Στρατιωτικές Σχολές- Σχολές Αστυνομίας και κατεύθυνση/πεδίο

Super_Marios

Νεοφερμένος

Ο Super_Marios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Είμαι φέτος 2α λυκείου και στόχος μου για του χρόνου είναι οι σχολές του τίτλου. Η ερώτηση μου είναι αν είναι καλύτερα του χρόνου να πάρω Τεχνολογική Κατεύθυνση, μιας και φέτος είμαι Θετική. Ξέρω ότι ένα μπόνους είναι η επιλογή του ΑΟΘ για αυτές τις σχολές ως επιλεγόμενο μάθημα.
Θα θελα την βοήθεια σας!


Υ.Γ. Δεν ήμουν σίγουρος που να βάλω το θέμα και έτσι το βαλα στα Γ & Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
υπαρχει θεμα αμα ψαξεις θα το βρεις και θα εχεις ολες τις απαντησεις σου αλλα καλα εκανες και το ανοιξες γτ και εγω την επαθα κατα καποιον τροπο γτ ηθελα να παω αστυνομια και δεν υξερα οτι επρεπε να παρω ΑΟΘ.. για να πας αστυνομια π ειναι στο 5ο πεδιο θα παρεις μαθηματικα κ ΑΟΘ.. τωρα για στρατιωτικες πηγαν στο 4ο πεδιο οποτε θες μονο μαθηματικα γενικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Φυσικα και πρεπει να πάρεις Τεχνολογική Κατεύθυνση.Είναι πολύ πιο εύκολη από τη Θετική.Εξαλου ο μόνος λόγος για να πάρει κάποιος Θετική Κατεύθυνση είναι οι ιατρικές Σχολές.Εαν δεν στοχευεις στις ιατροφαρμακευτικές σχολές τότε να πάρεις Τεχνολογική Κατεύθυνση.Οι αρχές οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και η Αναπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον είναι πολύ πιο εύκολα από τη Βιολογία και τη Χημεία.Απλα τα πράγματα.Απλη λογική.Εγώ αυτό είχα πράξει και πέτυχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αλλα το ΑΟΔΕ θελει παπαγαλια επι λεξει, μπορει να δυσκολευτει περισσοτερο σε αυτο...


τωρα για στρατιωτικες πηγαν στο 4ο πεδιο οποτε θες μονο μαθηματικα γενικης

Το 4ο πεδιο ανοιγει ετσι κι αλλιως απο τεχνολογικη και θετικη κατευθυνση, δεν ειναι αναγκη να παρει μαθηματικα. Μονο για το 5ο πρεπει να τα παρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ είναι θέμα διαβάσματος,αν διαβάσει θα έχει το 20 στο τσεπάκι.Αντίθετα Χημεία και Βιολογία το 20 είναι απλησίαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στη χημεια βαζουν πολυ στανταρ θεματα, αν εχεις διαβασει οσο πρεπει παιρνεις 20 ανετα. Εγω με πολυ μετριο διαβασμα εγραψα 17.8. Η βιολογια ναι ειναι πιο δυσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TSITSOPA

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ΟΚ, ισως να έχεις δίκιο απλά όταν είχα δώσει εγώ πανελλήνιες σρη Χημεία τα παιδιά την πάτησαν(και βιολογία εννοείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε μπορει να ηταν η χρονια :) Γενικα στη Χημεια σπανια θα την πατησεις, δεν ξεφευγουν απο τα ορια του βιβλιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ναι αλλα το ΑΟΔΕ θελει παπαγαλια επι λεξει, μπορει να δυσκολευτει περισσοτερο σε αυτο...

Υπερβολές και παραπληροφόρηση :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι εβλεπα τους συμμαθητες μου ποσο δε παπαγαλιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Κοίτα, δεν λέω πως δεν χρειάζεται αποστήθιση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος που δεν τα πάει καλά με την παπαγαλία κλπ δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Δύο τρόποι διαβάσματος υπάρχουν για αυτό το μάθημα. Ή τα μαθαίνεις όλα απ' έξω αυτολεξεί (παπαγάλια) ή τα μαθαίνεις απ' έξω έχοντας πρώτα καταλάβει το νόημα και χρησιμοποιώντας και δικές σου λέξεις ή εκφράσεις. Φυσικά υπάρχουν κάποια κομμάτια που η παπαγαλία είναι μονόδρομος, αλλά το point μου είναι πως δεν θα σου κόψουν αν πεις κάτι με δικά σου λόγια (νοηματικά συμβατό φυσικά με το βιβλίο).
Όσον αφορά την θετική, και η Βιολογία αποστήθιση θέλει, και ίσως χειρότερη από την ΑΟΔΕ. Είναι και μεγαλύτερη η ύλη απ' όσο γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Nαι αυτο για τη βιολογια δυστυχως ειναι σωστο, χρειαζεται και αποστηθιση αλλα και κριση γιατι πρεπει να συνδιαζεις διαφορετικα κομματια της υλης στο τελος. Ισως καποιοι να τα καταφερνουν καλυτερα εγω δε τα καταφερα στη βιολογια, δε διαβαζα ομως ολη τη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Super_Marios

Νεοφερμένος

Ο Super_Marios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κατ αρχάς, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Από ό,τι συμπέρανα, η Τεχνολογική είναι πιο εύκολη από πλευράς μαθημάτων, σε συνδυασμό δε με το ΑΟΘ βελτιώνει πολύ τις πιθανότητές μου έτσι; Αυτή ήταν και μέσες άκρες η πληροφόρηση που είχα.
Τώρα για τις Βιολογίες- Χημείες, πιστεύω ότι είναι δυσκολότερες από το ΑΟΔΕ (ειδικά η Βιολογία) και για μένα καλύτερα να τα αποφύγω αυτά τα δύο, εφόσον στο ΑΟΔΕ είναι ζήτημα διαβάσματος ο βαθμός που θα βγάλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Το σύστημα είναι έτσι ώστε για κάθε κατεύθυνση χρειάζεται η "παπαγαλία".

Ιστορία----Βιολογία----ΑΟΔΕ,ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΗΦΗΣ26409

Νεοφερμένος

Ο ΣΗΦΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 71 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1. Οι Στρατιωτικές σχολές είναι και στα 5 Επιστημονικά Πεδία ενώ οι Αστυνομικές Σχολές είναι μόνο στο 5ο Ε.Π
2. Από την Θετική κατεύθυνση έχεις περισσότερες επιλογές Ε.Π χωρίς απώλεια μορίων 2ο,3ο.4ο.Από Τεχνολογική μόνο 2ο & 4ο Στο 5ο πεδίο απαιτούνται Μαθηματικά Γ.Π και ΑΟΘ ανεξάρτητα κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια,ειμαι νεος στο forum,πηγαινω 2 τεχνολογικη και ηθελα να σας ρωτησω:Ενδιαφερομαι και εγω και στρατιωτικες-αστυνομικες...Σκεφτομουν να παρω Μαθηματικα Γ.Π. για πανελλαδικες και σαν επιλογης Εφαρμογες Πληροφορικης Υπολογιστω(για να μην εχω εχτρα διαβασμα).Ομως σημερα εμαθα οτι για αστυνομικες χρειαζομαι 5 πεδιο.Σαν πρωτο μου στοχο εχω την Ευελπιδων και σαν τελευταιο εχω την αστυφυλακων.Πρωτεινετε να παρω ΑΟΘ για την σχολη "τελευταιας λυσης" ή να παρω ΕΠΥ και να μην δηλωσω αστυνομια?Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Για σχολές αστυνομίας ΑΟΘ θα πάρεις θες δεν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
1. Οι Στρατιωτικές σχολές είναι και στα 5 Επιστημονικά Πεδία ενώ οι Αστυνομικές Σχολές είναι μόνο στο 5ο Ε.Π
2. Από την Θετική κατεύθυνση έχεις περισσότερες επιλογές Ε.Π χωρίς απώλεια μορίων 2ο,3ο.4ο.Από Τεχνολογική μόνο 2ο & 4ο Στο 5ο πεδίο απαιτούνται Μαθηματικά Γ.Π και ΑΟΘ ανεξάρτητα κατεύθυνσης
Ξέχασες ότι η Τεχνολογική ανοίγει και 1ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είμαι σίγουρη αν το συγκεκριμένο άρθρο μπορεί να ενταχθεί σε αυτό το thread, αλλά δε βρήκα κάποιο άλλο που να συμπεριλαμβάνει τις Αστυνομικές - Στρατιωτικές σχολές. Αν βρείτε κάποιο άλλο που να ταιριάζει καλύτερα, μετακινήστε το. :P

ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ


Από του χρόνου Αστυνομικές - Στρατιωτικές σχολές και Πυροσβεστική θα υπάγονται σε ένα νέο Επιστημονικό Πεδίο

Συνολικά 1.630 άτομα θα εισαχθούν φέτος στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας και τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, με τους πλοιάρχους και μηχανικούς να είναι για φέτος ο ευνοημένοι.
Οπως ανακοίνωσαν τα αρμόδια υπουργεία, φέτος θα εισαχθούν μόνο 580 άτομα στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας, ενώ η εγγραφή τους στις σχολές θα γίνει το ακαδημαϊκό έτος 2015-16, αφού μέχρι τότε οι σχολές δεν θα δεχτούν νέους σπουδαστές.
Και ενώ οι μέλλοντες αστυνομικοί θα χρειαστεί να περιμένουν μέχρι να βρεθούν μέσα στις σχολές, οι υποψήφιοι για το Εμπορικό Ναυτικό, όχι μόνο θα εισαχθούν κανονικά φέτος αλλά έχουν και λίγες παραπάνω από πέρυσι θέσεις, αφού συνολικά θα «μπουν» 1.050 άτομα (620 στις σχολές πλοιάρχων και 430 στις σχολές μηχανικών).
Πάντως, από του χρόνου, όπως ανακοίνωσε ο υπουργός Παιδείας, θα συγκροτηθεί ένα νέο επιστημονικό πεδίο το οποίο θα περιλαμβάνει αποκλειστικά τις στρατιωτικές σχολές, καθώς και τις αστυνομικές και την πυροσβεστική ακαδημία.

ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ
Η φοίτηση στη Σχολή Αστυφυλάκων διαρκεί πέντε (5) εξάμηνα. Η κατανομή των επιτυχόντων στα Τμήματα της Σχολής Αστυφυλάκων (Τ.Δ.Α.), γίνεται με βάση τη σειρά προτίμησης για κάθε ένα απ' αυτά, που δηλώνεται μετά την επιλογή τους, στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας, σε συνδυασμό με τη συνολική βαθμολογία τους.
Κατ' εξαίρεση, και σε ποσοστό μέχρι 80% των θέσεων κάθε Τμήματος, κατανέμονται στο Τμήμα της προτίμησής τους οι Δόκιμοι Αστυφύλακες που κατά σειρά προτεραιότητας είναι τέκνα πολυμελών οικογενειών με τρία τουλάχιστον ζώντα τέκνα ή τέκνα θυμάτων τρομοκρατίας ή τέκνα θυμάτων από βίαιο συμβάν ή έχουν αδελφό Δόκιμο Αστυφύλακα.

ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ
Η φοίτηση στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας διαρκεί οκτώ ( 8 ) εξάμηνα.
Οι Δόκιμοι Υπαστυνόμοι, που προέρχονται από ιδιώτες, κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους λαμβάνουν τις αποδοχές του μη εκπληρώσαντος τις στρατιωτικές υποχρεώσεις Αστυφύλακα.
Κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους οι Δόκιμοι Υπαστυνόμοι και Αστυφύλακες σιτίζονται και διανυκτερεύουν στα οικήματα της Σχολής, κατά τα ειδικότερα οριζόμενα στους κανονισμούς και τις διαταγές της Υπηρεσίας.
Οι σπουδαστές που έχουν εισαχθεί στις Σχολές της Αστυνομικής Ακαδημίας με το σύστημα των Γενικών Εξετάσεων και διαγράφονται από αυτές για λόγους υγείας ή υγειονομικής ακαταλληλότητας μέχρι και τη 15η Νοεμβρίου κάθε ακαδημαϊκού έτους, με απόφαση του Υ.Π.Θ.Π.Α., εγγράφονται για το ίδιο ακαδημαϊκό έτος στο πρώτο έτος σπουδών της σχολής ή τμήματος επόμενης προτίμησής τους στο μηχανογραφικό δελτίο του έτους εισαγωγής τους στη σχολή από την οποία διαγράφονται, εφόσον είχαν συγκεντρώσει βαθμολογία ίση ή μεγαλύτερη με αυτήν του τελευταίου υποψηφίου που έχει εισαχθεί στη συγκεκριμένη σχολή ή τμήμα το ίδιο ακαδημαϊκό έτος.
Οι σπουδαστές των σχολών της Αστυνομικής Ακαδημίας, που διαγράφονται για λόγους υγείας ή υγειονομικής ακαταλληλότητας μετά τις 15 Νοεμβρίου, εγγράφονται σε σχολή ή τμήμα επόμενης προτίμησής τους, υπό τις ίδιες προϋποθέσεις, το επόμενο ακαδημαϊκό έτος από αυτό της διαγραφής τους.

ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ
Οι κατατασσόμενοι στις Σχολές Αστυφυλάκων και Αξιωματικών θα υποβληθούν στη βασική εκπαίδευση κατατασσόμενων στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας, μετά την ολοκλήρωση της οποίας θα δώσουν τον προβλεπόμενο όρκο και ο χρόνος υπηρεσίας στην Ελληνική Αστυνομία θεωρείται χρόνος εκπλήρωσης της στρατιωτικής υποχρέωσης.
Σε περίπτωση απόλυσης, αποβολής ή παραίτησης από την Ελληνική Αστυνομία, εκείνων που δεν έχουν συμπληρώσει τον χρόνο στρατιωτικής υποχρέωσης, η υποχρέωση αυτή εκπληρώνεται στο ακέραιο στις Ενοπλες Δυνάμεις.

ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΙΔΙΩΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ - ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
Δικαίωμα συμμετοχής στον διαγωνισμό, για κατάταξη στην Ελληνική Αστυνομία ως Δόκιμοι Υπαστυνόμοι ή Δόκιμοι Αστυφύλακες, έχουν άνδρες και γυναίκες, Ελληνες πολίτες ή ομογενείς από τη Βόρειο Ηπειρο, την Κύπρο και την Τουρκία.
Οι ομογενείς που κατατάσσονται στην Ελληνική Αστυνομία, αποκτούν αυτοδικαίως την Ελληνική Ιθαγένεια από την κατάταξή τους. Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν τα ακόλουθα προσόντα:

  • Να μην υπερβαίνουν το 26ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου 2013, δηλαδή όσοι γεννήθηκαν από 01-01-1988 και μεταγενέστερα.
  • Να είναι κάτοχοι τίτλου σπουδών, που τους επιτρέπει τη συμμετοχή σε εξετάσεις για την εισαγωγή στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΑΕΙ) της χώρας.
  • Να έχουν υγεία και άρτια σωματική διάπλαση, διαπιστούμενη από την αρμόδια Υγειονομική Επιτροπή Κατάταξης, σύμφωνα με τις διατάξεις για τη σωματική ικανότητα υποψηφίων των Σχολών Στρατού Ξηράς, κατά τα οριζόμενα στο ΠΔ 133/2002 (Φ.Ε.Κ. Α'-109), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.
  • Να έχουν σωματικά, ψυχικά και διανοητικά προσόντα, ανταποκρινόμενα στις απαιτήσεις του αστυνομικού έργου.
  • Να έχουν πίστη στο Σύνταγμα, αφοσίωση στην Πατρίδα και να μην πρεσβεύουν θρησκευτικές δοξασίες, που εμποδίζουν την εκτέλεση των καθηκόντων τους.
  • Να έχουν ανάστημα (άνδρες και γυναίκες) τουλάχιστον 1,70 μ., χωρίς υποδήματα.
  • Να μην έχουν καταδικασθεί για αδικήματα.
  • Να μην έχουν στερηθεί οποτεδήποτε των πολιτικών δικαιωμάτων τους, έστω και αν έχει λήξει ο χρόνος που ορίσθηκε για τη στέρησή τους.
  • Να μην τελούν υπό απαγόρευση ή δικαστική αντίληψη.
Νικολίτσα Τρίγκα​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
δε λέει τίποτα το ουσιώδες το άρθρο ναταλία
οσοι ενδιαφερόμαστε για αστυνομια τα ξερουμε αυτά
εκτιμήσεις θέλουμε να δούμε βασικά

Μονο για το νεο πεδίο αξίζει να αναφερθούμε , που προσωπικά πιστεύω οτι θα προχωρησει η κινηση και δε θα μεινουν στα λογια.Καιρός ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top