Στρατιωτικές Σχολές 2020

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ενδιαφέρομαι για μια στρατιωτική σχολή η οποία έχει αρκετά ψηλή βαση γι'αυτό θα προτιμούσα να γράψω πρώτα και μετά αναλογα να κάνω η όχι τις υγειονομικές εξετάσεις... Πιστεύετε ότι θα προλάβω να τις κάνω στο διάστημα μετά των πανελληνίων και πριν τις ΠΚΕ???(Ρωταω γιατί απ' ότι ξέρω δεν έχει βγει πρόγραμμα με συγκεκριμένες ημερομηνίες)
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Ενδιαφέρομαι για μια στρατιωτική σχολή η οποία έχει αρκετά ψηλή βαση γι'αυτό θα προτιμούσα να γράψω πρώτα και μετά αναλογα να κάνω η όχι τις υγειονομικές εξετάσεις... Πιστεύετε ότι θα προλάβω να τις κάνω στο διάστημα μετά των πανελληνίων και πριν τις ΠΚΕ???(Ρωταω γιατί απ' ότι ξέρω δεν έχει βγει πρόγραμμα με συγκεκριμένες ημερομηνίες)
Και εγώ στοχεύω σε υψηλή στρατιωτική σχολή, παρόλα αυτά θα έχω έτοιμες τις εξετάσεις πριν τις πανελλήνιες, περισσότερο για να μη τρέχω τελευταία στιγμή να βρίσκω ιατρούς. Νομίζω καλό είναι το αργότερο τέλη Ιουνίου να τις έχεις κάνει, βγουν δεν βγουν τα αποτελέσματα των πανελληνίων.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ισχύει απλά δεν θέλω να τρέχω τώρα και να πάει τζάμπα ο κόπος,αν πήγαινα αμέσως μετά τις πανελλήνιες θα ήταν ότι πρέπει(αν με το καλό γράψω καλά)...Γενικά οι ΠΚΕ αρχίζουν σύντομα μετά τις πανελλήνιες η ξέρω γω καμιά βδομάδα μετά?
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ισχύει απλά δεν θέλω να τρέχω τώρα και να πάει τζάμπα ο κόπος,αν πήγαινα αμέσως μετά τις πανελλήνιες θα ήταν ότι πρέπει(αν με το καλό γράψω καλά)...Γενικά οι ΠΚΕ αρχίζουν σύντομα μετά τις πανελλήνιες η ξέρω γω καμιά βδομάδα μετά?
Ρώτησα κάποιον που έδινε πέρυσι και είπε είναι ανάλογα, γιατί δίνουν τόσα άτομα. Εκείνος αρχές Ιουλίου έδωσε. Εγώ νομίζα όταν βγουν οι βαθμολογίες των πανελλαδικών εννοείς, αν και σίγουρα κπς μπορεί να καταλάβει αν έγραψε άριστα σε ένα μάθημα. Τεσπα μπορείς μετά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα πάνε χαμένες οι εξετάσεις.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Λογικά θα ξέρω άμα έχω ελπίδες η όχι γιατι σε ένα μάθημα να μην γράψω καλά(16,5 και κάτω) δεν την πιάνω...Αλλα δίκιο έχεις καλύτερα να τις κάνω γιατί μετά μπορεί να σπάω το κεφάλι μου... Ευχαριστώ για την βοήθεια (:
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Λογικά θα ξέρω άμα έχω ελπίδες η όχι γιατι σε ένα μάθημα να μην γράψω καλά(16,5 και κάτω) δεν την πιάνω...Αλλα δίκιο έχεις καλύτερα να τις κάνω γιατί μετά μπορεί να σπάω το κεφάλι μου... Ευχαριστώ για την βοήθεια (:
Χαχα καταλαβαίνω, ποια στρατιωτική θες;
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ΣΣΑΣ Οικονομικό...Εσύ?
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ΣΣΑΣ Οικονομικό...Εσύ?
ΣΣΑΣ νομική χαχα ίδια σχολή σχεδόν. Κοίτα, και το 16 να γράψεις σε ένα μάθημα, δεν είναι και πολύ καθοριστικό, από την άποψη δεν ξέρουμε πως θα διαμορφωθούν οι βάσεις. Αλλά σίγουρα για να είσαι "ήσυχος" ότι πέρασες εκεί πρέπει να αγγίξεις το 19.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης στο οικονομικό, παίρνουν σχετικά περισσότερα άτομα όπως και στο στρατολογικό και την ιατρική, δεν έχουν θέση μόνο για 1 άτομο ή 3 που εκεί σίγουρα θα πρέπει να γράψεις σε ένα μάθημα πάνω από 16
 
Τελευταία επεξεργασία:

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα καλά παμε!...Σωστό αλλά με ένα 16αρι δε σε παίρνει για κάτω από 19 στα άλλα,σε μένα όλα θα εξαρτηθούν από την έκθεση πιστεύω γιατί δε ξέρω τι μπορεί να βάλουν έτσι όπως το κάναν το μαθημα
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα καλά παμε!...Σωστό αλλά με ένα 16αρι δε σε παίρνει για κάτω από 19 στα άλλα,σε μένα όλα θα εξαρτηθούν από την έκθεση πιστεύω γιατί δε ξέρω τι μπορεί να βάλουν έτσι όπως το κάναν το μαθημα
Όντως, εγώ έτσι τα υπολόγισα ότι θα γράψω 16 σε ένα μάθημα και στα άλλα 18 με 20. Μη το έχεις στο νου σου πως θα γράψεις εκεί, γιατί αν είχες σε γενικές γραμμές καλή επίδοση σε αυτό το μάθημα, δεν πρέπει να το φοβάσαι. Το σίγουρο είναι, να μην φρικαρεις αν δεις κάτι που δεν περίμενες, ή να σε παρεξενεψει το θέμα. Ότι θα σου έρθει πως απαντάει, εκείνο θα γράψεις. Γιατί κυκλοφόρησαν πολλά κριτήρια με ελεύθερη σχετικά θεματολογία.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Και γω κάπως έτσι είμαι για τα δύο απ' ότι φαίνεται μπορεί να γράψω και 20 στα άλλα δύο θα εξαρτηθεί...Ε ναι αυτό εννοείται ότι και να πέσει Εκθεση κάτι θα γράψουμε το θέμα είναι μην είναι κάτι εξεζητημένο ( π.χ Θέμα Γ αν και εκεί μάλλον θα βάλουν κάτι απλό σχετικά με το θέμα και την άποψη μας)
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Σίγουρα το πιο ιδιαίτερο θέμα φέτος είναι το γ, αλλά μάλλον θα είναι συγκεκριμένη και η εκφώνηση. Θα πουν πόσους κειμενικους δείκτες, όχι όπως σε όλη τη χρονιά που σε 100 με 150 λέξεις έπρεπε να χωρέσουμε τα πάντα! Εξάλλου, η πλειοψηφία των παιδιών νομίζω, ακόμα και από την θεωρητική ορισμένα, δεν το έχουν πολύ με την βαθύτερη ερμηνεία ενός κειμένου. Δεν θα βάλουν κάτι που έχει πολλούς συμβουλίσμους, ιδιαίτερο λεξιλόγιο, αλλά κάτι απλό σχετικά. Αν και σίγουρα, δεν είναι απόλυτο αυτό που λέω. Βέβαια, στη διάρκεια της χρονιάς έλυσα πολύ δύσκολα κείμενα, με άριστη σχεδόν βαθμολογία, που αφού είδα εκείνα, δεν νομίζω να με τρομάξει κάτι άλλο.
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ε ναι ισχύει λογικά θα είναι κατανοητό και το θέμα και το τι ζητάει...Τεσπά,ας ελπίσουμε να τα πάμε καλά αφού μπορούμε και βλέπουμε...Καλή επιτυχία!!!(-;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Θενκιου!!!
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μιλώντας ως άνθρωπος που είναι σκοπιά εγώ λέω όχι μη πάτε ...απλά ξύνουν παπαρο οι άνθρωποι και το παίζουν κάποιοι
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μιλώντας ως άνθρωπος που είναι σκοπιά εγώ λέω όχι μη πάτε ...απλά ξύνουν παπαρο οι άνθρωποι και το παίζουν κάποιοι
Παντως αμοιβονται αρκετα καλα δεδομενης της κρισης που βιωνουμε. Και δεν κουραζονται και τοσο....
 

madeingreece

Νεοφερμένος

Η madeingreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Όσοι ενδιαφέρεστε για ΣΣΑΣ από οικονομικά κ θεωρητική κ θέλετε να δώσετε κ για αστυνομία ξέρετε ότι για να μη δώσετε δύο φορές αθλήματα πρέπει να δηλώσετε και την Ευελπίδων ανεξάρτητα απ το αν είναι στο πεδίο σας ή όχι;
 

Livaja10

Νεοφερμένος

Ο Livaja10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για αστυνομία αλλά αυτό δε το ξερα και ούτε θα το μάθαινα ποτέ αν δε το λεγες
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Όσοι ενδιαφέρεστε για ΣΣΑΣ από οικονομικά κ θεωρητική κ θέλετε να δώσετε κ για αστυνομία ξέρετε ότι για να μη δώσετε δύο φορές αθλήματα πρέπει να δηλώσετε και την Ευελπίδων ανεξάρτητα απ το αν είναι στο πεδίο σας ή όχι;
Εεε, ναι?? Η προκήρυξη το λέει ξεκάθαρα αυτό. Αν δεν βγει η προκήρυξη της αστυνομίας μέχρι τις 29 και δεν πέσει το ύψος, εννοείται πως δεν θα το δηλώσω γενικότερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top