Στρατιωτικές Σχολές

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ τώρα μπαίνω γ λυκείου. Θέλω να δηλώσω ΣΤΥΑ αλλά είναι αιτία οι εξετάσεις αυτές και δεν ξέρω αν θέλω να δώσω εκεί...μπορείτε να μου πείτε σας έκαναν στις εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosbit

Νεοφερμένος

Ο kosbit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχω δηλώσει ΣΣΑΣ(φαρμακευτική-κτηνιατρική-οδοντιατρική) αλλα ειμαι περιπου 200 μορια κατω απο τν τελευταία...Τα αθλήματα τα έδωσα θεσσαλονίκη...όλα τα άτομα της ομάδας μας διαπιστώσαμε πως υπάρχει εντονα η τάση της επιτροπής να κόψει άτομα κυρίως στα ψυχολογικά και στους υγειονομικούς γιατρούς....Συγκεκριμένα κόβαν με δείκτη μάζας σώματος 25,4 με το όριο να είναι 25!!!!!!!!!(μιλάω για αγόρια) & δεν κοιτάν βαθμούς που έλεγαν αρκετοί...Στην συνέντευξη δεν πρέπει να είσαι αγχωμένος και να μην μιλάς πολύ κάνωνας επίδειξη γνώσεων...τέλος αθλήματα ήταν χαλαρά γιατι τα άτομα που πέρασαν με εξεραίρεση κάποια είχαν τα αθλήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Έχω δηλώσει ΣΣΑΣ(φαρμακευτική-κτηνιατρική-οδοντιατρική) αλλα ειμαι περιπου 200 μορια κατω απο τν τελευταία...Τα αθλήματα τα έδωσα θεσσαλονίκη...όλα τα άτομα της ομάδας μας διαπιστώσαμε πως υπάρχει εντονα η τάση της επιτροπής να κόψει άτομα κυρίως στα ψυχολογικά και στους υγειονομικούς γιατρούς....Συγκεκριμένα κόβαν με δείκτη μάζας σώματος 25,4 με το όριο να είναι 25!!!!!!!!!(μιλάω για αγόρια) & δεν κοιτάν βαθμούς που έλεγαν αρκετοί...Στην συνέντευξη δεν πρέπει να είσαι αγχωμένος και να μην μιλάς πολύ κάνωνας επίδειξη γνώσεων...τέλος αθλήματα ήταν χαλαρά γιατι τα άτομα που πέρασαν με εξεραίρεση κάποια είχαν τα αθλήματα...

Έχω ακούσει οτι στην ΣΣΑΣ τα πράγματα είναι πιο αυστηρά ενώ σε σχολές όπως ΣΤΥΑ όχι και τόσο. Έπειτα για τον δείκτη μάζας δεν είναι υπερβολικό που τους έκοβαν γιατί πέρα από το όριο υπάρχει μεγάλη διαφορά ακομα και σε 0.4.

Στις υγειονομικές τι άλλο κάνατε? Για άλλες σχολές δεν είναι στην Αθήνα?
Πήγατε να κάνετε τις εξετάσεις μετά που ανακοινώθηκαν οι βαθμολογίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosbit

Νεοφερμένος

Ο kosbit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Υγειονομικές έχει απ`όλες της εξετάσεις...σε κοιτάν κάθε σημείο του σώματος...εξετάσεις έδωσα 1-9 ιουλίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν ήξερες αν έχεις περάσει.... σωστά οι βάσεις δεν ανακοινώνονται πιο μετά?
Έπειτα είναι αλήθεια οτι σε βάζουν γυμνό (είτε άνδρας είτε γυναίκα) μαζί με άλλα άτομα σε επιτροπή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έπειτα είναι αλήθεια οτι σε βάζουν γυμνό (είτε άνδρας είτε γυναίκα) μαζί με άλλα άτομα σε επιτροπή
Ναι ειναι αληθεια σε βλεπουν και σε ρωτανε καποια πραγματα για το ιατρικο παρελθον σου.Φυσικα ξεχωριστα αγορια κοριτσια:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Έπειτα είναι αλήθεια οτι σε βάζουν γυμνό (είτε άνδρας είτε γυναίκα) μαζί με άλλα άτομα σε επιτροπή
Ναι ειναι αληθεια σε βλεπουν και σε ρωτανε καποια πραγματα για το ιατρικο παρελθον σου.Φυσικα ξεχωριστα αγορια κοριτσια:).

Αυτό έλλειπε να ήταν και ανάμικτα...όμως μύθος οτι τις γυναίκες τις βάζουν με εσώρουχα? έτσι είχα ακούσει και είχα ανακουφιστεί....
Στα ψυχοτεχνικά? τι ερωτήσεις σου έκαναν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μια φιλη μου εδωσε στη ΣΣΑΣ περσι, ναι τις γυναικες τις βαζουν με το εσωρουχο
Ολες μαζι βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μια φιλη μου εδωσε στη ΣΣΑΣ περσι, ναι τις γυναικες τις βαζουν με το εσωρουχο
Ολες μαζι βεβαια.

:yeah::yeah::yeah:
Το είχα άγχος αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosbit

Νεοφερμένος

Ο kosbit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είναι αλήθεια για τους γιατρούς....σε κοιταν γυμνό σε μια ομάδα 20 ατόμων....Στα ψυχοτεχνικά σ ρωτάν κατι μ@ς και απλως πρέπει να έχεις έτοιμη απάντηση....εμένα μου ρώτησαν για τν πόλη μου κ πόσα μόρια έβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Στις υγειονομικες εξετασεις τι ακριβως ελεγχουν και απο τι μπορουν να σε κοψουν??Ρωταω επειδη ενδιαφερομαι για στρατιωτικες σχολες.
Ευχαριστω εκ των προτερων:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Στις υγειονομικες εξετασεις τι ακριβως ελεγχουν και απο τι μπορουν να σε κοψουν??Ρωταω επειδη ενδιαφερομαι για στρατιωτικες σχολες.
Ευχαριστω εκ των προτερων:thanks:
Ελεγχουν αν εχεις σωας τας φρενας που λενε.Το κρατος θα σου εμπιστευτει οπλο σιγουρα πρεπει να εισαι ψυχικα ενταξει.Περα αυτου περνας και προσωπικη συνεντευξη προληψης εργασιας, ας το πω ετσι, που κοιτανε αν εισαι ικανος να γινεις αξιωματικος η υπαξιωματικος δηλαδη αν εισαι προθυμος να εκτελεσεις διαταγες αν μπορεις να παρεις καποιες δυσκολες αποφασεις, να παρεις πρωτοβουλιες να δουνε ποσο το θες,αυτα, πιστευω να σαι καλυψα.
-----------------------------------------
Ωχ συγγνωμη νομιζα οτι αναφερθηκες στις ψυχολογικες:s.Παντως για τις υγειονομικες μπορεις να δεις και την εγκυκλιο που αναφερει τι δεν πρεπει να εχεις.
-----------------------------------------
Δινεις ουρα,περνας απο παθολογο,οφθαλμιατρο,ωρλ,ψυχολογο,οδοντιατρο,δινεις πλακα και το γυμνωμα που σε ρωταν για το ιατρικο παρελθον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι τα μαθήματα βαρύτητας και ποιο είναι το επιλεγόμενο μάθημα που πρέπει να διαλέξω για να μπω ΣΤΥΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
παντως οι γυναικες σιγουρο αυτο μενουν ημιγυμνες φορωντας μονο το κατο εσωρουχο αλλα οι γιατροι που σε εξεταζουν μπορει να ειναι και αντρες και γυναικες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ έδωσα μέχρι τώρα το τεστ προσωπικότητας και τις εργαστηριακές, δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, αν και για το πρώτο δεν βγήκαν ακόμη αποτελέσματα...

Ξέρει κανείς τα τηλέφωνα κοινού που μπορείς να μάθεις αποτελέσματα; Γιατί το να μείνω Σαλονίκη ως το απόγευμα είναι out of the question...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
δεν υπαρχει τηλεφωνο!! πρεπει να περιμενεις!! αν και για να δωσεις αθληματα πρεπει να εχεις περασει ολα τα αλλα!! και για να δωσεις το επομενο αθλημα πρεπει καθε φορα να εχεις περασει το προηγουμενο. ετσι αν περασεις την σφαιρα που συνηθως ειναι τελευταιο αθλημα να εισαι σιγουρος πως τα εχεις περασει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
φιλε aks.el.as βλεπω θεσ αξιωματικων ποσο εβγαλεσ αν επιτρεπεται [σχετικα με τισ προκαταρκτικεσ αν δεν περασεισ το ενα σταδιο δεν συνεχιζεισ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Παιδια εχω διλλημα και θελω τ γνωμη σας.....Οικονομικο ΣΣΑΣ ή Αξιωματικων ΕΛ.ΑΣ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
αν και μου τρωσ τη θεση πανε αξ/κων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
χαχαχαχα....Αυτη ειναι η δουλεια μου....Να τρωω θεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top