτόπου η επιτροπή ελέγχου του μηχανογραφικού δελτίου με επίδειξη της πρωτότυπης βεβαίωσης πρόσβασης.

4) Αστυνομική ταυτότητα.

5) Μαθητική ταυτότητα υποψηφίου.

6) Συμπληρωμένο μηχανογραφικό δελτίο το οποίο ΔΕΝ το παραδίδετε.

Τα δικαιολογητικά και γενικά η διαδικασία είναι η ίδια είτε είσαι υποψήφιος με το 90% είτε με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Η βεβαιωση προσβασης δεν χρειαζεται επικυρωση.Στο κανουν εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου λυκείου. Επικυρωμένο αντίγραφο σου βγάζουν στο σχολείο αν τους προσκομίσεις το πρωτότυπο απολυτήριο λυκείου. Δεν χρειάζεται να βγάλεις σε φωτοτυπάδικο φωτοαντίγραφο, σου βγάζουν στο σχολείο και στο επικυρώνει ο λυκειάρχης. Αρκεί να τους προσκομίσεις το πρωτότυπο απολυτήριο λυκείου.
Kαι επειδή το σχολείο θα έιναι μάλλον κλειστό, η επικύρωση μπορεί να γίνει στα ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Σε εμας δεν ζητησαν το καρτελακι πανελληνιων,μονο αστυνομικη ταυτοτητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο. λοιπόν μια φίλη μου ακόμα να κάνει το μηχανογραφικό της και αναρωτιέται αν μπορεί να το καταθέσει και την τρίτη. δεν είναι απολύτως σίγουρη. θα το καταθέσει στη δευτεροβάθμια. σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου δώσει μια υπεύθυνη απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top