Στρατιωτικές Σχολές

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
τοτε να προσεχεισ στισ προκαταρκτικεσ γιατι απο το πολλη φαει ειναι επιφοβο το χιλιαρι [αποψη μου δεν θα ανεβουν πολλη οι βασεισ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
χα παντα τετοιεσ πικρεσ σου ευχομαι[αποψη μου το πολλη να ανεβει 300 μορια]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
thnx....ο Αλλαχ να σε εχει καλα[300 μορια για την αστυνομια υποθετω]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
για την αξιωματικων φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
παιδια για την σχολη αξιωματικων (μονο για αστυνομικους) παντα επερνε 18 και φετος πρωτη φορα 78,ενω οι υποψηφιοι ειναι 167.με 16614 μπορω να ελπιζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
πωπω φιλε μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω ουτε εγω ειμαι σιγουρα μεσα [παντωσ δεν ξερωπολλα για την κατηγορια σου τομονο που ξερω ειναι οτι γενικη σειρα παιρουν 15 παραπανω και χαιρομαι οτι παιρνουν πιο πολλουσ ποσο μαλλον εσυ που οι εισαγομενοι εχουν τοσο μεγαλοι διαφορα.μηπωσ ξερεισ ποσο ηταν η βαση περσι στην κατηγορια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
πωπω φιλε μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω ουτε εγω ειμαι σιγουρα μεσα [παντωσ δεν ξερωπολλα για την κατηγορια σου τομονο που ξερω ειναι οτι γενικη σειρα παιρουν 15 παραπανω και χαιρομαι οτι παιρνουν πιο πολλουσ ποσο μαλλον εσυ που οι εισαγομενοι εχουν τοσο μεγαλοι διαφορα.μηπωσ ξερεισ ποσο ηταν η βαση περσι στην κατηγορια σου

φιλαρακι περισι είχε 18 ακριβως,ομως είδα στην περσινη κατασταση των αστυνομικων οτι ο 78 αποτυχων οσους παιρνει δηλαδη φετος ειχε 16450.δεν ξερω τι να πω,κατι μου λει οτι θα πεσει,ετσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ και εγω ελπιζω σε σταθεροτητα η μικρη αυξηση[για γενικη σειρα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ και εγω ελπιζω σε σταθεροτητα η μικρη αυξηση[για γενικη σειρα]
καλα αποτελεσματα,ελπιζω να τα πουμε στην σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μια απο τα ιδια καισε σενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
]

Αλλες ειδικοτητες , πιο πολύ ξύσιμο στα σωματα
Στα οπλα πολύ τρέξιμο και κουραση
Όχι ρε παιδιά μην απαντατε χωρίς να ξέρετε... Ίδια εκπαίδευση έχουν στην Ευελπίδων.... μέχρι το 4ο έτος που αλλάζουν κάποια μαθήματα..Τα σωματα απλώς πάνε σε γραφεία σαν αξιωματικοι μετά και σε περίπτωση πολέμου είναι στα επιτελεία
-----------------------------------------
¨οταν αποφοιτείς από τη σχολή τη βαθμό έχεις?
παίρνεις ένα αστέρι. Είσαι ανθυπολοχαγός από την Ευελπίδων σημαιοφόρος από το Ναυτικό και ανθυποσμηναγός από Ικάρων. Πάντως γίνεσαι αξιωματικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
παντως οι γυναικες σιγουρο αυτο μενουν ημιγυμνες φορωντας μονο το κατο εσωρουχο αλλα οι γιατροι που σε εξεταζουν μπορει να ειναι και αντρες και γυναικες!!
Όταν εγώ έδινα αθλήματα για στρατό στα υγιεονομικά τις γιναίκες τις γδύσανε στο 251. Πάντως τις είχανε σε διαφορετικο δωμάτιο από μας με άντρα γιατρό όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FiLiPpOsXg7

Νεοφερμένος

Ο FiLiPpOsXg7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το κακο ειναι πως οι βασεις τουσ δεν πανε αναλογα με τις βασεις των κανονικων σχολων..γιαυτο αγχωνομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το κακο ειναι πως οι βασεις τουσ δεν πανε αναλογα με τις βασεις των κανονικων σχολων..γιαυτο αγχωνομαι..
Ακριβως και εγω για αυτο σκαω,ειμαι και ειδικη κατηγορια και εκει να δεις τι γινετα,ας τα αν πανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδια εχω διλλημα και θελω τ γνωμη σας.....Οικονομικο ΣΣΑΣ ή Αξιωματικων ΕΛ.ΑΣ??

Ανάλογα την ιδεολογία σου ένα από τα δυο θα σου ταιριάζει. Πάντως το πρώτο μου φαίνεται πολύ καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
φιλε aks.el.as βλεπω θεσ αξιωματικων ποσο εβγαλεσ αν επιτρεπεται [σχετικα με τισ προκαταρκτικεσ αν δεν περασεισ το ενα σταδιο δεν συνεχιζεισ]

στο 5ο πεδιο εβγαλα 18960. καλα ειναι πιστευω για αξιωτικων.

Παιδια εχω διλλημα και θελω τ γνωμη σας.....Οικονομικο ΣΣΑΣ ή Αξιωματικων ΕΛ.ΑΣ??


εγω εβαλα ππρωτη την ΣΣΑΣ και δευτερη την αξιωματικων αστυνομιας. αν και δεν την πιανω εγω την εβαλα. παντως να ξερεις πως και τα δυο ειναι παρα πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι τα μαθήματα βαρύτητας και ποιο είναι το επιλεγόμενο μάθημα που πρέπει να διαλέξω για να μπω ΣΤΥΑ.
Η ΣΤΥΑ ανήκει στο 2ο-4ο πεδίο με μαθήματα αυξημένης βαρύτητας τα μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης.Επιλογόμενο παίρνεις μαθηματικά γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Η ΣΤΥΑ ανήκει στο 2ο-4ο πεδίο με μαθήματα αυξημένης βαρύτητας τα μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης.Επιλογόμενο παίρνεις μαθηματικά γενικής.

Παίρνεις όποιο επιλεγόμενο θέλεις. Για ΣΥΔ μόνο πρέπει να πάρεις μαθηματικά γενικής και αρχές οικονομίας αναγκαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Παίρνεις όποιο επιλεγόμενο θέλεις. Για ΣΥΔ μόνο πρέπει να πάρεις μαθηματικά γενικής και αρχές οικονομίας αναγκαστικά.
Ναι οκ απλά οι περισσότεροι που πάνε 4ο πεδίο παίρνουν επιλεγόμενο τα μαθηματικά γενικής.Βιολογία παίρνουν κυρίως όσοι πάνε για 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Αναφορικά με τις Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) που γράφτηκε παραπάνω, από εφέτος εισήχθη το μέτρο του ΔΜΣ και αυξήθηκε και το ύψος σε άνδρες 1,70 σε γυναίκες 1,65 με την προοπτική να εξισωθούν στο 1,70. Αυτό το μέτρο μπήκε για να εξασφαλισθεί ότι δε θα μπαίνουν στις σχολές, άτομα υπέρβαρα ή παχύσαρκα ή και ελλιποβαρή. Η διαφορά 0,4 δε μου λέει κάτι. Ή πληροίς τα όρια ή δεν τα πληροίς. Τι θα πει απέχω λίγο από το όριο, ή απέχω πολύ. Τα όρια είναι συγκεκριμένα. Και ποιος είπε ότι στην ΑΣΥΕ (για το Στρατό που ξέρω) ελέγχουν βαθμούς πριν κόψουν; Αν η καρτέλα με τις εξετάσεις του υποψηφίου που έχουν μπροστά τους, πληροί τις προϋποθέσεις τον περνάνε. Αν όχι τον κόβουν. Το ζητούμενο δεν είναι να έχουμε στη ΣΣΑΣ 45 Ιατρούς που ο τελευταίος να έχει 19.955 μόρια και ο πρώτος 20.000 αλλά 45 Ιατρούς που να έχουν περάσει τα όρια και να έχουν συγκεντρώσει βαθμολογία. Για εμπόλεμες καταστάσεις προορίζονται, όχι για το Παίδων Αγία Σοφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top