Στέκια στην Θεσσαλονίκη

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
καφέ: πάστα φλώρα darling, μικρό μπλε (χρήστο, είπα ότι είναι ιν στέκι ρε,τόσο πολύ πηγαίνουμε να μην το αναφέρω?αμαρτία είναι:P), έντεχνο (τέλεια μουσική), το λολ καφέ, το πλέιχαουζ, ....

μπαρ: μαύρο πρόβατο(βαλαωρίτου)+γενικά βαλαωρίτου έχει αρκετά καλά :D

ρεμπετάδικο: φωλιά του κόκκορα :P ^^

κρασάδικα: αβησσυνία, αρμολόι, απο αυτά έχει πολλά εκεί προς ροτόντα μεριά:)
π.σ. όσοι έχετε πάει ουράνιο τόξο πείτε μας εντυπώσεις, θέλουμε να το επισκεφτούμε καμια μέρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠρασινηΕλ

Νεοφερμένος

Η ΠρασινηΕλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Anthony μπορεις να εξηγησεις λιγο που περιπου ειναι αυτο?;/ γιατι και μεις πηγαμε ραχατι..και ηταν ακριβως ετσι οπως τα λες!αγενεστατοι χωρις ιχνος ντροπης..

εγώ θα πρότεινα έντεχνο, μικρό μπλε, σνομπ, καστελο,πλειχαουζ,μικροπολις, ουρανιο τοξο, φωλια του κοκορα,λαδαδικα-ροτοντα-βαλαωριτου εχει αρκετα καλα, μονοπολι και σταβεντο ή ακομη και ρακα (καλαμαρια)
αυτα απο μενα :) και νομιζω καλυπτουν ολα τα γουστα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όταν λέμε in τι εννοούμε ακριβώς; :hmm: Αν θες να ποζεριάσεις ξέρω'γω πάνε λιμάνι και Vogue(εγώ δεν τα προτιμώ βεβαίως βεβαίως).

Προσωπικά(και αντικειμενικά μιλώντας και χωρίς να επηρεάζομαι από προσωπικούς λόγους :P) βρίσκω πολύ καλή επιλογή το Kαφωδείο που έχει πάρα πολλές μπύρες(και ωραίες ποικιλίες μπύρας;)). Κάθε βράδυ έχει live μετά τις 9.30 και γενικά η ατμόσφαιρα είναι πολλή ζεστή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Προσωπικά(και αντικειμενικά μιλώντας και χωρίς να επηρεάζομαι από προσωπικούς λόγους :P) βρίσκω πολύ καλή επιλογή το Kαφωδείο που έχει πάρα πολλές μπύρες(και ωραίες ποικιλίες μπύρας;)). Κάθε βράδυ έχει live μετά τις 9.30 και γενικά η ατμόσφαιρα είναι πολλή ζεστή!

τι μουσική? για πες λίγα παραπάνω για το μαγαζί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Απο ρεμπεταδικα εχω παει ως τωρα στην φωλια του κοκορα και στο ουρανιο τοξο....Απο την φωλια του κοκορα εφυγα οκ αλλα απο το ουρανιο τοξο με βοηθησαν για να βγω εξω.... Αυτα παθαινεις οταν πινεις 5 κιλα κρασι 4 ατομα!!!!!!!!! Αρα προτεινω ουρανιο τοξο στην Παπαφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠρασινηΕλ

Νεοφερμένος

Η ΠρασινηΕλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσωπικά(και αντικειμενικά μιλώντας και χωρίς να επηρεάζομαι από προσωπικούς λόγους :P) βρίσκω πολύ καλή επιλογή το Kαφωδείο που έχει πάρα πολλές μπύρες(και ωραίες ποικιλίες μπύρας;)). Κάθε βράδυ έχει live μετά τις 9.30 και γενικά η ατμόσφαιρα είναι πολλή ζεστή!

πολύ ενδιαφέρουσα η πρόταση σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Anthony μπορεις να εξηγησεις λιγο που περιπου ειναι αυτο?;/ γιατι και μεις πηγαμε ραχατι..και ηταν ακριβως ετσι οπως τα λες!αγενεστατοι χωρις ιχνος ντροπης..

εγώ θα πρότεινα έντεχνο, μικρό μπλε, σνομπ, καστελο,πλειχαουζ,μικροπολις, ουρανιο τοξο, φωλια του κοκορα,λαδαδικα-ροτοντα-βαλαωριτου εχει αρκετα καλα, μονοπολι και σταβεντο ή ακομη και ρακα (καλαμαρια)
αυτα απο μενα :) και νομιζω καλυπτουν ολα τα γουστα :D

όπως βλέπεις το ραχάτι , πάρτο όοολο αριστερά και πήγαινε προς Μπιτ Παζάρ . Εκέι έχει και κάτι κρασάδικα κλπ . Είναι το δεύτερο πηγαίνοντας προς τα εκεί . Στον ίδιο δρόμο , απο την μεριά που είναι το ραχάτι , το 2ο απέναντι απο το Μπιτ Παζαρ .:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Πολύ ωραία καφετέρια είναι το πτυχίο πάνω από την ροτόντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αυτό το Καφωδείο πάντως φαίνεται πολύ ωραίο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τι μουσική? για πες λίγα παραπάνω για το μαγαζί :)
Έχω πετύχει τραγούδια του Παυλίδη(που έχει πάει και ο ίδιος γιατί ξέρει τον ιδιοκτήτη) Παπακωνσταντινου κτλ κτλ. Έντεχνο θα έλεγα και ροκ. Επίσης φτιάχνουν υπέροχο ελληνικό καφέ στη χόβολη μαζί με λουκουμάκι.Έχει άπειρες μπύρες(γι'αυτό είναι γνωστό και το μαγαζί στο εξωτερικό). Θυμίζει καφενείο(τραπεζάκια, καρέκλες) αφού ήταν κάποτε και είναι σχεδόν όλο ξύλινο μέσα. Στο πατάρι-πάνω όροφο υπάρχουν πολλά βιβλία για να διαβάσει όποιος θέλει και συχνά έχουν έκθεση με πίνακες. Οι τουαλέτες είναι όλα τα λεφτά. :PΜμμ δεν ξέρω τι άλλο :hmm::P
αχού έχω πάει:D
Σου άρεσε; :)
πολύ ενδιαφέρουσα η πρόταση σου..
Είναι πίσω από το παλιό Δημαρχείο για όσους ενδιαφέρονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
τα ιν στεκια στην πολη ειναι : νεα κρινη για οσους εχουν αυτοκινητο και θελουν να το κυκλοφορησουν.... πασαρελα κατω στην νικης (ice, koral κλπ...) ... μετα dogs, W, Voge,λιμανι, kissfis, για τουσ κλαμπατζιδες ..... kitsenbar,θερμαικο και το παραθυρο με θεα για τα ζευγαρακια ... στην αρχη τησ αριστοτελουσ για οσους θελουν να δειξουν οτι εχουν λεφτα (δεν θυμαμαι πωσ λεγονται εκεινεσ οι καφετεριες) .... απο μπουζουκια εχουμε πολλες επιλογες, πισω απο την εθνικη τραπεζα και προσ τα αστρα... και μετα απο μπυραριεσ ολεσ στην βαλαοριτου κατα προτιμηση υποβρυχιο και μαυρο προβατο (μου αρεσαι η μουσικη τους) .... και τωρα για οσους δεν εχουν πολλα λεφτα γιατι τα φαγανε στα προαναφερθεντα οπωσ εγω, καταλειγουν χαλαρα σε κανενα κρασαδικο πανω απο την ροτοντα, στο mpitpazar η στο elefant ....για ζωντανη μουσικη συνηθως στην διαγωνιο(εναλαξ, βυθος) ...τελοσ για αφτερ εχω δεν εχω λεφτα καταλειγω στο ΤΑΞΙΔΙ!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εγω με την παρεα μου παντως ευχαριστημενοι φυγαμε απο το ραχατι πριν καποιες μερες......το σουκ εχει κ φτηνες τιμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ααααα ούτε καν. Έκανα το λάθος να πάω πέρσι. ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ και ειλικρινά χωρίς λόγο. Να μην σχολιάσω την τραγουδίστρια που είχε.

Όσο για το σουκ, καλό είναι δεν λέω, αλλά δεν έχει καθόλου ατμόσφαιρα για ναργιλέ, ενώ το ραχάτι έχει. Δηλαδη ούτε χαμηλά φώτα, μουσική κλπ. Άποψή μου βέβαια..
εγω με την παρεα μου παντως ευχαριστημενοι φυγαμε απο το ραχατι πριν καποιες μερες......το σουκ εχει κ φτηνες τιμες?
Θα συμφωνήσω και επίσης να ξέρεις αυτά έχουν όλα πάνω κάτω τις ίδιες τιμές.

τα ιν στεκια στην πολη ειναι : νεα κρινη για οσους εχουν αυτοκινητο και θελουν να το κυκλοφορησουν.... πασαρελα κατω στην νικης (ice, koral κλπ...) ...
Ελπίζω να ξέρεις ότι αυτά είναι τα τοπ καγκούρικα μαγαζιά:P

P.S.Απ'ότι διάβασα όλοι βγαίνουμε σε 20 μαγαζιά περίπου, στάνταρ έχουμε συναντηθεί και δεν το ξέρουμε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Όχι kitcenbar βρε παιδιά. Είναι πολύ χαζο-αμερικανιά (για μένα πάντα). Εκτός ότι τα burgers είναι κακοψημένα, ότι το service είναι απαράδεκτο, το μαγαζί είναι ΠΑ-ΝΑ-ΚΡΙ-ΒΟ!Δεν τα αξίζει τα λεφτά του. Χώρια ότι τρως στη μάπα όλα τα βρωμόνερα που έχεις δίπλα σου. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
..... kitsenbar,θερμαικο και το παραθυρο με θεα για τα ζευγαρακια ...
το kitchenbar καλό αλλά ακριβό. εκμεταλλεύεται πολύ την τοποθεσία του για να βάζει υψηλές τιμές.
μήπως εννοείς "δωμάτιο με θέα"? το καφέ στην Αριστοτέλους??

ααααα ούτε καν. Έκανα το λάθος να πάω πέρσι. ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ και ειλικρινά χωρίς λόγο. Να μην σχολιάσω την τραγουδίστρια που είχε.
έχεις ενα point, σε κλέβουν λίγο εκεί, αλλά έχει σχετικά μεγάλη πίστα και πέφτει πολύς χορός και τραγούδι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Χμμμ...το Ευοί Ευάν στην Ολύμπου, το Pierrot le fou στην Αρμενοπούλου (δίπλα στη Ροτόντα), το Roquer επίσης στην Ολύμπου, το Eightball, ο θερμαϊκός στην παραλία...αυτά έχω δει προς το παρόν και τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Για καφέ όλα στη ζεύξιδος(πασταφλόρα ντάρλινγκ, urban, σπίρτο, ζεύξιδος) και το διατηρητέο στην ικτίνου(το χειμώνα), ελίτ στη ναβαρίνου(για ατέλειωτες ώρες καψίματος με tichu), διεθνές στη μελενίκου, καφενέ στην εθνικής αμύνης
για μπύρα πρίγκηπο δίπλα στο τούρκικο προξενείο, bubamara στα λαδάδικα, pulp στη σβώλου, νερό που καίει στην προξένου κορομηλά
για ναργιλέ όλα εκεί στην ολύμπου ίδια μου φαίνονται
για after ταξίδι ή berlin(είναι και κοντά) ή και art house(μπορεί και να έκλεισε αυτό δεν ξέρω)
για live malt n jazz στην προξένου κορομηλά
για γκλαμουριά ατελείωτη vogue, λιμάνι , kissfish, shark(απ ότι ακούω δεν έχω πάει) goldfish
βαλαωρίτου επίσης πολύ in, τόσο in που εχει αρχίσει να με κουράζει παρόλα αυτά μαύρο πρόβατο, fragile, charro negro, rock n rolla μ αρέσουν
για φαϊ μπιτ παζάρ
για κρασί ροτόντα σε όλα τα συναφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠρασινηΕλ

Νεοφερμένος

Η ΠρασινηΕλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
όπως βλέπεις το ραχάτι , πάρτο όοολο αριστερά και πήγαινε προς Μπιτ Παζάρ . Εκέι έχει και κάτι κρασάδικα κλπ . Είναι το δεύτερο πηγαίνοντας προς τα εκεί . Στον ίδιο δρόμο , απο την μεριά που είναι το ραχάτι , το 2ο απέναντι απο το Μπιτ Παζαρ .:clapup:

ευχαριστώ πολυυυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Άντε,να απαντήσω και 'γω σοβαρά.
Για γκαφέ:Πτυχείο,Δώμα,Manifesto
Για επιτραπέζια:Harry's Spot (μακριά από παπαριές τύπου Lol και Playhouse)
Για κρασιά:Βαβυλώνα,Ραστώνη & εκείνα στην Άθωνος
Για ναργιλέ:souk
Για μπύρες: Dizzy Dolls,Silver Dollar,Buba Mara,η τσέχικη στη Βαλαωρίτου,η άλλη απέναντι απ'την τούρκικη πρεσβεία που δεν θυμάμαι όνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
στα ίδιαα συχναζουμε ψηλέ ;)

θελω ινφο για δωμα μανιφεστο (ειναι εκει κοντά σε εκεινα τα παρακμιακά κοντα στην ροτόντα, στα στενά ? μελενίκου κλπ ?)

Πρίγκηπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top