Στρατιωτική Ιατρική

drtroy

Νεοφερμένος

Ο drtroy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Σαν μαθητής δευτέρου έτους στη ΣΣΑΣ, αποτελώ τη πλέον έγκυρη πηγή πληροφοριών για τη συγκεκριμένη σχολή. Πολύ επιγραμματικά και επειδή με βιάζει ο χρόνος να αναφέρω προς αποκατάσταση της αλήθειας ότι κανένα τμήμα της ΣΣΑΣ, πόσο μάλλον το ιατρικό δεν προβλέπεται να κλείσει στο κοντινό ή το μεσοπρόθεσμο μέλλον. Η σχολή θα βρίσκεται στα μηχανογραφικά και φέτος και του χρόνου και του παραχρόνου... Ωστόσο όπως σε διάφορα άλλα θέματα υψηλού ενδιαφέροντος πάντα υπάρχει παραφιλολογία και παραπληροφόρηση. Επίσης δεν υπάρχει θέμα κατάργησης της δυνατότητας του στρατιωτικού ιατρού να διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο καθώς όποιος έχει ασχοληθεί σοβαρά με το αυτό το θέμα θα γνωρίζει ότι όποτε στο παρελθόν επιχειρήθηκε το ίδιο απέτυχε οικτρά.

Επειδή πιέζει ο χρόνος δεν μπορώ να επεκταθώ στο θέμα της σχολής και να δώσω τώρα περισσότερες πληροφορίες. Όποιος ή όποια ενδιαφέρεται μπορεί ελεύθερα να επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
χμμ ...
οκ
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia@

Νεοφερμένος

Η Fenia@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας! Του χρόνου δίνω πανελλήνιες και ενδιαφέρομαι για το τμήμα της ιατρικής στην σσασ. Θα ήθελα να ρωτήσω, πως είναι η ζωή εκεί μέσα; Τί είδους στρατιωτική εκπαίδευση προβλέπεται; Έχω μια μικρή φοβία με τα ύψη, λέτε να πειράζει; Ευχαριστώ εκ των προταίρων. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Γειά σας! Του χρόνου δίνω πανελλήνιες και ενδιαφέρομαι για το τμήμα της ιατρικής στην σσασ. Θα ήθελα να ρωτήσω, πως είναι η ζωή εκεί μέσα; Τί είδους στρατιωτική εκπαίδευση προβλέπεται; Έχω μια μικρή φοβία με τα ύψη, λέτε να πειράζει; Ευχαριστώ εκ των προταίρων. (:

Στις προηγούμενες σελίδες του θέματος μπορείς να λύσεις την απορία σου, και πολλές άλλες φυσικά που αφορούν τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia@

Νεοφερμένος

Η Fenia@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Για όσους θέλουν Ιατρική και αμφιταλαντεύονται ανάμεσα σε ΣΣΑΣ και σε πολιτική (όπως κα γω παλαιότερα) , η άποψή μου είναι να δηλώσουν τη ΣΣΑΣ και 2η επιλογή πολιτική. Και σε περίπτωση που δεν αντέξουν, (ΠΡΟΣΟΧΗ!) δε θα φύγουν από μόνοι τους (γιατί χάνουν το δικαίωμα να πάνε σε 2η επιλογή και πρέπει να ξαναδώσουν), αλλά αν έχουν κάποιο μικρό πρόβλημα υγείας (που αρχικά έγινε δεκτό και δεν εμπόδισε την είσοδο στη σχολή), δεν είναι καθόλου δύσκολο να δείξουν την επιδείνωσή του (π.χ. ακόμα και να προφασιστούν έντονο πόνο) με αποτέλεσμα να αναγκαστεί η σχολή να σε διώξει. Οπότε θα πας 2η επιλογή και ,αν η 2η επιλογή μάλιστα είναι Ιατρική Θεσσαλονίκης, εφόσον πρόκειται κατ' ουσίαν για την ίδια σχολή, ούτε καν θα χαθεί το ακαδημαϊκό έτος. Correct me if I'm wrong.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:) :) τα παιδιά της ΣΑΣΣ πάνε στην σχολή της θεσσαλονικης με τις στολές τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
:) :) τα παιδιά της ΣΑΣΣ πάνε στην σχολή της θεσσαλονικης με τις στολές τους;
Νομίζω πως ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SSAS-I

Νεοφερμένος

Ο SSAS-I αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δες στο site της ΣΣΑΣ . Θα λύσεις κάποιες απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

You know who

Νεοφερμένος

Ο You know who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά! Μπορείτε να μου πείτε προβλέπονται ειδικές άδειες κατά τη διάρκεια τις φοίτησης, σε όσους είναι αθλητές για τις προπονήσεις και τους αγώνες τους? Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silvi123321

Νεοφερμένος

Η silvi123321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Φέτος θα πάω Α' λυκείου όμως με ενδιαφέρει πολυ η Ιατρική δεν έχω σκέφτει κάτι άλλο έπεισης με ενδιαφέρει πολυ και η στρατωτική ιατρική το θέμα όμως είναι οτι δεν ξέρω πολλά πράγματα γι αυτό μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποια χρήσιμα πράγματα που θα πρεπει να ξέρω για όλα... ευχαριστώ ολους όσους προσφερθούν να με βοηθήσουν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
διάβασε τις προηγούμενες σελίδες του θέματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωή Ντινίδου

Νεοφερμένος

Η Ζωή Ντινίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά τρελαίνομαι για τη ιατρική και σκέφτομαι να μπω σε στρατό! Επειδή είμαι πολύτεκνη μήπως ξέρετε περίπου πόσα μόρια χρειάζονται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωή Ντινίδου

Νεοφερμένος

Η Ζωή Ντινίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωή Ντινίδου

Νεοφερμένος

Η Ζωή Ντινίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχει ζωα ο στρατος?? αυτο βεβαια μπορει καποιος να το παρεξηγησει που λεω..:P

Σοβαρά; Τρελαίνομαι για στρατιωτική ιατρική! Μήπως μπορείς να μου πεις πόσα μόρια χρειάστηκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Google is your friend
πάτα εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ποσταρω εδω λιγο ακυρα αλλα τελος παντων:Pγνωριζει κανεις ρε παιδια που θα βρω αποστρατο στρατιωτικο ιατρο στο ηρακλειο κρητης;κανενα site τιποτα;ευχαριστω εκ των προτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τι αθληματα χρειαζονται;
Δινουν μορια;
Τι ειδικοτητες υπαρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τι αθληματα χρειαζονται;
Δινουν μορια;
Τι ειδικοτητες υπαρχουν;

Τα αθλήματα που χρειάζονται είναι: 100 μέτρα τρέξιμο, σφαίρα, τρέξιμο 1000 μέτρα, άλμα εις ύψος, άλμα εις μήκος.
Τα αθλήματα δεν δίνουν παραπάνω μόρια. Σε περίπτωση που δεν περάσει ο υποψήφιος τα κατώτατα όρια, αποτυγχάνει και δεν θεωρείται πλέον υποψήφιος της σχολής


Οι ειδικότητες στην ΣΣΑΣ είναι: Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής, Κτηνιατρκής, Ψυχολογίας, Οικονομικών και Στρατολογικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα αθλήματα που χρειάζονται είναι: 100 μέτρα τρέξιμο, σφαίρα, τρέξιμο 1000 μέτρα, άλμα εις ύψος, άλμα εις μήκος.
Τα αθλήματα δεν δίνουν παραπάνω μόρια. Σε περίπτωση που δεν περάσει ο υποψήφιος τα κατώτατα όρια, αποτυγχάνει και δεν θεωρείται πλέον υποψήφιος της σχολής


Οι ειδικότητες στην ΣΣΑΣ είναι: Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής, Κτηνιατρκής, Ψυχολογίας, Οικονομικών και Στρατολογικό



Τα ορια των αθληματων διαφερουν σε καθε ειδικοτητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top