Στρατιωτικές Σχολές

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
φυσικά και μπορείς να έχει ρολόι και άμα τους ρωτήσεις λένε τον χρόνο σου (τουλάχιστον στη ΣΙ που έδωσα αθλήματα)

ρε παιδιά μια ερώτηση για τις στρατιωτικές . Άκουσα οτι μπορείς να μπεις από σμυ στην αεροπορία στρατου , υφισταται ?δηλαδή υπαξιωματικός και να πετάς ελικόπτερο ? μόνο από ευελπίδων δεν παίρνουν ????ευχαριστω προκαταβολικά αν μου απαντήσετε ...

χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος μπορεί και να γίνεται. Δε ξέρω όμως με ποιες διαδικασίες πάει κάποιος από ΣΜΥ στην Αεροπορία Στρατού γιατί από Ευελπίδων κατανέμονται στις διάφορες ειδικότητες με κάτι σαν κλήρωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Και οι τρίτεκνοι και οι πολύτεκνοι ανήκουν στην ίδια κατηγορία. Η άλλη είναι για παιδιά θανόντων σε υπηρεσία στελεχών των Ενόπλων Δυνάμεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
πιστευετε οτι θα ανεβουν ή θα κατεβουν οι βασεις στη σμυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
θα ανεβουν.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostoul

Νεοφερμένος

Ο nikostoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
τι γινετε με το μισθο των μονιμων υπαξιωματικων ??? που περιπου ειναι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leutis

Νεοφερμένος

Ο leutis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
απο σχολή υπαξιωματικών μπορώ να περάσω Ευελπίδων;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
τι γινετε με το μισθο των μονιμων υπαξιωματικων ??? που περιπου ειναι????

Αναλόγος τον βαθμό, το σώμα και τα επιδόματα!

απο σχολι υπαξιωματικων μπορο να περασο εβελπιδον??????????????????????????????????????????????????????????????????????/

Μπορείς να περάσεις ΣΜΥ και απο εκεί με εξετάσεις που γίνονται μέσα στη σχολή!Λεπτομέριες δεν ξέρω ρώτα κάποιον που γνωρίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostoul

Νεοφερμένος

Ο nikostoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
λοχιας για παραδειγμα τι μισθο παιρνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
λοχιας για παραδειγμα τι μισθο παιρνει?

Οι απολαβές ενός μονίμου λοχία κυμαίνονται στα 683 ευρώ...:/: μαζί με τα επιδόματα 902 ευρώ (κάπως καλύτερα...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostoul

Νεοφερμένος

Ο nikostoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
παιδια τι γινετε αν περασω αθληματα αλλα δεν εχω τον αναλογο δεικτη μαζας σωματος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
παιδια τι γινετε αν περασω αθληματα αλλα δεν εχω τον αναλογο δεικτη μαζας σωματος???

Για να φτάσεις στα αθλήματα, πρώτα θα πρέπει να έχεις περάσει επιτυχώς τον δείκτη μάζας σώματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
KΟΒΕΣΑΙ!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Παιδια κατι ακουσα οτι θα τις κλεισουν για ενα χρονικο διαστημα...Ξερεται αμα ισχυει??:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδια κατι ακουσα οτι θα τις κλεισουν για ενα χρονικο διαστημα...Ξερεται αμα ισχυει??:hmm::/:
Αν εννοεις τις σχολες αστυφυλακων...και περσι ετσι ελεγαν για καποια τμηματα (Καρδιτσα, Γρεβενα, Σητεια και Διδυμοτειχο) τωρα παλι λενε ετσι, ο γιος μου ειναι πρωτοετης (ηταν μαλλον, τωρα θεωρουνται δευτεροετης) τους εχουν πει οτι απο φετος πραγματι θα ισχυσει αυτο...θα το μαθετε αργοτερα αυτο. Τωρα να δουμε τα πραγματα με τη σειρα ομως, ας βγουν οι βαθμοι-περαστε τις προκαταρκτικες και πιαστε τη βαση και στο τελος θα δηλωστε σε οποιο ΤΔΑ (ολα τα ιδια θα σας προσφερουν):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Γραφει μήπως πουθενά τι σημαίνουν όόόόόλα αυτα τα αρχικά των σχολών?
ΣΜΥ,ΣΜΥΝ,ΣΤΥΑ,ΣΣΑΣ και όολα αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΣΣΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ
ΣΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
ΣΑΝ ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ
ΣΤΥΑ ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ
ΣΙ ΣΧΟΛΗ ΙΠΤΑΜΕΝΩΝ
ΣΜΥΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ
ΣΜΥ ΣΧΟΛΗ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ

Σε καλυψα ;


ρε παιδιά μια ερώτηση για τις στρατιωτικές . Άκουσα οτι μπορείς να μπεις από σμυ στην αεροπορία στρατου , υφισταται ?δηλαδή υπαξιωματικός και να πετάς ελικόπτερο ? μόνο από ευελπίδων δεν παίρνουν ????ευχαριστω προκαταβολικά αν μου απαντήσετε ...

απο την ευελπιδων μοναχα μπορεις να περασεις αεροπορια στρατου,αλλα δεν επιλεγεις εσυ οτι θες να πας αεροπορια στρατου,αλλα γινεται με κληρωση.
δλδ αν θες αεροπορια και σου τυχει κανενα τεθωρακισμενο κανεις την προσευχη σου
χιχιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΣΣΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ

ΣΣΑΣ=Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Αν εννοεις τις σχολες αστυφυλακων...και περσι ετσι ελεγαν για καποια τμηματα (Καρδιτσα, Γρεβενα, Σητεια και Διδυμοτειχο) τωρα παλι λενε ετσι, ο γιος μου ειναι πρωτοετης (ηταν μαλλον, τωρα θεωρουνται δευτεροετης) τους εχουν πει οτι απο φετος πραγματι θα ισχυσει αυτο...θα το μαθετε αργοτερα αυτο. Τωρα να δουμε τα πραγματα με τη σειρα ομως, ας βγουν οι βαθμοι-περαστε τις προκαταρκτικες και πιαστε τη βαση και στο τελος θα δηλωστε σε οποιο ΤΔΑ (ολα τα ιδια θα σας προσφερουν):clapup:
Βασικα εγω δεν εχω δωσει πανελληνιες αλλα ενδιαφερομαι για Στρατιωτικες σχολες και ακουσα οτι θα κλεισουν για ενα διαστημα..οκ θα περιμενουμε κια θα μαθουμε...!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ψάχνω τους μέλλοντες συμφοιτητές μου για να μου πουν πως νιώθουν! Εγώ έχω 19440 μόρια για σσασ στρατολογικό! Εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top