Στήριξη από τους γονείς για τις πανελλήνιες

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σε μενα δεν ισχυει τιποτα!
Απλα δεν ασχολουνται μαζι μου! Μου εχουν εμπιστοσυνη, νομιζω!
Ουτε μου λενε να διαβασω, ουτε να μην διαβασω!
Δεν ανακατευονται ΚΑΘΟΛΟΥ! Μονο που η μανα μου ολη την μερα μου ετοιμαζει πραγματα για να τρωω γιατι με το διαβασμα μου ανοιγει πολυ η ορεξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Σταματηστε να κανετε ετσι ειναι πραγματικο γελοιο να μιλατε για τις πανελλαδικες ετσι και για το ποσο οι γονεις σας δεν σας σεβονται
και εγω αμα δω την κορη μου να λιωνει ΟΛΗ μερα σε ενα βιβλιο θα την πω να σηκωθει να βγει εξω.Οποτε κοιταξτε μηπως σας κανουν καλο και οχι κακο και σταματηστε να κανετε σαν υστερικα με τις πανελλαδικες! Η 3η λυκειου ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ χρονια στο σχολειο.




Πραγματικός διάλογος: -Αυριο δεν πάω σχολείο για να διαβάσω. -Α, ωραία, πάμε να φυτέψουμε πατάτες το πρωί. Έτσι, να βάλουμε και λίγο βουκολικό αέρα στο τοπικ.

Σε καταλαβαινω φιλε 1 στρεμμα πατατα με τσαπα εβαλα περσυ που εδινα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
To oτι η Γ Λυκειου ειναι η καλυτερη σχολικη χρονια, ισχυει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Στο σχολείο προσωπικά πολύ ωραία περνούσαμε. Η χρονιά όμως ΓΕΝΙΚΑ είναι by far the worst.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Eγω τους το ξεκοψα απο την πρωτη μερα που ξεκινησα να διαβαζω.Κανω στον πατερα μου ''Τι εκανες?Δεν τελειωσες ουτε καν το λυκειο? Οκ δεν χρειαζεται τοτε να μου δινεις ουτε συμβουλες ουτε να μπλεκεσαι στα ποδια μου αφου δεν εχεις ιδεα τι περναω μονο η μανα μου περασε και μια νομικη σχολη μπορει να μου μιλαει'' Οποτε εχω μονο την μανα μου να ερχεται πανω απο το κεφαλι μου αλλα οχι να μου μιλαει και να με αγχνει αλλα να μου δινει συνεχει ανα τρωω.Απο εκει που ημουν ενας ποδοσφαιριστης 65 κιλα εχω γινει ενας τοφαλος των 80 και βαλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Eγω τους το ξεκοψα απο την πρωτη μερα που ξεκινησα να διαβαζω.Κανω στον πατερα μου ''Τι εκανες?Δεν τελειωσες ουτε καν το λυκειο? Οκ δεν χρειαζεται τοτε να μου δινεις ουτε συμβουλες ουτε να μπλεκεσαι στα ποδια μου αφου δεν εχεις ιδεα τι περναω μονο η μανα μου περασε και μια νομικη σχολη μπορει να μου μιλαει'' Οποτε εχω μονο την μανα μου να ερχεται πανω απο το κεφαλι μου αλλα οχι να μου μιλαει και να με αγχνει αλλα να μου δινει συνεχει ανα τρωω.Απο εκει που ημουν ενας ποδοσφαιριστης 65 κιλα εχω γινει ενας τοφαλος των 80 και βαλε..

Σκληρό αν θες τη γνώμη μου. Είσαι το παιδί του, σε βλέπει να λιώνεις από το διάβασμα και ήθελε να σου κάνει υποδείξεις για να σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ και για να είσαι αποδοτικός, και συ τον διώχνεις "επειδή δεν ήξερε"? Δηλαδή εσύ ήξερες τι λούκι θα περάσεις όταν στρώθηκες πρώτη φορά να διαβάσεις?

Νταξ παιδιά, φτάνετε στο τέλος, έχετε άγχος, ναι είναι σπαστικό να σε ρωτάνε "πώς πάει το διάβασμα" ή να σου λένε "πόσο διάβασες σήμερα;" αλλά προσπαθούν εμπρακτα να σας στηρίξουν. Δε μπορούν να βρουν όλοι τη χρυσή τομή για να ξέρουν πότε να επέμβουν και να σας στηρίξουν και πότε να σας παρατήσουν, τι να κάνουμε, άνθρωποι είναι και σας νοιάζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σκληρό αν θες τη γνώμη μου. Είσαι το παιδί του, σε βλέπει να λιώνεις πάνω από το διάβασμα και ήθελε να σου κάνει υποδείξεις για να σε ΒΟΗΘΗΣΕΙ και για να είσαι αποδοτικός, και συ τον διώχνεις "επειδή δεν ήξερε"? Δηλαδή εσύ ήξερες τι λούκι θα περάσεις όταν στρώθηκες πρώτη φορά να διαβάσεις?

Νταξ παιδιά, φτάνετε στο τέλος, έχετε άγχος, ναι είναι σπαστικό να σε ρωτάνε "πώς πάει το διάβασμα" ή να σου λένε "πόσο διάβασες σήμερα;" αλλά προσπαθούν εμπρακτα να σας στηρίξουν. Δε μπορούν να βρουν όλοι τη χρυσή τομή για να ξέρουν πότε να επέμβουν και να σας στηρίξουν και πότε να σας παρατήσουν, τι να κάνουμε, άνθρωποι είναι και σας νοιάζονται...
Πιστεψε με δεν βοηθουσε καθολου μα καθολου.Τωρα που με εχουν αφησει υσηχο νιωθω πιο ωραια.Ξενυχταω με την υσηχια μου το απολαμβανω.Χθες για παραδειγμα διαβαζα μεχρι τις 3 μαθηματικα του εδωσα να καταλαβει.Κανεις δεν ηρθε να μου πει το και το λες και ειμαι κανενα μωρο.Ελευθερια that's what i talking about ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eγω τους το ξεκοψα απο την πρωτη μερα που ξεκινησα να διαβαζω.Κανω στον πατερα μου ''Τι εκανες?Δεν τελειωσες ουτε καν το λυκειο? Οκ δεν χρειαζεται τοτε να μου δινεις ουτε συμβουλες ουτε να μπλεκεσαι στα ποδια μου αφου δεν εχεις ιδεα τι περναω μονο η μανα μου περασε και μια νομικη σχολη μπορει να μου μιλαει'' Οποτε εχω μονο την μανα μου να ερχεται πανω απο το κεφαλι μου αλλα οχι να μου μιλαει και να με αγχνει αλλα να μου δινει συνεχει ανα τρωω.Απο εκει που ημουν ενας ποδοσφαιριστης 65 κιλα εχω γινει ενας τοφαλος των 80 και βαλε..

:hmm: Δε τους το έκοψες έκανες διαχωρισμό μεταξύ του ενός γονιού και του άλλου και αυτο δεν ήταν καθόλου έντιμο ειδικά αν ο πατέρα σου έχει το κύριο εισόδημα στην οικογένεια (και στην ουσία χρηματοδοτεί και θα χρηματοδοτεί τις σπουδές σου).


Αν το έλεγες αυτό και στους 2 θα ήταν καλό αφού το είπες μόνο στο πατέρας σου είναι από τα χειρότερα πράγματα που θσ μπορούσες να κάνεις σε έναν άνθρωπο που νοιάζεται για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
μακάρι να είχαν εισόδημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
.Ξενυχταω με την υσηχια μου το απολαμβανω.Χθες για παραδειγμα διαβαζα μεχρι τις 3 μαθηματικα του εδωσα να καταλαβει.Κανεις δεν ηρθε να μου πει το και το λες και ειμαι κανενα μωρο.Ελευθερια that's what i talking about ;)

η δικη μου μητερουλα καθοταν στον καναπε μεχρι πριν 2-3 μηνες των εξετασεων καθε φορα που ξενυχταγα. αντιλαμβανομαι την αγαπη της αλλα να προσπαθω να τη μαζεψω, να την παω στο κρεββατι ή να της πω οτι ξερεις ε, τελειωσα και να πεταγεται απο τον υπνο λες και δεν ξερω τι, πραγματικα μου αναβε λαμπακια- χτυπουσε κουδουνακια!
παντως ισως να το ειπες πιο ευγενικα σστον πατερα σου αλλα και αυτος ο ιδιος να ειναι ντοπρος ανθρωπος και να καταλαβε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και στους 2 να το έλεγε το ίδιο κακό θα ήταν κατά τη γνώμη μου. Σκληρό.
Βέβαια, δε γνωρίζω τις οικογενειακές συνθήκες του παιδιού. Λέω πώς φαίνεται σε εμένα που τα διαβάζω και απευθύνομαι γενικά.
Γονείς είναι. Νοιάζονται, αγωνίζονται, βοηθούν και στο τέλος τους πετάς σαν σκουπίδι επειδή δεν έχουν βγάλει το Λύκειο; Λες και η νομική θα σε κάνει άνθρωπο...
Οι γονείς μου μόνο δημοτικό έχουν βγάλει κι όμως μια χαρά σε ησυχία με αφήνουν, μια χαρά με υποστηρίζουν, όταν τους έχω ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Και στους 2 να το έλεγε το ίδιο κακό θα ήταν κατά τη γνώμη μου. Σκληρό.
Βέβαια, δε γνωρίζω τις οικογενειακές συνθήκες του παιδιού. Λέω πώς φαίνεται σε εμένα που τα διαβάζω και απευθύνομαι γενικά.
Γονείς είναι. Νοιάζονται, αγωνίζονται, βοηθούν και στο τέλος τους πετάς σαν σκουπίδι επειδή δεν έχουν βγάλει το Λύκειο; Λες και η νομική θα σε κάνει άνθρωπο...
Οι γονείς μου μόνο δημοτικό έχουν βγάλει κι όμως μια χαρά σε ησυχία με αφήνουν, μια χαρά με υποστηρίζουν, όταν τους έχω ανάγκη.
Ο πατερας ο δικος σου και ολων οσων εγραψαν δεν εχουνε πει ''Περνα Στρατιωτικες Σχολες η δεν πας πουθενα'' η ''Περνα σε αυτο το ΑΕΙ η δεν σε στελνω πουθενα να κατσεις να δουλεψεις οικοδομος!'' νομιζω πως ειπα αρκετα...περασα ΣΜΥ γυρισα πισω γιατι δεν μου αρεσε και απο τοτε με κοιταει λες και ειμαι καποιος ξενος.Τωρα θελει ΣΣΕ αν δεν περασω εκει μου λεει δεν με στελνει πουθενα.Δηλαδη πως να του μιλουσα με απειλει στεγνα σε μια τετοια περιοδο?Εγω θελω μια ελευθερη σχολη.Οχι σαν αυτες τις σχολες που εισαι σαν φυλακισμενος.Ναι εχουνε επαγγελματικη αποκατασταση θα σας ελεγα που την γραφω..Εγω θελω να ζησω την ζωη μου!Να κανω αυτο που θελω και αγαπαω!Οχι να κανω αυτο που θελει ενας ασχετος!Αρκετα ειπα...δεν ηθελα να τα αναφερω ολα για αυτο εγραψα μονο τα βασικα στο πρωτο μου ποστ.Τωρα νομιζω πως καταλαβαινετε τι περναω.Η μαλλον τι περνουσα.Γιατι προς το παρων δεν εχουμε ανοιξει ακομα συζητηση για το μελλον...Θα δειξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ο πατερας ο δικος σου και ολων οσων εγραψαν δεν εχουνε πει ''Περνα Στρατιωτικες Σχολες η δεν πας πουθενα'' η ''Περνα σε αυτο το ΑΕΙ η δεν σε στελνω πουθενα να κατσεις να δουλεψεις οικοδομος!'' νομιζω πως ειπα αρκετα...περασα ΣΜΥ γυρισα πισω γιατι δεν μου αρεσε και απο τοτε με κοιταει λες και ειμαι καποιος ξενος.Τωρα θελει ΣΣΕ αν δεν περασω εκει μου λεει δεν με στελνει πουθενα.Δηλαδη πως να του μιλουσα με απειλει στεγνα σε μια τετοια περιοδο?Εγω θελω μια ελευθερη σχολη.Οχι σαν αυτες τις σχολες που εισαι σαν φυλακισμενος.Ναι εχουνε επαγγελματικη αποκατασταση θα σας ελεγα που την γραφω..Εγω θελω να ζησω την ζωη μου!Να κανω αυτο που θελω και αγαπαω!Οχι να κανω αυτο που θελει ενας ασχετος!Αρκετα ειπα...δεν ηθελα να τα αναφερω ολα για αυτο εγραψα μονο τα βασικα στο πρωτο μου ποστ.Τωρα νομιζω πως καταλαβαινετε τι περναω.Η μαλλον τι περνουσα.Γιατι προς το παρων δεν εχουμε ανοιξει ακομα συζητηση για το μελλον...Θα δειξει..

Γι αυτό είπα εξαρχής ότι δε γνωρίζω την οικογενειακή σου κατάσταση και ότι μιλώ γενικά με αφορμή τα όσα διάβασα!
Μπράβο για το θάρρος και την επιμονή σου! Καλή τύχη σου εύχομαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinos29

Νεοφερμένος

Ο dinos29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους.Το όνομα μου είναι Κώστας,και τώρα θα πάω 3η Λυκείου(Γενικό Λύκειο).Είμαι στην θεωρητική κατεύθυνση.Ο λόγος που την επέλεξα ήταν εξαρχής γιατί δεν ήμουν (και εξακολουθώ να είμαι )καθόλου καλός στα θετικά μαθήματα.Όσες ώρες και που διάβαζα για διαγωνίσματα,τεστ κλπ.,πάλι 2 με 3 έγραφα..Το καλό μου όμως με την θεωρητική είναι ότι μου είναι πάρα πολύ εύκολο να μαθαίνω απέξω πράγματα.Σκέφτομαι να δώσω 1ο και 3ο επιστημονικό πεδίο.Φέτος στις προαγωγικές εξετάσεις έγραψα στα Αρχαία(κατεύθυνσης) 14 και στα Λατινικά 11,καθώς και στην Φιλοσοφία 18,7(αλλά αφού δεν το δίνε πανελλήνιες δεν υπάρχει ουσία).Ιστορία έγραψα 19 και γενικά πάντα έγραφα τόσο σε αυτό το μάθημα.Βιολογία έγραψα 18,6,Έκθεση 13 και Κείμενα 17.Δεν έχω κάνει στην ζωή μου ούτε μια ώρα φροντιστηρίου ή ιδιαίτερων.Πέρασα την τάξη με 15,4.

Δεν ξεκίνησα φροντιστήρια το καλοκαίρι γιατί η μητέρα μου μου είπε πως θα κάνω ιδιαίτερα φέτος με την γειτόνισσα μας που είναι φιλόγος.Μια χαρά.Ενδιαφέρομαι για τις σχολές Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών,Τεχνών Ήχου και Εικόνας,Πολιτικής Επιστήμης,Λογοθεραπείας,Διατροφής και Διαιτολογίας,Φυσικοθεραπείας,Εργοθεραπείας και τέλος Κινηματογραφίας(είναι η μεγάλη μου αγάπη:)) Λόγω της μητέρας μου,είμαι μισός Έλληνας και μισός Αμερικανός,και σκέφτομαι να πάρω την Αμερικανική υπηηκότητα για να γλιτώσω και τον ένα χρόνο στρατού από την ζωή μου,και να φύγω για της ΗΠΑ αφού τελειώσω τις σπουδές μου.

Το πρόβλημα μου όμως δεν είναι αυτό.Ο πατέρας μου,όταν είδε τους βαθμούς μου απογοητεύτηκε γιατί είχα 3 στα Μαθηματικά και την Γεωμετρία,5 Φυσική και 7 Χημεία.Γνωρίζει τι γίνεται με τις κατευθύνσεις και το σύστημα των πανελληνίων,για το πως μόνο μας ενδιαφέρουν τα μαθήματα της κατεύθυνσης κλπ.αλλά συνέχεια μου φωνάζει,και μου λέει πως αν δεν γράφω καλά σε όλα τα μαθήματα,όχι μόνο δεν θα μου επιτρέψει να δώσω πανελλήνιες να μπω σε κάποια από τις σχολές που με ενδιαφέρουν(τις θεωρεί επίσης ανούσιες και χάσιμο χρημάτων και χρόνου),αλλά επίσης δεν θα με επιτρέψει να κάνω ιδιαίτερα,και πως θα με στείλει σε ΕΠΑΛ να μάθω μια τέχνη,να πιάσω δουλεία και να μην του είμαι έννοια άλλο.Μου λέει συνεχώς ότι είμαι άχρηστος,ανούσιος,δεν έχω μυαλό,είμαι τεμπέλης κλπ κλπ .Παρά όσα του έχουν πει οι καθηγητές μου και οι γνωστοί μας ότι είμαι πολύ έξυπνος,δημιουργικός και έχω πολλές δυνατότητες,αυτός δεν ακούει κανέναν.Όλοι πιστεύω γνωρίζετε πόσο δύσκολο είναι να μπω σε μια από τις παραπάνω σχολές χωρίς κάποια βοήθεια.Αν αποτύχω για κάποιο λόγο να μπω στις σχολές,είμαι τελειωμένος από όλες τις έννοιες.Θέλω πως και πως να καταφέρω να πείσω τον πατέρα μου να με στηρίξει,αλλά δεν ακούει τίποτα.Η μητέρα μου με στηρίζει,αλλά δεν μπορεί ούτε αυτή να του αλλάξει γνώμη.Είναι πολύ narrow minded και ισχυρογνώμων.Καμία συμβουλή στο πως να καταφέρω να τον πείσω να κάνω ιδιαίτερα φέτος,και να με στηρίξει για να κυνηγήσω τα όνειρα μου?? *** Σημείωση:Θέλω να μπω στην σχολή,να την τελειώσω,και μόλις πάρω το πτυχίο μου να φύγω για την άλλη όχθη του Ατλαντικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εν οψη πανελληνιων επικρατει στο δωματιο μου απολυτη μοναρχια.
Κλεινομαι μεσα με τις ωρες και διαβαζω,χωρις καμια ενοχληση.

Διαβασομεν και γραψομεν :hehe:

αυτο ακριβως πιστευω πως ειναι το καλυτερο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Οταν μοιραζεσαι το δωμάτιο σου με άλλα 2 παιδάκια ηλικίας 5 και 7 πιστέψτε με είναι πολύ χειρότεορ απο το να σας αναθέτουν οι γονείς σας κάποια εργασία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Μπες στην πρωτη σου επιλογη χωρις ιδιαιτερα!Ετσι ωστε ο οτι πετυχεπατερας σου να καταλαβει οτι ησουν ικανος να πετυχεις και χωρις την βοηθεια των ιδιαιτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οταν μοιραζεσαι το δωμάτιο σου με άλλα 2 παιδάκια ηλικίας 5 και 7 πιστέψτε με είναι πολύ χειρότεορ απο το να σας αναθέτουν οι γονείς σας κάποια εργασία. :)

εγω στην θεση σου θα καθομουν εξω και θα διαβαζα τωρα δηλαδη που ειναι καλοκαιρι.οσο για το χειμωνα πες στους γονεις σου να στελνουν τα μικρα για καμια δραστηριοτητα:clapup:;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
εγω στην θεση σου θα καθομουν εξω και θα διαβαζα τωρα δηλαδη που ειναι καλοκαιρι.οσο για το χειμωνα πες στους γονεις σου να στελνουν τα μικρα για καμια δραστηριοτητα:clapup:;).

πάνε αγγλικά αλλά και πάλι δεν αρκει, γυρνανε παλι πισω :P
οσο για το εξω, φτιάχνουν τον δρόμο και ειναι ολη μερα με μηχανηματα κλπ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top