Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν θα σου ζητήσει αποδείξεις για το β2??Θέλω να πω οτι δεν θα ζητήσει να δει το πιστοποιητικό????Οπότε θα δει τι β2 έχεις:P

Οπως επίσης μπορει να περασεις και απο συνεντευξη για να επιβεβαιώσει το επίπεδο σου!:no1:
συνφωνω ρε παιδια αλλα δεν νομιζω να τον πιραξει αν εχω ας πουμε εντεξελ ενω μιλαω και γραφω αψωγα......τι λετε εσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι αν είσαι όπως λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα κριτηρια καθε εργοδοτη ειναι διαφορετικα.
Αλλα ο καθε εργοδοτης προτιμαει καποια συγκεκριμενα ευρέως γνωστά πιστοποιητικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
ΟΛΑ τα πτυχια πιστοποιουν οτι ξερεις αγγλικα.....Ακομη και το city and guilds (το λεω επειδη ακουγονται πολλα).Τωρα αν ο εργοδοτης εχει αλλες προτιμησεις,εμεις αυτα εχουμε...Δεν γινεται ολοι να εχουν michigan η cambridge:bye:
Αυτο γινοταν πριν 3-4 χρονια.Ολοι michigan η cambridge δινανε και ζητουσανε:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Tα κριτηρια καθε εργοδοτη ειναι διαφορετικα.
Αλλα ο καθε εργοδοτης προτιμαει καποια συγκεκριμενα ευρέως γνωστά πιστοποιητικά!
του εργοδοτη δεν θα τον ενδιαφερει τι λοουερ θα εχω αρκει να εχω καποιο αναγνωρισμενο πτυχιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πολλοι εργοδοτες δεν ξερουν καν τι ειναι τα ΕSB,UCLAN κλπ.
Τα μονα που ξερουν πολλοι ειναι μονο το Michigan και το Cambridge!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Πολλοι εργοδοτες δεν ξερουν καν τι ειναι τα ΕSB,UCLAN κλπ.
Τα μονα που ξερουν πολλοι ειναι μονο το Michigan και το Cambridge!

Και το T.O.I.C. θα έλεγα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Πολλοι εργοδοτες δεν ξερουν καν τι ειναι τα ΕSB,UCLAN κλπ.
Τα μονα που ξερουν πολλοι ειναι μονο το Michigan και το Cambridge!

και το τοιc θα ελεγα

πλεον και το edexcel. ειδικα οταν θα βγουμε εμεις στην αγορα εργασιας.....τοτε θα ειναι πιο γνωστο:no1:
-----------------------------------------
του εργοδοτη δεν θα τον ενδιαφερει τι λοουερ θα εχω αρκει να εχω καποιο αναγνωρισμενο πτυχιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει κ βλέπω οτι το edexcel αποκτά σχεδόν το ίδιο κύρος με το ΚΠΓ ,το michigan κ το cambridge..θέλω να πω οτι αρχίζει και μπαίνει στην κατηγορία με τα πιο αξιόπιστα και καλά πιστοποιητικά γλωσσομάθειας...μέσα στο forum βλέπω αυτά τα 4 να κυριαρχούν πάντα στις προτάσεις για τα παιδιά που ρωτάνε τι lower να δώσουν.
Συγκεκριμένα βλέπω αυτή την σειρά:Cambridge,Michigan,Edexcel,Κπγ.
-----------------------------------------
πλεον και το edexcel. ειδικα οταν θα βγουμε εμεις στην αγορα εργασιας.....τοτε θα ειναι πιο γνωστο:no1:
-----------------------------------------
του εργοδοτη δεν θα τον ενδιαφερει τι λοουερ θα εχω αρκει να εχω καποιο αναγνωρισμενο πτυχιο;)




Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:1.Να χαθεί αυτό το lower μέχρι να βγούμε αγορά εργασίας ή 2 να γίνει περιζήτιτο γιατί εννοείται πως μέχρι τότε το επίπεδο δυσκολίας θα ανεβεί κ άλλο....


Αν κάνω λάθος πείτε το μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει κ βλέπω οτι το edexcel αποκτά σχεδόν το ίδιο κύρος με το ΚΠΓ ,το michigan κ το cambridge..θέλω να πω οτι αρχίζει και μπαίνει στην κατηγορία με τα πιο αξιόπιστα και καλά πιστοποιητικά γλωσσομάθειας...μέσα στο forum βλέπω αυτά τα 4 να κυριαρχούν πάντα στις προτάσεις για τα παιδιά που ρωτάνε τι lower να δώσουν.
Συγκεκριμένα βλέπω αυτή την σειρά:Cambridge,Michigan,Edexcel,Κπγ.
-----------------------------------------





Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:1.Να χαθεί αυτό το lower μέχρι να βγούμε αγορά εργασίας ή 2 να γίνει περιζήτιτο γιατί εννοείται πως μέχρι τότε το επίπεδο δυσκολίας θα ανεβεί κ άλλο....


Αν κάνω λάθος πείτε το μου..
δεν κανεις φιλη μου! συμφωνω απολυτα μαζι σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLiKi

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο ανωτερο απο το προφ. στα αγγλικα. Σορρυ αν υπαρχει πορομοιο thread .


τπτ ανώτερο...το μονο ανωτερο ειναι η επαρκεια για ασκηση του επαγγελματος απο το υπουργειο εξωτερικων:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Άντε να δούμε πόσα πτυχία θα βγούν ακόμη....:jumpy:Ποία η γνώμη σας για c2 αγγλικής?? city and guilds ή ΙSE(του Trinity college)???Ειλικρινά μπερδεύτηκα....:jumpy:Πείτε μου γνώμες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Άντε να δούμε πόσα πτυχία θα βγούν ακόμη....:jumpy:Ποία η γνώμη σας για c2 αγγλικής?? city and guilds ή ΙSE(του Trinity college)???Ειλικρινά μπερδεύτηκα....:jumpy:Πείτε μου γνώμες....
εισαι σοβαρη?!!! και βεβαια το ΙSE(του Trinity college)!:) δεν συγκρινεται με το city and guilds....πηγενε να δεις και το θεμα μου για το ΙSE(του Trinity college)! θα σε βοηθησουν ιδιεταιρα οι πληροφοριες του χρηστου! ειναι πολυ ενημερομενος και θα σου πει ο,τι θελεις!;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Άντε να δούμε πόσα πτυχία θα βγούν ακόμη....:jumpy:Ποία η γνώμη σας για c2 αγγλικής?? city and guilds ή ΙSE(του Trinity college)???Ειλικρινά μπερδεύτηκα....:jumpy:Πείτε μου γνώμες....

Καλύτερα να δώσεις το E.C.P.E.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ECPE και απο μένα.
Προτιμησε τα κλασσικά και δεν θα χάσεις.
Με το ECPE με την τρεχουσα νομοθεσια το πέρνεις τρέχεις να βγαλεις και επαρκεια-αδεια κλπ και είσαι κομπλέ.
Το Trinity δεν δινει επαρκεια,ούτε το City and Guilds.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
περιττο να σας πω οτι η επαρκεια ειναι υποκειμενικη. μπορει να κανεις αιτηση για επαρκεια και με το πιστοποιητικο του τρινιτυ και μπορει να σου τη δωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορει και παλι μπορεί να στην δώσουν.
Η πλειοψηφια των υποψηφιων προτιμαει τα κλασσικα πιστοποιητικα δυστυχως ομως αγαπητε Χρηστο.Και UCLAN να δωσει ο άλλος και ΤΙΕ και City and Guilds θα δώσει και ενα Michigan που ειναι απο τα κλασσικα.
Αρα γιατι να παιδευεται να δινει και αυτα και να μην επικεντρωθει μονο στο Michigan ECPE!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Άντε να δούμε πόσα πτυχία θα βγούν ακόμη....:jumpy:Ποία η γνώμη σας για c2 αγγλικής?? city and guilds ή ΙSE(του Trinity college)???Ειλικρινά μπερδεύτηκα....:jumpy:Πείτε μου γνώμες....
οι εξετασεις του τρινιτυ αναγνωριζονται απο το 2006 στην ελλαδα.:)
-----------------------------------------
Μπορει και παλι μπορεί να στην δώσουν.
Η πλειοψηφια των υποψηφιων προτιμαει τα κλασσικα πιστοποιητικα δυστυχως ομως αγαπητε Χρηστο.Και UCLAN να δωσει ο άλλος και ΤΙΕ και City and Guilds θα δώσει και ενα Michigan που ειναι απο τα κλασσικα.
Αρα γιατι να παιδευεται να δινει και αυτα και να μην επικεντρωθει μονο στο Michigan ECPE!:no1:
what is good, is not always popular, and what is popular, is not always good λεει μια αγγλικη παροιμια. Το θεμα ειναι οτι μπορει καποιος να παρει επαρκεια με του ΤΡΙΝΙΤΥ. ειναι αναγνωρισμενο απο το ΑΣΕΠ? Τι νομιζεις? οτι ολοι πανε για καθηγητες αγγλικων και επαρκειες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
οι εξετασεις του τρινιτυ αναγνωριζονται απο το 2006 στην ελλαδα.:)
-----------------------------------------

what is good, is not always popular, and what is popular, is not always good λεει μια αγγλικη παροιμια. Το θεμα ειναι οτι μπορει καποιος να παρει επαρκεια με του ΤΡΙΝΙΤΥ. ειναι αναγνωρισμενο απο το ΑΣΕΠ? Τι νομιζεις? οτι ολοι πανε για καθηγητες αγγλικων και επαρκειες?
δινει επαρκεια το trinity! και εχει ενα μεγαλο+
αναγνωριζεται και σε πολες χωρες του εξωτερικου!:) πραγμα που για το μισιγκαν δεν ισχυει.....εγω θα δωσω μισιγκαν και τρινιτι!:no1: και το πρωτεινω κιολας και σε αλλους!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top