Σπουδές στη Ρουμανία ή στη Βουλγαρία;

Σπουδές στη Ρουμανία ή στη Βουλγαρία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Βουλγαρία

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Ρουμανία

    Ψήφοι: 13 50.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 10 38.5%

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Γερμανια, Ελβετια, Γαλλια, Αγγλια τις εχεις απορριψει;
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ιταλια, ρουμανια, βουλγαρια με αυτην την σειρα πιστευω ειναι καλυτερα χωρις να εχω φοιτησει εξωτερικο απο γνωμες αλλων...
 

NikosGer

Νεοφερμένος

Ο NikosGer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γερμανια, Ελβετια, Γαλλια, Αγγλια τις εχεις απορριψει;
Αγγλία Δυστιχως έχει τεράστια διδακτρα και πολθ ακριβο κόστος ζωής .Για Γερμανία Ελβετία και Γαλλία έχουν εξαιρετικά πανεπιστήμια και κυρίως χωρίς διδακτρα (τα περισσότερα τουλάχιστον )Αλλά σε αυτές τις χώρες οι γονείς μου είναι κάτι παραπάνω από επιφυλακτικοί για προπτυχιακές σπουδές .Έπειτα νομίζω πως αυτές οι χώρες δεν είναι για εμένα και λόγω του χαρακτήρα μου πιστεύω θα τα βρω πολύ σκούρα ..Και ας έχουν 100 φορές καλύτερα πανεπιστήμια /ποιότητα ζωής /και έπειτα ευκαιρίες για εργασία και μεταπτυχιακές σπουδές
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
θα το πω για 100στη φορα, στις χωρες που Αναφέρονται ειναι πολυ δυσκολο να παει καποιος.

Ειναι για μαθητές που μπαίνουν στην Ελλάδα κι επιλέγουν να πανε εξωτερικό.
Πρέπει να ανήκεις στην ελιτ των μαθητών για να σπουδάσεις ιατρική στη Γερμανία, στη Γαλλια,Ελβετια κτλ

Ιταλια Ρουμανία Βουλγαρία Κύπρο μπορεί να παει κάποιος που δε πέρασε Ελλάδα ρεαλιστικά.Α και Μπρατισλάβα.
Γι αυτό κι πανε και μαθητές του 18 και του 10.
Αυτες ειναι οι ρεαλιστικές επιλογές.

Προσωπικά θα διάλεγα πρώτα Ιταλία .
Μετα θα πήγαινα Κύπρο που οκ ειναι πανάκριβα.
Για Ρουμανία και Μπρατισλάβα εχω ακούσει καλύτερα λόγια απο Βουλγαρία πάντως αλλα νομίζω Βουλγαρία θα πήγαινα μαζι με τους περισσότερους :p
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Βουλγαρία τώρα πώς βγήκε στο προσκήνιο;
Δεν θ΄αντέξω να έχουμε πάλι τα ίδια!
Ρώτησε τον @Nick234 που έχει ψάξει τα Πανεπιστήμια της Ρουμανίας και δες και εδώ:
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Η Βουλγαρία τώρα πώς βγήκε στο προσκήνιο;
Δεν θ΄αντέξω να έχουμε πάλι τα ίδια!
Ρώτησε τον @Nick234 που έχει ψάξει τα Πανεπιστήμια της Ρουμανίας και δες και εδώ:


ναι θύμισε του την ιατρική τώρα😅
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Νίκο φίλε μου καλέ, πήγαινε στην Ρουμανία ή τη Βουλγαρία και σπούδασε την Ιατρική σου και όλα ωραία και όλα καλά. Η Ιταλία είναι εξαίρετη επιλογή, αλλά λίγο ο ιός που καλπάζει, λίγο η δυσκολία της Ιατρικής εκεί, είναι ιδιαίτερα απαιτητικά πανεπιστήμια, δεν τελειώνεις εκεί στα 6 χρόνια, πολύ δύσκολα.

Σήμερα ήμουν με μια κοπέλα που σπουδάζει Ιατρική στην Βοννη (Γερμανία) 3ο έτος. Εξαίρετο πανεπιστήμιο και κλάδος η Ιατρική, αλλά παλούκι μεγάλο μου λέει. Θα ξανά έκανε αυτήν την επιλογή να πάει Γερμανία, είναι αυτό που της αρέσει και δεν το βάζει κάτω. Σε κόσμο που δεν θέλει τρομερή πίεση, πρόταση είναι η Βουλγαρία ή Ρουμανία. Η Ρουμανία είναι πιο φθηνή! Άρα, δεν πας εκεί και τελειώνει η ανησυχία ; 🙂
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
ειτε πας ρουμανια ειτε βουλγαρια για μενα το ιδιο ειναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Αν ζητούσαν το 40% των διδάκτρων αρχικά θα πήγαινα με κλειστα τα μάτια... αρκετα περίεργο πάντως που ζητάνε το 40 % των διδάκτρων από ατομα που ειναι από χώρες εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Όπως είπα θα ξαναδωσω πανελλήνιες παρακολουθωντας παράλληλα την σχολή μου διότι έχουμε κοινά μαθήματα των πανελληνίων που έχουν μέσα αρκετή ύλη από τις πανελλήνιες, και αν δεν τα καταφέρω ούτε αυτή τη φορά θα πάω στην Ρουμανία... εν τελεί αν δεν πετύχει ούτε αυτο μάλλον προβλέπω για κατατακτήριες όμως μέχρι τότε βλέπουμε...


Όσον αφορα τις χώρες επιλογής, σου προτείνω όπως και αρκετοί άλλοι την Ιταλια λόγω φήμης, καλού πανεπιστημιού , άρτια εξοπλισμένο κτλ... όμως σε προειδοποιώ, στην Ιταλία η ιατρικη είναι αρκετά δύσκολη σε επίπεδο τρέλας θα έλεγα. Επειδή έχω γνωστούς που σπούδασαν στην Ιταλία σε διαβεβαιώνω η περισσότεροι άργησαν να πάρουν πτυχίο. Τώρα όσον αφορα την Βουλγαρια έχω ακουσει καλά λόγια για το πανεπιστήμιο στη Φιλλιπουπολη δηλαδή Plovdiv όμως εν τελεί σου προτείνω την Ρουμανία.

προσοχή! Στη Ρουμανια υπάρχουν τμήματα ιατρικης που δεν αναγνωριζονται ως ισάξια των αντίστοιχων στην Ελλάδα και μπορεί να εχεις θέμα. Σου προτείνω τα εξής πανεπιστήμια στις εξής πόλης

Βουκουρεστι (Αρκετά καλό πανεπιστήμιο, το καλύτερο στη Ρουμανία και στεγαζεται σε ένα καταπληκτικό κτίριο και τα δίδακτρα είναι 6.000 ευρώ το χρόνο )
Τιμισοαρα ( Η ζωή είναι αρκετά ακριβη)
Ιασιο (καλό πανεπιστήμιο, 5.000 ευρώ το χρόνο)
Κωνστάντζα (μέτριο προς καλό πανεπιστήμιο, μέτριο κτήριο, 5.000 το χρόνο, φτηνή ζωή, θάλασσα και τουριστικό μέρος με πολλά ελληνικά εστιατόρια)
Cluj-napolca (δεν έχω ψάξει και πολλά για αυτο το πανεπιστήμιο όμως καλό μου φαίνεται από όσο έχω ψάξει )
Αυτά είναι τα καλά πανεπιστήμια, όλα τα άλλα είναι μετρια, δεν αναγνωρίζονται ή είναι κάπως περίεργα όπως το Craiova που αναγνωριζεται όμως συνέχεια το έβαζαν σε αρκετη χαμηλή κατάταξη

Οποιαδήποτε άλλη απορία εχεις όσον αφορα την Ρουμανία μπορείς να με ρωτήσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Στην Αλβανία δεν ξέρω κάποιο πανεπιστήμιο στο οποίο να μπορεί να σπουδάσει Έλληνας Ιατρική. Τα περισσότερα πανεπιστήμια δεν έχουν τμήμα Ιατρικής, και τα ελάχιστα που διαθέτουν η γλώσσα διδασκαλίας είναι στα Αλβανικά. Επομένως, είναι ευκολότερο να πας Βουλγαρια Ρουμανια ή σε κάποια χώρα της Δύσης για Ιατρική παρά Αλβανία...
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Στην Αλβανία δεν ξέρω κάποιο πανεπιστήμιο στο οποίο να μπορεί να σπουδάσει Έλληνας Ιατρική. Τα περισσότερα πανεπιστήμια δεν έχουν τμήμα Ιατρικής, και τα ελάχιστα που διαθέτουν η γλώσσα διδασκαλίας είναι στα Αλβανικά. Επομένως, είναι ευκολότερο να πας Βουλγαρια Ρουμανια ή σε κάποια χώρα της Δύσης για Ιατρική παρά Αλβανία...
Χωρις παρεξήγηση στους φίλους Αλβανούς όμως τα πανεπιστήμια τους ειναι σρκετα χειρότερα από τα δικά μας, φανταστείτε δηλαδή, αντί να ξοδέψει κάποιος τόσα χρήματα να πάει στην Αλβανία καλύτερα είναι να πάει στη Ρουμανία ή κάποια άλλη χώρα...
 

NikosGer

Νεοφερμένος

Ο NikosGer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Νίκο φίλε μου καλέ, πήγαινε στην Ρουμανία ή τη Βουλγαρία και σπούδασε την Ιατρική σου και όλα ωραία και όλα καλά. Η Ιταλία είναι εξαίρετη επιλογή, αλλά λίγο ο ιός που καλπάζει, λίγο η δυσκολία της Ιατρικής εκεί, είναι ιδιαίτερα απαιτητικά πανεπιστήμια, δεν τελειώνεις εκεί στα 6 χρόνια, πολύ δύσκολα.

Σήμερα ήμουν με μια κοπέλα που σπουδάζει Ιατρική στην Βοννη (Γερμανία) 3ο έτος. Εξαίρετο πανεπιστήμιο και κλάδος η Ιατρική, αλλά παλούκι μεγάλο μου λέει. Θα ξανά έκανε αυτήν την επιλογή να πάει Γερμανία, είναι αυτό που της αρέσει και δεν το βάζει κάτω. Σε κόσμο που δεν θέλει τρομερή πίεση, πρόταση είναι η Βουλγαρία ή Ρουμανία. Η Ρουμανία είναι πιο φθηνή! Άρα, δεν πας εκεί και τελειώνει η ανησυχία ; 🙂
Έτσι είναι σε αυτές τις χώρες είναι το λιγότερο παλούκι η Ιατρική .Η πρώτη μου επιλογή είναι στην Ιταλία με το έχοντας το σκεπτικό οτι"φεύγω για να πάω σε καλύτερο πανεπιστήμιο από αυτό της Ελλάδας(για Ιταλία )και εγώ για χειρότερο ".Αν και είμαι της λογικής ότι εχει να κάνει ξεκάθαρα με το διάβασμα του καθενός αλλά και πάλι αυτές οι χώρες είναι στίγματισμενες ως οι χώρες του εύκολου πτυχίου .Φυσικά και η Ιταλία πλέον έχει πάρει τον κατήφορο και αυτή οικονομικά αλλά και πάλι μου φαίνεται η καλύτερη επιλογή από τις κοντινές χωρες.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Fotako0w0

Νεοφερμένος

Ο Fotako0w0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Εαν Θέλετε να γραφτείτε η να κάνετε μεταγραφή σε σχολή (Πανεπιστήμιο Bachelor η Master) στην Βουλγαρία απλά στείλτε μου μήνυμα! Η και οτιδήποτε άλλη ερώτηση, μπορώ να βοηθήσω!

Ξέρω γιατί έχω φίλους που δεν βγάλανε άκρη και δυσκολεύονται! χάσανε χρονιές και πολλά χρήματα για αυτόν τον λόγο! Να μην πω για τα πέρα δώθε! (Fotis43ver@hotmail.com)
 

NickMD

Νεοφερμένος

Ο NickMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θερμή παράκληση να σταματήσετε την διάδοση της καραμέλας ότι γιατρό σε κάνει η ειδικότητα. Σαν να λέμε ότι αξία στην μαθητική εκπαίδευση έχει το λύκειο κ όχι το δημοτικό.Σαφώς στις εξετάσεις η ύλη του λυκείου θα σου χρειαστεί αλλά αν παρακάμψεις το δημοτικό ή έχεις χοντρά κενά απο εκεί δεν εχει αξία ότι κ να δεις στο λύκειο. Ως απόφοιτος ιατρικής εδω κ πλέον ειδικευόμενος μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως στους 6 μηνες ειμαι αρκετά άνετος ενώ συνειδικευόμενοι απο έκαστες χώρες που αναφέρατε ειναι σαν εκτοετείς (αυτο θα το καταλάβουν οι σχετικοί). Έδωσα ενα μήνα να εξοικειωθούν με τα εδώ δεδομένα αλλά στο μισό χρόνο ακόμα να σέρνεσαι επιστημονικά και πρακτικά είναι ταλαιπωρία γιατί κ στιγματίζεσαι και εν καιρό κοβιντ δυσκολεύεις τις κλινικές στις εφημερίες σου(γεια σας ήρθα να μάθω στην ειδικότητα τι μου γίνεται,εδώ δεν προλαβαίνεις να αναπνεύσεις ξέρω γω στην δουλειά έχεις και τα μωρά).Αντίθετα οι αποφοιτήσαντες εδώ στην βδομάδα(το πολύ μήνα)ανταποκρίνονται.Οπότε με απλά μαθηματικά αν σου παίρνει χρόνο η εκμάθηση των βασικών(γνώσεις σχολής) τότε στα 5 χρονια που οι άλλοι θα πετάνε εσύ ίσα που θα τελειώσεις να πάρεις το χάρτι διεκπεραιωτικά.Να έχετε κατά νου πως η σφαιρική γνώση που μαθαίνεις στην σχολή φαίνεται στην άσκηση της ειδικότητας σου..οι παρωπίδες και η ανεπάρκεια δεν είναι επιστήμη. Τον γαλαξία δεν τον ανακαλύπτεις αν μελετάς μόνο έναν πλανήτη. Το ανθρώπινο σώμα δεν έχει στεγανά(πρώτη μέρα μάθημα πρώτο).Τέλος η γνώμη μου για τον λόγο που συμβαίνουν όσα ανέφερα δεν σχετίζονται με την ευφυΐα ούτε με τα "ιδανικά"ελλην πανεπιστήμια.Απλώς εδώ υπάρχει ομοιόμορφο επίπεδο που σημαίνει πως ο ανταγωνισμός είναι σε υψηλό επίπεδο και πότε δεν εφησυχάζεσαι στις σπουδές σου. Αντίθετα έξω θα φοιτείς εσύ που ατύχησες για μια περίληψη στην έκθεση για 100 μορια, μαζί με παιδιά πχ θεωρητικής που έγραψαν 10 στις πανελελε,συνηδητοποίησαν ξαφνικά πόσο αγαπούν την ιατρική και στα 20 τους πάνε πανεπιστήμιο να μάθουν προπαίδεια με ώσμωση.Έτσι ενώ εσύ πήγες Ρουμανία με όλα τα εφόδια και την διάθεση σε ένα συμπαθητικό πανεπιστήμιο άθελά σου βαλτώνεις,οι εξετάσεις είναι σε μέτριο επίπεδο για να υποστήριξει το πανεπιστήμιο τους συμφοιτητές σου κ πελάτες οπότε αποφοιτείς ανεπαρκής. Γιαυτό προσωπική μελέτη παιδιά όπου και να είστε και βγάλτε την νοοτροπία της ήσσονος προσπαθείας αν σας ενδιαφέρει αυτή η σχολή. Όχι άλλες δημοσιοϋπαλληλικές προσωπικότητες στα νοσοκομεία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Eμείς ένα πράγμα ξέρουμε, ότι στην Ελλάδα η αριστεία είναι ρετσινόλαδο και η κυβέρνηση είναι γεμάτη αρίστους. :loltooth: Δεν μας νοιάζει πόσο μεγαλύτερη την έχετε εκεί στην Ρουμανία τη γνώση.

Φίλε φτιάξε παραγράφους γιατί δεν μπόρεσα να διαβάσω μετά τη δεύτερη γραμμή.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Θερμή παράκληση να σταματήσετε την διάδοση της καραμέλας ότι γιατρό σε κάνει η ειδικότητα. Σαν να λέμε ότι αξία στην μαθητική εκπαίδευση έχει το λύκειο κ όχι το δημοτικό.Σαφώς στις εξετάσεις η ύλη του λυκείου θα σου χρειαστεί αλλά αν παρακάμψεις το δημοτικό ή έχεις χοντρά κενά απο εκεί δεν εχει αξία ότι κ να δεις στο λύκειο. Ως απόφοιτος ιατρικής εδω κ πλέον ειδικευόμενος μπορώ να σας διαβεβαιώσω πως στους 6 μηνες ειμαι αρκετά άνετος ενώ συνειδικευόμενοι απο έκαστες χώρες που αναφέρατε ειναι σαν εκτοετείς (αυτο θα το καταλάβουν οι σχετικοί). Έδωσα ενα μήνα να εξοικειωθούν με τα εδώ δεδομένα αλλά στο μισό χρόνο ακόμα να σέρνεσαι επιστημονικά και πρακτικά είναι ταλαιπωρία γιατί κ στιγματίζεσαι και εν καιρό κοβιντ δυσκολεύεις τις κλινικές στις εφημερίες σου(γεια σας ήρθα να μάθω στην ειδικότητα τι μου γίνεται,εδώ δεν προλαβαίνεις να αναπνεύσεις ξέρω γω στην δουλειά έχεις και τα μωρά).Αντίθετα οι αποφοιτήσαντες εδώ στην βδομάδα(το πολύ μήνα)ανταποκρίνονται.Οπότε με απλά μαθηματικά αν σου παίρνει χρόνο η εκμάθηση των βασικών(γνώσεις σχολής) τότε στα 5 χρονια που οι άλλοι θα πετάνε εσύ ίσα που θα τελειώσεις να πάρεις το χάρτι διεκπεραιωτικά.Να έχετε κατά νου πως η σφαιρική γνώση που μαθαίνεις στην σχολή φαίνεται στην άσκηση της ειδικότητας σου..οι παρωπίδες και η ανεπάρκεια δεν είναι επιστήμη. Τον γαλαξία δεν τον ανακαλύπτεις αν μελετάς μόνο έναν πλανήτη. Το ανθρώπινο σώμα δεν έχει στεγανά(πρώτη μέρα μάθημα πρώτο).Τέλος η γνώμη μου για τον λόγο που συμβαίνουν όσα ανέφερα δεν σχετίζονται με την ευφυΐα ούτε με τα "ιδανικά"ελλην πανεπιστήμια.Απλώς εδώ υπάρχει ομοιόμορφο επίπεδο που σημαίνει πως ο ανταγωνισμός είναι σε υψηλό επίπεδο και πότε δεν εφησυχάζεσαι στις σπουδές σου. Αντίθετα έξω θα φοιτείς εσύ που ατύχησες για μια περίληψη στην έκθεση για 100 μορια, μαζί με παιδιά πχ θεωρητικής που έγραψαν 10 στις πανελελε,συνηδητοποίησαν ξαφνικά πόσο αγαπούν την ιατρική και στα 20 τους πάνε πανεπιστήμιο να μάθουν προπαίδεια με ώσμωση.Έτσι ενώ εσύ πήγες Ρουμανία με όλα τα εφόδια και την διάθεση σε ένα συμπαθητικό πανεπιστήμιο άθελά σου βαλτώνεις,οι εξετάσεις είναι σε μέτριο επίπεδο για να υποστήριξει το πανεπιστήμιο τους συμφοιτητές σου κ πελάτες οπότε αποφοιτείς ανεπαρκής. Γιαυτό προσωπική μελέτη παιδιά όπου και να είστε και βγάλτε την νοοτροπία της ήσσονος προσπαθείας αν σας ενδιαφέρει αυτή η σχολή. Όχι άλλες δημοσιοϋπαλληλικές προσωπικότητες στα νοσοκομεία.
καλα αυτα που λες δεν ισχυει ουτε το 20%.τιποτα απολυτως δεν μαθαινεις στην ιατρικη.κανενας δεν ενδιαφερεται να σου δειξει τιποτα.απλα να περασεις ενα μαθημα να παρεις πτυχιο.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
καλα αυτα που λες δεν ισχυει ουτε το 20%.τιποτα απολυτως δεν μαθαινεις στην ιατρικη.κανενας δεν ενδιαφερεται να σου δειξει τιποτα.απλα να περασεις ενα μαθημα να παρεις πτυχιο.
Τουλαχιστον δεν πληρωνεις για να περάσεις το καθε μαθημα οπως γίνεται αλλου...
 

NickMD

Νεοφερμένος

Ο NickMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Απορώ γιατί υπάρχουν πανεπιστήμια και 6ετη κιολας. Απο το λύκειο έπρεπε με την μια να μας πετάνε στα τεπ...Εξάλλου το google έχει τα πάντα τι να λέμε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top