Σπουδές στη Σκωτία

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σπουδαζω εδιμβουργο αρχικά επομενως ξερω τι ονομα εχει αναμεσα στουσ φοιτητες και εκτός αυτού σε όλα τα forum κλπ που είχα κοιτάξει οσο έκανα έρευνα είχα φτασει σε αυτό συμπέρασμα.


και εγω ειχα παει μια φορα διακοπες στη μαδριτη και εκατσα ενα μηνα, και μιλησα με ποδοσφαιροφιλους και στα forum κλπ.
γι΄ αυτο εχω φτασει στο συμπερασμα πως η ρεαλ ειναι χαλια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
...
ξες, η ρεαλ ειναι μια μετρια προς κακη ομαδα, απλα περσι πηγε πολυ καλα απο πωλήσεις, και έτσι έχει καλή θέση στο ρανκινγκ της ουεφα.

Αυτό που προσπαθώ να το ίσως αλλά φαίνεται πως αδύνατες να κατανοησεις ειναι ότι τα domestic ranking ειναι τελείως flawed καθώς σε συντριπτικό ποσοστό βασίζονται στο καθαρά υποκειμενικο student satisfaction survey . Αυτό που τόνισα ειναι να δωθει έμφαση και στα world ranking τα οποία παρά τις ατελεις τους ειναι πιο αντικειμενικά. Τελος για να δείτε τη ποιότητα και τη φήμη του πανεπιστημίου καλό ειναι να εχετε στο μυαλό σας τα κριτήρια εισαγωγής ( οσο πιο υψηλα συνήθως τόσο καλύτερο το πανεπιστήμιο) αλλα και τα πανεπιστήμια που έχει σε προγράμματα ανταλλαγής στο εξωτερικό (όσο πιο γνωστα ειναι τόσο καλύτερη είμαι η φήμη του πανεπιστημίου). Το hw δεν πλήρει κανένα από αυτά τα κριτηρια αν εξαιρέσεις ότι μια χρονια σε μια συγκεκριμένη λιστα πήρε αξιοπρεπή θεση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
και εγω ειχα παει μια φορα διακοπες στη μαδριτη και εκατσα ενα μηνα, και μιλησα με ποδοσφαιροφιλους και στα forum κλπ.
γι΄ αυτο εχω φτασει στο συμπερασμα πως η ρεαλ ειναι χαλια :mad:

Φιλε αραξε .Η ηρωνεια δείχνει αδυναμία να αρθρώσεις ένα λογικό επιχείρημα καθώς και μεγάλη αλαζονεία- κόμπλεξ . Εγώ είπα τη προσωπική μου άποψη μπορει να διαφωνίες αν θες ,αλλά με το να ειρωνευσαι ομωσ δεν συνησφερεις σε τιποτα στο διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Φιλε αραξε .Η ηρωνεια δείχνει αδυναμία να αρθρώσεις ένα λογικό επιχείρημα καθώς και μεγάλη αλαζονεία- κόμπλεξ . Εγώ είπα τη προσωπική μου άποψη μπορει να διαφωνίες αν θες ,αλλά με το να ειρωνευσαι ομωσ δεν συνησφερεις σε τιποτα στο διάλογο.


μαν
το ειπες μονος σου,
πρεπει να εχω λογικο επιχειρημα απεναντι μου για να αρθθθρωσω λογικό επιχειρημα,
οχι να κρινω απο το τι λενε οι φοιτητες στην παμπ που συχναζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
μαν
το ειπες μονος σου,
πρεπει να εχω λογικο επιχειρημα απεναντι μου για να αρθθθρωσω λογικό επιχειρημα,
οχι να κρινω απο το τι λενε οι φοιτητες στην παμπ που συχναζω :P

Διάβασε το παραπάνω πόστ απο αυτό που έκανες παράθεση στο τελευταίο μήνυμα :) . Και η κοινή γνώμη στη χώρα που βρίσκεται το πανεπιστήμιο έχει και παράσχει σημασία για τη φήμη του πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Διάβασε το παραπάνω πόστ απο αυτό που έκανες παράθεση στο τελευταίο μήνυμα :) . Και η κοινή γνώμη στη χώρα που βρίσκεται το πανεπιστήμιο έχει και παράσχει σημασία για τη φήμη του πανεπιστημίου.


ξαφνικα βελτιωθηκαν τα ορθογραφικα σου :confused:


υγ. μαλιστα. η κοινη γνωμη. οι φοιτητες. η παμπ. η φημη...

μαν, στην παμπ
καλυτερα να πινεις παρα να μιλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
ξαφνικα βελτιωθηκαν τα ορθογραφικα σου :confused:


υγ. μαλιστα. η κοινη γνωμη. οι φοιτητες. η παμπ. η φημη...

μαν, στην παμπ
καλυτερα να πινεις παρα να μιλας :P

Αρχικά χρησιμοποιώ translator επειδη δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο, δεύτερον δεν έχω κανένα λόγο να πείσω εσένα η οποιονδήποτε άλλο αν είσαι ικανοποιημένος στο hw συγχαρητήρια υπάρχουν ομως και απείρως καλύτερες επιλογές . Και αυτό απλά θα συμβούλευα να έχουν στο νου τους οι prospective students. Εκτός βέβαια αν δεν έχουν τους βαθμούς να πανε αλλού που τοτε η επιλογή αποτελεί πολυτέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχικά χρησιμοποιώ translator επειδη δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο

ναι καλα νταξ
να μπεις στο applestore και να ζητησεις ελληνικα fonts
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Α και μια συμβουλή επισεις!! Παιδιά θα σας πρότεινα να αποφεύγεται foundation καθώς α)η συντριπτική πλειοψηφια των καλών πανεπιστημίων σε Uk δεν δέχονται foundation ενώ αντίθετα δέχονται απολυτηριο με πανελληνιες 19+ ή/ μαζί με A levels β) ειναι πανάκριβα γι αυτό που προσφέρουν καθώς η διαδικασία των αιτήσεων ειναι παρά πολύ απλή και υπάρχουν site οπως το thestudentroom.co.uk που παρέχουν απειλή βοηθεια. Συνεπώς ειναι ψέμα το γεγονός ότι έχουν φάγμενες συμβουλές και διασυνδέσεις με πανεπιστήμια όπως καυχιουνται . γ) σε πιέζουν να κανείς αίτηση σε κακά πανεπιστημια τα οποία παίρνουν και τη κουτση Μαρία και μετά καυχιουνται την < επιτυχία>.


Συνεπώς αν θελετε το καλυτεrο δυνατο γιαμτο μελλον σας διαβαστε πανελληνιες βγαλτε υψηλο απολυτηριο δωστε A Levels αν χρειαστει και αφιερωστε χρονο να κανετε ενα πρωτοτυπο personal statement. Σπούδαζω UK αυτή τη στιγμή, έχω πολλoύς φίλους που έχουν περάσει και από foundation και χωρίς , και έχω κάνει παρά πολύ research για το βρετανικό/ σκωτσεζικο σύστημα. Ετσι έχω καταλήξει στα συμπεράσματα αυτά.

:worship::worship: Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Α και μια συμβουλή επισεις!! Παιδιά θα σας πρότεινα να αποφεύγεται foundation καθώς α)η συντριπτική πλειοψηφια των καλών πανεπιστημίων σε Uk δεν δέχονται foundation ενώ αντίθετα δέχονται απολυτηριο με πανελληνιες 19+ ή/ μαζί με A levels β) ειναι πανάκριβα γι αυτό που προσφέρουν καθώς η διαδικασία των αιτήσεων ειναι παρά πολύ απλή και υπάρχουν site οπως το thestudentroom.co.uk που παρέχουν απειλή βοηθεια. Συνεπώς ειναι ψέμα το γεγονός ότι έχουν φάγμενες συμβουλές και διασυνδέσεις με πανεπιστήμια όπως καυχιουνται . γ) σε πιέζουν να κανείς αίτηση σε κακά πανεπιστημια τα οποία παίρνουν και τη κουτση Μαρία και μετά καυχιουνται την < επιτυχία>.


Συνεπώς αν θελετε το καλυτεrο δυνατο γιαμτο μελλον σας διαβαστε πανελληνιες βγαλτε υψηλο απολυτηριο δωστε A Levels αν χρειαστει και αφιερωστε χρονο να κανετε ενα πρωτοτυπο personal statement. Σπούδαζω UK αυτή τη στιγμή, έχω πολλoύς φίλους που έχουν περάσει και από foundation και χωρίς , και έχω κάνει παρά πολύ research για το βρετανικό/ σκωτσεζικο σύστημα. Ετσι έχω καταλήξει στα συμπεράσματα αυτά.
Φιλε hidd..αν εχεις ενα απολυτηριο της ταξεως του 16 το φαουντασιον ειναι η μονη λυση..στο λεω για τι παω ο ιδιος ειχα 16 απολυτηριο και παω φαουντασιον...επισης δεν ισχυει αυτο που λες οτι σε πιεζουν να κανεις αιτηση σε κακα πανεπιστημια..απλα με βαση το απολυτηριο σου προτεινουν καποια καλα ως πολυ καλα πανεπιστημια..εσυ σε πιο πανεπιστημιο σπουδαζεις? πχ εμενα μου προτεινε το λαουφμπορο και το εβαλα στην αιτηση που ειναι στο τοπ 20 των πανεπιστημιων της βρετανιας,, αρα πολλα απο σα λες δεν ισχυουν αν εισαι ασχετος και τους πεις βαλτε μου οποιο να ναι τοτε οκ..αλλα δεν ειναι κακα τα φαουντασιον οπως ειπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Hidd, τι σπουδάζεις στο Εδιμβούργο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Φιλε hidd..αν εχεις ενα απολυτηριο της ταξεως του 16 το φαουντασιον ειναι η μονη λυση..στο λεω για τι παω ο ιδιος ειχα 16 απολυτηριο και παω φαουντασιον...επισης δεν ισχυει αυτο που λες οτι σε πιεζουν να κανεις αιτηση σε κακα πανεπιστημια..απλα με βαση το απολυτηριο σου προτεινουν καποια καλα ως πολυ καλα πανεπιστημια..εσυ σε πιο πανεπιστημιο σπουδαζεις? πχ εμενα μου προτεινε το λαουφμπορο και το εβαλα στην αιτηση που ειναι στο τοπ 20 των πανεπιστημιων της βρετανιας,, αρα πολλα απο σα λες δεν ισχυουν αν εισαι ασχετος και τους πεις βαλτε μου οποιο να ναι τοτε οκ..αλλα δεν ειναι κακα τα φαουντασιον οπως ειπες

Απλα το θέμα ειναι ότι οι επιλογές σου ειναι περιορισμένες. Πχ πίστευα θα ήταν καλύτερο να δώσεις 3 a levels αντί να κανείς foundation, καθώς με το foundation ακόμα και 100% να γράψεις τα περισσότερα τοπ πανεπιστήμια δεν αναγνωρίζουν ελληνικά foundation. Συνεπώς ο ίδιος κόπος και τα ίδια λεφτά μπορούν να επενδυθούν σε a levels με πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Δεν λέω ότι αν πας foundation είσαι κατεστραμμένες αλλά ειναι θεωρώ μια σαφέστατα χειρότερη επιλογή σε σχέση με τα a level η με αυτό που κάνουν πολύ παρατωντας το διάβασμα για το σχολειο καθώς έχουν το foundation .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Απλα το θέμα ειναι ότι οι επιλογές σου ειναι περιορισμένες. Πχ πίστευα θα ήταν καλύτερο να δώσεις 3 a levels αντί να κανείς foundation, καθώς με το foundation ακόμα και 100% να γράψεις τα περισσότερα τοπ πανεπιστήμια δεν αναγνωρίζουν ελληνικά foundation. Συνεπώς ο ίδιος κόπος και τα ίδια λεφτά μπορούν να επενδυθούν σε a levels με πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Δεν λέω ότι αν πας foundation είσαι κατεστραμμένες αλλά ειναι θεωρώ μια σαφέστατα χειρότερη επιλογή σε σχέση με τα a level η με αυτό που κάνουν πολύ παρατωντας το διάβασμα για το σχολειο καθώς έχουν το foundation .
ΚΑΙ πως να τα τα δωσεις ρε συ τα Α λεβελς μονος σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Απλα το θέμα ειναι ότι οι επιλογές σου ειναι περιορισμένες. Πχ πίστευα θα ήταν καλύτερο να δώσεις 3 a levels αντί να κανείς foundation, καθώς με το foundation ακόμα και 100% να γράψεις τα περισσότερα τοπ πανεπιστήμια δεν αναγνωρίζουν ελληνικά foundation. Συνεπώς ο ίδιος κόπος και τα ίδια λεφτά μπορούν να επενδυθούν σε a levels με πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Δεν λέω ότι αν πας foundation είσαι κατεστραμμένες αλλά ειναι θεωρώ μια σαφέστατα χειρότερη επιλογή σε σχέση με τα a level η με αυτό που κάνουν πολύ παρατωντας το διάβασμα για το σχολειο καθώς έχουν το foundation .
και Στο φαουντασιον στο τελος Α λεβελς δινεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
ΚΑΙ πως να τα τα δωσεις ρε συ τα Α λεβελς μονος σου?

Αντί να χαλασεις λεφτά σε foundation να βρεις δάσκαλο ή φροντηστιριο για A levels . Ο δουκας για παράδειγμα ξέρω ότι έχει τμήματα A levels σαν φροντηστιριο για εξωσχολικους . Δεν ξέρω τιμές στο συγκεκριμένο αλλά ειμαι σίγουρος αν ψάξεις θα βρεις αντίστοιχα a levels προγράμματα με τα ίδια λεφτά η και λιγότερα σε σχέση με το foundation
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
και Στο φαουντασιον στο τελος Α λεβελς δινεις

Αυτό δεν ισχύει το foundation ειναι έτος προετοιμασίας πανεπιστημίου που αναγνωρίζεται απο ορισμένα πανεπιστήμια. Δεν έχει καμία σχέση με τα a levels. Τα a levels ειναι οι αντιστοιχες πανελληνιες των Άγγλων και χωρίζονται σε As και A2.Αν είσαι σε φροντηστιριο a levels και απλά το λες foundation πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό δεν ισχύει το foundation ειναι έτος προετοιμασίας πανεπιστημίου που αναγνωρίζεται απο ορισμένα πανεπιστήμια. Δεν έχει καμία σχέση με τα a levels. Τα a levels ειναι οι αντιστοιχες πανελληνιες των Άγγλων και χωρίζονται σε As και A2.Αν είσαι σε φροντηστιριο a levels και απλά το λες foundation πάω πάσο.
ρε συ ΦΑΟΥΝΤΑΣΙΟΝ κορς ΛΕΓΕΤΑΙ και δινεις και Α ΛΕΒΕΛς πχ εγω τον ιουνιο θα δωσω Α ΛΕΒΕΛ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2 AS που θα μετρηθουν ως ενα Α ΛΕΒΕΛ..νομιζεις οτι ο καθηγητης θα ειναι πιο φθηνος απο το φαουντασιον?..τεσπα εδω φαουντασιον τα λενε τωρα εκει δεν 3ερω πως τα λετε εσεις... Τι σπουδαζεις στην σκωτια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alelenaki

Νεοφερμένος

Ο alelenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
endri σε ποιά σχολή κάνεις το foundation;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
ρε συ ΦΑΟΥΝΤΑΣΙΟΝ κορς ΛΕΓΕΤΑΙ και δινεις και Α ΛΕΒΕΛς πχ εγω τον ιουνιο θα δωσω Α ΛΕΒΕΛ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2 AS που θα μετρηθουν ως ενα Α ΛΕΒΕΛ..νομιζεις οτι ο καθηγητης θα ειναι πιο φθηνος απο το φαουντασιον?..τεσπα εδω φαουντασιον τα λενε τωρα εκει δεν 3ερω πως τα λετε εσεις... Τι σπουδαζεις στην σκωτια?:)

Τότε μια χαρά. Το foundation ειναι qualification, τα a levels ειναι επίσης qualification. Απο ότι μου λες εσύ λοιπόν προετοιμάζεται με a levels . Η βασικό διάφορα ανάμεσα σε αυτά τα 2 ειναι ότι το foundation βαθμολογηται στα 100 και μέτρουν τα προφορικά ενώ τα a levels βαθμολογουνται με A,B,C,D etc και μετράει μόνο ο γραπτός. Συνεπώς απο το κατάλαβα κανείς το qualification που λέγεται GCE A Levels σωστά?? :P Σπουδαζω οικονομικά και πολιτικές επιστήμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
ναι..οικονομικα??/ :D κουλ..και εγω οικονομικα εχω δηλωσει και τραπεζικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top