Σπουδές στην Κύπρο

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εφοσον εισαι ελληνας πας μονο με πανελληνιες(για δημοσιο για τα ιδιωτικα δεν εχω κοιταξει)
Χημεια περυσι ειχει με 12.22! στο πανεπιστημια κυπρου Φαρμακευτικη μονο σε ιδιωτικο πολλα εχουν προγραμματα στα ελληνικα(π.χ. euc)
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εφοσον εισαι ελληνας πας μονο με πανελληνιες(για δημοσιο για τα ιδιωτικα δεν εχω κοιταξει)
Χημεια περυσι ειχει με 12.22! στο πανεπιστημια κυπρου Φαρμακευτικη μονο σε ιδιωτικο πολλα εχουν προγραμματα στα ελληνικα(π.χ. euc)
Υποθετω πως με θεματα πανελληνιων εισαγεσαι σε κυπριακο δημοσιο πανεπιατημιο με ειδικο μηχανογραφικο? Για φαρμακευτικη ξερουμε περιπου διδακτρα, ελληνοφωνα προγραμματα (πανεπιστημια) και εργασιακα. ευχαριστω
 

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Υποθετω πως με θεματα πανελληνιων εισαγεσαι σε κυπριακο δημοσιο πανεπιατημιο με ειδικο μηχανογραφικο? Για φαρμακευτικη ξερουμε περιπου διδακτρα, ελληνοφωνα προγραμματα (πανεπιστημια) και εργασιακα. ευχαριστω
Τα δίδακτρα για Φαρμακευτική στο UNIC είναι περίπου 8000 το χρόνο , αλλά κάνουν και εκπτώσεις της τάξης των 700 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι το πρόγραμμα σπουδών του είναι τόσο δύσκολο που θα ξοδέψεις τα διπλάσια χρήματα για να αποκτήσεις πτυχίο. Το Frederick είναι και πιο φθηνό (γύρω στις 6000 ευρώ) και πολύ πιο εύκολο από το UNIC .
Αν θες και άλλες πληροφορίες ευχαρίστως να στις διαθέσω ειδικά για το UNIC όπου έχει καεί η γούνα μου.
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Τα δίδακτρα για Φαρμακευτική στο UNIC είναι περίπου 8000 το χρόνο , αλλά κάνουν και εκπτώσεις της τάξης των 700 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι το πρόγραμμα σπουδών του είναι τόσο δύσκολο που θα ξοδέψεις τα διπλάσια χρήματα για να αποκτήσεις πτυχίο. Το Frederick είναι και πιο φθηνό (γύρω στις 6000 ευρώ) και πολύ πιο εύκολο από το UNIC .
Αν θες και άλλες πληροφορίες ευχαρίστως να στις διαθέσω ειδικά για το UNIC όπου έχει καεί η γούνα μου.
Για ποιον λογο εινα τοσο δυσκολο το Unic, απ οτι εχω δει επισης τα διδακτρα ειναι περιπου 9700. Για european university τι λες??
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Έχω απαντήσει στο άλλο θέμα που έγραψες μία τοποθέτηση, για να μην ανοίγουμε πολλαπλά θέματα τα ίδια.
 

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Για ποιον λογο εινα τοσο δυσκολο το Unic, απ οτι εχω δει επισης τα διδακτρα ειναι περιπου 9700. Για european university τι λες??
Μπορείς να δεις εδώ https://www.ischool.gr/threads/Μητροπολιτικό-Κολλέγιο-και-Κυπριακά-Πανεπιστήμια.181180/#post-4536917 τους λόγους που παραθέτω και πιστεύω να καταλάβεις. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι μπορείς να με ρωτήσεις και να σου πω διότι το έχω ζήσει ο ίδιος το θέμα. Τα 9700 ευρώ είναι η αρχική τιμή , κάνουν όμως κάποιες εκπτώσεις για "ελλαδήτες" (όπως μας αποκαλούν) φοιτητές κι έρχεται γύρω στα 8000 το χρόνο, αλλά γίνονται διακανονισμοί με τον καθένα χωριστά για να τραβήξουν τον "πελάτη". Το European δεν το έχω μελετήσει , είναι σίγουρα το ακριβότερο από όλα, δεν μπορώ όμως να γνωρίζω με λεπτομέρειες το πρόγραμμα σπουδών του και αν είναι εύκολο ή δύσκολο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Frederick είναι και πιο φθηνό στα δίδακτρα και πολύ πιο εύκολο από το UNIC.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top